Noční spaní tříletých dětí. V kolik chodí spát a ráno vstávají?

8. zář 2022

Ahoj, v kolik vaše děti co nastoupili chodí večer spát a ráno vstávají? Dcera jde mezi 19-20 hod a vstáváme v 6 ráno, takže spí 10-11 hodin a odpoledne je už zas unavená, ale po O spát nechce.

alishkaaa
14. zář 2022

@blondynka400 Ha ha, tříleté dítě by mělo po obědě spát, zkuste to navrhnout mé dceři, která nespí po obědě od roka a půl 😀

blondynka400
14. zář 2022

@alishkaaa já neříkám, že je to lehké. Ale z fyziologického hlediska to dítě prostě potřebuje i pro správný vývoj mozku. Že to tak není, je jiná věc, ale za mne tam prostě je vždy nějaká "chyba", proč se tak stane. A z velké části a to můžeme my rodiče, ač se nám to vůbec nelíbí...

blondynka400
14. zář 2022

@maxulekapcule doktorka to podle mne řešit nebude. Někdy je to se spaním fakt boj. Já si s první a s jejím nespaním užila fakt hodně a zpětně bohužel vidím své chyby. U druhé už jsem je neopakovala a bylo to o dost lepší. Ale i tak první žije a nevypadá, že by nějak ztrádala 😀

lenulacek
15. zář 2022

Dcera usina mezi 20:30 - 21:00 a spí do osmi. Spala by i dyl ale budí ji mladsi.
Po obědě spinka 2-3 hodiny

megi89
15. zář 2022

@blondynka400 a co máme dělat, aby to dítě spalo po obědě? Zalepit mu oči 👀? Takové kecy miluju... 🙄
Syn prostě si odboural spánek přesně v 3,5r a mohla jsem ho houpat v kočárku, nebo ležet s ním i hodinu a pul a stejně neusnul a má to do teď, je to rok co nespí, dokonce i když chodí do školky, tak neusne doma a včera vstával v 5 a neusnul, dnes vstával dokonce v 4,30 a beztak neusne. Leží skoro denně, po obědě a stejně co? Neusne.

blondynka400
15. zář 2022

@megi89 a ještě ho třeba přidusit polštářem 😀 Jestli si dobře četla, co jsem psala, tak jsme uvedla, že někdy je to boj a není to až tak moc úplně řešitelné, občas. Za čím si ale stojím je to, že si většinu problémů s nespaním uděláme samy, ať v dobré víře, že děláme to nejlepší. Zase na druhou stranu, když ve 3.5 letech přes den nespí a má kvalitní a dlouhý noční spánek, mozku by to mělo stačit pro správný rozvoj.

megi89
16. zář 2022

@blondynka400 bohužel nemá kvalitní spánek v noci.... Ale za to nemůžu... Trápíme se všichni.. Čekáme na spankovou laboratoř a snad na něco přijdou...

g_m
16. zář 2022

Triletaci oba v 20:20 zhasiname a jdou spat, budi se kolem 6h. Po obede nespi, to by sli vecer tak v deset, aby usli.

@blondynka400 Obe deti v necelých trech letech uz po obede nechtely spat a nutit jsem je opravdu nechtela. Pokud ve skolce usli, tak vecer nemohli zabrat. Takze toti je dost individualni. Dcera kamosky spala po obede jeste v srpnu nez sla do skoly...

elis101
27. zář 2022

@makovice88 jako bych to psala já. Nevím co s tím, ale s nástupem do školky malá začala spát po obědě a pak to je tak, že doma lítá i do půl jedenácté a my jsme samozřejmě KO. Normálně nespala po obědě už asi od dvou let a usadilo se to celkem hezky pak, že večer usínala ještě před osmou. Teď je to tak, že si s mužem nestačíme ani nic říct, jsme oba naprosto hotovi...

makovice88
27. zář 2022

@elis101 Ja vim, je to hruza..Ale stejne mi to prijde zajimave, ze je potom vikend, kde ma ten program o dost pestrejsi a unavena na poobedovy spanek proste neni. A jen je ve skolce, padne po obede jak poleno. 😁 Casem se to urcite spravi, jako vzdycky. Ale zatim mi to tedy vadi hodne. 🙈

elis101
28. zář 2022

@makovice88 máme to úplně stejně. Víkend a poobědový spánek nic, takže spánek večer docela dobrý i když má asi ze školky zásobu, takže usíná o něco později než před tím, ale dá se to...týden, školka...peklo fakt se bojím, že to někdy zalomíme dřív. Skoro si říkám, že bych poprosila učitelky, aby ji budili dřív, nebo budu ještě cvíli doufat, že se to upraví. Byla jsem zvykla, že kromě pár vět s mužem si dělám přípravu na další dny. Poklidím nebo pracuji, protože jsem už nastoupila a logicky přes den nedělám plný, jsem v práci míň hodin, tak jsem to doháněla třeba ty dvě hodinky večer když usla jako HO...začínat v půl jedenáctý? Utopie...

konidana
28. zář 2022

@elis101 to ma každý ditko jinak... dcerka doma spala 21 az 6 at spala poo ve skolce nebi nespala doma vubec a jako predskolak od cca od 6 let ve skolce uz ani neusnula. Syn spáč a sova, ve skolce spal vzdy prvni a velmi tvrde, a pak vecer zivacek minimalne do 22.h. Zlomilo se to, az kdyz skoro v 7 letech nastoupil do skoly. To si obcas dal odpoledne taky slofika, ale do postele uz sel zahnat treba uz ve 21h

makovice88
28. zář 2022

@elis101 Jestli do toho jeste pracujes, tak te chapu, to je na svestku. 🫤 My doma mame jeste mladsiho sourozence, takze cely den s batoletem a pak se clovek vidi jak si vecer dachne, ale misto toho ma na hrbu jeste hyperaktivni starsi ditko. 😂
Nam by nejvic pomohlo, kdyby ve skolce nespala vubec, ale to pani ucitelky neumoznuji..Musime to prezit 😁