Jídelníček dítě 10, 11 měsíců. Co jí Vaše děti?

journals
26. lis 2019

Prosím, můžete mě inspirovat co jí vaše děti? Sice kojím, ale už mu to nestačí. Mám pocit, že má strašně omezený jídelníček, jí pořád to samé. S obědy problém není, ten mu dokážu vymyslet pestrý, ale se snídaní a svačinami to je bída. Přijde mi, že jí pořád jen hrušky, jablka, banán. Sem tam dostane avokádo, nějaké bobule, má rád jogurt (může jogurt každý den?), něco jsem v létě zamrazila, tak tahám z mrazáku (meruňky, broskve, slívy, švestky), ale pořád mi to přijde dost omezené. Zkoušela jsem hledat inspiraci jinde, ale byl to samý pribiňák, piškoty atd. Cukr a sůl nedávám. Děkuju všem za ochotu rozšířit mi obzory 😎

areh
26. lis 2019

Máte fb? Koukněte na stránku Recepty od Katriony. Ráda se tam inspiruji. Má tam recepty už od prvních příkrmů 😉

journals
autor
26. lis 2019

@areh Neznám, kouknu. Díky!

jannym
26. lis 2019

Nejak vam vypadla z popisu zelenina tu neji? syn mel rad treba strouhanou mrkev s jablickem, okurku jen tak do tlapky ozuzlavat, dcera se mohla utlouct po rajcatech s paprikou, kvalitni bily jogurt muze denne (syn ho napr snida nebo svaci - micham mu to s ovocnou presnidavkou nebo bananem, do jogurtu mu muzete den predem namocit trochu vlocek - ovesnych, pohankovych atd., pres noc nasaknou a budou mekoucke)

journals
autor
26. lis 2019

@jannym Samozřejmě že zeleninu jí 🙂 s tou problém není, dostává pestré obědy, sem tam něco do ruky, mrkev s jablíčkem měl zrovna dnes ráno, okurku má připravenou na odpoledne. Ale kousky na ohlodávání moc ani nepočítám, z toho se moc nenají, spíš to rozpatlá, rozkouše a poválí všude okolo sebe 😀
Jogurt dávám každý den, má ho rád, ale několikrát jsem právě narazila na to, že by ho děti dostávat každý den neměly. Ale to je asi jako se vším, že? Někdo tvrdí že je to zdravé, někdo zase opak...
Pravda, rajčata a papriky zatím moc nedávám...

jannym
26. lis 2019

@journals rekla bych ze pokud mu neco nedela problemy proc by nemohl jist denne, stejne deti (tedy aspon ty moje neco jedi nebo nejedi ve vlnach, to co bylo pred mesicem top je fuj a za par mesicu zas opacne...) takze jestli mu dana vec chutna tak at ji ji

suzanne_capulet
26. lis 2019

holky, stupidni otázka, ale tu mrkev s jablickem dávate normlane syrovou mrkev jo? ja jsem jeste syrovu zeleninu malému nedala. nejak se stále bojim nevim proc 😁

journals
autor
26. lis 2019

@suzanne_capulet jak kdy, co je po ruce. Někdy dostane syrovou, někdy vytáhnu z mrazáku pyré (to je vařené v páře)

jannym
26. lis 2019

@suzanne_capulet no jasne syrovou nastrouhanou na jemno u dcery od 8 mesicu u syna od 11 mesice jsem uz davala syrovou zeleninu, nejdriv kousek abych vyzkousela co to udela

jannym
26. lis 2019

@journals a ovoce taky tak

suzanne_capulet
26. lis 2019

dekuji 😊

journals
autor
26. lis 2019

Co třeba sýr, od kdy děti mohou? Třeba neslanou mozzarelu? 🙂

aneta_effe86
26. lis 2019

@journals já bych zkusila i kašičky na snídaní. Dají se koupit různé ovesné, rýžové, krupice.

journals
autor
26. lis 2019

@aneta_effe86 ty dostava, stridam to s jogurtem