Teprve 8. týden a přejídám se. Ustane to?

kamila5657
1. čer 2023

Dobrý den,
Jsem sotva v 8týdnu a celé dny neustále jim. Beru i vitamíny, ale za den v klidu sním
snídaně: rohlík, jogurt
svačina: banán, 2x broskev,
oběd: meníčko( nemůžu si dát dvě porce před kolegy), svačina: 2 chleby s pomazánkou+zelinina,
večeře: plátek kuřecí maso, volské oko, salát,
druhá večeře: chleba se šunkou+zelenina
večerní svača: sušenky nebo brambůrky.
Tohle mi, ale nestačí. Mám pořad hlad. když nejím, tak mi není špatně, ale zároveň se cítím strašně přejedeně a nafoukle.
Řešili jste to např.nastavením pestrého jídelníčku?? Ustane to někdy? Nemohu se hnout od ledničky😤 co budu dělat za 2 měsíce??😂
Děkuji

mia255
1. čer 2023

Já se v těhotenství prejidala ale koukám že jsem byla ještě slabý odvar 😁 přibrala jsem přes 20 kg a už bych to sobě nikdy neudělala, dávat to dolů byla fuška. Nicméně si myslím že až takovéto přejídání není těhotenstvím. Jak jsi jedla předtím? To už musíš mít hodně roztažený žaludek aby tohle vše dokázal pojmout ...

pilzzee
1. čer 2023

@kamila5657 Teda ty chipsy a susenky to urcite vynech, ale jinak mas ukazkovy jidelnicek. Pokud mas fakt hlad, tak klidne neco zobni navic mezi jidlama. Hlavne bilkoviny a vlakninu. Ja jsem chytala nauseu pokud jsem hodku nejedla v tomto tydnu. Pak se to zlepsilo po 1.trimestru. Pokud nebudes nejak extremne pribirat, tak klidne jist muzes 🙂

kamila5657
autor
1. čer 2023

@mia255 asi jednu třetinu toho co jsem napsala. Napr. Snidane-jogurt obed- menicko nebo co uvarim( normalni porce) vecere: 1 rohlik. Nekdy vecer nejaka dobrota. + 1 ovoce za den.
Snažím se jíst po malých dávkách a pravidelně🤷‍♀️Díky

kamila5657
autor
1. čer 2023

@pilzzee dekuji. Snad to ustane. Nejhorší je pocit hladu.

alice180
1. čer 2023

@kamila5657 teda tos jedla dost málo.

pilzzee
1. čer 2023

@kamila5657 Toto je silene malo. To co popisujes v uvodu jsou podle me normalni porce, ja bych teda dokonce pridala neco ke snidani.

jana_zofie
1. čer 2023

@kamila5657 hele, já teda nevím, kolik vážíš, ale za mě je to v pohodě. Tloustneš nepřiměřeně nebo něco? Já ze začátku taky měla dost hlad a nejenže jsem se podle toho najedla (pak jsem jedla menší porce a častěji), ale občas jsem zaprasila i něco ne zcela zdravého. A nepribrala jsem skoro do pulky těhotenství. A i pak skoro nic, az ke konci se to výrazně zvedlo, pořad ale kolem 10 kg. Prostě je to pro tělo dost zahul. Zvýšil se výdej a fakt ac jsem mela pocit, ze s timhle přísunem se budu za chvíli valit, tak nic... Jinak teda mně pomáhá, když mám všeobecně pocit, ze mě honí moc mlsná, přidat bílkoviny. Čočkové pomazanky, tvaroh, cizrnove saláty a tak...

mdch91
1. čer 2023

Ja bych do obeda umrela hlady, protoze tam mas na muj vkus fakt malo bilkovin a moc sacharidu, cimz bych se presne dostala do stavu, ze od obeda bych nevedela, co do sebe naprat a honila by me mlsna.

kamila5657
autor
1. čer 2023

@jana_zofie moc dekuji. Me to nenapadlo. Zkusim trochu ranni jidelnicek prenastavit.
Jinak vazim 52 kg a mam od zacatku 1,5 kilo nahore.

kamila5657
autor
1. čer 2023

@mdch91 dekuji za skvelou radu. Já nikdy stravu neřešila, jsem hubená a jím pestře a i dost zeleniny a ovoce. Miluji luštěniny a salaty. Sladkosti jsem jedla zejména v horách a když chci zamlsat, tak zvítězí bohužel brambůrky🤷‍♀️Ale snažím se raději nekupovat

veruuu_kubesovic
1. čer 2023

Tenhle jídelníček mi přijde jak pro dite 🤔
Když už dodržujes jídlo 6x denně, určitě bych "zamakala" na tom, ať je výživově správně - druhá večeře když už, tak by měla být lehká, ne se cpát pečivem (něco o stravě vím, dcera je diabeticka)

