Opožděné lezení - v 9 měsících jen péruje. Je to na rehabilitaci?

clementina82
3. srp 2019

Ahoj holky, prosim o vase zkusenosti.Synovi bude za par dni 9 mesicu a zatim neleze dopredu.Asi 3 tydny peruje na kolinkach a couva,seda si s oporou rucicek,bez nich to neumi.Neumi taky zatim papa ani paci paci.Podle tabulek by tohle uz umet mel,tak me zajima,jestli se mam podle vas objednat na rehabilitaci,nebo mu dat cas a zatim to neresit.Dekuji

sudylichozrout
3. srp 2019

@clementina82 dej mu cas. Stoprocentne tabulkove dite neexistuje.

mmmko
3. srp 2019

Moje dcera nelezla nikdy, kam potřebovala tam se dokutálela. Doktorce se to pořád nezdálo, ale dala jí čas. V 10 měsících se rovnou postavila a v 11 už sama chodila venku. Žádné dítě není tabulkové.

verinikki
3. srp 2019

Přijde mi, že pokud na pohybech není nic dysfunkčního - preference strany, atd. a navíc vidíš postupná zlepšení, tak si prostě dává načas. Ale pokud nevíš, tak počkej do prohlídky a případně tě uklidní fyzioterapeut🙂

zuzita15
3. srp 2019

Já mam teda holčičku narozenou o 6 týdnů dřív a neni tabulková ani podle korigovaného věku. Paci paci sice udělala na sousedku v 9 měsících nekorigovaně, dělala to asi měsíc a od té dob nic. Lézt začala v 9 měsících korigovaně, do té dob se plazila jednoruč a jednonož, fyzioterapeutka nás naučila bezva “cvik”, když je dítě na bříšku, tak se mu zapíchne prst těsně nad solar a tím se zvedne, pak jsem před malou couvala s tím prstem stále na místě a ona za mnou lezla, za 3 dny lezla sama.

sinicka
3. srp 2019

Ja osobně bych byla radsi, kdyby mi dite nekdo zkontroloval odborně a případné potize se zacaly resit co nejdrive. Za jednu návštěvu nic nedáte. Jinak. Muj syn lozil v 6 mesicich a paci paci dela od 15m... dle tabulek se nelze ridit..

barchen
3. srp 2019

@clementina82 Starší dcera nepoužívala kolínka ani v 10m, nelozila. Posouvala se jako lachtan, po břiše, nejdřív couvala, pak časem i kupředu. Ani neseděla pořádně. Nic jí nebylo, nechtělo se jí. Chodit začala až v 16m. Zdravá, cvičit jsem s ní nemusela. Druhá dcera si sedla už v 7m, to jsem zírala, jestli je v pohodě, že tak brzo 🙂

codal
3. srp 2019

@clementina82 pokud vidíte nějaké pokroky, tak bych to neřešila, má čas.. dcera se rozplazila na 8,5m a za 14 dní začala lézt a hned seděla a začíná se stavět, skoro všechno najednou..

uzivatelkapetra
3. srp 2019

Můj prcek bude mít zanedlouho 11m a ani se neplazí, na kolínka nejde. Chodíme k fyzio, ale ta uznala, že malému nic nebrání, jen se mu asi prostě nechce a očekává, že jakmile na to přijde, půjde šup šup kolínka, lezení, stoj,atd.
Jako nebudu lhát, jsem z toho trochu nervózní. Člověku to nedá a srovnává s ostatníma dětma, které už dávno obcházejí nábytek, ale co nadělám, do školky na břiše ležet nemůže...

marses
3. srp 2019

Pokud dělá pokroky a na jeho pohybech není nic patologického, nebála bych se. Můj mladší syn se do devíti měsíců jen koulel, v devíti se začal plazit, klekat a stát,ale posadil se až v 11 měsících a lézt začal v roce. Chodí od 14 měsíců. Páči páči neudělal asi nikdy, tyhle věci měl odjakživa na háku. Dnes mu jsou čerstvě tři roky, už půl roku chodí do školky, je samostatný, zpívá, leze všude možně a mezi vrstevníky je spíše napřed 😉

balogis
3. srp 2019

Mě neurolog říkal ,že lezení se po dětech"požaduje" cca v 11mesicich tak klid a pokud, jak je výše psáno, není v pohybech dysfunkce dal by dětem čas at si na vše přijdou sami

aurelie34
3. srp 2019

Syn začal lezt až týden před 10 měsícem. Seděl od 9 měsíců. Obcházet nábytek začal v půlce 11 měsíce a samostatně chodit v 13 měsících. Tak že pak měl vývoj úplně normální a vše dohnal. Vubec bych to neřešila. Pokud už peruje tak lézt začne brzo.

priefi
3. srp 2019

@clementina82 proc opozdene? V 9m deti casto jeste nelezou... jestli peruje, kazdou chvilku zacne i lozit

marcicek84
3. srp 2019

@clementina82 hod se do klidu,dej diteti cas,vsechbi dozene,nektere deti nelezou a pak se rovnou postavi

mku
3. srp 2019

Nas syn se od 9m plazil jak padlej partizan. Lezt po ctyrech zacal az po roce, chodi od 15ti m. Dneska mu jsem dva a je to naprosto normalni dite, naopak pohybove je mnohem dal nez vrstevnici co i driv chodili.
Kazde dite je jine, nesrovnavej tabulky 🙂

klea81
3. srp 2019

@uzivatelkapetra divná fyzio...

zelenaesmolda
3. srp 2019

@klea81
proc divna?dcera ma 15m,nechodi,nestavi se,leze stylem zaba a je naprosto zdrava,podle fyzio je jenom lina a potrebuje posilit nohy a zada

lolam10
3. srp 2019

Zalezi jak to mate dostupne.ja jsem radeji sla k fyzio a navrhla par mini cviku a hodne to pomohlo.syn nesedel(preskocil to),lezl v 10m a chodit zacal v 16m a vse krasne dohnal...prijde mi lepsi radeji se zeptat nez pak neco resit pozde ale zalezi kde bydlite a jak tam mate moznost jit k dobre fyzio...

pribylovapetra
3. srp 2019

Moje dcera do pul roku ležela jako placka a pak se teprve pomalu zacala tocit na břicho. Za nejakou dobu se plazila,ale stylem ze pouzivala obe nohy zároveň jak žabka. Asi v roce začala lezt po kolinkach,neperovala vubec a ve 13 mesicich zacala chodit a od te doby uz nikdy nesla na kolinka. Syn se narodil a vypadal jako by mu uz byly 3 mesice. Od 4 měsíců se otacel krasne na bricho, pak se zacal plazit. Pak si sedl, protoze mel tak silne břišáky,ze zvladl vyruckovat. Pritom se uvadi ze dite si sedne az kdyz umi lezt. Lezeni zacalo tak v 10 nebo 11 mesicich. Ve 13 mesicich zacal chodit, ale na rozdil od dcery na delsi vzdalenosti šel zpátky na kolena. Obe deti zdrave, přitom každé úplně jiné a ani jedno podle tabulek.

klea81
4. srp 2019

@zelenaesmolda my jsme cvičili vojtovku, jinak by líná dcera ležela do dnes