Nezvládám své dítě. Nepomáhají zákazy, plácnutí

pepibubu
13. led 2011

ahoj, kolikrát mám pocit, že Pepína absolutně nezvládám. Pár příkladů. Leze za gauč, kde máme lampu, a s oblibou ji vytahuje ze zásuvky. Ví že nesmí. Vysvětlovali jsme, zakazovali jsme, přes ruce jsme plácali, hlas jsme zvýšili. k ničemu. Gauč přirazit natolik aby se tam nedostal nejde.

Další - ví, že nesmí vypínat a zapínat televizi (zapínání je na horní straně, když si stoupne na špičky tak dosáhne. Za cenu že to na sebe může stáhnout atd. Opět. vysvětlování, zakazování, plácání, zvedání hlasu, nic.

Ničí knížky, strká do mě, naposledy jsem málem spadla když jsem vstávala ze země a on do mě strčil. Fakt nevím. Většinou je hodnej, ale pak má den jako dneska, kdy dělal vše popsané, a já bych ho dala komukoliv.

pepibubu
autor
3. bře 2011

@sarka11 jojo a náš expert k tomu ještě pěkně hnusným tónem dodá "běž!" Ano, říkáme mu běž - běž do koupelny, běž do pokojíčku, běž si hrát.... ale ta intonace, tu nevím kde pochytil. taky se kolikrát stydím a jen čekám kdo mě/ho pěkně seřve co je to za spratka.

pepibubu
autor
3. bře 2011

tak dámy, to co jsem zažila teď, asi trumfne všechno. Byli v pokojíčku, dlouho dobrý, tak jsem se tak dmula jak mám hodné děti a že už ho to přechází. Hm. Najednou Martin začal bulet, a to silně, tak jsem nechala psaní článku a šla se podívat. Bordel komentovat nebudu, ale to, že matrace z postele byla o dva metry dál než postel, rošt shrnutej (má ten laťový z IKEA) a pod tím byl zapasovanej Martin a ten harant se tomu smál.... Seřezala jsem ho jak žito, vyhodila jsem ho z místnosti, on samozřejmě řval jak protrženej, vysvobodila Martina a jak jsem měla vztek, tak dobře pět minut jsem rovnala ty laťky. Může mi někdo říct, kdy to dítě přestane takhle kravit? Dožiju se toho vůbec?

k.ate
3. bře 2011

@pepibubu Hele, není možný, že na tom nějak "pracovali" společně? Já vim, že manžel (se ségrou jsou od sebe o rok 🙂 ) byl vždycky naštvanej, že většinou, když se něco stalo, všechno schytal on jako starší a štve ho to částečně do teď... Já vím, ted se mi to mluví, určitě mi taky rupnou takhle nervy xkrát, ale na tohle bych si dávala pozor, aby pak mezi klukama nebyla zášť i kvuli tomu, že když přijdeš a něco se stane, dostane sprdnuto ten starší...

pepibubu
autor
3. bře 2011

@k.ate to těžko, Martin ještě nestojí bez opory, tak by tohle těžko udělal... Jasně, že za rok by dostali oba bez rozdílu, ale na tohle Martin ještě fyzicky nemá fond... Určitě "pracovali" packou nerozdílnou na tom svinčajzu - vyházený hračky z kontejnerů atd, to nepochybuju - Pepa to vytáhl a Martin to pomáhal bagrovat ven, ale ta postel určitě jeho práce není.

lenulin
3. bře 2011

A já tak dumám všimla jsem si jedné věci když uklízím něco dělám v bytě tak náš člen si dokáže i hrát nebo mi pomáhá a plete se pod rukama,ale jakmile sednu k počítači začne neskutečně prudit pokud nemá tedy oblíbenou pohádku.Přesně ví kdy má maminka na něj čas a místo toho hledí do toho krámu.Tak já teď počítač používám ráno na kontrolu pošty a večer, kdy jde cvrček spát a jinak máme společný program.Ty zimní dny jsou děsné ale jakmile bude venku hezky doufám v to, že bude naprosto ok Miluje to venku a doma být nechce je tu málo vzruchů 😉

yellowbanna
3. bře 2011

@lenulin jej, to muj maly dela uz ted v 10 mesicich, zrovna dneska jsem si to opravdu uvedomila...jsou to potvurky 🙂