veruuu_kubesovic
1. čer 2023

@kamila5657 navíc jsi těhotná, to by měly být porce odpovídající dospělé ženy, snídaně mi přijde dost chabá, dopolední svacina zase zbytečně moc sacharidů🤔

mdch91
1. čer 2023

@kamila5657 pres 4 roky vkuse kojim a kdyz nesnim k snidani asi tak 10 vajec a pul prasete, jsem ztracena :D u druheho tehotenstvi jsem pribrala mozna 17 kg (u prvniho 14) a zas jsem je po porodu bez jakekoliv snahy zhubla. Takze bych se tim fakt nestresovala, pokud budes jist hodne, kdyz pujde o "skutecne jidlo". Pokud jsi driv jedla tak, jak jsi psala, tak myslim, ze melo telo dost co delat, aby z toho uzivilo jednoho clovek, natoz dva.

jana_zofie
1. čer 2023

@mdch91 tak zas mela 52 kg. To chapu, ze mela jine vychozi "vstupy" nez 80kilova ja. Jinak po dvou detech pri kojeni tandemu jsem vesele zhubla pod svou predtehotenskou vahu. 😀 Ale pul prasete k snidani je zaklad. I kdyz ja snidane radsi sladke. Takze je to spis pul pytle ovesnych vlocek s mlikem/jogurtem, ovocem a povidly...
@kamila5657 jo, vidis, jeste ovesne vlocky dokazi zasytit na vcelku dlouho a zaroven, minimalne teda mne, dokazou na snidani pekne nabudit.

jana_zofie
1. čer 2023

@kamila5657 a taky - co nemas doma, nesezeres (a pozdeji to po tobe nebudou pochtivat deti. To teprv zjistis, zac je toho salam natajnacku pred spanim, abys batoleti nemusela vysvetlovat, ze ono to jeste jist nemuze... 😆 )

orangutan123
2. čer 2023

@kamila5657 já si myslím že to normální je. Já mám teda ročního prcka a teď jsem v 10tt, ale je to tak dva tři týdny zpátky co sem měla hlad furt( teda hlavně v noci když se prcek budil na mlíko) normálně mě bolel žaludek 😀 jakmile sem se ráno najedla tak sem zase měla pocit že je mi těžko

kamila5657
autor
2. čer 2023

@veruuu_kubesovic dekuji. Nejhorsi je ze mam neustale hlad a rohlik je namazany raz dva🤷‍♀️Budu si to muset vzdy predchystat

kamila5657
autor
2. čer 2023

@kamila5657 dnes jsem rano mela 3 vajicka s rajcaty, sunkou a toust.
Svacina broskev
Obed: gulas
A je jedna hodina odpoledne a mám stejně hlad🤷‍♀️😂

ekou
2. čer 2023

@kamila5657 ne ne ne :D. V druhém trimestru se to zklidnilo a pak ve třetím opět ve velkém nálety na ledničku :D

te_reza
2. čer 2023

Celý těhotenství jsem žrala jak prokopnutá a stravovala se jak 🐷

tridvajedna
2. čer 2023

Když to půjde, dávej si pozor, abys hlad nezaháněla sušenkama, sladkostmi, chipsama. Spíš mít po ruce oříšky, ovoce, nakrájenou mrkev, sýr... Jinak jsou za mě porce jídla v pohodě. Taky jsem měla u obou těhotenství výchozí váhu 52 kg, jedla jsem podobně jako ty, přibrala jsem asi 10kg a do 3 měsíců po porodu jsem se vrátila na svou váhu. A to při kojení se fakt jídlem neodbývám. Co mě štve, že jsem si navykla na sladké a když nemám doma čokoládu nebo buchtu, namažu si aspoň rohlík s marmeládou nebo si dám kakao. Závislost jsem si vybudovala právě v těhu, předtím jsem sladké vůbec nejedla.

kamila5657
autor
2. čer 2023

@tridvajedna dekuji mockrát, uz si chystam krabicky dopredu se zeleninou nebo ovoce a jako nouzovku mam musli tycinku.

annk4
2. čer 2023

Celej první trimestr jsem žrala jak bezedná, pak to s druhým přešlo. Kdyz jsem se nenajedla, bylo mi na zvracení 😂 Tentokrat jsem kila vybehala po baraku nastesti.

kamila5657
autor
4. čer 2023

@annk4 presne tak to mam taky🤷‍♀️ Zeru a zeru a hlavne nevydrzim moc dlouho bez jidla, takze ani na chystani jidla nejsem trpeliva🤷‍♀️ Navic pak mi neni nevolno. Dekuji za odezvu

frauhofman
6. čer 2023

Já jsem teď 10+4 a řekla bych, že se to poslední dny začalo mírnit. Asi je to normální. Důležité je sahat primárně po zdravých věcech, které zasytí. Bohužel třeba syrovou zeleninu jsem do sebe nemohla dostat. Hodně mi pomáhaly polévky, luštěniny, brambory, libové maso.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru