Polohování hlavičky u kojence, máte tip?

paracka
1. říj 2013

Tety koníkovky, mám dotaz, syn skoro 8 týdnů má trošku slehlou hlavičku vzadu jak leží převážně na zádíčkách. Snažím se polohovat hlavičku na obě strany, ale vždy se mi nějak přetočí na zádíčka. Má některá z vás tip jak na lepší polohování? naše pediatrička to teda neřešila, tvar hlavičky. díky

vrtelka
2. říj 2013

Mi taky zkoušeli Všechno možné měli jsme problém zas ten,že jií otáčel na levou stranu .Kdyby ji měl moc slehlou i později kolem 4.měsíce tak nezoufej te a obrate te se na protetika Frydek Místek a tam na takové hlavičky vyrábí helmičky dělané přímo na míru miminka a ta by měla hlavičku pěkně srovnat,ale záleží jak to máte do frydku daleko pry se to ,už dělá i v Brně .Nebo at Vas v první řadě pošle doktorka na rehabilitaci,aby se naučil hlavičkou otáčet mi taky cvičíme a hodně to pomohlo ,ale už jsme měli hlavu moc slehlou . 🙂

paracka
autor
2. říj 2013

@vrtelka ahoj, děkuji. štve mě že naše doktorka to nějak neřeší, ale prostě jí to řeknu, chci aby měl hlavičku pěknou. zkusila bych tu rehabilitaci a uvidíme. budou mu 2 měsíce 9.10. tak ať se to co nejdřív srovná. jinak ta helmička je super,kolik jsi doplácela? nebo to hradí pojišťovna?

vrtelka
2. říj 2013

Když je vada hodně těžká hradí to pojištovna jen vyšetření se platí 1500,- a nosí se od 4.měsíců .Mě na to naše doktorka taky nic neřekla a chodíme z malym na kardiologii a tam mi doktorka doporučila tu helmičku.myslím,že paní doktorka možná o této možnosti ani nevy .Naše o tom taky nevěděla a první řekla,že žádnou helmu a ,když jsme stím přišli tak se o to začala zajímat.

markyzka84
2. říj 2013

@vrtelka Je to je paráda ... A máš na ně prosím nějaky kontakt ? I když se hrozně bojim že malinká bude plakat ... uz tak ji trapim tou blbou perinkou kvůli displasce kyčlí 😢

vrtelka
2. říj 2013

@markyzka84 Kontakt a všechno okolo se dočteš na stránkách plagiocefalie.cz děti si na helmičku dobře zvyknout .první dny se to dává postupně a přidává se,až se to pak nechá na 23.hodin denně,ale podle rahabilitační u nás to pry stačí dávat jen na noc a mají stím také dobré vysledky.

paracka
autor
3. říj 2013

@vrtelka
@markyzka holky, mám sto chutí sbalit malého a jet s ním do Břeclavi k pediatričce, která se starala o mě od miminka (což je dozadu nějakých 26 let 🙂 ) a ještě to zkonzultovat s ní. vždycky mě měla ráda a myslím si že je jedno která lékařka nám napíše rehabilitace. protože naše brněnská pediatrička tu jeho hlavičku nijak neřeší a ani se mě neptá jak paseme koníky a jakože má s nima problém, hlavičku dlouho neudrží :( jsem z toho špatná, že jako máma selhávám :(

markyzka84
3. říj 2013

@paracka pocky to je takovy problém moje mala taky ne ale myslela jsem ze kazde mimi ma svoje tempo... ja mela tu perinku taky takovou kriplovksou az do roku proto se to u mne hrozne spomalilo 😠

paracka
autor
3. říj 2013

@markyzka84 nevím jak moc velký problém to je, ale nechci nic zanedbat víš.. psala jsem e-mail na tu protetiku do Frýdku-Místku a poslala fotky hlavičky malého. odepsali mi během asi dvou hodin že zatím máme polohovat a nechat si napsat rehabilitace, příp. mám kontaktovat nějaké rehabilitační centrum sama. tak uvidím. počkám do 10. října kdy jdeme na očkování a budu si opravdu stát za svým, že nechci nic podcenit. pročetla jsem si ty příběhy dětí které nosili tu helmičku a výsledky jsou jasně patrné. je fakt že jsou mu 2 měsíce a může se to zpravit a taky nemusí...

markyzka84
3. říj 2013

ty budes ockovat tou hexou? ja asi nee radeji budu volit setrnejsi... :o/ takovej hnusných latek ...mam z ty hexi spatny pocit

paracka
autor
3. říj 2013

@markyzka84 já ještě vůbec nevím, jdeme tam 10. tak se musím rozmyslet...

Holky, otázka, polohujete i venku při vycházkách v kočárku, já se snažím aspoň mu hlavičku natáčet

markyzka84
3. říj 2013

@paracka no japremyslim ze bych ji dala do vajíčka tam je ta hlavicka jinak🙂

paracka
autor
4. říj 2013

@markyzka84 vidis ;) dobry napad . me pristi tyden dorazi houpaci lehatko s hrazdickou 🙂

markyzka84
4. říj 2013

@paracka no takze jste taky v suchu 🙂) ja myslim ze to zabere🙂

ivcazer
30. led 2015

Ahoj maminky, mám 4měsíčního syna, polohuji ho, ale už se mu to nelíbí, do kdy se má polohovat vůbec? Hlavičku má totiž pěknou i když dlouho leží na zádech, má jen otlačené vlásky jinak šišku nemá... 😒

mendywendy
30. dub 2016

Do kdy polohovat hlavicku?