Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Pořád pláče a já to nezvládám, jako matka jsem selhala

Péče o dítěKontaktní rodičovstvíDůvěra v pláč dítětePéče o kojence
senduskaa
22. kvě 2015

Můj chlapeček má 11 měsíců pro mě je to hlavně 11 měsíců stresu protože neustálé pláče;(( opravdu dost často .Když byl malinký přisuzovali jsme to prdíkům jenže řev nepřestal.Pořád se vzteká a strašně ječí a já už to prostě nedávám odehrává se ve mě bouře mám chuť ho zbít,nadat mu je mi ze mě zle, že vůbec mám takové myšlenky, ale co mám dělat ;( holky měli jste to některá co Vám pomohlo jak to mam zvládat pomůže mi nějáky psycholog nebo co mam dělat?On asi bude řvát věčně už nevěřím že to bude někdy lepši zkouším všechno možný , ale poslední dobou už su úplně vyšťavená nervní a někdy bych chtěla odejít a už se navrátit ;((( Ach jo

andrrriiik
22. kvě 2015

Ahoj,já měla takové stavy po šestinedělí,i když byl malý více v pohodě než ten tvůj.Přešlo to asi za 14 dní.Jak dlouho to trvá tobě?U mě je to už v pohodě,jsem velký nervák,takže občas taky se nervuju,ale jen občas a né tak intezivně jako předtím.Určitě bych ti doporučila psychologa,ten ti pomůže 😉

maribea
22. kvě 2015

Zkusila jsi dát malýho do šátku? Občas je to na tyhle uřvánky jak zaklínadlo 😉

diamanta
22. kvě 2015

@senduskaa netvrdím, že vím čím to je. Mně řval kluk do půl roka a málem jsem skočila z balkonu nebo expedovala jeho, bylo to fakt na hlavu a ještě k tomu nevyspalá. Jsme jen lidi a potřebujeme odpočinek i sem tam klid bez decibelů z řevu... Chci ti poradit jen tolik, kolik bych dnes vyzkoušela já, kdybych měla stejné info co mám nyní i tehdy... Takže za prvé. Jen taková douška: jsi jen člověk, nic si nevyčítej, ale odměň se nějak, sama sebe, pochval, polituj... Za druhé, jestli to jen trochu jde, expeduj ho k babičce na noc a vyspi se. Za třetí tohle všechno se zamysli: kdy byl očkován a jak? Bere vigantol nebo něco jiného? Má reflux? Je na UM nebo jak zvládá příkrmy? 11m je hodně, takže možná už chodí? Hraje si? Hýbe? Jaký má s tebou kontakt, oční, ústní, doteky atd....jak je na tebe vázaný? Dá se něčím zaujmout? Jinak ten vztek je do určitý míry normální u všech dětí, na samotný vztek bych se moc nesoustředila, spíš na to ostatní.

luciksima
22. kvě 2015

Ahojky já měla též hodně uřvaný miminko řvala už v porodnici a prořvala celý rok...po tom 1.roce se to zelpšio,byli jsme s malou u homeopatičky a dala nám homeo přímo na míru pro malou a bylo to teda dost lepší ona nám po roce přestala i spát přes den a usínala až kolem 22h. to usíná i ted,ale spí přes den aspon hodku.ted jí jsou 2 roky je hodně temperamentní a vzteklá,ale rozhodně mín nám pomohli hodně ty homeo malá má vše z porodu..

lu777
22. kvě 2015

ahoj no 11 měsíců to je už větší.... spí dost, není přetažený? je doma klid, nehádáte se?

doporučila bych pro Tebe homeopatikum Sedatif (je na to uklidnění, proti úzkosti, ve vyšší dávce na spaní) a Bachovy květové esence (tam jsou různé esence právě např. na přetížení moc úkoly, vztek, vyčerpání atd.- kdyžtak mi napiš přímo, i je míchám, ale jsem z Prahy, můžu ale napsat něco bližšího)...
já byla z dětí taky párkrát fakt zoufalá a tohle mi moc pomohlo... obojí je přírodní a může se kombinovat 😉 🙂
když budeš klidnější Ty, bude klidnější i malý, ono jsou to spojené nádoby (takže občas pak začarovaný kruh)...

