Neklidné 18měs. dítě, které je stále téměř plně kojené

schwarzova4
26. lis 2016

Zdravim maminky! Prosim o radu,ci nazor,jsem otevrena 'cemukoliv'... Syn ma 18 mesicu stale je temer plne kojeny,ve dne v noci a to velmi casto.Nekdy ma svetlejsi dny a vyzaduje kojeni mene,casto si ale vsimam ze prsa plni spis 'uklidnujici' funkci k dudani..Dudlika mel,okolo 9mesice ho sam zahodil a jiz ho nechtel.Je zvykly usinat u prsa,nekdy snim musim lezet i hodinu nez se pusti (pres den) v noci je to na 15min a jdu.Spi se mnou...Od narozeni byl hrozne uplakany a neklidny,postupem veku se to zlepsovalo,ale porad je proste neklidny..Nechce mi jist,ji hrozne malo,nekdy ji vic,ale tech dni je malo.. Kdyz uz ji,tak pouze suche testoviny,ryzi,rohlik,chleba,nejake ovoce,okurku a sem tam se stane ze si vezme maso,nebo syr,jinak nic..Zkousela jsem uplnr vse,uz mu nevyvarim specialne,omacky ani polivky nechce,at je ocbutim nebo ne.UM jsem zkousela a ani nahodou,jedine co pije je voda.Pres den je to hrozne narocne,porad chce chovat,neni 15min aby nebyl na ruce,v nositku uz byt nechce.Porad je takovy 'nespokojeny',knoura,vzteka se,nepomohla ani zmena pristupu,snazim se vysvetlovat,nerikat primo NE,nekricet,venovat se mu jak to jde...Nic nepomaha..Jsem z toho uz opravdu na prasky.Mel ted tyden kdy byl opravdu 'andelske' dite,hral si sam,byl klidny,hodny obcas se prisel pomazlit a bylo,mohla jsem doma normalne fungovat a i si snim hrat a vse bylo ok predchazelo tomu ale to,ze jsem byla cely den,od rana do vecera pryc a maleho hlid partner a pote tchyne..Premyslela jsem i nad tim,zda to neni kvuli zubum,porad mu nejake rostou-ted jsou na rade spicaky..Jsem opravdu uz nestastna,snazim se nak muzu ale pak nastane den,kdy bouchnu a proste nemuzu... Zkousela jsem homeo na tlumeni laktace ale nic,salvejovy caj nemuzu pozrit a rict NE nedam ti,je bohuzel nad moje psychicke sily,kdyz reknu ne okamzite zacne plakat a vztekat se a trva to dlouho... Tak me napadlo,ikdyz nejsem zastancem leku,natoz hormonu,zda bx laktace nesla zastavit leky.. Dalsi vec je ze diky tomu vsemu,hlavne asi kojeni a tahani,mam uz minus 8kg pred tehotenstvim a telo je uz opravdu slabe,mam 48 kg a necitim se noc dobre,jim opravdu hodne a vyzivne..Uz opravdu nevim co dal,bylo to lepsi a lepsi,ale dnes to na me padlo,ze se potrebuji sverit a vyslechnout i jine 'pohledy' na vec... Predem moc dekuji,snad me nikdo nebude odsuzovat...

petrasipkova1
26. lis 2016

Mám uplně stejnou dceru, 16 m, pořád skoro plně kojená, z jídla sní tak poloviční dávku a chce se dopít, když má špatný den, je unavená, nejradši by byla u prsu pořád 🙂 Jinak má hodně potravinových alergií, jídelníček omezený, takže jsem za kojení ráda, doktorka říkala, že to pořád pokrývá spoustu živin a potřebných látek, navíc nebývá nemocná, tuk tuk. Jinak teda když dají dcerce zuby chvilku pokoj, tak je to zlaté dítě, ale bohužel lezou pořád nějaký a snáší to dost špatně, v noci se budí kllidně co 15 minut, uspí jí jen prso, takže spí taky s náma . Večer taky usíná u kojení, ale většinou je do 10 minut tuhá, přes den většinou v kočárku, autě, když nerostou zuby tak i postýlka, ale má dudlík, tak se ududlá 🙂 Jinak já mám o 30 kg mín než před otěhotněním, ale cítím se fajn, dopuju se vitamínama v tabletách a fakt hodně jím. jinak bych chtěla druhé dítě a taky přemýšlím, jak to udělám, protože kojit obě nechci, sama se neodstaví je to závislák šílenej. Pokud se povede a půl dne nekojim, tak mi muzou prsa prasknout, mlíko teče samo, no děs, 3 x jsem měla zánět, takže budu určitě potřebovat léky na zastavení, sama to nezvládnu, ale nevim kdy a jak to udělat, jestli třeba ted v roce a půl a nebo počkat ...... Ale aspon v tom nejsem sama, to potěší 😀

panickatlamicka
26. lis 2016

Otazka je, jaka je pricina jeho neklidu. Jaky byl porod? Jak zvladal ockovani? Je vysetreny na vsechny potravinove alergie? Neprosla jsi ty sama nejakou tezkou situaci ( deti nasaji vsechno, jsou jako houby)? Ja mam dceru, ktera kolem toho roku a roku a pul byla na prsu najednou furt. Masakr. Pomohla trpelivost, velka trpelivost. Ted je ji 30 mesicu a uz hezky papa a kojime dal.

panickatlamicka
26. lis 2016

Jinak estvilovi a podobnym zhovadilostem bych se vyhla, muzes mu tim spis uskodit nez prospet. Uvidis, jak to pujde, jeste bych zvazila pro nej bachovy esence. Drzim palec.