mataharyy
4. bře 2011

Tak já končím, zítra rodím i kdybych se měla ve vaně máchat tři hodiny a domu nanosit tunu uhlí a dřeva...
Včera už to ten hajzlík dotáh tak daleko že mi stačilo se na něj jen podívat a rozbrečela jsem se... já budu potřebovat psychiatra, nebo něco podobného. Byli jsme v obchodě, šla jsem vybrat peníze a jak jsem naťukala pin tak zdrhnul do erotic city, takže jsem nechala kartu v bankomatu a letěla ho chytit, ještě že pán za mnou byl solidární a nevybrakoval nám účet... Tak jsem s ním šla ven a snažila jsem se s ním domluvit, dopadlo to tak že se na mě podíval tak, že mi v tu chvíli připadalo že říká jdi do hajzlu, otočil se a vletěl do silnice, to už jsem měla dost tak jsem ho dovedla do tesca dala do nákupního košíku a byl chvíli pokoj, dokud v regálu nezaznamenal něco co chtěl... Pak jsme šli na oběd, no málem mi hodil těstoviny do klína, vztekal se a vřeštěl na celou restauraci, chvála bohu pak usnul, takže jsme zajieli k mekáči abych si dala v klidu kafe, do toho měl nějakej pán problém že parkujem do malého prostoru, když máme volné celé parkoviště a nějak nepochopil když jsem mu řekla že mi v autě spí dítě a potřebujeme na něj tedy vidět... No pak prospal dvě hodiny, šli jsme se projít a doma začlo zas peklo, rozštěloval pračku (ač to normálně nedělá, protože ví že jí může zapnout když jdem prát) a to hned několikrát, čisté prádlo mi rozházel po zemi a začal v něm skákat, celou dobu se vztekal a byl na zabití... Parádní den 🙄 myslela jsem že už má období vzdoru, ale za poslední čtyři dny zjišťuji jak krutě jsem se pletla... Jestli tohle bude i po porodu, tak fakt nevím co budu dělat... 😖

crca
4. bře 2011

@mataharyy musím se tak trochu přidat do klubu-jsme na tom úplně stejně!!!S tím rozdílem,že já nejsem(díky bohu) těhotná,ale mám to dvakrát 😀 To je jakoby jsi psala o těch mých.....Poslední dny mám pocit,že je fakt nezvládám,jsou jak myši s vrtulí u prdelky,pořád rabujou skříně,se vším hážou,jen co uklidím jedno,v zápětí je jak jsi psala rozházené prádlo co mám sice na žehlení,ale válej se po tom,hadry všude.....Už jsem fakt zoufalá,nic nezabírá,domluva po dobrém po zlé,už i vařečku jsem vytáhla,ale nechci jí zase tak nějak moc používat......Z ní teda mají respekt 😅 A taky jsem si říkala,že jestli už tohle není období vzdoru,tak se děsím toho až opravdu příjde 🙄

mataharyy
4. bře 2011

@crca Já vařečku nepoužívám, kdybych jí vytáhla tak si asi bude myslet že jdem vařit... Ale fakt na odstřel... mám ho dost leze mi všema otvorama... To je to domlouváš, slibuješ, vyhrožuješ, stavíš se na hlavu a on pak hodí takovej pohled že by jsi ho nejradějí zmlátila, což u nás v konečném důsledku stejně není řešení, protože on se pak ještě víc zatne a už s ním nehnu vůbec 🙄 Takže dnes to u nás je jak v blázinci, pustila jsem si muziku, vyhulila jí na plno a dělám že ho nevidím 😅 Protože kdybych mu věnovala pozornost tak se asi dnes fakt pozabíjíme, takže on skáče po postelích a já dělám co chci... Sice to není řešení, ale dnes je to je asi to jediné co jsem schopná dělat 🙄

majdula
4. bře 2011

@mataharyy Nedocitam vse, jen mi padlo do oka tvoje horekovani - covece mam to ted posledni dny uplne stejne, dite na zabiti, jen se na nej podivam... doted jsem byla vlidna respektujici matka, ale ted se musim drzet, abych nebyla synovrazedkyne, neskutecne me vytaci a prijde mi, ze cim vic to ze me citi, tim vic "zlobi"... ale nemyslim, ze se nam deti nejak zmenily, to spis jak se blizi porod a je nam blbe (a mne je teda bidne, bricho sotva nesu), tak ztracime trpelivost a chceme mit svatej klid...
(on me uprimne sejri i manzel a vsichni kolem a celej svet, jen holt s prckem jsem celej den, no)

