Pořád chce jíst. Máte tip co s tím?

kytinka
5. led 2010

Ahoj holky, zkoušela jsem najít podobné téma, ale narážím jenom na problémy, že dítě nechce jíst. My máme opačný problém, má 18ti měsíční dcera by jedla pořád, jenom sníme snídani už by chtěla zase nějaké mńam mňam, někdy se krásně napije čaje a pořád nestačí, někdy vyleze na židli a začne vytahovat jablko, banán apod..., sní svačinu, polévku, pak jde spát a máme oběd, jím společně s ní, protože kdybychom jedly zvlášť tak by jedla se mnou i kdyby byla po jídle. Jak dorazí táta z práce samozřejmě musí jíst s ním i když je po svačině nebo po večeři, prostě stojí se lžící a zase je to mňam, mňam a když nedáme tak stojí a pláče a říká mňam mňam a jde si zase pro nějaké ovoce. I cukroví jsme museli o vánocích schovávat jelikož ho jedla v kuse a mezi tím si dala i oběd a snídani a všechno. Nevím jak jí to odnaučit, jak byla menší tak ještě nebyla tak chytrá a nevzala si sama rohlík, nebo ovoce nebo cukroví apod... ale teď už mluví a hodně věcí si umí sam vzít. Nemáte některá nějaký tip nebo zkušenost? Myslíte že jí to přejde?

klika1881
26. led 2024

Dcerka taky hodne a krasne papala a vsechno. Ted ji je skoro 2,5 a uz si vymejsli a kolikrat mi neji. A jento o nervy :D Takze myslim ze to prejde 🙂 Urcote bych se vyvarovala cokolady a sladkostem.. nebo jen opravdu jednou za cas trosku. Ale jinak v tom problem asi nevidim. Nabizet hodne ovoce a zeleninku, kdyz hezky papa 🙂

journals
26. led 2024

@klika1881 “holčičce” je už 15, teď už mají rodiče jistě jiné problémy než ty jak papá 🤣

klika1881
26. led 2024

@journals ja sem blba :D me se to tu zobrazilo jako “kde se diskutuje” a na datum sem nejak nekoukala :D

dendy88
26. led 2024

Syn je v bledě modrém to samé , budou mu skoro 3 roky. Rozdíl mezi tím když byl menší je, že když řeknu že jídlo nebude tak není pokaždý řev. Ale celý den poslouchám že chce jídlo.

pajii25
26. led 2024

Úplně v klidu . Ono to období vybíravosti v jídle přijde 😅 obě moje děti měli na 18m 86cm a 13kg 😅 Dceri je 9 let a je jako dvakrát přeložený vítr . Synovi je 3,5 má 17kg a tlustý není

prejeta_zaba
26. led 2024

U nás je takové třetí dítko a je zajímavé, že první nejí prakticky nic, postavu má normální. Druhý jí vše, ale vypadá jakoby právě utekl z koncentráku (v předškolním věku stále nosí velikost 92-98) a třetí má necelé 2 roky, sní toho, co my ostatní dohromady a docela to na ní je vidět. Takže ji holt budeme muset víc krotit, pohybu máme mraky, tak doufám, že ji zvládneme vést správně a nepůjde do první třídy jak Michelin! Stále věřím, že i pokud k tomu má duté sklony, stačí správné návyky a žádnou nadváhu mít nebude, tak snad to nebudu za pár let vyvracet. 😅

han123
31. led 2024

@prejeta_zaba
Nas 20mes je prave uplne stejný, co psala paní na začátku. Zkousela jsem ji poslat e-mail- i kdyz je dnes holčičce 14, tak jsem prave chtela slyset, jak to u nich vypada. Asi e-mail uz neexistuje. Kazdopadne jsem si rikala, jestli to ma někdo podobne, ne li stejne, protze ve svém okolí a ani od cizích jsem neslysela, ze by to znali. 🫣 radili mi i nejake návštěvy k různým Dr, ale zatim jsem nemela odvahu. Doma mi zas říkají, ze to větším věkem bude odeznivat. Spis se jen bojim, aby nebyl totalne pak rozezrany 😬 Áe jako krotim se dost. U nas zadne cukry a sladkosti nejsou

nat
31. led 2024

@kytinka JAko bych videla nase dite 😀 MA teda 3 roky ale od 2let ji az des,furt neco v rukach,on je tedy spise na ovoce zelenina,maso a ne moc prilohy,takze kdyz mu dam do ruky syrovou brokolici,kvetak,kiwi vse s ni a nebrbla 😀 Ma ted 3 roky a 14 kilo ale je neustale v pohybu...TAkze ja bych byla rada,ze dite ji 🙂

prejeta_zaba
31. led 2024

@han123 já mám takhle pár kamarádek, co dítě v roce mělo třeba 16 kg, teď už jsou ty děti ve škole, jedí rádi dodnes, obézní nejsou, spíš mají takovou mohutnou postavu. Akorát to chce prostě přemýšlet, co jim člověk dá, jakmile jsou k dispozici různé svačinky (nemusí být vyloženě sladké, ale různé krekry, piškoty, jogurty...), dítě to spase razdva. Což si myslím, že jsou úplně zbytečné kalorie. Zase lepší, že dítě jí vše, dá se mu nachystat výživné jídlo, než vybíravec, který jí 5 potravin stále dokola a stejně má hlad, co tam chceš vymýšlet. 🤔

han123
1. únor 2024

@prejeta_zaba
To jsem samozřejmě velice rada, ze ji uplne vsechno, co dostane pod nos. Bylo mi ale pediatrem řečeno, ze mu proste vic, jako jeho 5x denně porce nemam davat, aby si neroztahl žaludek, což ma po jedné stránce smysl. Tělo se musi naučit taky odpočívat a ne do sebe neustále cpát neco ( i kdyz je to jen zelenina ).
Další problem je v tom, ze on jak vsechno strasne rychle sní, tak ostatní deti se s tím vic “ loudaji “ a on pak jde a bere jim to z ruky. Az pujde do skolky, nevim, jak se tohle bude řešit. Nechci, aby to delal, ale jejo touha na jídlo je silnější, nez my 🙈