schwarzova4
autor
26. lis 2016

@panickatlamicka No ono to je vse tak dohromady nevim jak to rict,porod byl vcelku rychly,ale diky moji 'neznalosti' medicialne vedeny,takze sice jsem prijela do porodnice a mela pulku za sebou,ale pichnuti plodovky,podani oxitocinu,nastrih,pak mi ho ani nedali na sebe a hned odnesli pryc,prvni 'prisati' byl otres pac sestra ho drzela jak kus veci 'zamavala' mi s bradavkou a rekla ze se stejne neprisaje pac mam plochy bradavky,malej uz tou dobou kricel g plnych plic a samozrejme se neprisal,dotknuty byl jen pusinkou k moji bradavce,pak ho zasd odnesli a dali mi ho na chvili uz v zavince... Narodil se v pul devaty rano a donesli mi ho na pokoj az ve dve hodinx a to jsem si o nrj nekikrat musela rict!Po porodu jsem kojila pres kloboucky,pak nastaly problemy,porad plakal a u mudra jsme zjistili ze nepribira,tak jsme navstivili LP,ja mela total znicrne bradavkx a streptokoka (snad pisu dobre) na nich takze 'super'.. Maly vubech nechtel a neumel sat..nicmene techniku jsme vypilovaly,kloboucky zahodily a doma se mi prisal a konecnr jsem vedela ze je tk dobre,padalo to do nej jak nemci do krytu.. Spinkal vicemene semnou,protoze tal spal klidneji a lepe,poridila jsem i satkonositko takze jsem ho i hodne nosila...pres den mi moc jako miminko nenaspal,pokud spal tak 40min a jeste na 2x byl to zazrak,zlepsilo se to az casem..Nicmene pul roku a pak presne 9mesicu na me padla docrla slusna depka,neb jsem zacla nachazet info conse tyce porodu,byla jsem na to psych.dost blbe a nemohla myslet na nic jineho,hlavne skrze to,ze jsem se nechala ochudit o ten prvni kontakt...Samozrejme syn je jako zrcadlo takze v tu dobu bxl extremne neklidnej...nicmene dostala jsem se z toho sama a presla to,u druheho uz budu vedet a ted to proste bylo takhle a nema cenu ae tim trapit,rikam se ze co se melo stat se stalo a nechci na tom stavet to,jaky je,ikdyz verim ze to souvislost ma.Tehotenstvi bylo taky bez problemu,ale do 5mes. Jsem choda do prace a byla ve velkem psych.presu a to treba i 15 hodin denne,za coz bych si ted nejradsi kednu flakla... Ockovani prvni dostal na pul roce,hexu a ok zadny nez.ucinek,druhou dostal na 9mes, a posledni na 12mes. tu dostal do ramene a mrl docela velikej flek pres pulku raminka,davala jsem mu thuyu homeo.. Ted by mel mit ctvrtou v prosinci,MMR jsem mu nechala odlozit aspon do dvou let... Nic navic nemel a mit nebude.Na 4mesici mel antibiotika,protoze mel sileny kasel pres mesic a nemohl se ho zbavit a zkousela jsem vse mozne (prirodni veci hlavne...), no a par mesicu po te mel zanet stredniho ucha,takze opet ATB... A pak ho mel znovu,takze do roka 3x ATB, do 8 mesice byl temer plne kojeny (obcas nejaka krupka)... Me by to kojenj asi tak nevadilo kdyby to bylo treba 3x denne,ale jak je zvykly na pozadani tak je to casto.. Neni problem abych byla pul dne pryc,mame vyzkouseno i pul noci ze vydrzi s tatinkem bez mlicka... Na jednu stranu se mi kojeni nechce uplne vzdavat ale... Jo a ty potravinove alergie,nikd jsem na nem nespozorovala krome toho neklidu nic zvlastniho,ani me to nejak nenapadlo,to se da nekde domluvit u pediatra nebo jinde?Aby mu treba udeli testy?
@petrasipkova1 No ono taky asi zalezi kolik byla vaha pred tehu,ja se proste necitim uplne nejlip,lezou mi kosti a neni to hezky,umelym vitaminum moc neverim,takze se snazim z jidla aby bxla vyvazena strava.. Ted jsem mela nejakou strevni virozu a polozilo me to nehorazne,proste to telo nema silu,pritel to zvladl vcelku v poho,a ja musela na kapacku.. No obcas me to taky uklid i ze v tom nejsem sama,nekdy to proste nejak zvladnu a je to dobry a nekdy mam tal blbej den ze bych se sla nekam zahrabat...jako treba dnes...

schwarzova4
autor
26. lis 2016

@petrasipkova1 joo taky bych chtela hrozne druhe ditko ale diky tomu vsemu si vubec nejsem jista jestli to zvladnu.. Porad hledam nejaky alternativy,vim ze je to hlavne o mem pristupu ale neni kazdy den posviceni bohuzel ☹ a mj jak jste prisli na ty alergie???me to nikdy nenapadlo a treba by to mohl byt u nas kamen urazu,jinak si taky myslim ze u nas hodne hrajou roli zuby,ted mu prave rasi prvni spicak, chybi mu pak jen spicaky a ty druhe stolicky.. Ted jak byl v klidu prave tak mu nic nelezlo a ted jsem koukala ze spicak za chvilku vykoukne takze je mozne ze to bude i tim... Jinak jsem byla taky za kojeni rada ale jr to zase o tom ze vyjimka potvrzuje pravidlo,viz pred.prispevek,maly je kojeny a uz mel 3x atb ☹

panickatlamicka
26. lis 2016

Jeste me napadlo, ze by mohlo pomoct ho zapojit pres den do cinnosti, ktere delas. Nas zachranila ucici vez. Jakmile videla na linku, tak bYla cela blazena. A tim padem chtela prso pozdeji.

schwarzova4
autor
26. lis 2016

@panickatlamicka To uz praktikuji dlouho a pomohlo to na chvilo nekdy je protom ok nekdy stejne ne :-/ ucici vez teda planujeme pod stromecek ale u linly stoji na zidli a dosahne na vse,delam snim uplne vse,protoze jinak to nejde a uz jsem rezignovala na velke uklizeni po vecerech 🙂

panickatlamicka
26. lis 2016

Jinak ja jsem taky poradne zhubla, ale na mne se to ztrati, merim 158 cm a vazim 48 kg. Mivala jsem stazeny zaludek a musela jsem se naucit poradne jist. Pomohly vyvary a zeleninove salaty a ovoce. A radsi jsem se pak nacpala, nez abych uklidila nadobi. Ted uz je to jakz takz ok.

taara36
26. lis 2016

Ahoj - úplně vím, jak se cítíš! V poslední době to na mě taky padá a přestávám to nějak zvládat... U nás je to dost podobné jako u vás doma - malá má 13 měsíců. Do cca 4 měsíců spala krásně, většinou i celou noc, úžasné miminko...Uměla se sice už tehdy vzteknout, když nebylo úplně po jejím, ale jinak super. Od 4. měsíce se vše obrátilo - malá se začala v noci budit, má fáze noci, kdy se budí i co 15 minut, když je noc, kdy se budí co hodinu, je to úspěch! Když spinká přes den, tak tak cca hodinku, pak se s pláčem vzbudí a musí se nakojit, jinak pláče, potom ale třeba spí ještě další hodinku....Usíná u prsa, jediná jiná varianta usínání je venku v kočáru nebo v autě, ale to musí být hodně unavená. Když se v noci vzbudí, pomůže jen prso. Až teď cca v posledním měsíci se občas nechá utišit jenom "ššššš", ale to tak jednou, možná dvakrát za noc a za chvíli je stejně zase vzhůru. A akceptuje jenom mě - pokud se jí snaží utišit někdo jiný (manžel, moje mamka...), tak pořád pláče nebo se úplně vzbudí a začne si hrát, ale pak jak chce spát, tak zase jen s prsem. A na moje utišování taky nereaguje - jenom prso prostě chce...Přes den sice bývá celkem v pohodě, ale jsou dny, kdy se taky nehne z náruče. Ale jídlo skoro vůbec nejí! Teď cca před dvěma měsíci začala více jíst, už jsem se radovala, jak to je fajn...Pak se začal tlačit další zuby a šlo to do háje, do toho nemoc...Měla 14 dní jen na kojení. Pak zase začala aspoň občas něco dalšího papat, ale teď poslední týden zase nejí vůbec nic - jakoby chtěla, otevře pusu na první sousto, ale pak jí jakoby něco dojde a zavře pusu a nechce a už si nedá nic...V chování je taky hrozná vzteklina, už od půl roku si ubližuje, když se vzteká (nejdřív se škrábala, pak začala bouchat hlavou do země nebo do zdi). Už jsem z toho hrozně vyčerpaná - hlavně z toho chronického nevyspání (nemám spánek v kuse déle jak hodinu, hodinu a půl), tělo už je taky vyčerpané (začínám mít problémy s bolestmi zad, ruky...), do toho jsem prodělala boreliozu a nevím, jestli už je to ok, protože na kontrolní testy se teprve chystám. S váhou teda dolů nejdu, protože funguji hlavně na čokoládě. Mám dny, kdy už jsem na malou fakt zlá a pak si to hrozně vyčítám, protože vím, že ona nemůže za to, že ji něco trápí. Vyzkoušeli jsme snad všechno, co vyzkoušet jde, kromě teda vyřvání (to jsme zkoušeli jednou - nechat ji plakat, ale nezvládali jsme to s manželem, protože je nám to proti srsti, tak jsme to vzdali, ale třeba jsem byla u ní a snažila se ji uklidnit bez prsa, ale ona klidně půl hodiny řvala a vůbec na mě nereagovala, dokud nedostala to prso)...už jsem se smířila s tím, že to prostě musím přežít. Přitom stejně jako ty - taky bychom chtěli další dítě, ale teď si to neumím představit, takže jsem to "stopla" prozatím. Domácnost je taky na vedlejší koleji, někdy ani nevařím, protože to prostě nejde nebo nemám sílu. Malá je jinak skvělá (když nepočítám ty horší dny), jen to její spaní....:( Vůbec nevím, odkud pramení ten její neklid:( Porod jsme měli pěkný a pohodový, bonding, nosili jsme ji, očkování ještě nemá....Budu tedy ráda, když tady najdu nějakou radu, kterou jsme ještě nezkoušeli, ale nadějně to moc nevidím...Myslím ale, že je i důležité se takhle sdílet, protože některé dny jsou fakt hodně náročné a asi to nemůže pochopit někdo, kdo to nezažil...:( Tak držím palce, ať se to u nás všech brzy zlepší. Tak se drž a až ti bude zase mizerně, tak si připomeň, že v tom nejsi sama a můžeme se nějak podpořit...😉

taara36
26. lis 2016

A ještě jak píšeš o střevní chřipce - totéž jsme měli u nás v září - manžel to zvládnul relativně v pohodě, ale já jela na pohotovost, protože jsem byla úplně mimo...Taky jsem pak neměla celou noc kojit, ale kojila jsem, protože malá byla úplně mimo beze mě...A taky bývá malá nemocná a už měla atb. Učící věž máme, ale moc extra efekt taky nemá - někdy na ní vydrží se mnou, někdy ne... No ale ten základ problémů u nás vidím taky nejvíce v zubech asi...:(

petrasipkova1
29. lis 2016

@schwarzova4 Tak já ty vitamíny brát musím, jsme kvůli alergii obě na bezlepkové, bezmléčné, bezvaječné, bezsojové dietě, tudíž bych třeba vápník z potravy fakt nedala. Jinak na alergie jsme přišli hned u miminka, cca okolo 4-5 měsíce, projevy hned od narození, hlenovitá stolice, neustálý neklid, brečení hned po kojení, ekzémy atd. Ted je v pořádku, taky jí začaly zlobit špičáky a je jako vyměněná. Taky jí chybí jen špičáky a poslední stoličky. Myslím, že i u váws to prostě budou zoubky, který dle naší zubařky ty děti bolí strašně moc, svědí, tlačí, chce to trpělivost, prostě se nic nezblázní, hladim, chovám, uspávám i přes den u prsa, protože to je jedině v klidu, dudlík ted nesnese, asi jí to bolí, je to jen takové období, zase bude líp !

tutankhamun
30. lis 2016

Taky moc zdravim. Mam doma skoro to same. Ale zacnu nejprve u prvniho ditete. Syn hrozny jedlik po narozeni jsem ho kojila 20 minut z jednoho 20 minut z druheho. Myslim ze to vyzadavoval pak i 30 a 30 minut no proste nedelala jsem nic jineho. ve 4 mesicich zacal dostavat prikrmy a vsechno mu desne chutnalo. Ale u kojeni jsme zustali uspavala jsem ho jen ja a pokud jeste poradne nespal a ja mu to vzala tak desny rev, v noci byl proste porad prisaty kdyz mel nejaky problem zuby atd v roce mel parainfekcni exantem a byl lecen na atop.ekzem takze ty masticky mu kuzi jeste zhorsili no byl to des takze jsem vlastne 5 mesicu nespala dele jak 15 minut, ale musela jsem do prace na 4 mesice a tam 12 hodin fungovat. Vetsinou jednou v tydnu. Pres den manzel jednou s nim dorazil na kojeni protoze ho stejne musel uspat v aute a pak si dal ale uz to byli rychlovky. Pres den v pohode jen ty noce. No pak jsem chytla desnou anginu a musela jsem rict, ze takto to nejde. Kůzi uz mel v pohode a proste nez jsme sli spat jsem mu rekla ze kojeni bude po 3 hodinach at s tim pocita. Po chvili kdyz byl vzhuru jsem mu to zopakovala (samozrejme kdybych mohla spat jinde a zvladnul to manzel takby to asi bylo snazsi ale manzel s uspavanim v noci nechtel mit nic spolecneho) takze desny rev, kdyz pochopil ze nedostane tak me v roce actvrt zacal bouchat i kdyz to u nas nikdy nevidel. No ale pochopil to nakonec asi po 20 minutach ja mu porad rikala, ze je moc brzo a zpivala. Musim rict ze po tech 3 hodinach se zacal budit jako hodinky a kojili jsme 31 mesicu az do meho prvniho trimestru zacalo me to byt desne neprijemne. Asi mesic jsme postupne vynechavali jeden cas. A to uz bLylo v pohode stacilo rict ze me to boli ze dostane az za chvili a posledni kojeni odnesl cert pro miminka ☺ pak jsem tedapul roku nekojila dcera se narodila uplne vpohode. Hned jsme kojili a byla desne rychla 5 minut dele ani tuk chtela po dvou hodinach a tak jsem si rekla ze tento interval budu dodrzovat. Snazila jsem se zapojit manzela jakmile se vzbudila tak jsme porad dodrzovali ty dve hodiny. Je ji 18 mesivu nedokaze to stale pochopit porad se budi. Ma teda taky dost potravinovych alergii reagovala zvracenim nebo zcervenanim kuze. Coz nastesti uz mizi, ale proste jidlo trochu na milost vzala od 8 mesice ale jakmile neco je tak hned neji. Zuby to byl taky des ma jichuz 16. Mela v zari rotaviry museli jsme na hospitalizaci uz nemela z ceho brat. Syn vazil v 6 mesicich vice kolik ona v 16 mesicich. Ted teda jsme to trochu nabrali ale spise na sadkostech desne ji to chutna a ja musim rict ze jsem taky zacala ujizdet na cokolade. Drive ji to vadilo, kdyz jsem ji jedla, ale ted je to tak 3 mesice jsem zjistila, ze se budi desne jestli ji jim nebo ne takze ja uspesne pribiram. 😕 no ale jinak jakmile je nemocna tak je na me prilepena nozicky ji tim padem vubec neslouzi. Ale jinak je pres den v pohode podnikame dost veci se synem ona je na to zvykla a vyzaduje to protoze je zvykla od mala pozotovat a ted samozrejme se chce uz zapojovat. Ale jakmile nekde jsme tak kojeni ani nahodou nema nato cas. Kazdopadne ja doufam ze se to taky nekdy nauci jen si myslim ze zase bez revu to nebude a u ni to bude myslim dele ze to bude tak na ty tri dny a jeste jsem se uplne neodhodlala ji to udelat. Oni to pozdeji dobre pochopi.

ladyhacek
30. lis 2016

Sny byl (je také nejedlík) Teď má 20m. Měli jsme něco podobného . V 18m jsem si řekla dost > ale musíš pro to být fakt rozhodlaná - já to říkala už kolikrát. Když chtěl prso tka jsem řekla klidným hlasem. Už jsi velký kluk mlíčko je pro miminka už není došlo. Ano ze začátku se vztekla a plakal > ale upřímně jsem to čekala horší (musíš z tebe cítit, že jsi skálopevně rozhodnutá nedat - jeslti to zkusíš a nevdržíš tak tě má na háku a bude to horší)
Asi třetí den už se nevztekal - zkoušel to ale když nedostal tak v pohodě. Asi 5-6 den ? už o prso ani nejeveli zájem. A začal více jíst. Ty první dny po odstavení byl jak otesánek - jedl po 2h 🙂. Teď se to ustálilo a tolik nejí nebo ano ale menší porce > 100g kaše, půlku banánu... U nás během odstavu také rostli zuby - respektive už koukali. Pokud budeš kojit tak asi léky nejsou mléko se ti bude tořit stále. A co mátový čaj? Máta také zastavuje laktaci . Po odstavení jem jí pila týden

naste
30. lis 2016

@schwarzova4 Léky by laktace určitě zastavit šla, ale jsou to hormony a nesmíš kojit. Pokud opravdu chceš přestat, gynekolog ti napíše prášky Dostinex. Jsou to jenom 2 tablety, ale nesmíš při tom kojit.