Vydrzat!!! 😉 😎

(ne ze by to po porodu bylo lepsi... ale aspon uz nebude clovek tak nemotornej)

mataharyy
4. bře 2011

@majdula No já si taky myslím že je to z velké části tím těhotenstvím, ale to co předvádí teď fakt nedělal, teda rozhodně ne v takovém měřítku... A poslední čtyři dny jsou fakt hrozný 😠 ale s tou synovrazedkyní jsi to trefila... Nejhorší je že bych mu jí někdy už fakt střelila, ale to by se mi tu opravdu mohlo stát že pak budu nějakejm policajtům objasňovat proč "mlátím" dítě... akorát minule jsem šla přes náměstí a maminka měla jedno dítě v kočárku a druhý dělalo taky řádnej cirkus a když do ní začlo kopat, tak ho lapla, dala mu jednu na zadek a nějaká baba na ní zavolala opodál stojící policajty, že týrá dítě... Tedy totiž převzali ten "prima" zákon z USA, že i když ti dítě skáče po hlavě, nemůžeš nic 🙄 a pak se všichni diví že z toho rostou parchanti na zabití... 😠 Já nejsem za mlácení, přistupuji k němu opravdu když už prostě jiné řešení nevidím, ale tento zákon je na hlavu postavenej 😝
Jináč vydržím, co mi zbývá... Navíc jsem se rozhodla že zítra rodím, takže tak 😀 😎

smecka
4. bře 2011

@mataharyy
@majdula: holky vydržte! Pár týdnů před porodem to bylo s dcerkou taky na hraně, však jsem tu i psala. Pak jsem si domluvila hlídání na jeden den týdnu a hned to bylo o něčem jiném. Problém byl ve mě, ne v dceři, ta jen odrážela mou náladu. Takže jestli máte možnost zbavit se na čas, byť i krátký, svého roztomilého potomka, využijte toho. 😉

majdula
4. bře 2011

@mataharyy Rodis? 😅 A jakpakto? Hod recept 🙂

Ja si dnes overila, ze na odstrel jsem ja, ne to nebohe dite... to fakt jen odrazi moje predporodni nalady 😔 jak pise @smecka Chudak malej. Zbytek dne jsem se hodila do klidu a byla zas hodna chapajici maminka (a taky jsme byli u babicky, ktera ho zabavila) - a ejhle, prcek byl jak vymenenej. O to vic me mrzi, ze ja to neustala, minulej tyden mi poprve prdly nervy a placla jsem ho po prdelce (jo, pres plinu, gate a satek, ale placla) 😢

Jenze ted je to holt tezky, zustavat v klidu, kdyz cely teleso boli, mam pocit ze se rozpadam, nemam nic nachystany a dite mi pri uspavani rajtuje po brise (= bratrove hlave) a zoperovane ruce 😢

mataharyy
5. bře 2011

@majdula tento stav znám, prádlo vyskládané všude kde se dá, Adriánova největší zábava je skákat po mě... Ale včera nám dorazil tatínek tak máme pohodu...
Jináč tedy nerodím, škoda... Ale měla jsem to hezky naplánované, neva příští víkend to jistí 😉

sussanah
5. bře 2011

Ahoj holky. Tak k nam finalne dorazil vzdor po tech mesicich klidu 😒 maly uz tak dobre 2 tydny porad jen knoura, vzteka se, cokoliv neni po nem, tak to hned orve, vesi se po me, kouse a vubec teda nam dava zabrat. Nastesti mame s muzem dobry obranny mechanismus, vzdycky, kdyz jeden je uz tesne pred vybuchem, tak se ten druhy hodi do klidu a nejak tu situaci ustojime. Ale teda porad si musime opakovat, ze je to normalni zdravy vyvoj, ze dite zkousi hranice a ze to casem prejde (doufam..) a ze musime jen vydrzet a neustoupit.. Ufff, normalne me fakt vycerpava 😖 A to me ceka pristi mesic docela zahul, manzel bude vetsinu casu na sluzebkach po svete, tak na neho budu sama 😔

mataharyy
5. bře 2011

Tak pozoruji že cvičí i s tatínkem, jen ten tatínek má více elánu to ustát, však je zatím jen sobota 😀

evaviki
5. bře 2011

tak u nas uz nezlobi len Sebik, ale aj manzel.. fakt masaker, zboznujem, ked sa v tych uzasnych naladach striedaju..

