Opruzeniny - co na ně zabírá?

suzanne_capulet
9. čer 2019

Ahoj, poradte prosim co na opruzeniny. Nikdy na ne muj syn netrpel, ale ted je to casteji. Mokre uterky jsem vyradila, jenom voda, menim plinky casteji a i tak. Sudocrem mam pocit uz poradne nezabira, bepanthen nezabral vubec. Chápu, že je vedro, no dá se necim pomoct? Cetla jsem nekde o Imazolu. Diky predem za Vase zkusenosti.

kajka321
18. čer 2019

Ahojky, my trpime a opruzeniny neuveritelne: zadecek, podpazi, krk. Prvni dcera nic, ale ted ta druha se oprudi hned. Privezli jsme si z porodnice cerveny zadecek. Po zkusenostech s prvni dcerou, ktera nesnasela Bepanthen jsem nasadila Rybilku (ne neo ale opravdu s rybim tukem). No tak pro zmenu, tohle nepomahalo druhorozene. Vyrazily se bile puchyrky (kvasinka), ty pak praskly, udelaly se z nich takove dirky az do masa a tyto dirky se zacali rozsirovat v plošky. Mimi jeden tyden a takova bolest. Ty plošky byly zalite krvi. Hruza. Rude, mokvave. Male mimi nedate vetrat a kaka tak desetkrat do dne. Zkusila jsem kde co. Ale doopravdy zabrala az tato kombinace: osprchovat, osusit, vatovou tyckou poťupkat postizena mista (hlavne diry) violeti (gencianka), vyfenovat s citem uplne do sucha, namazat slabou vrstvicku Imazol krempasta (ne krem a ne Imazol plus), pofenovat a zabalit. Delat tak dlouho az se dirky zatahnou a jakoby zaschnou, pak uz nema smysl pouzivat dezinfekci a vysouseci krem ale je treba zmenit strategii na promazavani. Idealne zajit za doktorem a chtit hnědy Lavarizin. V lekarne namichaji pixlu, ktera vydrzi mesic. My mazali dva dokud vydrzela. Toho Lavarizinu mazat tunu. Me doktor rikal: jako zednickou lzici. Pak podpazi, zase jina story, dostat se tam bes a Imazol je prilis mastny a zahybu se namestna a situaci zhorsi. Co pomohlo? Obycejny pudr z DM. Omyt, osusit a zasypat, klidne hromadu, suche odpadne vlhke se pak odroli a je klid. No a krk to je novy level. Jdou tam sliny, mleko a kde co, odealni misto na zapareni. A hlavne u baculek, paradne nedostupne. Omyt, osusit, Imazol extremne tenkou vrstvu nanest pri paseni. Imazol se nesmi nakupit v zahybu! Toť me zkusenosti. Drzim vsem palecky.

marketanova
18. čer 2019

A jakou přesně značku kosmetiky používáte?

ahanka
19. čer 2019

Ahoj, moje dcera mívá od narození velký sklon k opruzeninám, se kterými si uměl poradit nakonec už jen Imazol. Až nyní jsem na rady zakoupila Welledu a nestačím se divit. Tak doporučuji. Jinak já jsem používala mast s konopím, sebamed, Hipp, a pak už ani nevím a zatím teda určitě Welleda a ve špatných případech, kdy je opruzenina již "rozjetá" a je fialová, jsou tam červené tečky, kde je kůženarušená atd., tak ten Imazol. Maximálně 2 x za den, tedy ráno, večer, nepoužívat pravidelně a opravdu jen v těžších případech. JInak mokré ubrousky samozřejmě vůbec, pouze čistou vodu, ideálně umýt pod kohoutkem 🙂 v létě příjemné osvěžení 🙂 a pomůžou i kvalitní pleny - za mne jedině Kolorky (vyzkoušela jsem jich opravdu hodně, dítě má velmi citlivou kůži). Držím pěsti, určitě se to zlepší!!

marketanova
19. čer 2019

Dobrý večer, moc děkuji, mrknu se na to.

darimil
20. čer 2019

Od narození jsem to hodně střídala. Nenašla nic, co by bylo úplně nejlepší. Sem tam se nějaké opruzeniny objeví. Pampers malá nemůže mít vůbec, má po nich kvasinky. Používáme plenky Dada z Polska a perfektní. Už několik měsíců používám Ondřejovu mast a od té doby nebyla opruzena ani jednou. Prý se to nemá do třech let nebo kolika používat. Kvůli kyseliny. Moje mamka nás tím mazala se ségrou celé od miminka a nikdy nám nic nebylo. Takže za nás Plenky Dada a Ondřejovka!! 😊

marketanova
20. čer 2019

Aha, takže koukat na plenky a používat dermo kosmetiku.

veronikav31
20. čer 2019

@darimil Dada pleny se vyrábějí stejně jako Pampers, stejná firma, jen Dada se vyváží do Polska,odkud se tahá zpět do ČR.

darimil
21. čer 2019

@veronikav31 O tom sice nevím, ale je to klidně možné. Šlo mi o to, že Pampers pleny mají nějakou síťku. Teda ty, co jsem měla, jí měly. A to dceři vadí.

marketanova
24. čer 2019

To jsou také zajímavé poznatky, ty plenky moc nevětrají a pak je třeba něco na opruzeniny použít.

marketanova
26. čer 2019

imazol? Tak ten vyzkoušíme