Preventivně na prdíky. Co jste dávaly?

meganx
16. lis 2019

Ahoj 😊 ráda bych se zeptala, co jste dávaly svým dětem na prdíky? Plánuji po porodu pít fenyklový čaj, mám polštářek, který se dává do mikrovlnky.
Jaký třeba krém/olej na masírování? Jaké kapky jsou nejlepší a nejšetrnější?
Děkuju moc za odpovědi 😊

denda264
16. lis 2019

@meganx nám v porodnici doporučili infacol preventivně,malá vůbec netrpěla na bříško 🙂ale my byli na umělém mlíku a míchala jsem to do toho.😉nevím jak je to s podáváním u kojeného mimča🙃

meganx
autor
16. lis 2019

@denda264 děkuji 🙂 zatím jsem těhotná, nikdo neví, jestli budu kojit 🙂

gingerbread
16. lis 2019

@meganx krem na bříško Pupik a kapky Babycalm (vyzkoušeli jsme i jiné,ale ucinkovaly vždy max 14 dní a tyhle jsou bylinkové...)

aurum4
16. lis 2019

Ja jsem synovi od narozeni az do dvou mesicu davala biopron kapky a od prdu byl klid

puhelin
16. lis 2019

Preventivne urcite nic. Koupeny jsem mela Espumisan, ale vzhledem k tomu, ze jsem si hodne hlidala jidlo a kazdy den jsem chroupala fenykl a kmin, nedoslo a neho. Obe deti na prdy netrpely.

radkaem
16. lis 2019

Synovi Espumisan ani Infacol nepomohli. Měl fakt těžký koliky. Vyzkoušeli jsme toho dost. Nakonec funguje jedině čtyřkombinace Nutrilon colics, laktobacílky do ranní dávky, kapky Balonix a dvakrát třikrát denně cvičení na bříško.

lilian2111
16. lis 2019

@denda264 Infacol se už neprodává :(

lllucielll
17. lis 2019

@meganx přírodní je Baby Calm - pouze výtažek z fenyklu, anýzu a máta. Nám pomáhal. Dále super Espumisan.
Od 1 měsíce dávám probiotika BioGaia a o prdikach nevíme... Teď je synovi
11 týdnů.

lucifux
17. lis 2019

Vyzkoušeli jsme opravdu hodně kapiček. A vzhledem k tomu, že malý opravdu trpěl celé 3 měsíce. Tak nám zabral jen enticon, je to lahvička kde je v balení i pytlíček s probiotiky, který se vysype do lahvičky a řádně promíchá. Je to prý nejsilnější přípravek.
Podotÿkám, že jsem si stravu hlídala, cvičili jsme, masírovali, nahřívali, klubíčko, na tygříka. Vše takhle postupně a dokola. Na konec vždy pomohli jen kapky.

leniczka23
17. lis 2019

Preventivne urcite nic..muj ani jeden syn nikdy nic na prdiky nepotreboval a kdyz nahodou, stejne nejlepe zabira masaz..

puhelin
17. lis 2019

Jeste doporucuju bezplenkovku. V klubicku se krasne prdi.

denda264
17. lis 2019

@lilian2111 aha,no my to malý dávali před rokem když byla mimi. Je to škoda,nám fakt pomáhali 🙂

lilian2111
17. lis 2019

@denda264 jj naší malé taky :/

nikolakoezlova
17. lis 2019

Ahoj, nám pomohla bezplenková komunikační metoda, pít při kojení vodní kefír, případně mléčný kefír, ale laktóza může dráždit. Vařila jsem si čaj z kmínu a anýzu. Jím úplně všechno, nevynechám ani zelí atd a bříško nebolí. Dceři jsou dva měsíce a je spokojená. U prvního dítěte jsem kupovala všemožné kapky a mastičky a nic nezabíralo.

kspp1
17. lis 2019

Já jsem do dcery cpala chemii, vyzkoušeli jsme všechno, včetně drahých kapiček bio gaia a bylo max.mírné zlepšení. U syna jsem zkoušela měsíc probiotika a espumisan a pak jsem se na to vykašlala. U každého krmení dám 2-3 lžičky kmínového nebo fenyklového čaje a od té doby mám klidné a spokojené miminko. Ostatně naši rodiče to řešili taky tak a nesponzorovali lékárny. Třeba to každému nezabere, ale u nás po týdnu dokonale.

radkaem
18. lis 2019

@kspp1 Prosím tě, ten odvar si děláš sama? Jak silné to má být?

kuttu
18. lis 2019

@meganx kojila jsem,na prdy a brisko nepomohlo vubec nic,kdyz malá hodne řvala,pouzila jsem rourku a pak čas...po 3 měsících to bylo ok

kspp1
18. lis 2019

@radkaem nevim, jak to ma byt, ale davam na ctvrt hrnicku tak mensi ctvrt lzicky kminu. Fenyklovy mam granulovany od sunarku.Kdyz nekojim, davam mu to primo do mlika.