Neumí na nočník a často "nehoduje" mimo

astra11
2. dub 2016

Zdar všem. Napište prosím vy, kteří jste měly - pokud jste měly - následující problém: Synek 1,8 roku ještě neumí na nočník. Když doma pracuju mám ho v ohrádce, protože je dost divoký a nelze ho mít vypuštěného venku což by asi stejně nepomohlo v této věci - jde o to, že jak ještě neumí kakat a čůrat do nočníku, stane se, že kaká mimo že....takže lítám se Sanytolem a čistím stále ohrádku.....Jde také o to, že totiž si sundavá plenkové kalhotky a z nějakého důvodu je rád bez nich - asi se cítí volnější.....což chápu, ovšem prakticky je to na nervy, jsem z toho docela vyšťavená...Když mu dám nočník do ohrádky, tak ho buď vyhodí (jako hračky) nebo si tam i sedne na něj, když mu řeknu, ale hned zase vstane a dělá něco jiného, i když už se schyluje ke kakání - v této chvíli se ho snažím vtlačit na nočník jenomže nechci ho tam cpát aby nezískal odpor takže je to váhavé.....No prostě je to teda pech a nevím jak ho buď naučit aby si ty plenkové kalhotky nesvlékal - když je mu volně že....nebo jak mu ještě jinak vysvětlit že má kakat do nočníku.....Jednou se už do nočníku vyčůral - byl veeeeelmi pochválen, ale nějak od té doby to zase ignoruje takže se mu to asi ještě nevtisklo ? 😨 Jestli máte někdo nějakou podobnou zkušenost - nebo aspoň útěchu že to přejde 😒 ....

lajla
2. dub 2016

Ještě neprisel jeho čas, vůbec bych to neresila a nasadila mu.plinku, za chvíli bude léto, teplo... Můžete začít znovu a venku

olasek
2. dub 2016

Netrapte sebe ani jeho. Ještě k tomu nedozrál. Speciálně u chlapečků to trvá déle a chce to trochu trpělivosti. Můj syn na nočník ani nesedl a začal chodit ve 2,5 letech rovnou na záchod. Ze dne na den byl bez plen a to i na noc.... je mu 3,5 roku a nikdy se mu od té doby nestala žádná nehoda, ani v noci. Prostě mu k tomu dozrála nervová soustava....

astra11
autor
2. dub 2016

🙂...no joooo, jenomže on si tu plínu sundává sám a při tom to neumí - takže máme pořád pokakanou ohradu já pořád drhnu ohradu desinfekcí ......asi mi nezbývá než vyčkat až si to nějak uvědomí nebo dozraje......to může trvat ještě i pár měsíců........jinak je šikovný, všemu rozumí, sám si přinese botky na procházku, ví co je nočník, ví co je hačí.......kdybych už ho mohla aspoň pochválit za to kdyby tam něco udělal, aby byl motivovaný.....

magdalenan
2. dub 2016

@astra11 Synovi jsou přes dva roky a nočník jsem úplně vynechala. Od března chodí do soukromé školky a stále má pleny. Jakmile na něj přijde řada, začne se odnaučovat okoukáváním od děti, co už pleny nemají. Sám ví k čemu slouží wc, má dětské prkénko a tak, ale i tak je na něj brzo a proste mu to nespíná 🙂 Nevidím důvod, proč to hrotit a samotný nočník mi celkově přijde jako zbytečná mezifáze. Ale každý má své metody 🙂

astra11
autor
2. dub 2016

Ale kdyby ty pleny nosil - neřešila bych to. ALe on SI JE PROSTĚ SUNDAVÁ a pak jsou z toho nehody.....píšu spíš o tom, že jsem na nervy z toho, že musím pořád čistit jeho ohrádku od stolice.

jancip
2. dub 2016

@astra11 Ještě k tomu nedospěl. Má čas. Nemá cenu to lámat. Sundává si tu plenu, i když není v ohrádce?

lajla
2. dub 2016

Plenky si sundavá i když má tepláky nebo něco? Nebo ho nechavate jen v té plince..

magdalenan
2. dub 2016

Tak na sundávání pleny se obecně uplatňuje metoda izolepy. To už jste zkoušela? Nejdřív z toho asi bude třeba hysterák, ale časem to vzdá 🙂

magdalenan
2. dub 2016

@jancip Dobrý postřeh s tou ohrádkou.

pav_la
2. dub 2016

Me také napadla ta souvislost s ohradkou. Naše dvojčata si sundavala plenky ráno v postylkach. Nejdřív se vykakali a pak plenku sundali a všude to rozmazali. Mimo postylku to nikdy neudělali.

svija
2. dub 2016

@astra11 - nebo zkusit takové ty tréninkové plenky, co už jsou vzhledově jako slipy a už se i tak oblékají. Třeba mu sundat nepůjdou 🙂 .

astra11
autor
4. dub 2016

Díky za příspěvky - jak ho pozoruju tak určitě v ohrádce dává plenky hned dolů - podotýkám, že má plenkové slipky nebo ty kalhotky :-O, takže jsem myslela, že si je sundavat nebude že je to těžší, ale není to pro něho problém 🙂 😲.....Jinak si sundavá úplně všechno 🙂....izolepu jsem ještě nezkoušela. Metoda izolepy?

