• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

6. července 2016 
@lucisa jinak teda spíš bez pomlčky
4. lis 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 Daniel je nenormální jméno? Co už může být jednoduššího, snad Petr, Pavel, Jan. A neboj, babička si zvykne, když se narodil v r. 84 můj bratranec a dostal jméno Jakub, mojí babi vstávaly hrůzou vlasy na hlavě, dnes je to skoro nejrozšířenější jméno, ale tehdy ne. A zvykla si, ještě neměli ani po šestinedělí. Zvykla si i na moje holky, a to jí bylo skoro 80, když se narodily.
4. lis 2011 ve 13:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucisa to jo, ale když si zvykla na Štěpánku, zvykne si i na Danielka (něco) a Aninku Laurinku :slight_smile:
Vida, když už tu jsem. Co by se k Danielovi hodilo? Jako druhé jméno?
4. lis 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa joooo, tak tam jsem to četla, :grinning: :grinning: :grinning: díky.... Já asi viděla to jméno a dál už nečetla a jen přemýšlela.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. lis 2011 ve 14:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 my, když jsme přemýšleli o dvou jménech, tak jsme měli Laura Nelu a Dominika Erika...... mně by se líbil Daniel Jan
6. lis 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
co rikate na jmeno Kevin?
6. lis 2011 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaela2310 To mě se teda víc líbí Jan Daniel :slight_smile:
@mirkson Kevin mi přijde takové...no jako že na něco jsme zapoměli :grinning: na Kevina :grinning: ale pokud tohle překousneš, tak proč ne že :slight_smile:))
7. lis 2011 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirkson kamarádka má Kevina.... Nevím, má tři roky a nějak jsem si nezvykla, ale je fakt, že se zas tak často nevídáme.... Je to hezké, ale všechno bych odvíjela od příjmení.... :slight_smile:
7. lis 2011 v 09:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a můžu se zeptat, když plánujete , že bude mít mimčo se dvěma jménama, jakým jménem mu pak budete říkat? Nebo oběma najednou, nebo pokaždé jiným? Nemají v tom pak děti zmatek, že mají vlastně dvě jména? Nikoho se nechci dotknout, jen mě to zajíma :wink:
7. lis 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se moc líbí Tadeáš,Tobiáš,Matyáš. Ale s přítelem už máme vybráno holčička bude Kristýnka, i když bych brala spíš Gábinku. A chlapeček bude Matyášek to jsem si prosadila :slight_smile:
7. lis 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radushka někdo používá jen první, my na holky běžně mluvíme oběma, jsou zvyklé, zmatek v tom nemají, viz:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/lucisa/clanek/o-jmenech-aneb-proc-maji-nase-holky-dve-krestni/
:wink:
7. lis 2011 v 15:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radushka moje dcera ma dve jmena, ale rikame ji jenom tim prvnim. To druhe ma jenom v rodnem liste
7. lis 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám 3mesíční dvojčátka kluky a najít jméno, na kterém se s přítelem shodneme byl nadlidský výkon :D on je pro obvyklá, řekla bych obyčejná jména, já naopak pro ty méně obvyklá :slight_smile: nakonec jsem si prosadila Krištofa a Kristiána.
7. lis 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mirkson A proč teda dvě jména, když jsou stejně jenom na papíře?
@lucisa tak to pak jo, mrknu na tu diskusi :wink:
JInak oběma díky za odpověď :wink:
7. lis 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radushka já myslím, že to je tím, že @mirkson žije v USA, to tady někde už jiná maminka psala, že je to snad povinné dát dvě jména, ale běžně se používá jen první.
