Neuškodí dítěti přitahování za ruce do sedu?

bubbly
16. dub 2012

Ahoj vsichni, uz se to tady urcite probiralo mockrat, ale nejak se mi nedari najit odpovedi. Doktorka nam poradila pritahovat malou do sedu na posileni zadovych svaliku (ma 9 m) protoze je slaboucka. Myslim ze by potrebovala rehab. ale to je muj nazor, nam bylo receno ze timhle posilovat, nejak se mi to nezda, bojim se abych ji neublizila. Rozhodne neposazovat do sedacky pasivne, ale zkouset posadit volne, tak nevim, vzdyt vite co se tady porad resi zda posazovat nebo ne. Muze prosim nekdo poradit, kdo ma podobny problem nebo byl na rehabilitaci, co vam rekli...diky

spagatice
16. dub 2012

Ahoj, náš malý má také slabé zádové svaly. Teď jsme přestali cvičit vojtovku. Podle naší doktorky nejsou slabé svaly důvod k takovému cvičení. Cvičili jsme i proto, že nepásl apod. a to už všechno dohonil. Svaly se mu prý zpevní až se bude snažit lézt, zvedat se a stát. Posadit ho tímto způsobem pouze vyzkoušela ona, ale že bych to měla doma cvičit já, to rozhodně neříkala. 🙂 Ale to bude zase co doktor, to názor 😅 .

cervena_vila
16. dub 2012

Konzultovala bych to s nějakou fyzioterapeutkou, co se vyzná v dětech. Lepší je být moc aktivní, než něco prošvihnout - záda má člověk jen jedny a základ svalů z dětství.

gabour
16. dub 2012

Já bych ji neposazovala. Až bude mít posílený krční svaly z toho, jak se sama plazí a zkouší přizvednout, tak ten čas nastane. Pokud si nejste jistá, zajděte za nějakou rehabilitační sestrou apod. Přitahování dětí za ruce se opravdu nedoporučuje a spíš těm zádům do budoucna můžete ublížit. Můj syn byl v pohybu taky o něco pomalejší, než říkaly tabulky a teď je to šikovnej silnej kluk a naučil se všechno, co měl. A jestli nesedí te´d, za týden může být všechno jinak, děti jdou většinou v těchto věcěch hodně skokově.

aljuska
16. dub 2012

ahoj, tento způsob posazení - přitažení za prsty zkoušejí doktoři, aby zjistili jak mají děti pevné zádové svaly - ale naše pediatrička i neuroložka kam sem se synem chvíli chodila říkaly, že já to dělat rozhodně nemám. Takže bych to nedělal, nemyslim si, že ten pohyb pomůže ty zádové svaly posílit. To co je nejvíce posílí je i to jak psala spagatice - hlavně to lezení je pro posílení zádových svalů důležité 🙂
ale zkusila bych se poradit s nějakou rehabilitační sestrou, fyzioterapeutkou ohledně nějakých cviků, které by pomohly ty zádíčka posílit a zároveň posílit i bříško, protože i to je třeba k tomu posílit 🙂
a třeba by jsi tady na diskuzi našla holky co mají více zkušeností s Vojtovku a poradily by ti nějaké dobré cviky 😉

slundo
16. dub 2012

Tak nám přesně tohle Dr. zakázala dělat. Nevím proč, ale hned na druhé prohlídce, kdy to zkoušela , nás upozornila ať to hlavně nezkoušíme doma. V 9m to ještě není nic tak hroznýho , určitě to brzo dožene. Ale rehabkou nic nezkazíte 🙂