Od kdy dávat dítěti polštář?

evavit
5. srp 2014

Ahoj holky, mám 11ti měsíčního chlapečka, který v poslední době když jde spinkat ať je to dopoledne nebo večer si lehá spíš na tu peřinu, kolikrát jí má pod sebou tak nahňácanou že spí do kopce, tak mě napadlo jestli už by mohl takovej ten placatej malej polštářek. Si myslim, že už je to asi jedno jestli má ležet na peřine a nebo na polštářku. Jaký máte zkušenosti. Díky moc

tarra27
5. srp 2014

Já dávala určitě déle než v 11měs.....takový malý placatý by asi šel, i když......my máme udělané obrovské letiště od stěny ke stěně, jsou to asi 3 matrace vedle sebe ( mame vysoké asi 25cm) a tam spí spolu asi od 14měs mladší dcery...lehnou si na polštář a stejně pak skončí často jinde...a leží na rovno s peřinkou či dekou....

v 11měs bych se polštář asi bála dát...malý placatý mu nepomůže, když si motá peřinku...a velký bych měla obavy....

abalajda
5. srp 2014

Ja začala dávat malý polštář cca přes půl rokem a to ji byly dva roky,nemá úplně placatý,ale takový naducanejsi ale měly,aby toho neměla pod hlavou moc a někdy se stejně stočí pod něj... Myslím,že čím déle dítě spí bez polštáře,tím líp,ja ji ho vpodstatě dala kvůli ryme a uz ji zůstal...

vanocni_stromecek
5. srp 2014

Ja davam uz par mesicu maly polstarek pod hlavu, takze v 11 mesicich bych se uz nebala...🙂. Klidne dej.

lidi
5. srp 2014

Já dávala do postýlky takový ten klín když měla rýmu a potom pořád chtěla polštářek neb viděla, že mi máme taky. Myslím, že ji bylo tak 10m a je v pohodě. Ten malý do postýlek je absolutně rovný a je to spíš jen takové "změkčení" pod hlavou. Teď má dva roky a dva měsíce a polštář má už tak 4 měsíce. Usne na něm a potom z něj stejně "sleze" jak se mele v posteli. Nejdříve jsem ji ho dávala pryč, ale teď co má velkou postel tak ho má spíš jak mantinel neb cestuje hrozně když spí. Já bych se nebála v 11 m dát ten malý plochý polštářek do postýlky.

daskagal
6. srp 2014

Pokud vím, tak polštář by do roka býtt neměl. Ale v 11 měsících bych se ho asi nebála dát 😉