7. lis 2011 ve 22:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa aha, to jsem nevěděla.Na profily moc nekoukám :sweat_smile: No je to možné, pak to chápu :wink:
7. lis 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radushka u as rikame jen jednim, tim prvnim....to druhy ma jen tak pro srandu kralikum
8. lis 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kristi :grinning: :grinning: :grinning: teda pokud to nebylo ironicky :sweat_smile:
8. lis 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radushka nebylo....mne se to jedno zdalo proste malo :wink:
8. lis 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi :slight_smile: tak to jsem ráda, že jsem to pochopila :grinning: No co víš, třeba si bude v pubertě říkat Isabella, Mia bude už ohrané :wink:
8. lis 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radushka Ona si rika: Mia, Isabella, Bella, Kabelka Hanzlová :grinning: tak neco si snad vybere
8. lis 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@romcovaklarka Mne se libi Gabriela, ze bych mela "Vendy a Gabi" (Slunce seno :grinning: ), Gabriel jsem slysela vic u Slovaku a tam se rika Gabo. Z tech zdrobnelin, co nasla @lucisa se da pouzit snad jen ten Gabo a Gabi, ale jak se dite narodi, tak si neco vymyslis, treba i toho Rielka :grinning: Ja nechtela Vendulu, ze se mi nelibi Vendy (prave i kvuli tomu, Vendy, Gabi, papkejte holky papkejte...) a jak myslis, ze ji rikam? Je to kratke, jednoduche, a uz se mi to i libi :sweat_smile: Gabriel a Samuel je hezke, je li dobre prijmeni, proc ne :slight_smile: Danielu je moc.
@ivuleee Z tvych kobinaci hlasuju asi pro Daniel a Samuel.
@lucisa Jak se jmenujou ty tvy holky stejne nikdy presne nevim :grinning: Asi vim ty jednotlivy jmena, ale jak to maji po kupe, to uz ne.
@nikissek28 Prece nebudete vybirat jmeno podle tchyne? A zdvojene jmeno ji nevadi?
8. lis 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucisa Tak uz to vim, precetla jsem si ten clanek :wink:
8. lis 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. lis 2011 v 16:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd a papká Vendy, papká? :dizzy_face:
8. lis 2011 v 16:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka tak Gabriel se mi moc líbí, byl to jeden z mých mála favoritů na kluka.... Napadá mě jak mu říkat - Gábiku, Gabišku, Gábo,... něco se vymyslí ještě :slight_smile: . Daniel je moc tuctové ale taky se mi líbí.
Když jsme oznámili že se nám narodil Vincent tak všichni hned a jak mu budem říkat :sweat_smile: no jak asi... než byl na světě jsem to moc nekoumala ale vyvrbilo se to nějak samo - je to hlavně Vincíček, pak taky Vinca, Véna atd
8. lis 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dagmarkaaa Jé, díky :dizzy_face: Mně se taky Gabriel líbí mnohem víc než Daniel, jen mi vadilo jak mu říkat. Neteř má ve třídě Gabriela a říkají mu akorát Gábino :sweat_smile: Tak Samík a Gabík :grinning:
8. lis 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd ne, už ne. Jsem to zakázala :grinning: nebudu na ní brát ohledy :wink: :grinning:
9. lis 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, sedim doma na nemocenske,takze jsem mela cas preletet celou diskuzi.
Jsem v 6 a pul, cekame na 98% chlapečka, podle anglicke doktorky, podle ceskeho gynekologa "tam neco je, muze to byt pytlik, ale jisty si neni" :grinning:
Pro holku bychom meli 100% Ellen (podle mamy Heleny a babicky Aleny), ale u kluka je doted celkem boj.
Pritel je Polak, ja Ceska, a zijeme v Anglii. Planujeme se ale za nejake 3-4 roky vracet do CR. Kazdopadne jmeno chceme trochu multikulturni (CZ,PL,UK). Me se strasne libi DAMIEN/DAMIAN, ale o tom pritel nechce ani slyset. V Polsku je to casto uzivane jmeno. Spolecne jsme se shodli na jmenu ALEX, ....ale me to porad tahne k tomu Damianovi. Jinak se mi jeste moc libi KRYŠTOF, ale nechceme jmeno s hacky a carkami.
Poradte, pritele prijmeni je Lapaj.
10. lis 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 Daniel je úplně normální jméno, navíc je jich teď spousta, babička si zvykne.
Na Danečkovi jsme se s manželem shodli hned. Ale teď čekáme dalšího chlapečka a vůbec nevíme, klučičí jména jsme jaksi Danielem vybrali :sweat_smile: zatím je schůdný Dominik. Manžel nechce nic zvláštního, takže Eliáš nebo Hynek mi neprošli.
10. lis 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek