Pořád chce jíst. Máte tip co s tím?

kytinka
5. led 2010

Ahoj holky, zkoušela jsem najít podobné téma, ale narážím jenom na problémy, že dítě nechce jíst. My máme opačný problém, má 18ti měsíční dcera by jedla pořád, jenom sníme snídani už by chtěla zase nějaké mńam mňam, někdy se krásně napije čaje a pořád nestačí, někdy vyleze na židli a začne vytahovat jablko, banán apod..., sní svačinu, polévku, pak jde spát a máme oběd, jím společně s ní, protože kdybychom jedly zvlášť tak by jedla se mnou i kdyby byla po jídle. Jak dorazí táta z práce samozřejmě musí jíst s ním i když je po svačině nebo po večeři, prostě stojí se lžící a zase je to mňam, mňam a když nedáme tak stojí a pláče a říká mňam mňam a jde si zase pro nějaké ovoce. I cukroví jsme museli o vánocích schovávat jelikož ho jedla v kuse a mezi tím si dala i oběd a snídani a všechno. Nevím jak jí to odnaučit, jak byla menší tak ještě nebyla tak chytrá a nevzala si sama rohlík, nebo ovoce nebo cukroví apod... ale teď už mluví a hodně věcí si umí sam vzít. Nemáte některá nějaký tip nebo zkušenost? Myslíte že jí to přejde?

jitrulka
11. led 2010

jéé, holky, jsem ráda že vás tu takhle čtu. Taky mám doma pořádnou jedlici. Ale ona to má asi po mě, obě jíme jednou denně (od rána až do večera) 😀 ne, u nás je to krom normálních jídel taky samý ňami ňami, nebo si mě chytne za prst a táhne mě k ledničce. jsem neštastná pač nevím co pro ni doma stále mít aby nejedla furt to samý. U nás ale vedou rajčata, kiwi, mandarinky, šunka a sýr. Občas máme v ledničce jen světýlko, ale tyhle věci pro malou tam zkrátka nesmějí chybět.
A ty návštěvy - to samé, babička je skvělá hostitelka, ale pak mají všichni kolem stolu co dělat, aby si to malá něpřerovnala všechno podle svýho (polovinu do bříška a polovinu na koberec 😅 )

beata.n
11. led 2010

jejda o návštěvách mi ani nemluvte,to je pro mě horor 😒 malej cokoli kde vidí to prostě chce sníst-doma nám třeba sbírá i drobky na zemi-né že by sme doma neměli a nepoužívali vysavač,ale on si vždycky něco najde 🤐 všichci už si zvykli,že když nim jdem,že dávají pohoštění někam vysoko aby na to nedosáhl.já mu vybalím ty jeho kuk.křupky on si jí svoje a já taky 😅 je to fakt děs,na vánoce jsem mu pekla speciálně jeho cukroví-z ovesných vloček a mrkvový,aby taky něco sladšího měl,ale měl to na příděly,páč by to nejradši všechno snědl hned 😅 já fakt jen doufám,že ho to přejde,páč nevím jak se pak jinak uživíme-jeho tatínek je totiž taky kyselina 🤐 😅

anta
11. led 2010

Jitrulka, též mám pocit, že Honzík si dělá z lednice vyloženě výkladní skříň, pořád něco do sebe futruje, no hrůůůůůůůůza 😀 😀 😀 Taky mám starosti, jak to bude jednou vypadat v pubertě s tím jídlem, to abychom si pořídili nafukovací lednici 😅 😅

beata.n
11. led 2010

anta což lednici,ale spíš peněženku 😀

anta
11. led 2010

Beata - to spíš 😀 😀 😀 Co ty děti jsou schopné ale do sebe narvat, jedí pátý přes devátý a dobrý, žádný bolení břicha, dospělej by se na jejich místě dávno pos..., ale oni ne 😀 😀 😀 😀 😀

jitrulka
11. led 2010

anta... tak to je přesný 😀 😀 😀 Nechápu kam to dává.

anta
11. led 2010

Já vždycky poznám, kdy mi dítě roste, to se mu pod bradou udělá vždycky lalok a pak najednou zmizí a dítě je větší 😀 😀 😀

prchalka
11. led 2010

Se mi dělá špatně, když se naobědvá, pak by ještě jedla s někým jiným (o víkendu nebo když je nás víc) a po obědě nemůže vidět, že někdo plácne pusou a hned ječí mňamíííí a chce taky 😝 A mně kručí v břiše ☹ Já ale fakt odolávám a nedám vše, co vidí!

prchalka
11. led 2010

Právě mi vyštrachala MASOX a pořád si vedla svou, že je to mňamíííí a už to rozdělávala, tak jsem jí kostičky sebrala, jednu jsem rozdělala s tím, ať si teda lízne a uvidí, tak si kousla, plácla jazykem a že jako ještě! To není normální 😖 😝 To samý kaviár, manžel, že jí dá ochutnat a otvírala by pořád.. 😖 😔

anta
12. led 2010

No, já nesmím loupat před Honzíkem brambory, hned si jednu zabaví a hned ji papá 😅

kytinka
autor
18. led 2010

ahojík holky,
tak dnes jsme byly na rok a půl prohlídce a máme to přesně takhle 84cm a 12,5kg takže prý jsme pořádný kus baby 😀 ale spoléhám na to, že to holka vyběhá

prchalka
18. led 2010

kytinka: Tak to jste hubeňouři 😀 😀 😀

anta
19. led 2010

Jé, Kytinka, tak to jste mohutnější než my, my měli v den prohlídky 12,130, to jste kabrňáci 😀 😀

prchalka
19. led 2010

Mrk do alba.. odpolední svačinka 😅

susik77
19. led 2010

Ahoj, tak ja mam taky doma neco podobne 😀
Prisli jsme na to, ze mala ji z nudy. Jediny recept co zabira je co nejvic chodit ven, aby nemela jidlo po ruce. Pripadne zamestnat 😉

anta
24. led 2010

To jsou ale pěkná děťátka, mám pocit, že jsou si něčím podobná, jak jsou vypapkaná, náhodou, mně se to líbí. 🙂 Teď jsem kupodivu bojovala s Honzíkovou nejedlostí, až mě to překvapilo, najednou nechtěl obědvat, to víte, když to dělá třetí den, tak už je to divný, ale už se zase začínáme pěkně rozkousávat, takže jsem v pohodě 😀 😀 😀

blandik
2. únor 2010

Náš malý taký rád jí. Souhlasím, že nejlepší je někam vypadnout nebo se ho snažit zabavit a nejíst před ním jídlo, které nechcem, aby sám jedl, protože jinak somruje a řve. Takže já s ním jím během dne jeho jídla a když jde spát, tak si dám svůj oběd. ale není to jednoduché, protože mu nedáváme nic mléčného, takže vymýšlet pořád nějaké svačinky a snídaně dá docela zabrat.

Malý má asï 86cm a 12 kilo v 15M. Ale když mu zachutnal banán, tak kli'do zbagroval i dva na posezení a ještě se dožadoval a za ho'dku by si dal znova. Jo a mlíko taky pije ráno a večer a vypije i 260ml, ale te'd je po nemoci (kdy nejed) a podařilo se mi to zkrouhnout na 220ml.

zzuzinda
3. únor 2010

Zdravím, taky se hlásím do klubu řroutů.
Náš Adam měl při porodu 2980g a 48 cm (a to byl 2 týdny přenášený) a v 18 měsících měl u doktorky 12,25 kg a 84,5 cm. Poněkud žere a to tak, že pořád. Zrovna včera tu byl na návštěvě jeho strejda, taky dost žravej a Adam, když ho viděl, že jí, tak začal pučí hami? Pučí? A to byl po obědě. Od rána jí a jí a jí, pak jde spinkat, obědvá, jdeme ven, tam žužlá rohlík, někde dáme sváču, během cesty chroupá křupky a večer večeři. A teď se v poslední době v 5 ráno vzbudí (a to od 9 měsíců spí celou noc) a bulí a povídá, že ham. To mu ale fakt už nic nedá, ať si na mlíčko hezky počká, Naštěstí on nemá rád sladké, to si jen zobne a už se šklebí a plive (i když lentilka je ňami ňami - má je jen veeeelmi zřídka, ale o to radši), za to tvrdé sýry dlabe po kilech. Naštěstí miluje jablíčka, mrkev, banán a vůbec ovoce, takže to mu dopřávám neomezeně a doufám, že jednou nelupne i nás🙂

pavlina05
3. únor 2010

zzuzinda
😀 😀 😀 😀 To je radost koukat na takové dítko 😉
Máme doma podobného jedlíka, te´d mu bude 20 měsíců a máme 13 kg.

momin
6. únor 2010

Holky maly ma pres 10 mesicu.. myslite si ze kdyz ji tak jeste nevi kdy ma dost? 😒 Sni toho opravdu hodne. potom jeste zebra jidlo od nas.... Nekdy mu dame zkusit..asi mu to chutna-je to jina chut to je jasne.....
Nekdy se i pozvraci kdyz se fakt preji....
Kdyz byl mensi a nechte..otocil hlavu a uz sem do neho proste vice nenacpala..ale ted by se cpal porad!!
Neumim tu davku odhadnout. nechci mu davat zase malo....
Ma 10 kg. 😅

listicka20
7. únor 2010

Ahojky, mám také jedlíka, těch 12 kg měla už v roce, teď jsou jí dva a něco a pořád má chuť k jídlu, nezastavil to ani růst zoubků ani změna chuti ve dvou letech (jo, měla období, kdy jedla o něco míň, nebo chtěla něco jinýho než obvykle, ale už jsme zase ve starejch kolejích).
Nutím ji hodně chodit a jezdit na takové té dětské motorce, ale pořád má bříško a faldíky. Doktorka nad tím mávla rukou s tím, že to prostě bude pořádná ženská.
Zase na druhou stranu, denně mi sní klidně dvě jablka a myslím, že má díky tomu docela dobrou imunitu (musím zaklepat, nebývá nemocná).

