Pokládání miminka na bříško. Kdy?

23. lis 2023

Ahoj holky, kdy jste začaly svá dítka pokládat na bříško aby trénovalo zvedání hlavy??? Prcek bude mít 4tydny a je hodně šikovný 😂 vypadá spíš jak dvouměsíční, má už skoro 5kg. Díky za rady 😉

aktakd
23. lis 2023

Klidně začni, třeba při přebalování na chviličku. Taky jsem takhle někdy v tuhle dobu začínala.

orangutan123
23. lis 2023

Hned v porodnici

zmrzlinka
23. lis 2023

Od narození.Vzdy na chvíli a pak se to postupně prodlužovalo.

misa_pise
23. lis 2023

On narození, vždycky na chvilku...

molu18
23. lis 2023

Taky od narození každý den, nejdříve na chviločku (spočátku to může být pro mimčo nekomfortní) a pak postupně prodlužovala, dle toho jak zvládl 🙂

malytlustyhroch
23. lis 2023

Jedno dite od narozeni, melo to rado... Druhe s vycitkama svedomi az cca kolem 2 mesicu a jen malo, nejdriv se dlouho hojil pupik, pak reflux... Nekdo rika, ze dite nema na brisku, co delat dokud se samo nepretoci (cca kolem 3m?), ze davat na brisko dite, ktere to neumi je stejne hloupe jako posazovat dite, ktere to neumi, tak se v tom vyznej 🙈
Mladsi se pak fakt zacal pretacet sam z vlastniho zajmu a nikdy nebyl pozadu za tabulkami, takze mozna to "trenovani paseni" fakt neni tak nutne, jenze nevim, jestli to fakt funguje u vsech deti.

jaja01k
23. lis 2023

Jedno dítě mi na bříšku šíleně řvalo a nešlo pak uklidnit. Nechtěla jsem trápit jeho ani sebe, takže jsme začali až asi v 2-3 měsících, kdy už mu to nevadilo. S druhým jsem začala taky později, to bylo na doporučení paní doktorky z rehabilitace.

martulka88
23. lis 2023

Když se mne doktorka ptala - asi ve 4-6 týdnech, jak mu jde ležet na bříšku, tak jsem na ni koukla a že ho nedávám na bříško :D Tak mi řekla, že se dává defakto už od narození. Nic to na synovi nezanechalo 🙂

kaktus092
23. lis 2023

Tak já začala až po šestinedělí. A pásl krásně. Hned ve 3 měsíci se naučil točit sám na bříško.Me přišel takový hrozně malinký ho dávat hned na bříško , ale některé děti to mají rádi. Ale zase jsme nosili furt na tygrika kvůli bříšku, což je taky na bříšku, ale na ruce.

lenerka1
24. lis 2023

První od upadnutí pupíku, druhé po šestinedělí a hodně nepravidelně (ublinkávala) a třetí vůbec, teda před tříměsíční kontrolou jsem párkrát zkusila a pásla hezky. A naučili se všichni všechno v +- stejném věku. Ale dost jsme všechny nosili na tygříka a tulili bříško na bříško a kojili v savčí poloze. Dokonce jsem slyšela nějakou fyzioterapeutkou, která říkala, že je to přežitek, zbytečně se přetěžují nezralé svaly a může pak vzniknout špatný pohybový vzorec, že je to na úrovni pasivního sezení a vodění za ruce, prostě předčasná vertikalizace. No, čas ukáže 🙂