Novorozenec a štěně, dají se najednou zvládnout?

messias
1. zář 2016

Ahojky holky, prosim poradte mi.. mala se narodi nekdy v rijnu a dostala jsem ted vyhodnou nabidku na stene, kteremu je 14dni, takze odber bude az bych prijela z porodnice. Je to pes, ktery moc pece nepotrebuje a zit bude na zahrade (samozrejme ne hned ze zacatku), tak se chci zeptat, jestli jste to meli taky nejaka takhle ? Mam jeste 5-ti leteho psa, rikam mu pes panelakovy (kdyz prsi, tak ven nepujde, kdyz nejsme doma, chrape na posteli,...), je na me zavisly, treba i jemu by pomohla psí dáma do smecky, aby na me nebyl tak upnuty. Da se novorozenec a stene najednou zvladnout ? Do kontaktu spolu moc nepřijdou..

janickajana
1. zář 2016

Dceři jsem pořizovala psa, když jí bylo 8 měsíců. Záleží samozřejmě na každém, ale já bych si pejska hnedka nepořizovala. Budeš se starat hlavně o mimi. Já bych vydržela až ti mimi povyroste ☺

messias
autor
1. zář 2016

@janickajana
Tak ono male stene da se rict nic nepotrebuje, pohybu bude mit dost, kdyz se bude na zahrade honit se starsim psem, krmit musim i jeho, to moc prace neprida a spat s nama nebude, byla by nejspis i se starsim psem v prujezdu.. az vyroste tak na zahrade..

messias
autor
1. zář 2016

Prave nevim, jestli by to naopak nebylo dobre, na chvilku denne resit neco jineho nez mimi 😀

messias
autor
1. zář 2016

Navic ja po matce tech stenat koukám uz delsi dobu, chtela jsem si ji brat, ale nakonec jsem rekla ne a ted se chovatelce stala nehoda, ze ji pes utekl za fenou 😀..

sft
1. zář 2016

Někdo má třeba dvojčata a taky to zvládá. Taky hodně lidí má mazlíčka i děti a zvládaj to. 😉 Já teda dítě ani psa zatím nemám, ale osobně si myslím, že by to nebyl takový problém si pořídit dalšího psa, když budou dítěti třeba 2 měsíce nebo tak... První měsíc bych se určitě soustředila jen na dítě. 🙂

kmotra87
1. zář 2016

Osobně bych chvilku počkala než si pořídím štěně. I ono potřebuje vaší péči a hlavně výcvik. Takže bych chvilku počkala, jak to s miminkem budeš první měsíce zvládat a následně se rozhodla 🙂

messias
autor
1. zář 2016

Ono je to trosku jinak, tihle psi se necvici, jsou to stejni mazlici, respektuji a poslechnou, ale nedelaji se z nich cirkusaci, kdyz se to tak vezme, pri jejich spravnem chovu se dohlizi na to, aby byli tak trosku divoci.. nebo jak to rict. Takový chovny pes, kdyz potom treba jen naznaci utok na cloveka, tak je vyrazen z chovu. Vim ue spousta z vas tady bude neco namitat a delat ze me blazna, ale ono to tak je, ja radsi ani nebudu zminovat plemeno, protoze to nema cenu, akorat by se tu zaclo hadat a dohadovat 🙂 vite to stene bude socializovane a vsechno, ale bude to porad pes a nebudu mu gumovat hlavu. Kdyz si dam vsechny klady a zapory k sobe, tak to zvladneme. Naopak bude mi lip. Ja nejsem maminka, ktera se bude moct soustredit jen na dite.. ono je toho vic. Behem mesice se stehujeme na barak na vesnici, takze jdeme do neznameho. Z baraku je nyni staveniste, ve kterem budu mit jeden pokoj zvlast, koupelnu a ,,kuchynku" takze bojovy podminky. No a co by jste v takovem baraku delali jen s mimi, kdyz pritel bude od rana do vecera v praci ? Mam se tam zblaznit, protoze budu vecne sama s ditetem, dojdu maximalne do maleho obchodu, dojedu k doktorce s malou nebo zajdu za urad. To je proste na hlavu. Psa uz mam nejakou dobu a jsme proste tak sehrany, ze uz nemam co vymyslet noveho.. a je to pro me uz takovej stereotyp.. to stene nepotrebuje tolik pece, venku bude skoro porad, bude mit starsiho psa na hrani a samozrejme i me.. nakrmit dva psy zvladnu casove stejne jak jednoho. Male stene stejne vetsinu dne spi, jak male dite.. chtela jsem nazory, dostala jsem je a dekuji 🙂 ja si udelala obrazek a predstavu nakonec sama.. jinak tady posilam fotku male medvedice 🙂

pavlina212
1. zář 2016

Nedělala bych to.... Dopředu nemůžeš vědět, jaké miminko se ti narodí. Jo jasně, jsou takové, co hodně spí. Náš malej nespal ani v šestinedělí skoro vůbec. Neměla jsem skoro ani čas na jídlo či sprchu. Nedovedu si představit, že bych se měla ještě věnovat štěňátku.

