Od kolika měsíců je vhodný Pribináček nebo Bobík?

jasminy
8. zář 2011

Mrňous nechce jogurty v žádné podobě, ovocné přesnídávky taky ne. Chtěla bych zkusit Pribináčka...

oveckaluky
9. srp 2018

@prejeta_zaba Troufám si odporovat, obě moje holky byly někde od necelých pěti měsíců na jogurtech a smetáncích (ano, a i tvarohu), protože mléko odmítaly...starší už je tedy akorát, ale mladší je i ve dvanácti letech jako reklama na Dachau, a to je miluje do dneška. Ve dvanácti letech při výšce 152 cm váží necelých 36 kg, starší v 17 letech při 178 cm 59 kg. A takové jsou po celý život...tak nevím, čím to je, asi jsou divné.
Mmch, my na nich taky vyrostli, a problémy s nadváhou jsem měla až dlouho po druhém porodu - a to už jsem smetánky opravdu nejedla.
A myslíte, že po medu a "kvalitní čokoládě" (pravděpodobně bez cukru, dle vás) se nepřibírá? Dovolím si nesouhlasit. Ano, zdravější než obyčejná čokoška nebo med než cukr je, ale kaloricky to až takový rozdíl není, min. u toho medu ne 😉
A právě proto je potřeba zapojit zdravý rozum 😉

kocik71
9. srp 2018

Ňnn
@alcar

irena1111
9. srp 2018

@jasminy no do spousty maminek tady se určitě dozvíš, že raději nikdy, protože je to děsně nezdravé a plné cukrů a jedů ale já dávala dětem někdy kolem roku a moc jim chutnalo a chutná pořád. Baštěj Pribiňáky, Lipánky, Bobíky, termixy, no prostě všechno

zelenaesmolda
9. srp 2018

@oveckaluky no ja treba nepriberu po nicem :D

oveckaluky
9. srp 2018

@zelenaesmolda Tak to závidím 😀 do třiceti jsem taky byla jak lunt...

zelenaesmolda
9. srp 2018

@oveckaluky no ja jsem doufala ze priberu aspon v tehotenstvi a prd ....

alcar
9. srp 2018

@zelenaesmolda šťastná žena 😂👍

prejeta_zaba
9. srp 2018

@oveckaluky @alcar Samozřejmě netvrdím, že jediné co způsobuje nadváhu je pribiňáček. 😅 Někdo je ten typ, že může sníst slona a zůstane hubený, samozřejmě je to nejvíc dáno typem spalování, postavou, genetikou, celkovými stravovacími a pohybovými návyky, to bezesporu. Jenom poukazuju na to, že pokud si někdo zvyká dítě už od tak malého věku na tyto zbytečně přeslazené a tučné "dobrůtky", zvyšuje mu tím riziko rozvoje obezity, netvrdím, že sníst 3 pribiňáčky za rok znamená vážit 140 kilo. 😔 Taky ho občas dítěti dám, dá se třeba namíchat s bílým jogurtem, aby nebyl tak sladký, případně prostě do obyčejného jogurtu/tvarohu dát omezené množství sladidla - nejsem skalním odpůrcem cukru, nemyslím si, že po čokoládě se nepřibírá, ale schválně si zkuste, dát do kelímku tvarohu lžičku cukru/medu/rozpuštěné čokolády a nebo sníst kelímek pribiňáka - rozdíl, co? 😉

oveckaluky
10. srp 2018

@zelenaesmolda To je čirá provokace 😀 Ba ne, přeju vám to 😉 ale závidím, to nepopírám 🙂

ladyhacek
10. srp 2018

Syn kolem roku dostal Lipánek byl velký nejedlik a tohle snedl vzdy. Delala jsem i domácí.
Lipánek narozdíl od bobika a pribinacku ma lepší složení

zelenaesmolda
10. srp 2018

@alcar no ani ne kdyz nakupuju v detskem,nosit kalhoty velikostne pro 12 lete deti neni nic moc :D

alcar
10. srp 2018
bekyc
10. srp 2018

Přece tady nejde jen o přibírání a nadváhu...
Kolikrát jsem od švagrové slyšela: To vyběhaj, dyť choděj 3x týdně na fotbal... Až jí mladší skončil v nemocnici s nemocnýma ledvinama, doktoři potvrdili že to má z jídla. Pobyl si tam měsíc a pravděpodobně už nikdy nebude uplně zdravej. Kolikrát jsem od ní slyšela, proč by nemohl k obědu smažák s hranolkama a zapít to colou? Ty nedáváš ve dvou letech chipsy? Proč? Párky byly na denním pořádku. Pribiňáky měla za nejlepší sváču ever. Ovoce a zeleninu neznaj. No nevim... To že něco dítě baští přece neznamená, že je to pro něj to nejlepší. :D Jasně, taky mi sní dva kopečky zmrzlinu a přidal by si klidně ještě další dva. Lízátka a bonbony miluje. Párek už taky ochutnal a kdybych mu to dávala každý den k večeři, asi by s tím problém neměl. :D
Prostě všeho s mírou a zapojit rozum...