Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

izy
8. říj 2007

ahoj. chtela jsem se zeptat, jestli kdyz nosite mimco v kolibce, stridate strany🙂 mozna je to blbost, ale premyslela jsem, jestli kdyz bude porad skrcene na jednu stranu (sice jen trochu, ale prece), nebude pak nakrivo🙂

papaya
20. říj 2007

Holky taky mám dotaz - jak to řešíte s vázáním šátku když je venku mokro,abyste si nešpinily šátek po zemi 😕 my jezdíme např. do města autem,šátek tedy vážu až venku,no a když prší je to problém,protože je přeci jen dlouhý a nechci ho mít špinavý od bláta 😒
Zkoušela jsem používat i úvaz kříž s kapsou venku,ale ten mi teda moc nejde,strašně špatně se mi tam Hugo strká 🙄

Izy podle mě bys to střídat mohla,ale nemusela. To střídání by bylo dobré určitě i pro tebe,ať si ty záda zatěžuješ na obou stranách asi tak stejně 😉

izy
20. říj 2007

pap dik za odpoved. nejak mi to ale na prave strane nejde🙂
a k vazani satku venku - kdyz jedu nekam autem, coz je dost casto (bydlime a dedine), tak si satek uvazu uz doma a jedu omotana🙂jinak kdyz uz musim vazat fakt venku, zkousim si ty konce smotat do ruky a odpoustet postupne. celkem to jde🙂

papaya
20. říj 2007

Izy já si ho taky nachystám na sebe,ale pak stejně ty pruhy musím povolit a padnou mi na zem (vážu kříž s kapsou uvnitř)
No ještě bych mohla vázat dvojitý kříž,to se uváže a pak se jen strčí dítě,ale ten mi nepřijde tak stabilní jak ta kapsa...
Tak pravá strany by ti myslím šla,když bys víc trénovala,tohle je jen o cviku 😉

izy
20. říj 2007

ja delam kriz s kapsou venku. ale ja davam jeste na kolibku. a to asi neni tak narocne na dotazeni

s.arik
20. říj 2007

s tím oblečením:
moc počasí nesleduju, ale bývá kolem sedmi stupňů ne? A dost fouká 😝 . Obleču si triko s dlouhým rukávem, šálu, na to šátek (kapsu s křížem venku), do šátku dítě a navrch kabát.
malou do šátku nacpu tak, jak je zrovna doma, což je momentálně body s dlouhými rukávy, plína+kalhotky, ponožky a to je vše. Přidám jí jenom čepičku. I po 15minutové couračce v ledovém větru je celá teploučká a spokojená, jenom tvářičky má studené...
Zkrátka ji z jedné strany hřeju já a z druhé má body, tři pruhy šátku a kabát 🙂

s.arik
20. říj 2007

a prosím o radu: jak se přebaluje v šátku? nemám ráda, když mi dítě řve, a že ono hlásí každou kapku 🙂 😒 ☹ to jest minimálně co 30 minut, což je venku pěkná otrava 😝

listicka77
21. říj 2007

Izy, já četla, že by se to střídat mělo (zvlášť pokud jsi třeba štíhlá a dítě je navíc ještě stočené kolem tvéhop těla). Tak zkus potrénovat, ale když to nepůjde, tak to nehroť...

izy
21. říj 2007

no tak ja budu trenovat. at neni chudak nakrivo🙂 i kdyz stihla si teda moc nepripadam 😀

aniska
21. říj 2007

sarik- take miminko ako mas ty je proste prutokac. Nase male tez take bolo, teraz sa to uz len lepsi. Mas latkovky alebo papierove plienky? Ak latkovky, zabal Mirku tak, aby tu jednu hodku v tom vydrzala, inac si neviem predstavit, ze kedy by si sla vobec na zachod, to musis furt prebalovat, nie

ria80
21. říj 2007

Ahoj.poradte,existuje nejaky uvaz,ze kteryho by mimco dobre videlo ven?Treba nejaky,aby v nem bylo mimco pred maminkou a koukalo dopredu?Chtela bych malou nosit,ale ji se tam moc nelibi,ze z kolibky nevidi poradne ven.

s.arik
21. říj 2007

ria80, a co tak už zkoušet vázat na záda? malá by ti koukala přes rameno...nosit dítě na břichu čelem vpřed se prý nemá...

a k mému průtokáči 🙂 : používám látkovky, nabalit ji supersavě nebude problém, stejně ale vřeští po první kapce 😀 zkusím použít i viskozovou separačku. Jdu s ní ve středu na jistou akci a budeme 2-4 hodiny venku, jsem zvědavá, jak to půjde 🙂

dendisa
23. říj 2007

holky, asi mám blbý dotaz, ale můžu nosit malou v kapse s křížem venku i dlouho? Všude se píše, že do třech měsíců nemá být dítě ve vertikální poloze... Jenže ona mi furt řve a uklidní se, jenom když ji vezmu právě do vertikální polohy, opře si o mě hlavičku a čučí kolem. Prostě mi musí ležet na prsou, tak se i vyprdí a vygrcá 😔 . I v kolíbce v náručí ječí. A kolíbku šátkovou jsem zkusila ještě jednou, dopadlo to opět katastrofálně. Kříž venku jsme docela přežili, budu ji na to zvykat, chci ji tak nosit občas i doma.