messias
autor
1. zář 2016

@pavlina212
Holky ja si to zatim neumim nejak predstavit, ale neprehani to to trochu s tim sestinedelim ? Ja nevim, ale proste si rikam, ze nebudu pro malou otrok.. kdyz si budu chtit dat sprchu, tak si ji proste dam a jist budu taky normalne. Kdyz budu venku na zahrade se psama, muze byt v kocarku a s nama. Starsi pes ma deti rad. S nim problem nebude. Me totiz prijde, ze si z vas ti prckove udelaji otroky a vy si ani na chvili neodpocinete.. nevim, treba ted melu, protoze jsem to jeste ani nezažila a treba si udelam opravdu rezim takovy, aby vyhovoval jak me, tak mimcu..

pavlina212
1. zář 2016

@messias Tak asi máš pravdu. Záleží na přístupu. Já bych třeba nenechala malého samotného plakat po dobu jídla nebo sprchy.

verca38
1. zář 2016

@messias taky sem si myslela,ze se to s sestinedelim prehani 🙂 ale hormony udelaji sve,ja treba mela problem s kojenim a cele dny sedela na pohovce s miminkem u prsu 🙂 nedovedu si predstavit v tu chvily se starat jeste o psi miminko 😉 mala chtela i hodne pozornosti,ale ze bych byla jejim otrokem,jak pises,to sem nikdy tak nebrala,mozna proto,ze si myslim,ze deti se nechavaly vyrvat pred 30ti rokama 😀 kazdy to ma ale jinak..pejsky mame taky a sou ted pro malickou super partaci 😉 takze preju hodne sil ma psi i tve miminko 😉

messias
autor
1. zář 2016

@pavlina212
Podle me jde hlavne o rezim 🙂 pak taky o to, jestli kdyz prcek zacne brecet, tak vseho nechas a letis za nim.. ze zacatku nez si zvykne tak mozna bude brecet, ale podle me je to lepsi, dite pak bude vic samostatne a ne tolik zavisle.. teda zatim to jsou jen domenky, po porodu to treba budu mit uplne stejne a budu nevyspala, vycerpana a behat za malou kvuli kazdymu prdiku 😀

messias
autor
1. zář 2016

@verca38
No ja to nemyslim tak, ze ji budu nechavat vyrvat, jen se proste svet nezblazni, kdyz ji ulozim a dam si sprchu a kdyz zacne rvat, no tak at si pobreci, urcite za ni nepoletim s penou na hlave 😀 nebo kdyz pujdu psum pripravit žrádlo (krmim syrovym masem) tak preci najednou vsechno nezahodim a aniz bych si umyla ruce, tak ji nepobezim narvat prso do pusy 😀 deti si lehce a jednodusse zvyknou, ze kdyz breci, tak maminka pribehne.. to same dela i stene.. ja se proste nemam v planu uhnat 😀 navic, zatim to vypada na cisare, takze budu vedet presne termin porodu a chovatelka si fenecku necha zatim u sebe.. takze si ji vezmu, az se budu citit dobre a az se po par dnech alespon trosku s malou zabehneme 🙂 a pritel si bude brat dovolenou, takze na to budeme dva

verca38
1. zář 2016

@messias ..jasne,ze i ja hned nebezim 🙂 nekdy si taky pobreci,ale kdyz muzu,tak ji radej pochovam a utisim,rve mi to totiz srdce,kdyz ji slysim 🙂 a ze zacatku sem parkrat letela i s penou na hlave 😀 hormony delaji sve 😀 ..btw-stenatko je nadherne,taky bych asi neodolala 😉

messias
autor
1. zář 2016

@verca38
No tak ja bych musela letet s penou na hlave pres dvur 😀 takze to male uz ted neprojde a to neni jeste ani venku 😀 ono jde taky o to, ze to stene je muj sen.. mam moznost ho splacet a jeste jsem na nej dostala slevu.. kdybych si ji nevzala, tak bych treba uz nikdy nemela tu moznost vlastnit a chovat tohle plemeno, protoze ted penize sypeme do baraku a nemohla bych takove stene zaplatit na jeden zatah..

