Pasení koníčků. Kdy začalo vaše miminko?

13. říj 2022

Ahojky maminky,
kdy vám miminko začalo pást koníčky? Malá má dnes 7 týdnů a ještě nepase. Pokládám na bříško každý den před každým kojením, ale jen leží a pláče. Sem tam si přehodí hlavu na druhou stranu a pár krát jí už zvedla na malou chvilinku. Dnes mi kamarádka posílala fotku, jak malý v 6 týdnech ukázkově pase a začínám být nervózní, že malá nic. Neporovnávám, ale spíše mi jde o to, jestli je v pořádku, že ještě nepase a jej leží.
Díky za odpověď

lenerka1
13. říj 2022

A co dělá, když ji necháte pást na svém hrudníku? To obvykle jde dětem lépe.

gbp
13. říj 2022

moje bude mit v utery 6 tydnu a prakticky jen spi, ji a nebo rve. zkusila sem ji na to bricho dat vseho vsudy treba 5x, rve a akorat se poblije. ma furt plny brisko a ani nema telicko na kterem by zatum mohla stabilne takto lezet a past. a je mi to uplne sumak. vsechno se ma nechat na nich, tak nechapu, proc bych mela po ni tohle vynucovat. aby to u dokorky splnila? az to telo na to bude mit a bude ji zajimat okoli, tak bude i past. trenuje to ted jinak. treba v nositku obstojne drzi hlavicku, nebo kdyz ji davam po kojeni na sebe na brisko a sem v takovem pololehu, tak ji zveda taky. pri tom nerve a vypada, ze ji to zajima. s prvni dcerou jsem to taky nijak zasadne netrenovala a prisla na to taky ☺️👍
a pokud mas nutne potrebu to zkouset tak nejlip, kdyz je miminko nahate, na povrchu ktery mu nebude klouzat (ne naor. na plene), musis mu nastelovat spravne rucicky a pridrzovat zadecek u podlozky.

pampeliska1313
13. říj 2022

Ještě skoro v pěti měsících syn špatně pásl a neudržel hlavičku. Chodíme na fyzio a už dobrý. Jen má předpoklad pro slabý břicho. Jinak vyloženě snaha past koníčky přišla nějak kolem devatyho týdne mám pocit?

ptule
13. říj 2022

Náš syn začal pás až před 4 měsícem a to ještě ( podle mě) ne moc dobře. Před tím na bříšku buď usnul nebo se vztekal. Podle Dr. Ok a neřeší to🤷🏻‍♀️

emillyhk
13. říj 2022

Syn začal pást až těsně před ukončeným 4. měsícem. Na bříško jsme dávali od narození, ale nelíbilo se mu to, řval, nechtěl. Víc se mu líbilo na mě, seděla jsem v takovém polosedu - pololehu, syna položeného na sobě a on postupně přestal protestovat 😄 Někdy kolem 3. měsíce už jsem mu na podložce korigovala držení ručiček a přidržovala zadeček dole. Řešila jsem to i s pediatrem, říkal, že do toho ukončeného 4. měsíce by to dítě mělo zvládnout dobře.

autor
13. říj 2022

@lenerka1 Na hrudi mi taky pláče, asi se jí poloha na bříšku vůbec nelíbí

autor
13. říj 2022

@gbp Leží na neklouzavé podložce, přes den jí nechávám pást jen v body a s holou dupkou a po koupání samozřejmě nahou. Vím, že pasení nijak neovlivním, ani se to nijak natrénovat nedá, než jen tím, že jí budu pokládat pravidelně na to bříško. Jen jsem tak nějak znervózněla, jak jsem viděla to krásné pasení od té kamarádky už v 6 týdnech

autor
13. říj 2022

@pampeliska1313 Se synem jsem taky skončila na fyziu na vojtovce, protože nelozil. S pasením jsme bojovali i u něj, ale u něj to bylo jiné, byl hrozně drobný, nepřibíral, byl slabý. Malá je úplně jiná, ale s tím pasením zatím taky nic no

autor
13. říj 2022

@ptule Právě malá mi na tom bříšku hodně pláče, jde vidět, že se jí na něm vůbec nelíbí

veru181
13. říj 2022

Zkoušel dříve, ale perfektně až mezi 3. a 4. měsícem (4. měsíc je myslím tabulková hranice).

autor
13. říj 2022

@emillyhk Jj, taky dávám od narození opravdu poctivě každý den. Hodně pláče a jde vidět, že se jí to nelíbí, ale vyzkouším dávat více na sebe. Jak si jí dávám na sebe, tak taky pláče, ale je pravda, že více jí dávám na tu podložku, tak možná, že na mě se jí časem bude více líbit

autor
13. říj 2022

@veru181 Děkuji, jj vím, že jak do určitého měsíce nepasou podle tabulek už se to řeší posíláním na fyzio

emillyhk
13. říj 2022

Nám to hodně pomohlo 😊 A opravdu není důvod se stresovat (já vím, snadno se to řekne 😉), ještě je čas.

