Opatření, jak nenakazit miminko

puresin
30. led 2017

Ahoj, prestoze se cpu vitaminy i bylinkami, uz podruhe za dcercin 6-tydenni zivot jsem nemocna (ryma, kasel - nejstarsi to nosi ze skolky). Zajimalo by me, jestli mater. mleko vazne staci k ochrane mimca, aby to taky nechytlo. Zatim to tedy vypada, ze staci, kojim co nejcasteji a nemocna neni, ale co treba vsechno delate vy? Nosite rousku? Diky za tipy. 🙂

madana
30. led 2017

@puresin asi nenapisem nic nove ,ak poviem,ze mas oslabenu imunitu po porode...to je normalne takmer u nas vsetkych zien,babatko je ano chranene tym,ze ho kojis...a ano ja sa pamatam ,ze som nosila aj jeden cas rusko pri kojeni a prebalovani.....mala som vtedy 40' horucky....a brala ATB,maly mal asi mesiac vtedy

alinka1234
30. led 2017

Já mám doma čtyřměsiční a starší mi nosí z první třídy také samé "bacilové poklady", děcka mají maximálně silnější rýmu, dospělí jsme pomalu vždycky na "umření" ☹, ty děcké bacily ze školy nás úplně ničí, od začátku prosince je to kalamita, v jednom kuse něco. Malá je na UM, zatím chytla ale maximálně jenom rýmu, První rýmu měla když jí bylo necelých 14 dní. Střevní chřipku co mi malá ze školy donesla od začátku prosince už 2x naštěstí nechytla, jinak ji chytli všichni. V případě že se něco u nás objeví tak nejmenší je daná zvlášť v místnosti a styk s ní omezím jenom na to nejnutnější a zatím v pohodě. Chřipku co u nás řádila zvládla jenom s trochu silnější rýmou, jinak dospělá část naší domácnosti byla úplně K.O., děcka silnější rýmu

soyevita
30. led 2017

@puresin No když to jde,tak nedávat do školky.Jinak vám budou nosit nemoci.
Jinak mi do půl roku nic a to holky marodí už druhý měsíc dokola-chřipky,anginy,záněty.
Zkus si dát k posteli nakrájenou cibuli,smrdí to,ale pomáhá.

soyevita
30. led 2017

@puresin jinak za mě mm vždy k ochraně první měsíce stačilo.Tím že máš rýmu a nebo jsi nemocná,se Ti tvoří v mlíčku protilátky a předáváš je miminku.Tak ať jsi brzy fit🙂

ivular
30. led 2017

@puresin Řeknu Ti to takhle - trpím na hnisavé angíny, přičemž syn nikdy nespal jinak, než přitisknutý ke mně - tudíž celé noci cca 15 cm od mého obličeje. Byl kojen plně do 2 let, částečně do 4,5 let. Do těch 4,5 let neměl žádnou infekční nemoc (ani rýmu). Nyní mu bude 6 let, rýmy už sice mívá, ale zatím nic horšího. Antibiotika ještě neměl (nechci to zakřiknout).

astyna
30. led 2017

já jsem po porodu měla neskutečně oslabenou imunitu - takže se u mě po 6nedělí do 3.měsíce vystřídaly 2 angíny, 2 chřipky, jednou zápal průdušek, poté zánět nosohltanu. Nikdy malý nic nechytil - dávala jsem si plenu přes pusu, nosila jsem ji jako šátek, pusu max do vlasů a pořád jsem si myla ruce mýdlem, důkladně. Nikdy nic nechytil a to už nebyl plně kojen.

soyevita
30. led 2017

@astyna Děti od maminky skoro nikdy nic nechytnou,to spíš od sourozenců nebo od jiných dětí

hohe
30. led 2017

Roušku nepoužívej... to ublíží zejména tobě... Navlhne tvým dechem, párkrat do ní zakašleš a znovu to dýcháš... Akorát budeš déle nemocná a nebo si uženeš něco horšího... Hodně větrem, krátce, ale intenzivně. Často si myj ruce a kapesníky rovnou do koše... Miminko má imunitu z mateřského mléka - dcera nedostala můj zápal plic a syn mé angíny...