cukricek123
1. zář 2016

Já bych do toho nešla. Nebudeš mít 100% čas ani na miminko ani na psa. Ale to je můj názor. A nechat dítě řvát, tak to opravdu není řešení. Takhle malé miminko se křikem samostatnosti nenaučí. To by sis měla přečíst něco o výchově.

svetlus_pepca
1. zář 2016

Já mám dojem, že máš jasno a radu od těch, které už miminko mají nechceš přijmout. Většina ti tu říká, že to není dobrý nápad a ty házíš jeden argument za druhým, proč to dobrý nápad je, aniž bys věděla, jaké to je po porodu. Tak proč se ptáš?? Nebo se pletu?? 🙂 Jinak já bych do toho taky nešla. Zvaž třeba rizika porodu. Tím tě nechci strašit, ale "jenom" císařský řez udělá čáru přes rozpočet. Nedej bože nějaké zdravotní komplikace. A šestinedělí se fakt nepřeceňuje. Nebudeš otrok dítěte, ale sama sebe. Hormony, únava, obrovské změny ve všem. Ale to fakt pochopíš až po porodu. A narovinu říkám, že mi to přijde nezodpovědné. Vůči miminku i štěněti. A asi by sis měla ujasnit, co je pro tebe důležitější 😉 Ale jak říkám. Mám dojem, že máš jasno. Tak ti budu přát, aby sis pak nevyčítala své rozhodnutí!

evilin
1. zář 2016

Tak proč se ptáš, když už jsi rozhodnutá? To fakt nechápu. Stejně, jako to, že můžeš říct o novorozeném miminku, že si dělá z rodičů otroky. To může říct opravdu jen někdo, kdo ještě dítě neměl. popravdě nechtěla bych být teda tvé dítě. Miminko potřebuje maminku, aby ho ochránila, je to přirozená věc. A nechávat dítě vyřvat, to je opravdu hrůza. To mi přijde jako opravdu zadělávat mu v budoucnosti na psychický problém ( o této metodě je už více diskuzí). Šestinedělí je opravdu šílené s hormony, sama jsem tím byla překvapená. A přesně jak spousta maminek píše, i když moje miminko je hodné a málo pláče, nemá problémy, tak kojení mi dalo hodně zabrat a opravdu nebyl čas pořádně ani dělat věci kolem sebe, natož ještě mít malého pejska. Mám už psa třetího a prostě pokud z něj nechceš mít nesocializovaného psa, který je jen na zahradě a ani ho vlastně neznáš, jaký je a jestli mu třeba němůže někdy hrábnout a ublížit miminku, tak se mu proboha musíš věnovat, aspoň základní výcvik ze začátku. Jo, pořídit si pejska až bude miminko větší a budeš mít na něj čas to ano, ale tyhle "moudré" řeči autorky opravdu nechápu. 😖

liska01
1. zář 2016

Nepořizovala bych si štěně spolu s novorozencem. Počkala bych aspoň dva měsíce, než si miminko zajede aspoň nějaký režim. Některá mimča hodně spí, ale není to pravidlo. A nechat ho plakat? Novorozenec si nic nevymýšlí! 9m poslouchal tlukot srdce maminky a měl pohodlíčko, nevěděl, co je hlad a samota. Novorozenec nikdy nepláče jen tak. Má vždycky důvod. Mateřský instinkt ti nedovolí ho nechat plakat a v klídečku krájet maso. Já jsem racionální člověk, přírodovědec a dcera měla šílené koliky a její pláč mi rval srdce na cucky. 4m jsem se pořádně nenajedla, odpoledne přebíral nosící a tišící šichtu manžel a já šla vařit a uklízet, mít do toho ještě štěně, tak ještě teď sedím ve cvokhauzu! A rozhodně bych neřekla, že jsem byla její otrok, jsem její matka a ta se prostě stará, protože musí, pudy jí to jinak nedovolí. 😀 Dítě kvůli štěněti zanedbávat nebudeš, horší to bude naopak a to bys asi štěňátku nepřála...

