Od kdy jste dávaly dětem müsli?

petardice
13. led 2011

Holčiny, odkdy jste dávaly dětem müsli? Já ho teď začala po delší době jíst ke snídani (samotné, nezalité mlékem) a naše malá (1,5 roku) mi s velkou chutí ujídá. Nejdřív vyžere kukuřičné lupínky a pak se pustí do zbytku 😀 Tak jsem si říkala, že bych jí mohla dát občas místo klasické snídaně, kterou má (rohlík s lučinou, žervé, sýrem nebo občas šunkou), müsli, zalité nutrilonem... říkám si, že by to možná vůbec nebylo od věci, využít toho, že jí to chutná... jaké máte zkušenosti vy?

kefin
13. led 2011

ahoj, malá je stejně stará jako tvoje holčička a tak od roka a čtvrt jí normálně do mléka nebo jogurtu dávám různé musli, kukuřičné lupínky nebo cereální kuličky. Hrozně jí to chutná a někdy to chodí mlsat sama tajně, takže odpověď za mě: klidně jí je zkus dát a uvidíš 😉

mapurka
13. led 2011

@petardice Jestli ti to malá pokouše, tak bych se nebála jí to dát. Ale jestli tam nejsou ořechy nebo něco navíc..to bych nedávala. Samotné musli nevadí - jsou to ovesné vločky, ty dávám do polévky od 8měsíců.Ale můžu za sebe říct, že dcerka by mi to nejedla ani teď ve 2a půl letech. My teda kupujem od emca ty pražené jahodové a čokoládové a děcka to nechtějí vůbec ani s mlékém. Kukuřičné lupínky to joooo 🙂 .

k.ate
13. led 2011

@petardice nepražený, sypaný , bych dala, ale to pražený je samej cukr, není to nic moc ani pro dospěláky ☹

petardice
autor
14. led 2011

@kefin a to jí dáváš ke svačině nebo jako plnohodnotnou snídani?

@mapurka já tu mám Emco Mysli na zdraví čoko-višeň a z toho mi malá užírá. Ukouše to v pohodě, už jí chybí poslední 4 stoličky, takže zubů na to má dost 😉 Ale když už, tak bych jí to radši dala do mlíka nebo třeba toho jogurtu, i když mě osobně se z týhle kombinace ježí vlasy na hlavě 😀

@k.ate nepražené müsli? a to je úplně bez cukru nebo s minimem nebo slazený jinak? kdo ho dělá? já se přiznám, že buď jím domácí (slazené salkem) nebo tohle emco, takže v ostatních se vůbec neorientuju. ono i když chceš teď dítěti dát jogurt, tak je to obtížný. jako malá mi jedla bílý jogurt oslazený jen ovocem, ale po nějaký době to přestala úplně jíst, teď kupujeme na střídačku lipánek, termix, activie nebo hollandie, ale poslední dva uvedené jí nechutnají v ovocných verzích (ostatně žádný jogurt, vždycky to polkne, oklepe se a zašklebí). a v lipánku a termixu bude cukru taky požehnaně 😖 na druhou stranu si ale zase říkám, že do sebe aspoň dostane nějakou dávku mlíčných výrobků, já jako malá odmítala úplně všechno a vydrželo mi to až do dospělosti. teď sním jogurt, tvaroh nebo nějaký ten jogurtový nápoj jen občasně a s velkou dávkou sebezapření. a mlíko jedině do černého čaje 🤐

k.ate
14. led 2011

@petardice to myslim není slazený vůbec, dělá (nebo aspoň dělalo) je i Emco, je na nich napsaný "sypané" , kdyžtak bych to přisladila trochou kvalitního medu, ale zas záleží na každým, co dítěti dává nebo nedává 🙂

kjajule
14. led 2011

Můj manžel jí k snídani běžně cereálie, kukuřičné lupínky nebo mysli s mlíkem a malej samozřejmě ted taky hl.o víkendu když spolu snídají oba v týdnu dávám pečivo se sýrem , lučinou, šunkou a o víkendu oba jedí cereálie...Já jem vypozorovala že majel se spíš opičí ale chutná mu to kupuju bez ořechů ale jestli pražené nebo ne nevim... 😅 Nejvíc jim chutná jablečné a pak taky BIO má totiž velký podíl ovoce...🙂 A malej mi po tom hezky chodí na velkou 🙂

kefin
14. led 2011

petardice: jo dávám jí to jako plnohodnotnou snídani nebo svačinu někdy i k večeři, když měla k snídani třeba chleba, dávám jí to většinou s jogurtem bílým, neslazeným a takhle toho jogurtu sní hodně, občas dosladím medem. Někdy jí to dávám do mléka, ale myslím, že ten jogurt je takový vydatnější a lepší. Já i manža to taky jíme, tak to od nás odkoukala.

petardice
autor
14. led 2011

@kefin No, z toho mám trochu obavy...že to malá jí jen proto, že to vidí u mě. A když jí to dám do mlíka nebo jogurtu a sama to budu jíst suchý, že se do toho už tak nepožene. No, uvidíme...

A když jsme u toho - že se nemají dětem dávat ořechy, to vím. Ale co slunečnicová semínka? Říkám si, že když jí to jede, radši si upeču müsli doma z bio výrobků, a že bych do toho místo ořechů dala slunečnici...

kefin
14. led 2011

petardice- když to jíst nebude, tak nevadí, ale zkusit to můžeš 🙂
O slunečnicových semínkách nic nevím, asi bych jí je klidně dala a pak uvidíš, já malé dávám občas slunečnicový chleba a nevadí to.