Omáčky pro batolata. Jak je děláte?

brisalek
23. říj 2010

Ahoj, chtela bych poradit jake delate detem omacky(i polevky by se mi hodili) . Mala spatne jedla a kdyz zacala po 12 mesicich lepe papat, kdy jsem zacala varit svickovou, gulas, kure na paprice....tak jsem byla stastna. Stridam ruzne masa a ruzne prilohy. Ale mam posledni dobou pocit, ze ji to prestava chutnat. Z polivek ji dobre jen kureci vyvar se zavarkou a nudlema.
Kdyz udelam jen maso se zeleninou, moc se v tom nimra, vybira zeleninku....jako hrase ten ji moc chutna, ale moc se nenaji, takze omacka je rychlejsi a to i na vareni.

Diky za rady.

verbalinka
13. lis 2010

ahoj, pokud ti neji zeleninu, tak nejjednodussi je uvarit zeleninu, rozmixovat a zjemnit smetanou. V podstate ruzne variace svickove 🙂 Jinak varim to same, co ty. Ale nejcasteji malymu varim ryzi se zeleninou a masem, nebo testoviny s rajcaty, spenatem, cuketou a masem. To ma nejradsi a sni to vzdy. Nebo jsem predevcirem dela veprove s bramborem a se zelim (kyselym) - mnam 🙂 Ale to je mimo tema.

fifa79
13. lis 2010

brisalek:tady je odkaz na moji diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vyzkouse...
Ráda bych si taky s někým vyměnila recepty pro batolata, protože ten můj prcek taky moc nepapá.Teprve teď začal jíst polévky,tak jsem vložila recepty našich oblíbených.Jinak Denisek omáčky nejí,tak už nevím co mu vařit.