Neplánované třetí dítě s milencem

bella_001
15. bře 2015

Dobrý den, zdravím vás všechny. Nejsem si uplně jistá, jestli tohle téma patří zrovna do této kategorie, nicméně se pokusím. ..takže velmi stručně 😒 ...je mi 36, jsem samoživitelka se dvěma dětma, 10 a 7, otec již není. Mám velmi prestižní práci, kterou jsem se rozhodla po několika letech ukončit k poslednímu dubnu, především z důvodu časové vytíženosti a konfliktních situací s vedením a také nové výborné nabídky, kterou jsem si vždy přála....finančně jsem na tom ne moc zdařile, jelikož vše táhnu sama a velmi mi i pomáhají rodiče, kteří nejsou zrovna z chudých poměrů....bez nich by to byla skutečně síla a velká omezení, koupili mi auto, vlastně téměř vše dětem platí, veškeré kroužky, babička má velkou zálibu v nakupování oblečení, takže si myslím, že mají i nadmíru všeho...a teď již k věci, zadařilo se, naprosto záhadným zpusobem, samozřejmě v uvozovkách 🙂 , že jsem otěhotněla s jedním s nejlepších kamarádů..již v několika předchozích vztazích se snažil s partnerkami o dítě a nikdy to nešlo, a už byl téměř přesvědčen, že plodný nebude, přitom mě bylo jasně řečeno, že třetí dítě počít u mě by byl velký problém....každopádně jsem to neřešila, jelikož jsem se zařekla, že dvě jsou dost a už další mít nikdy nechci, i vzhledem k zdravotním problémum mladšího dítěte a také skutečnosti, že jsem na ně sama...vždy jsem se mohla i na dobu ovulace spolehnout naprosto stoprocentně....těhotenství bych tipla tak na čtvrtý týden, udělala jsem si již 4 testy a vždy jasně pozitivní...vzhledem k výše uvedenému bych vás ráda poprosila o váš objektivní názor, již jsem si vyslechla spoustu těch subjektivních od nejbližších přátel, nicméně by mi skutečně pomohly i názory jiné..tak nějak jsem již na 80% rozhodnutá, nicméně matka ve mě křičí neskutečných způsobem a nedá se s tím poprat tím správným způsobem..každopádně představa, že bych byla na tři děti sama je jedna velká šílenost, teď kdy jsem konečně dostala vysněnou práci, kdy jsem se konečně parádně sehráli a s dětma skvěle spolu fungujeme....s otcem dítěte jsme to už řešili velmi důkladně, několik hodin a výsledek byl ten, že je v šoku a absolutně nechápe, navíc je dle jeho ve fungujícím vztahu..a nechce se ho vzdát..je to komplikovanější..mě v žádným případě nechce ztratit, ale jako kamarádku...no prostě plky..který lze těžko odůvodnit..skutečně je to muj jeden ze skvělých kamarádů a nedovedu si představit, že by nebyl..měli jsem skutečně vzácný vztah....bylo toho povícero, každopádně to vidí tak, že by nejvhodnější řešení byl potrat, kdybych si ho nechala, samozřejmě by ho nezavrhl, ale zničilo by mu to vše, vztah atd..finanční zázemí...ale nechci se zde rozepisovat..už tak je to slohovka....ještě bych dodala, že potrat jsem již jednou podstoupila cca před 16 lety, a dodnes si vzpomenu...velmi mnoho děkuji za každou reakci!....

bella_001
autor
15. bře 2015

@amallie děkuji za další pozitivní pohled..pomáhá mi to 🙂

syrecek01
15. bře 2015

@bella_001 Tak ono se dobře mluví, pokud se to netýká hrdiny samotného 😠 já to mám nastavené tak, že pokud by chlap navrhl potrat jeho vlastního dítěte, okamžitě by skončil... každý to máme v sobě jinak, jsme jen lidi.
Ještě máš čas na přemýšlení, tak hlavně nic neuspěchat. Je to blbá situace, nezávidím, ale držím pěsti, ať se rozhodneš správně.

tarra27
15. bře 2015

@bella_001 jak tu někdo psal.....kamarádství tak jako tak je pase....ted záleží co ty....ze ti pomáhají rodiče je dobře,za to se nestyd a rozhodne to není důvod jít na interrupcí....jedna se o dítě a jste rodina,kdyby jsi byla máma co ma dítě,které by mělo mít třetí a ty by jsi byla finančně za vodou,chtěla by jsi aby tvoje dcera byla hrdá a šla nainterupci jen proto ze ted to finančně nemá růžové a nechtěla by ti přidělovat starosti s dalším dítětem....ze to sama nezvládne??? Přitom ty byjsi peníze měla??? Asi blbost ze?? Rozhodne bych nedala pryč mimi když bych snasima vycházela v rámci možnosti a oni by peníze měli a nevadilo by jim sponzorovat vnoučata.....v závěru budou za další mimi radi. Nebo mas pocit ze jim jsou vnoucata\tvoje deti na obtíž??? Dělají jim i radost ne???

mandala
15. bře 2015

Jenže nechat si vzít dítě, protože máš svoji hrdost mě přijde dost kruté.
@77moona
@bella_001

bella_001
autor
15. bře 2015

@anetka1701 hele, tak to já zase obdivuji to, že máš veškerý zázemí, manžela, zkrátka plně funkční rodinu, že jste se na tom oba shodli a oba se těšíte, máte stejný záměr🙂) já zatím stále jen bojuji jak s okolím, tak hlavně sama se sebou a jak moc ráda, bych se z toho chtěla klasicky radovat...moc vám to přeji, ať to vyjde dle vašich představ..víš jak to, je, kde je vule, tam je i cesta🙂))..mimčo přijde až jemu se bude chtít, ne když se mu poručí🙂)...

bella_001
autor
15. bře 2015

@77moona s tím souhlasím...jen se na to špatně odpovídá něco rozumnýho...

suzief
15. bře 2015

myslím, že pokud máte podporu v rodině, může být další díte, nicméně by mě docela zajímalo, jak byste vysvětlila svým dětem, jak k tomu přišlo a s kým. Přeci jenom, by to pro ně byl docela velký šok, už mají svůj věk, otázka je, jak moc by se změnil pohled na vás, jak by to přijali. Tohle bych řešila asi nejvíc a podle toho bych se zařídila.

bella_001
autor
15. bře 2015

@syrecek01 mělo by to tak být, bud prijimám a postavím se k tomu jako chlap nebo u mě skončil ..ale tohle byla síla..vše zaplatí a dokonce by šel se mnou..já nevěděla, jestli brečet nebo mu nakopat..ještě že jsem mistr sebeovládání🙂)..inu vnitřně jsem byla pěkně rozebraná..

bella_001
autor
15. bře 2015

@tarra27 chápu, s tím též bojuji, že jim stále něco kupují třeba i bez mého vědomí..dle mého např. nepotřebují každý tři druhy koloběžky..to mi přijde už moc ....vnoučata milují, jsou s nich urvaní, ale já osobně to nesnáší nijak zvlášt dobře..jsou momenty, kdy to těžce rozdýchávám..pak mi i mluví do výchovy atd..proč|? protože vše platí..mají tendenci do všeho mluvit..tedy téměř..naučit se zkrátka jen přijímat, v tom to bude...nikdy jsem je o nic neprosila..

bella_001
autor
15. bře 2015

@suzief ..hmm, toď otázka, tak daleko jsem se ještě nedostala, ...nicméně ho znají, už se několikrát viděli..takže by to snad mělo nějaký vysvětlení pro děti nejvíc stravitelný...

brokovich
15. bře 2015

Já bych nedokázala mít dítě z takového vztahu, a to bez ohledu na svoji sociální situaci. Je otázka, zda budeš žít s pocitem viny z potratu nebo z pocitem, že vychováváš dítě, které máš s kamarádem, který s tebou podváděl tu svoji. Obojí je na houby, ať už jsi na tom finančně špatně či dobře.

bella_001
autor
15. bře 2015

@brokovich taky uhel pohledu, zajímavý, kéž bych to dokázala vidět taky tak černobíle...děkuji..

