Odkdy začalo vaše dítě spát celou noc?

chechtulin
5. pro 2014

Maminky, kdy začaly vaše dítka spát celou noc? Jde o to, že máme ročního syna, který je od narození nespavec ☹ Jako novorozeně nespal pořádně ani ve dne ani v noci. Když jsem všude četla, že takhle čerstvá miminka prospí 18-20 hodin denně, chtělo se mi brečet. Asi ve 3 měsících nastal převrat - usínal sám, probouzel se 2x - 3x za noc a dokonce spal několikrát i celou noc. Ale cca před 2 měsíci nemilé překvapení - večer řev, takže od té doby musíme uspávat a budí se 3x - 4x za noc. Někdy jsme dokonce museli znovu uspávat i po nočním krmení. Faktem teda je, že mu téměř nepřetržitě rostou zuby - už jich má 12 a taky má poslední dobou dost tulivé a mamánkovské období, ale už se těšíme, až se trochu vyspíme, poněvadž nespí moc ani přes den - v postýlce 3/4 hodiny, v kočárku někdy i 2,5 hodiny.
Díky 😀

alcar
6. pro 2014

@somalicats no to prave uz nechci. 😖 Do 6 mesicu jsem ji mela prave vedle sebe a co jsem se pohla, tak mala se zacala hemzit taky. Tak jsem ji zkusila odsunout do pokojicku a zpocatku to bylo super. Mala spavala celou noc, budila se jen na jedno kojeni, ale zbytek noci byl klid. A ted je to pomalu co hodinu plac, kolikrat ji najdu v postylce na ctyrech. Do pulnoci to jeste jde, ale od pulnoci to je az do rana. Je to zalezitost treba jedne dvou minut, jen tam prijdu, pohladim, dam dudlik, usinacka k tvari a hned je klid a ja "muzu" jit zase spat. Ale kolikrat neusnu hned a ani ne za hodinu znovu. Pak chodim pul dne jak matoha, manzel to nechape a je na me akorat nastvany, ze nejsem schopna normalne fungovat. 😠 Nejsem krkavci matka, malou bych nikdy nenechala v postylce brecet, ale stehovat ji zpatky do loznice uz nechci. Obavam se, ze by to nic neresilo.
Asi to budu muset vydrzet a doufat, ze se to aspon od roka zlepsi. 🙄

tarra27
6. pro 2014

@alcar tak zkusila spát par noci s ni v pokojicku....dej si k ni postel....aby věděla, ze te ma u sebe....ze jsi na blízku ze se nemusí bát....
Budit se co chvilku by me kleplo....moje nervy ;) to bych nevydržela.....

alcar
6. pro 2014

@tarra27 no prave si myslim, ze je to nejaka ta separacni uzkost. No ale co ted... Mam ji zas nastehovat zpatky do loznice a pak ji zase "slozite" stehovat treba za mesic zpatky? Mam strach, ze cim bude starsi, tim hur to bude chapat. Chtela bych, aby spala ve svem pokojicku.

alcar
6. pro 2014

@tarra27 tak to neni spatny napad, to vyzkousim. 🙂 Aspon nebude zmatena z toho premistovani.

somalicats
6. pro 2014

@alcar Tak bych zkusila to, co navrhuje @tarra27 . Já teda odsouvala starší do svého pokojíku až na roce a půl, mladší mám zatím u sebe, ale taky bych ji dřív nedala spát jinam, právě proto, že potřebuju přes den fungovat a prioritou je pro mne se vyspat - alespoň nějak. Taky hůř spím, když ji mám přímo v posteli, na druhou stranu je to pořád lepší, než kdybych musela neustále lítat do jiné místnosti. Však ony se to dětičky časem odnaučí, u kojenců je to většinou ale ještě brzo...

emisekkk
6. pro 2014

tarra27 - vojna být nemusí 😀 , ale nějaký řád by to, dle mého, asi chtělo. Nějaké mantinely. Nejsem prostě matka, která nechá dítě určovat si, kdy bude chodit spát apod. Možná to bude věkem - je mi 42 (děti 15,12 a 3 roky), žádná moderna výchova asi...Prostě byly zvyklé, že v určitou hodnu plus minus byla koupačka a pak spánek. Bez protestů. Každé sítě je jiné a některé mi brzo už nespalo přes den a nenutila jsem je. Ale ulehání večer bylo automatické, neprotestovali. Jinak já jsem taky nebyla na MD a pracovala s dětmi doma, takže jsem jaksi neměla prostor a energii "vyjednávat", s tak velkou rodinou a prací ihned po porodu - to musí osdsejpat jinak. Ale třeba jídlo si děti určovaly, když nechtěly jíst tak nejedly, nenutila jsem je. Takže vojna zas taková není. Teď ji ale začnu aplikovat na toho puberťáka 😝

tarra27
6. pro 2014

@alcar přidej si postel k ni....par noci tam zůstaň a pak občas spi s ni občas s manželem 🙂