listicka20
7. únor 2010

Ještě bych měla dodat, že když zrovna nejí, tak si ráda na jídlo hraje, "jako" vaří, krmí panenky, krmí "jako" sebe a maminku i fiktivní lidi okolo, když vařím, tak mi pomáhá, ráda míchá těsto a rozbíjí vajíčka, prostě je jídlem úplně posedlá...

chalotka
12. únor 2010

Ahoj holky, tak moje malá je taky pažravka. Spapá vše, co jí kdo dá nebo co najde. Teď nedávno měla asi týden průjem a musela držet dietu. Tak jsem si říkala, že to s jídlem bude asi horší. Opak byl pravdou. Snědla dokonce nemléčnou rýžovou kaši, což je podle mě brutus a ještě se olizovala. Taky neznám chvilku, kdybych se v pohodě najedla a neslyšela pořád ham, ham, ham. A když si chci dát nějakou mlsku nebo něco co nemůže, tak s tím utíkám do koupelny nebo alespoň do předsíně a rychle to zhltnu 😀 . Já si nestěžuju, jsem ráda, že je takový jedlík. Pupík sice má, ale nepřipadne mě nějak víc tlustá. Obdivuju maminky, které musí každý den bojovat s tím, aby do prcků něco dostaly.

mery.luu
12. únor 2010

Ahojky Liduš 🙂

tak my jsme taky pořádní buřtíci, v 18 měsících měl Tobík 13,5kg a 89 cm!!! Návštěvy u nás probíhají jako u vás - hotový otesánek, tváří se , jako by tu spoustu dobrot viděl poprvé v životě !! On má malý teda ve svém apetitu docela velké výkyvy - někdy nechce celý den skoro nic jíst a jindy by snědl snad i koně, u něj je to hrozně proměnlivé. Ale naše míry hovoří za vše - už v roce nám hádali min. rok a půl a nyní nám s přehledem hádají přes 2 roky - jelikož jsme ještě v plínách do mluvení se taky moc nehrneme, tak to vypadá docela zvláštně.... 😒 Ale co, hlavně že jsou děti zdraví 😉 😉 😉

beponka
6. bře 2010

ahoj holky. tak taky hlásím buřtíka. mohli bysme jíst snad pořád. v roce jsme měli 73cm a 10kg. podle doktorky prý v normě, ale všude jsme zatím nejtlustčí. sice je to na mimču hezký, ale bojím se aby to přestalo. já jsem docela vyžle, ale manža byl jako malý silný. jeho máti je pohodlná a nic moc pohybového s ním nedělala, ale přesto mám strach aby malá nebyla koule a neměla to pak těžký.....

lojzeg
3. srp 2014

Zdarec maminy.Tady tatka.Mame skoro tritydeni Theusku.A ona chce porad jist.Manzelka kojila jen par dni a od te doby nutrilon.Daveme male 90 ale ji to proste nestaci.Zbouchne treba 180 v prubehu ctyr hodin.V podstate jen ji a nic jinrho.Spi po chvilkach.Jen v noci treba 5-6 hodin.Ale pak treba trva dve hodky nez se naji a nez usne.Pak se probudi treba po hodine,zacne knourat,brecet,vztekat se,nacpe si rucicky do pusinky a neprestane dokud nedostane najist.Pak parkrat potahne a usne.Ale jak ji chcem vyndat flasku tak okamzite zacne zase tahat.A tak to pokracuje treba hodinu az dve.Je to normalni?

smardik
3. srp 2014

@lojzeg to samé jsem měla u staršího syna, bylo to nutrilonem, nazasytil ho, přešli jsme na jiné mléko a dobrý jedl doporučené dávky (nutrilonu místo 90 vypil i 180 a za chvíli chtěl zas), byl spokojenější, dýl spal.

lojzeg
3. srp 2014

Super,tak to jsme radi ze nejsme sami.A muzes mi jeste rict co si mimcu davala misto nutrilonu?Predem dik.

han123
24. led 2024

@kytinka
Dobrý den, mame uplne stejný problem. Syn ted 20 mes. Nikdy nikde jsem nenašla odpověď a nikdy ani nikoho, kdo ma stejný problem, az ted vidim Vas stary příspěvek. Mohu se zeptat, tak to u Vas pak dopadlo? Řešila jste nejak? Jak vypada dcerka ted po 14 letech. ? Moc dekuji za zpětnou vazbu, uz jsem totiz bezmocna

klaruskaholubinka
26. led 2024

Úplně jsem to nečetla. Ale nasi starší je 5,5 a pořád nema stopku a mohla by jíst celé dny. Musím ji trošku hlídat sní toho víc než já. A jsem ráda že babičky máme daleko, protože to pořád nechápou a porad ji něčím cpou.