brokovich
15. bře 2015

@bella_001 Nemyslím to nijak zle. Mé vidění není černobílé, jen odráží jediné dvě možnosti - nechat, nenechat, nic mezi tím není. :/

pavly
15. bře 2015

Já osobně bych si dítě asi nechala.....i přesto,že naprosto cítím tvé pochybnosti-práce, péče o další dítě...... Já sama bych se s pocitem potratu nedovedla vyrovnat-protože taky prostě věřím v to,že pokud to dítě už našlo cestu-nemám právo mu jí uzavřít...... Proto je pro mě černá můra nechtěné těhotenství, já bych prostě i přes raciálnost situace šla hlavou proti zdi.......
A ještě k tomu tatínkovi.......je to smutné,pokud se nemůžeš s někým dělit o krásné i ošklivé okamžiky.....ale to se podle mě dá nahradit kamarádkou, rodičema........ A že dítě nemá tátu.........teď čerstvě prožívám osud kamarádky,které se v minutě nešťastnou náhodou zabil manžel-otec maličkých dětí.....taky už mít mužský vzor nebudou........tohle asi nemá cenu řešit,nikdo neví,co bude za minutu!
Z toho, co tu píšeš,jsi máma naprosto výborná, tátu hravě nahradíš!

Přeju správné rozhodnutí, hlavně abys to tím uzavřela a už se v tom nevrtala.......jak rozhodneš,tak bude a to bude správné 😉

tarra27
15. bře 2015

@bella_001 no jo...jenže pokud kupují každý druh koloběžky a nevědí co s penězi....tak zvládnou Ješe jedno....a ty nemusis mít výčitky ,i kdyz to příjemné není -mluvení d výchovy apod....a nikde není psáno,ze pak se nepostesti a nbues mít super práci po mateřské.....

A chlp někdy zmatkuje a řekne divné a blbe věci.....spis bych řešila ze pokud podváděl ji bude podvádět i tebe....zustala bych s dětmi a našla si časem někoho třetího....tenhle přítel není úplně do nepohody.... ;)

bella_001
autor
15. bře 2015

@brokovich já to taky tak pochopila,nic zlýho jsem za tím neviděla🙂))..určitě ne..

tarra27
15. bře 2015

@bella_001 PS jestli rodiče mluví do dvou nebo tři děti do výchovy je už jedno 🙂 ;)

radka35
15. bře 2015

Sama za sebe bych řekla jen tohle:pokud je těhotenství v pořádku a dítě zdravé,na potrat bych nešla.A rozhodnutí,jestli si ho nechat?U mě by to sice bylo hodně finančně potápějící,ale i tak bych se ho nevzdala.Ale,mezi potratem a dítětem je ještě možnost.....nechat ho pak těm ,kteří by ho moc chtěli a milovali.Ale sama za sebe-nechat si ho.Ten prcek za nic nemůže a do práce se dá chodit i od mimina.Taky jsem musela od dětí brzo,menší měla půl roku a starší necelé 2roky,když jsem musela nastoupit.A přežili jsme to....vykašlete se na názory okolí a sama za sebe se rozhodněte.Možná bych se zeptala i starších dětí....

dannyblakely
15. bře 2015

ufff, těžko se mi čte o potratech.. od té doby, co mám malou, jsem na tohle téma dost citlivá.. Za sebe můžu říct, že bych určitě na potrat nešla, ani kdybych byla v ještě horší situaci, než Vy. Vždycky se dá najít nějaké řešení, navíc otec dítěte by měl platit výživné. V práci bych to zatím neříkala, je to ještě brzy a ještě dlouho to přece nepůjde poznat.. Třeba to byla chyba, ale už se stalo a já vidím malého tvorečka, který má právo na život. Přeju mu, aby si svůj život vybojoval..

bella_001
autor
15. bře 2015

@pavly skvělý děkuji 🙂

bella_001
autor
15. bře 2015

@tarra27 to je taky pravda 😀

lajla
15. bře 2015

mam 4 deti...je to zahul jak financni emocni tak fyzicky...na potrat bych dobrovolne nesla ani kdybych cekala pate..mam za sebou 2 nechtene potraty a hodne to se mnou zamavalo

dracula
15. bře 2015

První, co mě napadlo, že já bych na Vašem místě asi šla na potrat, protože už tak máte finanční závislost na rodině. Já bych nechtěla zůstat nikdy nikomu nic dlužná a takto bych ve Vašem věku se cítila hodně špatně i bez toho třetího dítěte. Nechávat finance na rodičích? Tohle není nic pro mě. Ale každý to máme jinak. Na druhou stranu potrat je zásah do lidské psychiky, to miminko nemůže za vaši lehkomyslnost, když vznikalo. Je těžké vzít někomu život. Ale asi bych nakonec na vašem místě byla ráda s dětmi a snažila se zapomenout.

