Oblečení na spaní - miminka. Kdy převlékáte?

2. čer 2022

Ahoj maminky. Jsem povorodicka, tak se omlouvam za hloupy dotaz. Mam 1,5 mesicni mimco a zajima me, jestli takto mala miminka vzdy na noc a pak zas rano prevlikate do specialniho obleceni co ma jen na spani nebo nechate treba jen bodycko co melo pres den, kdyz je ciste? Jde mi opravdu o miminka, ne o starsi deti.

ondul
2. čer 2022

Po sestinedeli jsem zacala odlisovat obleceni na den a na noc. V noci overalky, pres den body a teplacky.

mourovatakocka
2. čer 2022

🤭 U dcery jsem na to prvních pár týdnů kašlala, u syna jsem měla od začátku spací noční a denní běžné oblečení. Myslím si, že je to ve finále celkem buřt. Až rozhrabe květináč a od hlavy až k patě bude od hlíny, tak nejpozději tehdy je čas dělit oblečení na běžné a čisté spinkací 😁

sirinfirst
2. čer 2022

Od začátku jsem měnila. Na spaní overal, na den body a tepláčky

martiniquest
2. čer 2022

Ano, od narozeni jsem prevlekala. Ne ze by to bylo potreba, ale proste jsme si hned ze zacatku navykli na rutinu.

ajja87
2. čer 2022

Ja davala večer vzdy čisté obleceni(body, dupinky) a v tom byli pres noc a druhý den, menit jsem zacala nekdy kolem cca pul roku, kdy měli na spani overalky.

petulles
2. čer 2022

Od začátku jsem dávala na noc overal, přijde mi to i pohodlnější pro mimi, v pase netlačí žádná guma 🙂

bbarshaa
2. čer 2022

@ondul taky tak 👍🏻☺️

martulka88
2. čer 2022

Hned od doby, co jsme přijeli z porodnice, jsme dávali jen na noc overálky a přes den body + dupky/polodupky/punčošky/tepláčky+ svetřík (byl zimohřivý) - záleží, co se nám zrovna líbilo. Vždy je rituál koupání - overálek - krmení a spinkání. Jen tedy overálek měním zhruba 2krát týdně a nebo dřív, pokud se něčím umaže (ublinknutí, protečená plínka nebo se více zpotí). A děláme to proto, že i my s mužem jsme v pyžamu, tak proč né syn, kdy mu bude alespoň pohodlně a bude zvyklý, že když jde do pyžámka, půjde se spinkat.

konidana
2. čer 2022

Dokud byly jen v postýlce a nelezly, tak jsem neprevlikala zvlášť na spani, ale kdyz to bylo potreba. Stejne do pul roku nosily jen body a overaly a dupacky. Nemam rada mimina navlikat neco zbytecne nepohodlneho jako kalhoty apod

me_druhe_ja
2. čer 2022

Jo, po pár dnech jsem najela na takovou rutinu, že na noc bylo pyžamo a na den body+teplacky. Ale nemyslím si, že by to tak mali prcci vnímali jako nějaký rituál. 😀 ale mě to přišlo tak nějak lepší než kdyby byl celý den v pyžamu a nebo spal v body a polodupkach. 🙂

eviicka
2. čer 2022

Asi záleží jak to sedne tobě. Já to ty první měsíce neřešila, jen si vybavuju, že u druhého dítěte jsem si systém nočního oblečení najela mnohem dříve než u prvního.

Jinak overaly nosili dost často i ve dne (a co si budem, zvlášť starší syn si první měsíc den a noc rád otáčel 😀).

felixfelicis
2. čer 2022

Prevlekala jsem od zacatku, cely den v overalu byli jedine v porodnici.

jjasmina
3. čer 2022

na noc overal, přes den bodyna

shirilka
3. čer 2022

Od narození převlékám, ať si vytvoří návyk na rituál, miminko to sice nevnímá ale jinak bych staršího (22m) nedostala z pyžama 😃

emillyhk
3. čer 2022

Někdy koncem šestinedělí jsme začali dávat na spaní večer overálek a na den body a tepláčky. Děláme to stále, syn to vnímá jako přípravu do postýlky, pyžamko = jdeme spinkat 😊

swan42
3. čer 2022

Na noc vzdycky overal s tapkama, nikde netlaci a nereze a nemusela jsem mimino prikryvat (kdyz nebyla fakt zima).
(Pak kdyz zacala chodit, tak overaly bez tapek a kdyz uz byla na noc bez pleny, tak dvojdilky pyzamka)
Jinak kolikrat jsem spinavy body nechala cely den, do cistyho prevlikla jen na ven/navstevu 😅

krisstina93
3. čer 2022

Dávám na noc overal nebo body a polodupky, na den má pak spíš tepláky, body (někdy když je chladno přes body ještě triko), když je horko tak šaty. Mě se ty overaly blbě sundávají, tak je nechávám jen na noc, když nemusím co hodinu prebalovat :D přes den radši stáhnu ty tepláky nebo vyhrnu šaty :D

luhana
3. čer 2022

Nějak jsem to neřešila a nechávála jsem bodyčka. Pyžamko mu začala dávat až později. Asi až tak kolem 4-5 měsíce.

j.a.n.i
3. čer 2022

@petulles Tak jelikož to mimino lezi i pres den, tak jsem davala overaly furt 😁

cilkat
3. čer 2022

Dokud dítě nezačalo lézt po zemi, nechávala jsme v tom, v čem bylo (většinou body celou dobu).

nina2022
7. čer 2022

My máme 2 měsíce a zatím to neřeším

meejja
7. čer 2022

Pokud se nepročůral, nepozvracel nebo nezpotil, nechávala jsem stejný overal i přes den. Takže jsem vlastně převlíkala dost často… 😉

eellushka
8. čer 2022

My teda mame jak na noc tak na den bud overalek nebo dupacky a body ... Když se maly nepo 🤮💩💦 tak ho neprevlekam, jen teda když jdem do města nebo ven , to mame jine oblečení. Samozřejmě se tomu čůrání, kadeni a blinkani nevyhnem a denne prevlekame třeba třikrát,ale fakt nemáme vytridene oblecky na den a noc , spise to mame na doma a ven tedka... Pak když uz byly děti větší tak samozřejmě měli věci na doma , spinkani a ven ... Ale tedka tohle neresime.