Pití z hrníčku. Od kdy to dítě umí?

21. únor 2021

Maminky, chci se zeptat, od kdy vaše děti pijí samy z klasického hrníčku nebo skleničky aniž by ze "zlily"? Mojí je 20 měs a pořád mi pije z lahve s dudlíkem. Už jsem zkoušela několik druhů hrníčků, s brčkem, takový ten nevylívací, atd ...a nic..... nejde jí to....... Tak si říkám od kdy se asi tak dítě už umí klasicky napít. Pořád jí učím, jak to dělat, ale nějak nám to nejde. Asi jsme nějak pozadu nebo na to jdu špatně. Nevim. ☹

tridvajedna
21. únor 2021

Sama to zvládá asi od 9ti měsíců, od mala jsem jí dávala místo lahviček panákovou skleničku, takže savičky nezná. Kamarádky kluk se zvládnul napít z hrnečku až ve 3 letech... Nepanikařila bych, jednou se to naučí...

autor
21. únor 2021

@tridvajedna Už od 9ti měsíců??? a to se nepolejvá? to je šikula!

madbetka
21. únor 2021

Teď v 11m už to umí obstojně, ještě musíme chvíli trénovat. Ale nikdy z ničeho jiného nepila. Obě starší taky kolem toho roku.

michaelarousova
21. únor 2021

Syn asi ve 2 letech jako ze fakt se nepoleje☺️Ale zas od roka pil z uciciho hrnecku,z flasky s brckem ..ja bych to nehrotila☺️

janule1940
21. únor 2021
daasqua
21. únor 2021

My zhruba od roka, naopak různé savičky jí nevyhovovaly (jedině s brčkem od Aventu brala). Hned pochopila, jak to dávat na stůl, aby se to nezvrhlo, u pusy to držela hezky. Trénovali jsme asi od 10 měsíců, ale to neměla nějak žízeň, tak jí to nebavilo.
Co ten 360 stupňový hrneček s tou membránou, ten jste zkoušeli?

krisatko
21. únor 2021

Naše to teda taky umí už strašně dlouho.... Teď má dva roky a myslím si že už to umí určitě víc než rok.... Podle mě ji to chlap začal učit když začla sama sedět a co chodí (cca od roka a něco) tak už jsem jí jen dávala kalíšek na konferák v obýváku. Jenže ta naše je taková zrychlená bych řekla. Už umí celou abecedu, vaří nám kafe v presovači i normální (tam nachystá hrnek, zaléváme my), obaluje řízky, peče..... Chce dělat všechno s náma, co se zvládla postavit u něčeho tak mi chystá žrádlo pro koně..... 😅😅😅😅😅

merope
21. únor 2021

U nás jedou 2 varianty:
- klasický hrníček, už se zlije jenom trošku
- flaška "s dudlíkem"

Cokoli jiného nefunguje.

Věk 2 roky 😀

autor
21. únor 2021

Jako ona se sama v podstate napije, ale pořád dělá s hrnečkem blbosti. Teď jsme to zase zkoušeli. Napije se, začne hrníček obracet,začne se v tom cachtat a koberec mokréj, malá mokrá, já mokrá.....a stejně pak sáhne po flašce.

martiniquest
21. únor 2021

Zalezi, od kdy nechas dite trenovat. Znam 10mesicni, co to umi a taky trilete, co to neumi

95newmommy2020
21. únor 2021

Můj roční má nejradši miminkovsky flašky a ani si je sám nedodrží, ani ty s ouskama. :D Takže já to vidím do 4 let ? 😄😄

autor
21. únor 2021

@martiniquest takže myslíš vzít láhev, dávat jen hrníček a nechat ji ho i když ho začne vylívat a ze by ji to pak přešlo?