My měly holky v ložnici dlouho, pak jsme se prestehovali a chtěly samy, pak občas s nama, tak maji dvojmatraci a k tomu ještě jednu na zemi, vysokou 30cm, usiname s nimi a pak jdeme do ložnice, občas zůstaneme do rána a nebo odpolko s nimi někdy spime. Ale jsou dvě, samotnou si neumím představit..... 😉

alcar
6. pro 2014

@somalicats mne ani tak nevadi to litani vedle, spis to buzeni - spankova deprivace. Vzdycky fajne usnu, neco se mi zda a... konec. Ona mi spavala celkem pekne (akorat se budila, kdyz jsem sla treba na wc), tak jsem to premisteni chtela zvladnout jeste pred 8. mesicem. No... mozna to bylo brzo, ale ted uz to menit nechci. No zkusim si k ni na par noci dat matraci a uvidim.

somalicats
6. pro 2014

@alcar Ono to s tím souvisí - vzbudíš se,musíš se zvednout a jít tam - to už neuděláš v polospánku. Moje mladší je téměř od narození na UM, a to šestinedělí bylo fakt děsný - co 3 hodiny (byla přesná jak švýcarský hodinky) ve dne v noci hlad, takže vzbudit se, udělat UM, nakrmit, uložit - než se mi pak povedlo usnout, byla to i hodina a za chvilku řvala znova. Teď už hlad v noci nemá a když jí jen v polospánku vezmu za ručičku, tak je ticho (když to zrovna nejsou zuby).

tarra27
6. pro 2014

@emisekkk 🙂 u nás je taky nenutime jist....já se snažím nedělat jim to co by vadilo me....a když vidím, ze začnousi moc vymyslet, tak řeknu durazne a ony vědí....já nevím,asi i tím, ze je hodně nosime od mala na rukách, mazlime,pusinkujeme, jim strasne moc samotnym od sebe zalezi na tom, aby s nama byly za dobre....ja treba jedne vynadam a ne drasdticky,jen reknu,ze se na ni zlobim a ona sama prijde ze ji to moc mrzi a je lito.....někdy už je třeba pozdě a rekneme ze půjdeme spát a když nechtějí, vysvětlíme a jde se a ony poslechnout....a my je nedavame, když nejsou unavený....ono pokud běhají venku, přijdou a jsou hotové, takže jdou rady 😉

Já teda ještě mimo téma, jsem alergická na tabulky a co vše dítě musi splňovat a umět....me to přijde opravdu na hlavu....i s plenkama. Ted u me byla kamoska a 3.lety chlapeček chodí curat na WC ale kakat ne...ma plenku....a ona hotova jak ji všichni buzeruji ze její syn ma plenky ve třech letech.....no to je fakt tragedie....jinak zdravý hezky kluk a ona ho ma stresovat.....jako kdyby na tom stal svet.....naše starší mela do tři let taky, a to jsem se snažila, vysvětlovala, nocniky doma tři, sedatko na WC a ne...a pak sama ze dne na den přišla ze už plenky nechce a je klid.....

niax
6. pro 2014

Ahoj, zkus mrknout na www.abymimispalo.cz na tipy a rady ohledně spaní a uspávání. U nás nastal zázrak spaní celou noc až díky tomuto programu. Tak držím palce ať to zvládnete taky.

emisekkk
6. pro 2014

tarra27
jj, to já s tebou souhlasím - tabulky jsou na nic. Každé dítě je individuál a osobnost, která zraje. A je fakt, že se vše postupně naučí všichni všechno - to základní. Jako dospěláci taky chodíme spát, jíme a používáme WC a nikdo se nás nikdy neptal, kdy jsme to zvládali 😀. Hlavní je všechno s dětmi dělat v klidu a s láskou, v harmonii. Protože ony vycítí nelad a pak je problém. Mám tu zkušenost, že když to probíhá během dne i výchovy v klidu, tak jsou děti daleko ochotnější spolupracovat. A tabulky, jak píšeš, akorát hodně matek nervuje, že už něco děti neumí apod....

tarra27
6. pro 2014

@emisekkk přesně....souhlas. 😉

magdalenax
7. pro 2014

Děvčata, když jste tu zmínily ty tabulky..., já jsem byla kdysi smíchy mrtvá. Měla jsem kamarádku, tenkrát jak siamské dvojče, ale odstěhovala se daleko, tak ji už nevídávám, Tenkrát byla její dcera malá, ale takový švícko, to jste neviděly. Šla s ní k doktorce, nevím, zda do poradny, či proč a měla stejnou lékařku, jako náš malej. Doktorka se jí ptala, - a jakpak, iž se stav9?.... - Jo jo, vzala malou z toho lehátka, postavila ji na zem a než se doktora stačia rozkoukat, malá byla u jejího stolu a v ruce měla takovou tu kartičku - obrázek, co dávala dětem..., no co, vždyť už jí bylo skoro 8 měsíců 😀

magdalenax
7. pro 2014

...že jdou ty překlepy opravit, divit se nestačím....

kyia
18. led 2015

Náš syn spinkal celou noc asi od třech týdnů, předtím jsem ho budila na kojení, jinak by asi prospal celou noc již od porodu🙂