s.arik
24. říj 2007

dendiso,
dneska jsme byli s malou na exkurzi...kapsa s křížem venku. Je v ní 5x denně na chvíli, když venčím psa, nejdéle tam byla jednou hodinu. Říkala jsem si, že vydržíme možná hodinu nebo dvě a pak se odpojíme - a dopadlo to jak? Byla tam spokojená přes pět hodin!!! Samozřejmě s prsem v puse 😀 . Nejsem na to nijak hrdá a nemám v plánu ji nosit vertikálně dlouho...byla to opravdu výjimka 😉
mimochodem, my máme hodně rádi i kolíbku s křížem na boku (mám v albu) a tam je taky vertikálně! nožky jak žabička, podsazená pánev, kulatá záda, zajištěná hlavička - jediné negativum vidím v tom, že hlava přeci jen zatěžuje páteř, ale nosím vždycky opravdu jen krátce, dnešek byla výjimka...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
johanda
24. říj 2007

Sarko - jestli se muzu zeptat, co to byla za exkurze?

s.arik
24. říj 2007

hani, geologicko-historická, podél Jaklovecké dědičné štoly ve Slezské Ostravě, pod záštitou OU a české geol. spol. 🙂
courání po městě, po haldě i po rumištích, mrholení, pekelné bláto, no prima počasí 🙂 mě to neva, Miri měla o vrsvu navíc než je zvyklá, trpěl asi jenom pes, chudinka mokrá jak ryba 🙄 a zrovna taková čistotná fenečka, co kaluže zásadně obchází 😀 😀

gedren, proti táhnutí na ledviny je super ta kombinace košilka+triko, a nulová podprsenka, což myslím splňuješ (snad jsem nevyzradila státní tajemství 😀 )
ze mě nikdo neviděl ani kousek kůže (jako kolem prsů) a bylo mi teplo 😉

jo a s nevolí přiznávám, že v pemprsce byla Miri spokojená - mrčela před čůráním, po už ne (taky jsem jí zacpala tlamičku 😀 ) a kakání bylo naštěstí až úplně na konci (zaručeně poznám dle zvukových efektů), takže celkem 6h bez přebalování 🙂 😝 🙂

johanda
24. říj 2007

sari - tam to znám, rumiště a haldy miluju (též tam občas zajdu se studenty Envira)

s.arik
24. říj 2007

🙂 na haldě jsem slavila už dva silvestry 😀 předloňský v brutálních závějích a minulý na blátě 😝

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
johanda
24. říj 2007

Jó není nad haldy 😉

s.arik
24. říj 2007

😀

honzina
24. říj 2007

Jé, tak já vám fakt závidím, že nemusíte nosit podprdu. Tím pádem nemusíte nosit ani ty vložky do podprsenky, co? Já když si je nedám, nejpozději do dvou hodin se mi začnou tvořit mokrý kruhy na tričku... 😝

lusinta
24. říj 2007

holky, jdu vás všechny pozvat do nově oteřeného obchodu pro maminky a miminka
www.branakdetem.cz

Možná se ještě vloudí nějaká chybička, ale pracuje se na zlepšení...
K prodeji i ochranné kapsy a jiné vychytávky na nošení pro děti. Pro Brno a okolí možnost osobního prohlédnutí.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
listicka77
25. říj 2007

Sarik, ty jsi fakt exemplární případ, že s dítětem jde cokoliv... Já vždycky myslela, že v šestinedělí má každý všeho plné kecky, v podstatě kojí, přebaluje a spí pořád dokola... A ty jsi úplně v pohodě a ještě trajdáš po x-hodinových exkurzích! 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
cecil
25. říj 2007

Ria 80 ...já malou uvážu do kříže Aakorát ji otočím dopředu...myslím se to jmenuje malý budha, nebo tak nějak. Našla jsem to na netu. Ale vázala jsem tak jen v létě, pod bundu by se mi asi nevešla.

s.ariku...jsem ráda, že máš pohodové šestinedělí, no Lieštičko, každý to tak zdaleka nemá.

s.arik
25. říj 2007

jo, Mirka hajá v šátku a v noci 🙂
ale přes den je schopná být vzhůru i 5 hodin v kuse, přičemž jenom čůrá, pije, ublinkává, řve 😝 a já nestíhám ani jít na debilní záchod 🙄
venku je hodná, ale doma...někdy mám skoro strach, abych se nezcvokla, protože řve vážně dost ☹ hlad nemá, přebaluju po každé kapce, bříško ji myslím netrápí, samotou netrpí ani minutu, a stejně občas řve a řve 😝 😝 bych hrozně potřebovala nějakou geniální myšlenku, která by mi dodala vysvětlení a naději na zlepšení (něco ve stylu: každé zdravé dítě 3 hodiny denně brečí, jen se tak zbavuje přetlaku a do dvou měsíců bude klid 🙂 )

a nosit ji v šátku doma odmítám, máme toho obě dost s venčením psa, ztěžuje to přebalování, které se koná snad co 5 minut) a s ní na břiše nemůžu dělat hromadu věcí...strkat plíny do pračky (je to nízko...), umývat nádobí (ve vaně 😝 , ještě není instalovaný dřez 😀 ) atd...a hlavně LEŽET 😀

s.arik
25. říj 2007

honzi, mlíko mi teče taky, ale domácí košile si měním denně a když jdu ven ve slušném tričku, prsa zakrývají pruhy šátku 😉 takže mě mokré fleky netrápí....nejvíc toho teče z druhého prsu, když malá pije 😀