martiniquest
21. únor 2021

Jasne. Jinak se to nenauci. Pokud chces dite naucit z hrnku, proste ho musis nechat se ucit 🙂 a nese to sebou spoustu louzicek a mokreho obleceni

patypresdevaty
21. únor 2021

Asi od roka spolehlivě

danvitka
21. únor 2021

Moje asi od 8 měsíců, chtěl mít samozřejmě co my.....pil krásně, že se všichni divili. Ale teď? Dva a půl roku a vše je politý 🤦

87pavlina
21. únor 2021

Moje malá pije od 6 měsíců, teď jí bude 8 měsíců. Samozřejmě pije tak, že jí normální hrnek držím a nakláním. Po každém jídle jsem jí zkoušela dávat pít a když pochopila, co má dělat, tak jsem jí dala tenhle učící: https://www.benu.cz/dr-browns-hrnek-cheers360-6... Věděla, co s ním dělat, jak už uměla z normálního hrnečku. Takže teď už si ho umí sama naklonit a napít se. Jak je kojená, tak vůbec nezná flašku, tak jsem s tím nechtěla začínat a dala jí rovnou hrnek.

ajja87
21. únor 2021

My jsme taky začínali brzy, tsk nějak jak jsme ji začínali podávat tekutiny. .. Doma jsme ji davali normálně z hrnečku, panaku.. Samozřejmě pridrzovali, na cesty mívala jakýsi hrnke od Aventu...jinak ja dělala ve školce a tam je to potom znát, které dítě pije doma s flašky... Prostě se to snaží sat z hrnku...

barulina
21. únor 2021

Muj syn pije snad ze vseho. Ale on i vse ji, vse pije a nejradeji by furt 😁
Ma 9 mesicu

la_amanita
21. únor 2021

Spolehlivě zhruba od roku a půl. Jinak to čabrání souvisí s vývojem, děti mají období fascinace vodou, u nás skončilo asi minulý týden, a trvalo dloooooouho.

montelvina
21. únor 2021

Tak tohle já jsem nikdy moc neřešila je pravda ze před nástupem do školky v necelých 3 letech jsem koupila hrnek který měl usnadnit učení pití z hrnku ale syn ho odmítal ...naučil se defakto pít z hrnku až ve školce parkrat se tam polil ale učitelky byli v pohodě ...i tet v 5 letech defakto spis pije z láhvi různého typu které nosime ven samozdrejme ne kojenecké a občas z hrnku protože on defakto nemá rad čaje ma rad jen vodu ani moc nemusí ty sladké pití z obchodu a ve školce nemá problém pití z hrnku ...takže pozadu nejste přijde si na to ...dobrý je i takový hrnek z Ikey který ma úzké pitko a je to jako kraj hrnku

amazonkajanik
21. únor 2021

Syn je stejně starý a z hrnku pije cca půl roku, ale s tím, že musím držet, jinak by byla voda všude, jeho to děsně baví cintat po podlaze a hrát si s tím. Zvládne to i s lahví se savičkou,nebo brčkem. Co nejde vytřást, tak natáhne do pusy a úmyslně vyplivne 🙄

keksik002
21. únor 2021

Z flasky s dudlem jsme presli rovnou na sklenicku, takze cca rok a pul to zvládl bez toho aniz by se polil 🙂 do te doby obcas louze :D

jana_zofie
21. únor 2021

Malá má rok. Klasický hrníček musím jistit (ona je totiž bžunda se polít). Nevylívací zvládá, ale taky s ním zvládá cákat, přišla na to, že když se zamáčkne membrána a naklopí..., takže ji většinou dávám lahvičku s brčkem. Všechny tři možnosti jsme vyzkoušeli v rychlém sledu někde mezi 5. a 6. měsícem s těmito poznatky a pravidelně zjišťuju, že je vše při starém (ono ostatně já ji musím občas i ten hrnek s brčkem vzít, protože když už neví, co by roupama, tak natáhne do pusy a vyprskne pod sebe nebo na tričko nebo někde vytvoří schválně loužičku... koza :D )