Špatné průtoky 31tt - jak to nakonec dopadlo?

tynka2904
15. kvě 2021

Zdravím ženy!
Máte někdo prosím zkušenost se špatnými průtoky v 31.týdnu? Včera jsem byla u Apolináře, poslal mě tam můj gynekolog na základě menší hmotnosti miminka. Čekáme chlapečka, aktuálně váží 1300g.
Na ultrazvuku zjistili špatný levý průtok, pravý snad co jsem pochopila je v pořádku. Teď už nevím, nerozumím hodnotám ve zprávě..
Pan doktor mi řekl, že budu rodit předčasně, nějak 34tt/35tt/36tt, podle toho, jak se malému bude dařit.
Jsem z toho hrozně smutná a hlavně se modlím, aby malej do té doby přibral. Aby měl ty dvě kila alespoň!!! Půjde ven císařem.
Jinak je prý zdravý a neni se čeho bát, doktoři se tvařili velmi pozitivně zatím. Teď budu chodit 2x týdně na ultrazvuk a jednou za 14 dnů na biometrii nebo co..
Máte prosím někdo zkušenost, do jakého týdne jste to dotáhly a kolik Vám miminko vážilo?
Díky a pěkný víkend🍀

Hodnoty (kdyby to někomu něco říkalo):
Arteria uterina:
PI vlevo: 2,7
PI vpravo: 1,9

Arteria umbilicalis:
PI: 1,2
EDF pozitivní
(Vody má dost, hýbe se normálně a je naprosto zdravý)

michaelarousova
15. kvě 2021

@tynka2904 Ja teda zadne priblemy nemela tak s tim nepomuzu ..ale syn mel ve 30tt take 1300 g a nikdo nerikal ze je to malo..ale narodil se driv ve 35tt a vazil 2400g☺️

tynka2904
autor
15. kvě 2021

@michaelarousova Kezby jsme se dostali na 2400g..
Bojim se ze bude mit dve kila a bude desne malicky😭

tynka2904
autor
15. kvě 2021

Jeste by me mooooc zajimalo, zda lze ta vaha nejak ovlivnit. Jestli bych mohla neco jist, po cem miminka vic pribiraji.. Ja se na to pokusim zeptat v pondeli na kontrole, ale kdyby nekdo vedel, piste prosim❤️

michaelarousova
15. kvě 2021

@tynka2904 i tech 2400 bylo hrozne malo😂mel 45 cm ...ale hoavne ze bude zdravej☺️ S tou vahou si malim ze to oblivnit neda☺️Na pokoji semnou lezela pani taky rodila ve 35tt a mimco melo pres 3kila..budu drzet palce at to dobre dopadne☺️

aneta_v
15. kvě 2021

@tynka2904 já rodila 34+0 a dcera vážila 2340g a patřila k drobnějším 🤷‍♀️ Podle mě ale byla o fous starší, nestihli mi přepočítat termín podle utz. Kamarádka rodila taky kolem 34tt a holčicka měla 1800g, naprosto zdravá, dnes skoro tříletá krásná holka.
Jinak váhu mimča víceméně ovlivnit nejde

@michaelarousova To bych snad teda tipla na neléčenou těhu cukrovku 😱

michaelarousova
15. kvě 2021

@aneta_v noo zila v zahranici a kontroly skoro zadne 🤷‍♀️ Je to dost mozne..

cherie24
15. kvě 2021

@tynka2904 kamarádka měla špatné zásobování placentou a jako pokus, aby malý přibral ji nasadili nějaký glukózový preparát a malý nepřibral ani deka a ona za necelé 2 týdny 8 kilo. Pak už jí řekli, že holt musí jít ven. Údajně strava určitý vliv na váhu má, ale jesti je nějaká vyloženě přibírací dieta pro miminka, to pochybuji 🙄

nagojka
15. kvě 2021

Celkem koukam jake informace Vam doktori davaji a zacina me to trochu znervoznovat...me vzdy udela ultrazvuk rekne ze je vse v poradku,maleho premeri a tim to zvadlo...tak mu verim a vic neresim...ale co se docitam tady tak sem vykulena jak podrobne info od doktoru dostavate..🙂budu doufat ze muj doktor to taky vse kontroluje a kdyby bylo neco spatne rekl by mi to..

katule1990
15. kvě 2021

@tynka2904 Váhu miminka nejde stravou vůbec ovlivnit (pokud se teda nejedná o těhotenskou cukrovku). Syn se mi narodil ve 37+1tt a vážil 2,1 kg. Průtoky byly sice v pořádku, ale nefungovala placenta, monitory hrůza. Pak už nepřibýval vůbec a podle doktorů to nešlo nijak ovlivnit. Držím palce, on to pak dožene na světě 🙂.

ema90
15. kvě 2021

@tynka2904 Hodne budouci maminky resi i to, zda-li po vitaminech pro tehotne se rodi vetsi deti.
Tezko rict, jestli na tom neco je nebo ne 🤷🏼‍♀️ Ale ja cekam dvojcata a ty meli v 31tt 1900g kazdej. A vitaminy beru, tak kdo vi…

tynka2904
autor
16. kvě 2021

@katule1990 Byl určitě strašně malinký ze? Jak jste to pak zvladali? Kdy jste šli domu? Já jsem nakoupila nějaký pidi věci (50) a trochu mě to děsí, jak je to maličké..

@ema90 Vitamíny beru od začátku, všechny možné. Už jsem jednou potravina v 10.týdnu., tak dělám maximum, aby byl malej zdravej. Škoda že to ti doktoři v tom těle neumí nějak opravit, abych mohla pecka donosit až do konce😭

michaelarousova
16. kvě 2021

@tynka2904 pardon ze odpovidam ja ale synovi treba byla 50 obri..nosil 44 a 48 ..ale pak to strasne rychle dohanel ☺️ Ono celkove mimca co maji kolem 3 kil tu 50 nosi ☺️

katule1990
16. kvě 2021

@tynka2904 Byl hlavně strašně hubený, úplná kostřička. Ale jinak byl zdravý, nebyl ani v inkubátoru nebo tak. Tam teda hrálo velkou roli, že se narodil "až" ve 37+1tt, už byl braný jako donošený. Domů jsme šli po 8 dnech, kdy se dostal na porodní váhu 🙂. V Body 50 úplně plaval i s látkovou plínou, dokupovali jsme pak vel. 46. Některý body 50/56 nosí ještě teď v půl roce 😂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru