Nepase a nepase. Poraďte

pomfrita
27. led 2008

ähoj holky, malej nám vůbec nechce pást koníky, i když hlavu drží dobře - prostě když ho dám na bříško, tak třeba 5-10 sekund vydrží, ale pak mu hlava spadne a "ryje" do deky. Jinak sa pohybem žádný problém - přitahujem ho do sedu, to se mu moc líbí....když ho mám opřeného o kolena, tak se snaží dostat z polosedu do úplného sedu a to celkem úspěšně 🙂
Jo a taky by mě zajímalo, kdy by se měl otáčet na bok, bříško, záda, kdy může sedět a kdy by mohl začít lézt (samozřejmě vím, že každý dítě to má jinak, stačí mi to vědět jen zhruba). Díky moc za případný rady 😉

svoma
31. črc 2008

Coriven,ještě neleze a otáčí se na bříško až od 7,5 měsíce

svoma
31. črc 2008

Dzej moje malá na to taky přišla brzo bohužel

coriven
31. črc 2008

tak to je sabinka šikulka, to my jen řvem a řvem a plácáme sebou 😠
ale na zádíčkách už se snaží překulovat - co by mělo jít dřív - převracet z břůška na záda či ze zádíček na břůško?

dzej
31. črc 2008

svoma 😀 no hlavně, že tu hlavu drží, uvidíme, co nám řekne dr. jestli nás naočkuje HEXOU 😲

coriven
31. črc 2008

dzej - vás ješě neočkovali?

svoma
31. črc 2008

Coriven nemůžeš srovnávat,každé mimi je jiné.To samé i s otáčením.

Dzej mi chodíme na rehab.

coriven
31. črc 2008

svoma - jasně 😉

svoma
31. črc 2008

mě se otáčela ve čtyřech měsících na záda,protože nesnášela polohu na bříšku,kdo ví,kdy by se to jinak naučila.

dzej
31. črc 2008

coriven nee, právě to dr odložila, jdeme teď v úterý. Říkala, že počkáme dokud nezačne pást...že je čas. Tak to bude mít teď ve 4 měsících první dávku. Vy už máte?
Svoma a Anetce se nechce nebo má problém nějaký?

coriven
31. črc 2008

😅 hi a taky ti na zádech řvala a řvala? já pak nemám sílu ji tam nechat moc dlouho ☹ občas už tečou i slzičky 😢

svoma
31. črc 2008

Ona se narodila trochu dřív,ale já bych spíš řekla,že to je tím,že nesnášela polohu na bříšku.

Taky nám odložili hexu,ale kvůli nemoci.

dzej
31. črc 2008

no to malá zkouší dodnes. Když už nemá sílu se otočit, tak hlavu hodí bokem a řve a tečou jí slzy, ale jsem drsňák, nechám ji, za minutu je klid a hlava nahoře a pase, vzteklá, ale pase. Dokonce si chytla do ruky i dudlík při pasení....

coriven
31. črc 2008

dzej, ano mlaá dostala první várku ve 3 měsících a další bude 4,5 ale je fakt, že hlavičku držela a to je asi důležitější než to pasení

dzej
1. srp 2008

coriven no ona dr říkala, že klidně můžeme měsíc počkat, až bude pást. Že je času dost. Jinak hlavičku držela, myslím, že v pohodě. A co jsem tak slyšela, kamošky mají skoro stejně starý mimča a taky odloženo...asi to tady v Brně nějak nehrotí nebo co 😉

sisstin
1. srp 2008

dzej: Tygr tuším pásl správně, aby se u toho nevztekal a nepadal a podobně asi až ve 4m 😕

coriven
1. srp 2008

šak jo, co doktor to jiný názor 😎

dzej
1. srp 2008

siss no vy jste měli taky dečku ne? Nebo to široký balení? My měli dečku a prý těmto dětem to trvá dýl. Ale už je to snad OK.
Coriven tak tak....a nejen doktor 😉 😀

sisstin
1. srp 2008

dzej: měl široký balení do 16tt, na něm je to vidět furt..třeba sedět začal až ted 😉

dzej
1. srp 2008

siss gratuluju, pěkný fotečky..tygr je celej taťka 😉

basak
8. srp 2008

prosím o radu nášemu malému budou 4 měsíce a do včerejška nepásl ☹ tak nám byla doporučena vojtovka a včera začal konečně pást,ale nějak divně spíš se houpe jako kolíbka tak nevím zda pokračovat ve cvičení nebo ne? 😢

lendy1
8. srp 2008

basak, rozhodně cvičte dál, protože tak, jak to píšeš, že se houpá-je špatně ☹

mrkni na tento článek-tam je napsáno, co je dobře a co ne a jak vypadá správné "pasení":
http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclan...

coriven
9. srp 2008

ahojky basak, no my budeme mít už taky 4 měsíce a pasení nám taky stále nejde, na kontrolu dem až za 14 dní :( a bohužel zatím na naši malou nic nezabírá, určitě taky dostaneme nějaké cviky, pokud vám doporučili, tak určitě cvičte, nejraděj bych se do cvičení taky pustila, ale nevím jak se přesně jaké cviky dělají, tak uvidíme co řekne dr.

svoma
10. srp 2008

Basak a co na to kolíbání říká dr.?My pásli taky pozdě,protože malá nesnášela polohu na bříšku.Pokaždé zabořila hlavu do podložky a začala se děsně vztekat.

coriven
10. srp 2008

svoma a kdy ti malá začla pást? chodily jste i na cvičení?

basak
10. srp 2008

no ještě nevím co řekne mudr jdem k ní až zítra,ale včera už se zkoušel opírat o ručičky tak zítra budu moudřejší 😵 ale určitě mne tu vojtovku nechá ještě s ním cvičit.on už teda ty 2 cviky co máme bere celkem v pohodě tak uvidíme. 😒

coriven
10. srp 2008

basak a jaké děláte cviky z vojtovky?

basak
11. srp 2008

coriven cvičíme vojtovu metodu 2 cviky.jeden na zádech a druhý na bříšku což je teď když už zvedá hlavu pro mne dost obtížný cvik,protože udržet toho divocha aby vydržel v jedné pozici je čím dál těžší 😖 mudr. ho dnes viděla a řekla jen aby sme cvičily dál tak budem pokračovat v boji 😅

coriven
11. srp 2008

tak přejem úspěšný boj 😉
my dnes konečně docílili toho, ¨že malá na břůšku neřvala jako ďas, nejvíc se jí to líbí, když je celá nahatá - to pak vydrží bez plaču 😅

basak
11. srp 2008

tak to je u nás to samé když ho vysleču a dám na bříško tak si začne hned spokojeně broukat a houkat 😵 🙂 zítra budu volat terapeutce tak jsem zvědavá co nám k tomu poví 😒

z.lucie
12. srp 2008

ahoj holky, nepročítala jsem celou diskuzi, ale nám pomohlo cvičení na míči - jak se na něm válí těhulky 😀 malou jsem dala na bříško na míč a držela ji jen za nožičky. Asi jak je to měkčí tak nebořila hlavičku a neřvala. Na začátku jsem ji dala trochu "dokopčka" a postupně jsem míč nakláněla víc dopředu, až byla v předklonu a i tam hlavičku držela. Začala ji tedy ovládat asi ve 4 a půl měsících!!! Tak snad to někomu pomůže......