Je to velmi složité rozhodnutí, Hlavně se stanete závislejší opět na pomoci okolí, s kamarádem - otcem nepočítejte. Může nastat i to, že se rodiče proti vám obrátí? Držím pěsti.

favofrenki
15. bře 2015

@bella_001 co chceš ty? Nemysli na to co na to okolí. Ale co ty? Představ si že si dítě necháš. Co cítíš? A představ si že jdeš na potrat. Co cítíš? Odpověď máš v sobě. Nikdo jiný ti neppradí. Jen ty víš jestli dítě chceš, jestli na to máš.
Poslechni sebe...
Mě dalo tělo jasné signály...
Držím palce ať se rozhodneš a ať svého rozhodnutí nelituješ.

jana12369
16. bře 2015

Tezke rozhodnuti.... na jedné strane dite, na druhe "kamarad" a prace.... s timhle si musis bohuzel poradit jen ty sama...

evcann
16. bře 2015

@bella_001 ja si nemyslim, ze kdyz je to server o detech tak tu musi platit, ze za kazdou cenu si dite nechat, ja bych si ho nenechala, pokud nejste spolu, nebudete spolu, dve deti uz mas, mas skvelou praci, dasli dite jsi nechtela tak jsem pro to si dite nenechat. Ono to neni jen o tobe, ale jaky pak bude vztah s kamaradem, ktery pritelkyni doma oznami, ze ceka dite s jinou? jako sileny, na druhou stranu bych takoveho chlapa nechtela, nedokazala bych si ho vazit a to ani malinko, to co on udelal pritelkyni je dost hnusne.

fallingstars
16. bře 2015

@bella_001 Mně tedy přijde vůči Tvým rodičům dost nefér ten tady navrhovaný přístup "nech si to, nadšení prarodiče se určitě postarají" ... Ano, je to sice Tvůj život a na jednu stranu by ses měla rozhodovat, jak to cítíš, ovšem v momentě, když už teď jsi závislá na jejich podpoře, se jich to dost týká, aniž by se k tomu mohli jakkoliv vyjádřit...prostě mi nepřijde úplně v pohodě přenést rovnou zodpovědnost na někoho jiného, aniž by to pak mohli jakkoliv zvrátit.... Osobně bych tedy šla na potrat, nebo alespoň rodiče seznámila se situací, abych věděla, jak se staví k tomu, že vlastně budou mít tři děti... Z mého pohledu mají právo na život (dle svých představ) i oni.

denyzuza06
16. bře 2015

Těžké rozhodování, nejsem právě zastáncem potratů ale ani je neodsuzuju a tohle je přesně ta situace u které je dokážu pochopit. Třetí dítě opět bez otce, ztráta lukrativního zaměstnání a tím pádem i financí, ztráta finanční podpory rodičů na kterých jsi částečně závislá .... chápu tvé obavy taky bych je měla a držím pěsti, at se rozhodneš nejlépe pro vás všechny protože povinnost máš především k dětem co už jsou na světě

sylvka
16. bře 2015

@bella_001 kdybych toto četla před deseti lety,rozhodně bych byla pro si dítě nechat.po dvou dětech a sedmi na rodičovské dovolené (a to s partnerem) ti upřímně píšu,že do třetího s milencem (kamarádem)bych rozhodně nešla. jak to říct? prostě aby si neošidila sebe i děti o zdánlivě dobrý život,který mátě teď.... otec sice řekne,že ho nezvrhne,ale až budou probdělé noci atd.budeš to muset odřít ty 😒 na potratu jsem nikdy nebyla,vím,že to musí bolet a být těžké,ale to časem to jistě přebolí a budeš hledět dál,pro svoje dvě dětičky a pro sebe. omlouvám se, za hodně upřimný názor,za který mě zdejší dokonalé matky jisto jistě ukamenují,jen píšu,jak bych tuto situaci řešila já.hodně štěstí ve tvém rozhodování 🙂