Lipánek, Pribináček. Kdy jste dávaly dětem?

kamoulinek
27. led 2021

Ahoj, holky,
Kdy kdy jste dávali svým dětem Lípanka Pribináčka.
Nebo jste delali domácího Pribináčka?
Děkuji holky

jipe
27. led 2021

cca od dvou let... lipánek má asi nejlepší složení, někdy dělám domácí

leniczka23
27. led 2021

Od roka ho výjimecne dostává, jedem spis bílé jogurty ale třeba kokosovej pribinak to je žrádlo, toho miluje a to včas dostává.😉

hezz17
27. led 2021

Pribinak nema zrovna idealni složení

hezz17
27. led 2021

Takze spis domaci nebo radeji lipanek. A asi od 2 let b9

jako_mala_holka
27. led 2021

Naše malá měla zatím jen párkrát bílý jogurt, dala bych jedine lipanek, případně udělaného něco podobného doma a to až nejdřív v roce, klidně později, o nic se neochudi 🙂

squezy
27. led 2021

@kamoulinek my od roka a jedině lipanka. Pribinacek je jedna velka sladka naslehana šlehačka :D

snahnah
27. led 2021

Vůbec 😉

martiniquest
27. led 2021

Syn dostava od 3 let (kupovaneho)

jednaholkaa
27. led 2021

@kamoulinek Pribinacek ma ecka. Oboji cukr. Nedavam..

neomenia
27. led 2021

Pribinaka nikdy, humus, občas na zpestření lipanka, výjimečně ( 1 x za měsíc třeba).

pexi
27. led 2021

Dělala jsem od roku sem tam domácího pribináčka... pro všechny, protože i my milujeme 😊

sudylichozrout
27. led 2021

Davam holkam normalne a zcela bezne Lipanky. Maji je rady, slozeni je v pohode. Nejsem cukrobijec a obezita mym detem, co jsou stale bud na tretim nebo pod tretim percentilem, vazne nehrozi.

gramar
27. led 2021

Naše děti ho začali jíst až když jim bylo pět a více, ne z osobního přesvědčení že je tam cukr atp. ale prostě ho nechtěli, zato teď by to doslova žrali na kila a to zase nejsem Rockefeller takže když tak dělám doma...
Já myslím že záleží na tobě, jak to cítíš a se zapojením selského rozumu to vybalancuješ... Kamarádka dávala malé ještě jí nebyl ani rok 😉

moni_12
27. led 2021

@kamoulinek já bych řekla všeho s mírou. Syn měl od malička jen bílý jogurt, postupně ovocné, dnes (28m) dostane Lipanka, když chce, jindy zase ovocnou Hollandii.. Když ji všechno, proč ne.

lennus
27. led 2021

@kamoulinek Kupuju dětem občas Lipánek, děláme i doma podobné dezerty, má lepší složení než Pribináček, dcera ochutnala a jí vše dřív než starší syn, typuju ona od 1,5 roku, syn mnohem později. Domácí můžeš odladit trochu třeba nějakým sirupem místo cukru.

biton
27. led 2021

Od roku domácí, od dvou Lipánek (má lepší složení) a jako poslední Pribiňáček

codal
27. led 2021

Lipánek má nejlepší složení.

95newmommy2020
27. led 2021

Od 8 měsíců cca. Moc mu chutná. Jela jsem podle pedi. Takže jsme začali nejake to imunologicke okénko Bo co to bylo. :D proste nejakej plán na prikrmy. Začali jsme od 4 měsíce a v 8 měsíci byl čas na jogurty. Jeste dáváme termix.

karkulka63
27. led 2021

Od roku domácí Pribináček, kupovaný zatím neměl...

journals
27. led 2021

@95newmommy2020 No, ještě aby nechutnalo... proti "pribinákům" (a všem kelímků v kategorii) nejsem, ale v osmi měsících fakt ne. Ani termix, ani pribinák nejsou jogurty!