autor
13. říj 2022

@emillyhk Jasně každé miminko je originální a má svůj čas a prostor, jen člověk jak vidí třeba v okolí stejně staré miminko a to už něco umí a my nic, tak trochu znervózní

emillyhk
13. říj 2022

Úplně tě chápu - máme v rodině dítě stejně staré jako naše a někdy je opravdu těžké nesrovnávat (náš se teprve vytáhl do kleku a to druhé dítě už běhalo 🙈). Taky jsem byla párkrát nervózní, jestli je všechno v pořádku 😉

me_druhe_ja
13. říj 2022

Do ukončeného 4.mesice by mělo dítě past kone. 🙂 Takže má ještě spoustu času, nemá ani 2 měsíce....🙂
Viděla jsem fotky děti, co pásly už pár dní po porodu....Takže fakt nesrovnavat.

dasipe
14. říj 2022

Může mít blok z porodu. Zkusila bych fyzio nebo osteo. Ale neboj, navždy ležet a brečet nebude 🙂

biciklissie
14. říj 2022

Podle mě je u těchto malých dětí problém s načasováním. Když se dává na bříško před krmením, tak pláče, protože má hlad, je z toho nervozní a slabé. Když po jídle, tak ho zase bolí plně bříško. U nás se nejvíc dělali pokroky až později, když už děťátko vydrželo být déle vzhuru a bylo tak akorát najezené, vyprázdněné a prebalené.

martulka88
14. říj 2022

Vykašli se na to, že v okolí umí to a vy ne. Syn zvedl hlavičku s ramínkama mezi 3,a 4.měsícem. Byla jsem v klidu - každý to má jinak. Doktorka taky nejede dle tabulek a to jsem ráda - my to necháváme na synovi, ikdyž třeba se snažíme motivovat. Teď má 8 měsíců, má 8 zubů (první měl už ve 4měsích a některé děti nemají zub ani v 10měsích), plazí se, snaží se občas sednout a nebo vyškrabat na kolínka a klečet. Delší dobu říká "baba", zkoumá ručičky a nožičky. Necháváme mu volný prostor a neřeším, že od známých tchánovců o dva měsíce starší holčička umí to či ono a on to brzo bude umět určitě taky - to je věc, co mě vytáčí, jak se snaží porovnávat - nás nezajímá, že jí posazovali už ve 4měsích, my čekáme, až to udělá malý sám (nebudu ho násilím sedat, když to sám neumí).

goovana
14. říj 2022

Ve 3 týdnech

autor
14. říj 2022

@emillyhk Jj, v člověku to pak trochu hlodá, když někdo stejně starý nebo podobně starý už umí to a to a moje miminko ještě ne

autor
14. říj 2022

@me_druhe_ja Jj taky jsem viděla už miminka, co krátce po porodu pásly, jen jsem se spíše chtěla utěšit, že je to v pořádku, když jej zatím na bříšku leží a nezvedá tu hlavičku

autor
14. říj 2022

@dasipe Za 14 dní jdeme k Mudr, tak to s ní proberu

autor
14. říj 2022

@biciklissie To je pravda, dávám jí právě před kojením, po kojení se to nedá, pak spinká a zase se probudí hladová, takže je to takový zamotaný kruh

autor
14. říj 2022

@martulka88 Spíše jsem se chtěla utěšit, že není nikde chyba. Vím, že každé miminko potřebuje svůj čas, ale říkala jsem si, že na to, že jí dávám od porodnice každý den před každým kojením na bříško, tak by už nějaké pokroky měly být vidět. Ale zatím jak píšu jen leží a pláče. Stejně tohle nedokážu nijak ovlivnit, až bude hezky zvedat a vydrží, tak se už dá třeba motivovat leporelem, ale zatím jak jen leží, tak není jak. Budu doufat, že to brzy přijde

autor
14. říj 2022

@goovana Krása

martulka88
14. říj 2022

Bude to dobrý, uvidíš. Náš malej ne a ne zvedat a pak najednou bum a zvedl se i s ramínky 😊 Náš taky hrozně řval a nechtěl být na bříšku. A co se začal otáčet, tak nechce být jinak 😊

biciklissie
14. říj 2022

Řešila jsem to stejne. Prostě jsem nedávala pokaždé, jak se doporučuje, ale třeba jednou nebo dvakrát denně, když byla dobrá konstelace. A postupně víc, jak už byly děti bdelejsi, zajímalo je okolí a tak.

autor
17. říj 2022

@martulka88 Doufám, že brzy začne, pořád jsme na místě. Dávám na bříško a vůbec nezvedá, leží a pláče. Zkouším si jí dávat i na sebe, tak to občas zvedne, ale žádná sláva

autor
17. říj 2022

@biciklissie Ještě hodně spinká, většinu dne prospí, takže jí opravdu dávám na bříško před kojením a to nemá asi sílu pást, když je hladová. Takže je to možná i tím, že není dobrá konstelace, aby začala