ined77
5. bře 2011

@mataharyy 🙂 ...užívej zatím stále jedno dítko 😀 ...jak mi můj drahý syneček občas přišel na odstřel, tak už brzy asi opravdu poletí 😀 ...nepišti..kačka spí..uááááááááííííííííí, na nejvyšší možné otáčky apod. 😝 😅 ...už se těším až půjdou oba minimálně do školy 😀 .
ale ne...jinak je na sestřičku hodný 😵 ..už i pochopil co znamená být zticha...teda chvilkama..je nutné to připomínat 😉.
jen ten vzdor no 😅..to je jeho a néééé a nechci mě opravdu točí stále víc a víc..hlavně když se mobilizujeme ven a matýnek se rozhodne že on nepůjde, že nechce 😝 ....to máme pak doma tour de obývák, kde ho honím dokolečka 😠 😎 .
my prostě nemůžeme asi odejít z bytu bež řevu 😅 ...ještě že ta malá je zatím tak hodná 😅 🙂 .

ined77
5. bře 2011

@mataharyy 🙂 ...a ještě...s tím vzdorem, u nás se to zatím nezhoršilo, myslím jako příchodem miminka.je to konstatní...no aspoň že tak 😅 .

mataharyy
5. bře 2011

@ined77 Ono se to u nás zhoršilo tento týden a teda doufám že už to víc horší být nemůže, jináč se odstřelím 😅

evaviki
7. bře 2011

ako riesite situacie napr. v obchode? dakedy malemu stacilo, ze niesol kosik a bol pokoj, teraz do neho rve vsetko, co ho napadne (dnes napr. prasok do mycky, sviecky), vzteka se, ked mu to nechcem dovolit, snazi sa mi utiect zasadne do priestorov pre zamestnancov.. a ked ho zadrzim, tak ma skrabe po rukach.. dnes som to predychavala, uz som myslela, ze mu nasekam priamo tam, taka som bola nastvana..
a potom v parku, samozrejme zdrha inym smerom, pripadne sa zastavi a nejde.. ked som ho vzala za ruku, tak ma prastil. pripadala som si ako idiot, ktory ho tam necha a odide, ale inak som ho nevedela donutit.. no zabralo to dva krat, treti som sa pre neho vratila, vzala vlacik a povedala, ze mu ho dam az doma.. hystericky rev na celu ulicu, ale nakoniec sa mi ho podarilo dostat domov..

mataharyy
7. bře 2011

@evaviki jo to znám 🙄 Ale já momentálně nemám na to abych se s ním rozčilovala, takže ho vytahnu řvoucího a vztekajícího z obchodu, nechám ho ležet na chodníku a ještě mu říkám no pořádně se vztekej, ať si každej užije... což ho prvních několik minut ještě víc roztočí, ale po chvíli většinou přestane... Ale jedna známá to řešila tak že když takhle její dítě začlo jančit, tak začla dělat to samé (ale teda to chce hodně odvahu 😅 ) takže když si dítě lehlo v obchodě a začlo se vztekat, směle ho napodobovala dítě bylo tak v šoku že překvapením přestalo... no ale ty pohledy okolo 😀

reruna
7. bře 2011

@evaviki dej ho do vozíčku a do ruky rohlík, to zabíralo u nás, v obchodech, kde nejsou vozíčky jsem mu dala košík a řekla, ať hledá to, co chci koupit, on hledal, já to tam rychle naskládala a honem zaplatit a jít ven, rychlá akce, nejraději jsem měla zdravou výživu, tam mají stoleček s tiskátkama a pastelkama, tak jsem ho posadila nakoupila. Pak to přešlo a chodil pěkně za ruku a ted už v pohodě. Ale s mladším nás to zase čeká, zatím sedí v kočárku a jí rohlík a proběhnem supermarket co nejrychleji.
Holky já jsem hotová... všichni jsme nemocní a starší zase vydírá s jídlem a pitím, nechce jíst a pít, přitom má horečky, já vím,že při atb nemá chuť, ale mám strach, už je kost a kůže a tak jsem na něho zase vyjela, mě taky není dobře, takže se nezvládám kontrolovat. Jak řešíte jídlo a pití při nemoci? Na moje vysvětlování neustále oponuje - on se nechce najíst, napí, nechce se uzdravit atd....

reruna
7. bře 2011

@mataharyy tak na to bych teda neměla, lehnout si v obchodě na zem a vřískat 😀

mataharyy
7. bře 2011

@reruna Ani já bych na to neměla a možná v tom je ten problém 😀 Ale zas ještě pár takovejch týdnů a možná se k tomu taky dopracuju 😅 Jináč jídlo je u nás kámen úrazu i bez nemoci... jí jen to co mu chutná od ostatního sní lžíci, dvě a nazdar bazar, s pitím chvála bohu zatím problém nemáme, pije většinou dost, sám si řekne a to i když byl nemocnej... 😵 alespoň něco 🙂

reruna
7. bře 2011

@mataharyy no mě by o to jídlo taky až tak nešlo, kdyby mu nelezly žebra ven ☹ , má ve 3,5 letech necelých 14 kg a teď při nemoci určitě něco zhubl, on je špatný jedlík od malička ☹ ale že nechce pít, to mi fakt vadí, už jsme vyzkoušeli čaje, ovocné šťávy atd. a jediné co vypije je čistá voda, mlíko nebo kakao, míval rád polívky, teď už ani to ne...

reruna
7. bře 2011

@mataharyy no mě by o to jídlo taky až tak nešlo, kdyby mu nelezly žebra ven ☹ , má ve 3,5 letech necelých 14 kg a teď při nemoci určitě něco zhubl, on je špatný jedník od malička ☹ ale že nechce pít, to mi fakt vadí, už jsme vyzkoušeli čaje, ovocné šťávy atd. a jediné co vypije je čistá voda, mlíko nebo kakao, míval rád polívky, teď už ani to ne...

mataharyy
7. bře 2011

@reruna Tak tady asi každá rada drahá... 😒 Adrián je teda taky hubeňour, ale on je takovej "pavouk" samá ruka samá noha a váží kolem 12-13 kg což ve dvou letech není nějaká trága (teda myslím)... Ale je fakt že dítě záměrně hlady nezemře, spíš teda chápu to pití, to je na prd... A zkoušela jsi nějakou radu od doktora, třeba by něco poradil... to fakt těžko říct... U Adriána vím že když je jo ouvej, tak kakavko nebo (ač nerada) ty jupíky... a u jídla jí jogurty a miluje těstoviny s kepučem, nebo rajskou... Na to ho utáhnu skoro vždy 😅

lenulin
7. bře 2011

No když si tady čtu ty přízpěvky tak mám pocit že je to všude stejné a já si někdy připadala jak blázen a totální magor z nervama hyn a protože bydlíme v bytě, kde je vše slyšet tak jsem čekala kdy na mě sousedi zavolají sociálku dení řevy a nadávání a když ještě soused poznamenal ne mě ale manželovi, že je spíš slyšet mě než toho našeho draka, tak už jsem si totalně připadala jak blázen a měla jsem pocit, že budu chodit kanálama.Někdy jsem měla fobii s tím naším rabiátem být sama v bytě.Nejlepší bylo když tatínek odcházející z práce nezamknul dveře a já si sedla na záchod na velkou a náš miláček se rozhodl, že půjde ven a podotýkám že jsem měla nohu po operaci supr honit cvrčka na chodbě s kalhotami na půl žerdi 😝 Ale situace se zklidňuje zaplať pán buh je to lepší už si začínáme trochu rozumět dá to práci z toho špunta vychovat člověka ani odvahu na další zatím nemám.

evaviki
7. bře 2011

@mataharyy no jo, keby sa hodil o zem, tak by som to zopakovala, kludne (mimo predavacky tam nik nebol) Ale on pri tom stoji a skrabe ma. a zase poskrabat ho ja, tak to nechcem ☹
@lenulin ja taky nemam odvahu na dalsie.. teda my sme ho aj tak planovali, az ked maly bude mat 6 rokov, ale neviem, neviem...
@reruna do vozicku ho davam, ak tam je.. ale toto bola mala drogeria, kde su len kosiky do ruky.. ☹(

mataharyy
7. bře 2011

@evaviki No to je jasný, taky v těhle případech, kdy do mě začne mlátit, dumám co dělat, domluva nefunguje a mlátit do něj taky, tak nevím... ☹ Jo to je katastrofa jak není nákupní košík kam lze dítě připoutat, nemám šanci nakoupit 😠