95newmommy2020
27. led 2021

@journals No jasný hollandie je jogurt a jim podobný. Ale to mu nejelo, tak jsem se na to ptala jak moc velkej problém by to byl ze bychom nejeli podle plánu. Doktorka ze velkej, on měl i bojkot UM. Ze sice kvůli ledvinam lepší do roka nedávat tvaroh ale ze když se budeme držet rozvrhu a nebudeme v nadlimitech nebo podlimitech bude to dobrý. No věřila jsem ji ale teď si říkám ze to možná byla kravina. Je docela velkej. 11,5 kg 80 Cm. A jinak sem fakt i počítala jela to co chtěla. Dělala jsem si i v excelu tabulky, abych si mohla hlídat i denní, týdenní, měsíční plnění. Ale už na to asi kašlu.

ajja87
27. led 2021

Tady jedou všichni podle tabulek, takže ja bych řekla, dle vlastního uvážení.... My jeli cca od 10 nebo 11 měsíců... Dle pediatra to nevadilo... Už jen z toho důvodu, že mi nejedlo téměř žádné jiné mléčné výrobky...

journals
27. led 2021

@95newmommy2020 No, jasně že mu jogurt nechutná. A už ani nikdy chutnat nebude, když je zvyklý na termix. Jako já ho miluju, je to moje dětství. Ale tak malému dítěti bych ho fakt nedávala. Vykašli se na tabulky, ale nastuduj si trochu aspoň základ jídelníčku pro tak staré dítě. Přijde mi to strašná škoda, tak malé dítě učit na tyhle slaďárny. Už před delší dobou jsi psala že pije jen sladké pití, teď ještě termix a pribinák. Není mu ani rok a už je asi dost zvyklý na sladký.

journals
27. led 2021

@kamoulinek K otázce - pribináčky a podobné dávám až teď, syn měl dva roky. Cukr hlídám, jinak by mi skákal po stropě, ale ne fanaticky.

makovice88
27. led 2021

Nekupuji vubec, je to hnus.

95newmommy2020
27. led 2021

@journals Naštěstí pití se naučil na ovocné čaje. Je fakt ze ty co piju já (sackovy) ale alespoň bez cukru. Mě napadlo ze se na to chvilku vybodneme a zkusíme to později. Stejně mu pro jistotu dávám vápník extra v doplncich.

journals
27. led 2021

@95newmommy2020 Aspoň že tak 👍
Hele to s tím vápníkem je těžce na hlavu. Jdete na to nějak strašně blbě - aspoň mi to tak přijde. Vykašli se na nějaký pochybný tabulky a zkus se tu podívat jestli tu třeba nenajdeš nějakou skupinu o zdravém jídelníčku pro tahle mrňata kde by někdo rozumný poradil. Hlavně co si pamatuju, tak jsi nedávno psala že jako rodina nežijete úplně aktivním životem, tak pozor ať malému nezaděláváš na obezitu už hned od mala. Na sladké se očividně učí dost rychle.

pipi_puncocha
27. led 2021

Mám nejedlíka, bojujeme o každou snězenou lžičku, Lipánka jsem mu zkoušela dát od roku, ale absolutní nezájem. Bílý jogurt mu docela chutná, Lipánka nechce. Pribináček má za mě nic moc složení, nevidím důvod proč dávat ten oproti Lipánkovi.

95newmommy2020
27. led 2021

@journals Jojo tak tak. Na obezitu mu zakládat nechci. Obavám se ze tam nějaký dispozice budou. Manžel je obézní, já byla na hranici nadvahy a obezity před porodem. Teď už jsem teda na normální váze ale jen díky docela dost drsnymu plánu kvůli cukrovce 2. Takze něco nastudovat by to chtělo. Určitě pak co bude dal až bude jist tak jako my. Což je cca asi ještě rok času počítám.

journals
27. led 2021

@95newmommy2020 Udělejte to naopak. Jezte to, co bude jíst on 🙂 syn od roka jí to, co my. Vařím pořád stejně, nemyslím si, že úplně blbě, určitě víc dbáme na kvalitu potravin, ale odmítám vařit mu něco extra. Udělej si to jednodušší. Je už celkem velký, můžete už skoro jíst všichni to samé. Jen se mu musíte asi trochu přizpůsobit.