anadriewen
1. zář 2016

Ahojky,myslim si,ze to zvládnete,pokud po pejskovi touzis a mas jedinečnou možnost ho mít ted,tak si ho vem.Tady na MK je většina mamin toho razeni,ze se dětem věnuji ne na 100%,ale na 110%,takže to posuzují podle sebe a tím pádem jim ti připadá nereálné.Ja mam na výchovu deti a přístup k nim názor spíše jako ty,taky si dam sprchu či se nadlabnu a pokud mimco začne knourat,bude muset chvíli vydržet,takže si to umím představit.Stenatko ze zacatku skutečně většinu dne prospi a velká prace s nim neni,ale to vis sama,když uz pejska mas.Navic říkáš,ze přítel si bude brát dovcu,takže s mimcem nebo i psikama pomůže,když bude treba,to dáte!😉Budete mít dvě porce štěstí naráz,bude to krasne,navíc pejsek a mimco budou vyrůstat spolu a budou mít hezky vztah👍

yerry
1. zář 2016

@messias mam doma psa i dite. Psovi byli 5 let kdyz se mala narodila a snasi se vyborne ale stene bych si zaroven s novorozencem neporizovala. Nevim ale po narozeni ditete jsem zjistila jak narocne udrzovat doma po psovi cisto. Zacaly mi vadit veci ktere mi pred tim nevadily a musela jsem mnohem vice uklizet a stene je proste jeste bulik a nez se nauci ze cura a kadi se venku a ze boty nejsou na hrani a nabytek k jidlu tak to proste nejakou dobu trva. Ja bych do toho nesla. Mozna az bude dite starsi a bude vice casu venovat se steneti

kittym
1. zář 2016

Mám 3 psy, koně a další zvířata a s malým mimčem je to masakr a to je prcek fakt hodné dítě.. Štěně bych si nevzala v žádném případě, jak budeš běhat za štěnětem a učit přivolání s dítětem v kočárku? O šestinedělí si něco přečti, já také měla dojem že mi dítě zas tolik času nezabere a že ty hormony zvládnu.. Během těhotenství jsem fungovala úplně normálně, ale malý se narodil a vše krom životně nezbytných věcí muselo jít stranou. Teď se to trochu ustaluje a zvládám fungovat, ale na nové zvíře do výchovy bych si ještě netroufla - režim se musí podřídit tomu jak dítě usne, zda nezvrací po jídle, jak dlouho se krmí apod... Špatně se ta zkušenost předává

sarabi86
1. zář 2016

@messias zdravím zakladatelku diskuze 😝 Tak ty chceš takto Messimu nadělit dvojtou nálož, miminko a ještě štěnátko?? 😎 Sarabi posílá pac a pusu bráškovi 🙂)

zuz4a
1. zář 2016

@messias doporučuji pořídit šátek nebo nějaké ergonomické nositko. S tím můžeš pěkně s pesanama na procházku a i to žrádlo jim nachystas aniž by muselo být dítě odstrcene. Já s novorozencem na brichu vysavala, vytirala i zehlila, takže dát maso do dvou misek problém nebude. Jaký to bude po porodu ti tu nikdo neřekne. Já po císaři zvladla dceru, dva psy, koně a kozy. Ale u nás hodně funguje i tatínek, to je potřeba taky zvážit, jestli na všechno budeš sama nebo ti muž pomůže. Takže určitě se to zvládnout dá, i když já bych do toho nešla skrz výchovu a divokost štěněte. Mohla bys mi do zprávy napsat plemeno? O plemenechmám docela přehled, ale tom, co pises, jsem ještě neslyšela. Nebudu ti to vyvracet, fakt mě to zajímá 🙂

messias
autor
1. zář 2016

Ja jsem napsala, ze uz jsem se rozhodla a ze za nazory dekuju, tak co mate za problem ? 😀

messias
autor
1. zář 2016

A dalsi vec, nikde jsem nepsala, ze mimco bude rvat od rana do vecera.. jen proste kdyz budu neco delat, tak hned nepoletim, nejdriv to dodelam a pak pujdu.
Vite driv meli zensky na starosti cely statek a zvladali to i s detma, to je zajimavy 😀

kittym
1. zář 2016

Jinak k tomu otročení.. Pokud nechceš pořád k miminu běhat, dá se ještě nosit.. Člověk se vyvinul z opic a naši potomci jsou nošenci, nikoli odkládači (srna) nebo následovači (kůň). Naše děti se nerodí plně vyvinuté, nejsou schopné se postavit na nohy a utéct v případě nebezpečí - pro dítě je životu nebezpečné být někde odložené bez rodičů. Sice je lze nechat rezignovat, ale budeš řešit spoustu problémů s tím spojených.. Takže pokud už do štěněte půjdeš, doporučuji naučit se včas šátkovat..

messias
autor
1. zář 2016

Taky jsem psala, ze mozna mam zed plnou pusu reci a po porodu to bude uplne jinak.. vite ono si staci cist vse, kdych chcete komentovat 😉

messias
autor
1. zář 2016

@kittym
Dekuji 🙂

lajla
1. zář 2016

@messias více než štěně...bych si pořídila nějakou fajn knížku o dítěti, pokud je vítané a chtěné...z vašeho popisu mi.to moc nepřijde😞