astra11
autor
4. dub 2016

@magdalenan : Izolepa se nalepí okolo plenky? Jenomže jak ho znám, tak on sundá i tu izolepu ☹

englerova14
4. dub 2016

Syn nam toto take delal, ale jen pri polednim ulozeni ke spanku. Sundal puncosky a plenu a rozpatlaval. Pomohly nam laclacove teplacky. Neumi je rozepnout. Chvili se vztekal, ale vzdal to a od te doby mame cisto🙂

astra11
autor
4. dub 2016

@englerova14 : A ty lacláčky to jsou takové ty kaťátka na kšandy nahoře přes ramínka jestli si to dobře pamatuju ?

englerova14
4. dub 2016

@astra11 ano, kalhoty/tepláčky, v pase není guma, jsou prodlouženy přes bříško a záda a mají ramínka. Zapínání knoflíčky/přezky
Hodně pomohly, neumí si je sam sundat, nevidí na zapínání na ramenou😀
https://www.google.cz/search?q=lacláčky&prmd=im...

bajana
4. dub 2016

Nenútila by som ho do odplienkovania a rozhodne zrušila ohrádku - očividne je tam súvislosť. Nudí sa tam, upútava pozornosť. Treba sa mu viac venovať, zapájať do činností okolo domacnosti, chodiť veľa von. A veriť mu, že si neublíži.

astra11
autor
4. dub 2016

@englerova14 : Jo tak to je zajímavý typ, děkuji 🙂.....vzbudilo to ve mně i jakousi naději, protože nedávno mu na ramínko upadl kousek banánu a on to neviděl 🙂, takže by to mohlo aspoň trochu fungovat.

astra11
autor
4. dub 2016

@bajana : To zní krásně :-ú, ale v podání mého synka si na to netroufnu. Ani bych neuvařila. Jeho dvě ručičky a dvě nožky vydají za deset, jeho pohyby připomínají styl pavoučka, co umí tak rychle utíkat....Samozřejmě se tomu snažím přiblížit, ale úplně ohrádku zrušit nemůžu. Kdybych měla aspoň flexibilnějšího partnera, co by udělal v bytě určité úpravy,aby synek mohl všude běhat a nebrat co nesmí, dát vysoko věci co mu nepatří, dovedu si to představit, ale prakticky je to zatím nemožné.

guinea
4. dub 2016

@astra11 Opravdu nejde mít synka volně vypuštěného, aby se nenudil? Já vždycky zavřu dveře do dalších místností, a pořád ho "po očku" pozoruju. Věci z konferenčního stolku a spodních polic jsme dočasně dali do krabic a uložili jinde, kytky v květináčích jsem odvezla na přechodnou dobu k rodičům, ujistila se, že garniž vydrží, když se synek pověsí na záclonu a taky jsem izolepou přelepila dvířka od dvd přehrávače 🙂 Není to teďu nás žádná krása, ale beru to tak, že je to pro jeho správný vývoj nezbytné. Když musím udělat něco opravdu "nebezpečného", dám ho do jídelní židličky, aby viděl, a popisuju, co dělám - to ho zajímá.

astra11
autor
4. dub 2016

Já na to myslím jak bych to udělala "bezbariérové". Moc to ale nevidím - dveře do dalšíc h místností naprosto s klidem otevře, dosáhne na kliku a věřím, že by se naučil i otáčet klíčem, což právě nechci, aby se pak nezamkl nebo nezamkl někoho jiného. Jakmile pronikne jedněmi dveřmi, už ho můžu lovit na zahradě....Přemýšlela jsem spíš o nějakých pojistkách na dveře apod. jestli existují. Ale ty než se koupí, a než se se svým chlapem dostanu někam kde je mají.....to na dlouho 🙂, mezi námi moc komunikace není pružná. Jinak já bych si to taky dala všechno někam výš kde by na to nemohl, jsou krabice nebo poličky které se dají připevnit na zeď, typu Ikea , ale zase - než se tam dostanu s tím mým.....a hlavně než je tam pak přidělá......

septums
4. dub 2016

@astra11 a nemůže někdo pohlídat, když vaříš? Nebo vařit po večerech když malý spí aspoň dočasne ;)

englerova14
4. dub 2016

My máme na dverich do kuchyne a do chodby (aby neutikal, kam bez dozoru nesmi) zabrany. Otevrit deti neumi. Musi se soucasne zmacknout horni+folni pojistka. Montovala jsem to sama, neni to tezke. Rozepne se mezi futra jak potrebujete. Koupila jsem na aukru celkem levne🙂 me by v ohradce nevydrzel, je jako jojo🙂 https://www.google.cz/search?q=bariera+do+dveri...

jancip
4. dub 2016

@astra11 Já tam vidím taky souvislost s ohrádkou. Ono se to nezdá, ale jde to opravdu bez ní. Sice to chce hodně pevné nervy a trpělivost, ale jde to. Já mám taky hodně akční, motoricky velmi zdatné dítě, které všechno vylévalo, vysypávalo, zkoumalo, vylezlo na možné i nemožné, lidi z okolí absolutně nestíhali, pokud ho měli hlídat..ale vařili jsme spolu. Sám si přitahoval židli a vylézal na ni (několikrát samozřejmě i spadl), pomáhal mi míchat, krájet, apod. Sice mi skončil třeba čaj v palačinkovém těstě, celá pepřenka v omáčce, občas mi dost rupaly nervy, ale myslím, že se díky tomu syn hodně naučil.

astra11
autor
5. dub 2016

@septums . Takové možnosti nemám. 🙂

astra11
autor
5. dub 2016

@englerova14 : děkuju, to by mohlo být pro nás vhodné....🙂