• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ochlupení u miminka. Není to hormonální problém?

13. března 2016 
maminky pomoc mám sedmiměsíční dcreku a dnes jsem při koupání objevila docela výrazné chloupky na pipce?máte někdo skušenosti?mám obavy aby to nebyl nějaký hormonální problém!!!
17. říj 2008 ve 21:30  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
není, já mám sice kluka, ale máme to taky a už dlouho...byla jsem z toho vypráskaná :sweat_smile:
nebo možná máme taky hormonální problém a nevím o tom :sweat_smile:
17. říj 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda dík za odpověď!teda to že má můj skoro čtyřletej syn chlupatý nohy(jemně)to je v pohodě!ale malá sedmiměsíční holčička aby měla takhle tmavý výrazný chloupky na pipce to mě docela vystrašilo!! :astonished:
17. říj 2008 ve 21:34  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky zkušenosti nemam a nechci strašit, ale pohledala jsem na netu a všude píšou neprodleně navštívit endokrinologii, opravdu by to mohl být hormonální problém :unamused:
17. říj 2008 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my to zase tak výrazný nemáme, ale já zkoumám každej "prd" :sweat_smile:
17. říj 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimochodem, chodíme k dr., která se na endokrinologii specializuje, pindíka nám zkoukává každou poradnu a nic neříkala :wink:
r123 nebude to tak horký, neboj :wink:
17. říj 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petraluk taky sem právě našla něco takovýho!
17. říj 2008 ve 21:41  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi bych tak nešílela (ikdyž být to Luky tak možná jo :sweat_smile: ) pokud je to málo, tak bych počkala do příští poradny a zeptala se dr. a pokud by se to zhoršovalo, tak bych asi raději zavolala hned :slight_smile:
17. říj 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. říj 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak píše petraluk, počkala bych do příští poradny :wink:
17. říj 2008 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
asi určitě počkám dík za mírné uklidnění
:slight_smile:
17. říj 2008 ve 21:49  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mamči, máte nějaká zkušenosti s tím ochlupením? Mému 6-ti týdennímu synkovi jsem také objevila světlé chloupky tesně nad pinďou- má jich tam docela dost- sice jsou světlé a krátké, ale výrazné....Byla jste s tím některá na tom vyšetření u endokrinologa, jak se doporučuje v tom článku? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nejsem si jistá jestli jen nehisterčím....U doktorky jsme byli včera ale říkala že by to nic být nemělo a že prý uvidíme časem...Ale moc jistá si asi taky nebyla. Díky za reakce... :confounded: :confounded:
15. lis 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maše malá malá měla taky dost chloupků na pipce.Byly světlé,ale dost.Teď už jich tam tolik nemá,myslím,že to nic nebude :slight_smile:
15. lis 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš rarach se narodil tak chlupatý, až vypdal jako opičátko a to byl donošený! Dodnes má chlupatý krk, záda a pod bradou má taky vidět ochlupení. Ale nic to není. Jen to bude asi správný chlupatý testosteronový chlap. :grinning: Jako jeho taťka.

Ale určitě ti to řo dcerce ekne doktorka.
15. lis 2008 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám téměř sedmiměsíční dceru a ochlupení jsem u ní objevila taky, když jí bylo 4,5 měsíce (má ho pořád). Začala jsem samozřejmě plašit, protože dcera má navíc zduřelá prsíčka. Sestřenice má stejně starého kloučka, tak jsem k ní hned šla se podívat se, jestli ten klouček tam ty chloupky taky má. Měl je tam taky a úplně stejně dlouhé a husté tak, jako moje dcera. Kvůli těm zvětšeným prsíčkám jsme byli minulý týden na ultrazvuku a závěr vyšetření je takový, že je to prostě normální, že to některý kojený holčičky mají a může to přetrvávat i půl roku po ukončení kojení. Já zatím kojím, takže se prsíčka zmenšovat nebudou. Doktoři se navíc dívají ultrazvukem na dělohu, jestli je malá a taky koukají na vaječníky.
Takže bych Ti též radila, vyčkat do další poradny a pak se na to případně zeptat doktora.
17. lis 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamči, když jsem měla první dítě, kluka, tak jsem si všimla chloupků na pindíku zašli jsme za doktorem a zjistim že to nic není ale bylo. Už v 10 letech měl chlupy všude jenom ne na hrudi a měřil mu cca. 15 cm. Ve 14 letech měl chlupatou i hruť a už z něj byl opravdový muž.
Naše další dítě, dcera, měla stejný problém na pipce měla také už v 7. měsíci chloupky, sice málo ale tmavé, došli jsme na endokrinologii a tam nám předepsali léky takže se to uklidnilo. Dnes je jí ovšem 15 a chlupy nemá žádné nikde a prsa jí furt nerostou takže nevím co mám dělat :frowning2:
Prosím poraďte
9. bře 2013 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@r123 Obnovuji diskuzi , vím že po hodně dlouhé době,ale nemůžu najít nikoho s podobnou zkušeností, zjistila jsem u své 7 měs. holčičky to stejné co popisujete, samozřejmě se zeptám Dr. jen jsem se chtěla zeptat jak to u vás dopadlo?
13. bře 2016 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek