Nelezeme, neplazíme se v osmém měsíci

elis_elis
10. únor 2019

Ahoj maminky, chtela bych se zeptat jestli je normalni, ze 8,5 mesicni miminko jeste neleze ani se neplazi. Hodiny se male dari udelat, kdyz se potrebuje nekam dostat, tak vali sudy. Zacinam byt nervozni.

morcica
10. únor 2019

Naprosto normální 🙂 Plazení třeba i přeskočí a začne možná rovnou lézt. Určitě brzy začne pérovat na čtyřech.

bayt
10. únor 2019

@elis_elis Plazit se nemusí, malej se nikdy neplazil. A lezení začíná nejobvykleji až kolem 9-10 měsíce.

olga_
10. únor 2019

@elis_elis Má čas. Nemá zájem o plazení s největší pravděpodobností právě kvůli tomu válení sudů. A když je válí, dělá to na obě strany? Myslím tím, jestli jednu stranu třeba výrazně nepreferuje. To by pak chtělo zkouknout, ale jinak buď v klidu.

elis_elis
autor
10. únor 2019

@olga_ nastesti na obe strany.

olga_
10. únor 2019

@elis_elis Tak pak v pohodě. Pokud má to válení zmáklé, tak pak třeba přejde rovnou na lezení. A na kolínkách péruje?

vecerinka
10. únor 2019

dcera taky válela sudy, lézt začala v 11.m, dala bych jí čas 🙂

elis_elis
autor
10. únor 2019

@olga_ neperuje. Jen se dela letadlo. Kdyz je neco ceho by se mohla chytnout, tak se pritahne.

eva118
10. únor 2019

Dcerka neplazila, taky jsem byla nervózní, pak začala pérovat na kolínkách a do 14ti dnů lezla.

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz
kafr
10. únor 2019

@andrejkabarankova máme doma koberec a naše princezna začala lozit po4 na návštěvě, kde bylo lino 🙈🤷

kejt29
10. únor 2019

Nase dcera taky valela sudy a musim rict, ze to bylu ku prospechu. Mela hodne dobre vyvinute brisni svaly. Lezt po 4 zacala pred 10m.

elis_elis
autor
10. únor 2019

Holky, mame doma koberec, lino i to penove puzzle😄 a stejne nic.

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz
bayt
10. únor 2019

@andrejkabarankova Syn lezl.od půl roku a doma jsou parkety. A chození začíná průměrně ve 13 měsících, tak nijak pozadu ten tvůj nebyl.

ronja55
10. únor 2019

Syn začal lézt týden před 10 měsícem. Za další dva dny si sedl a týden po prvních narozeninách udělal první krok. Vývoj měl úplně v pořádku a pak šlo vše rychle. Vaše dítě je úplně v pořádku a vubec to neřešte.

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz
miba10
10. únor 2019

@elis_elis úplně v klidu. My začali lézt až když se pokoušela chodit 😂 prostě to nějak přeskočila. Teď už teda leze když se chce někam hroooozne rychle dostat a nechce se jí zrovna běžet

magdanaty
11. únor 2019

Těžko říct, co je a co neni normální. každé dítě je jiné, každé má svůj čas. Moje dcera se v 8 měsících ani neplazila, ani nalezla.. začala rovnou lézt až před 1. narozeninami. Chodit až mnohem později.. Tak buďte v klidu, dockate se;)

kittyy17
11. únor 2019

@elis_elis můj mladší se začal plazit až v deseti měsících, pak to šlo rychle, v roce stal a obcházel nábytek. Můj starší CHODÍ od devíti měsíců, a to byl fakt masakr. To opoždění u mladšího jsem si užívala 😂

inke29
11. únor 2019

Našemu malýmu bude příští týden 8m a neplazi se, neleze, nevali sudy ani ne nepretoci z bricha na zada....ze zad na břicho se přetáčí od 4m🤷 opačně to asi nepotrebuje...od začátku února se houpe na kolinkach a ted se zacal trochu jakoby plazit ale spíš se jen pritahuje za ruce....furt jsem vsemi ujistovana at jsem v klidu😀 ono mu to trochu trvá...a ja se nemuzu dočkat az se rozleze protoze ho uz fakt nebavi byt na jednom místě a dava to často a hlasitě najevo🤦😀

ivuska1986
11. únor 2019

@elis_elis Ahojky, je to šikulka, když se chce někam dostat, poradi si. Naše malá se začala plazit den před jedenáctým měsícem, den po té začala lézt.Rozchodila se v 16ti měsících.

nupta
16. únor 2019

@elis_elis Lezení dle tabulek je až od 10 měsíců, tak mi bylo řečeno u dr. i na rhb. Též jsem se nervovala, babičky taky.😒 Nakonec lezl dlouho, čekali jsme dlouho na chůzi i na sed, ale jak jsme byli zprvu pozadu, tak po roce a půl jsme najednou byli nejšikovnější na prolézačkách ze všech vrstevníků, kterým jsem se předtím obdivovala, co už toho umí. Buď v klidu, pediatr by ti řekl, kdyby se mu něco nezdálo.

bassetlady
16. únor 2019

@inke29 to je přesně naše Matilda. Hýbat se nee, ale na místě se vzteká a huláká. Pak se chce natáhnout pro hračku a jak je vzteklá, tak si ji pošoupne ještě dál a to je pak tóčo.