pro malého bych doporučila využít aromaterapii - super je levandule nebo koupel v Balneolu... bezva je masáž (záda, nožičky, ale třeba i kůže na hlavičce jemně, obličej, aby se uvolnil)... jsou i speciální dětské olejíčky nebo třeba právě s tou levandulí apod., ale dá se masírovat klidně i čistým olejem (za studena lisovaný makový, slunečnicový apod.)....

je důležité, aby měl na jedné straně vyžití - mohl se vyběhat dostatečné (domácnost pokud je potřeba počká), měl něco co ho zaujme - např. modelína, písek, bazén, to je v tomhle věku baví moc 🙂 nebo různé obaly od věcí, schovat jeden do druhého, dovnitř nasypat něco co chrastí, cinká apod.... chodíte na nějaký kurz? cvičení pro děti nebo plavání? hodně se dá dělat i doma...

a pak je důležité, aby dostatečně spal a naučil se střídat aktivitu s klidnější částí dne - říkadla, vyprávění, koupání apod.

vydrž vydrž, já si se vzteklíkama užila svoje 😖 a měla jsem dva za sebou, taky jsem někdy měla chuť utéct, ale pomalu z toho vyrostou... než se tak stane, tak se nezapomeň postarat o sebe taky 😉 spát kdy to jde, na vyčištění hlavy je nejlepší cvičení, hodně makat, až se hlava úplně vypne (třeba běh, posilovna, kolo) nebo naopak relaxace (dechová cvičení, pilates) nebo plavání.. nebo se naložit do vany... ten Balneol je fakt super, já když to koupím tak děti na to stojí frontu, že se jim po tom moc dobře spí 🙂

luciksima
22. kvě 2015

@diamanta to jsi vystihla vygantol byl u nás též příčina když jsem ho vysadila malá začla v 11m. trpět na prdíky v noci :-/ dočetla jsem se o něm až dlouho...a očkování též :-/ další děs...měla jsem o něm něco načíst dřív než jsme malou už tak ukřičenou nechali očkovat...na to mi řekla i homeopatička,že očkování malé též k tomu řvaní nespaní atd.přispělo... :-/ jj ted už bych byla taky chytřejší.. ☹

mikulenka1
22. kvě 2015

Nám pomohlo toto, za vykoušení nic nedáte.. http://www.jaknamiminka.cz/harvey-karp-nejstast...

lu777
22. kvě 2015

@diamanta hezky napsané 🙂

jo vztek je vlastně jeho cesta jak říct, že je v nepohodě... důvody můžou být různé (porod, stres okolo, něco ho zdravotně obtěžuje a neumí to říct, nuda, vyžadování mámy, protože se sám neumí ještě zklidnit apod.)

ještě mě napadají zuby?? (u nás nebyly ani vidět na začátku, hrozně brečel pořád, u pediatričky se na nic nepřišlo, až jsem mu koukla do pusy s baterkou a měl nějaké divné dásně, šli jsme k mé zubařce a měl hematom a zub se nemohl proklubat, tak mu to řízli a pak byl klid... než to nastalo u dalšího zubu... celkově takhle 5 zubů s hematomem)... je to prý vzácné, ale já měla u dětí štěstí na tři takové údajně vzácné věci, takže bych nevylučovala ani nějaký zdr. obtíž 😉
@senduskaa

fykyska
22. kvě 2015

Ahoj, hlavne nezabit a nezahazovat 😀 tyhle situace jsou pro vsechny maminky desne vycerpavajici, urcite se snazis sebevic uz jen to ze pises zde je signalem ze ti situace neni jedno a ze se ve svoji nelehke situaci snazis.
V prvni rade si nic nevycitej, pocity zahodit TO mame nejedna z nas. Zkus si udelat čas pro sebe, dite ,,dej,, babicce, manzelovi nekomu komu duverujes. A jdi se projit, zaplavat koupit neco pro sebe proste cokoliv co myslis ze by te potěšilo.. premyslela jsi i o tom jestli maly nema nejaky zdravotni problem ?! od tech lehkych jako rust zubu?! po nejaky zavaznejsi?!
Potom muzes zkusit, nejake homeopatikum, a nebo jak uz tu bylo psano nejake noseni, dat kolem deti hodne hracek, zpivat, chodit do hernicek, hodne ven, nebo treba zkusit chuvu na jedno odpoledne jestli ciziho cloveka bude ,,zkouset,, stejne jako tebe.. Pokud mas potrebu dojit si za odbornikem i ten Ti muze ulevit zkus bezplatnou stranku i sezeni aquavitae, jsou diskretni a pracuje tam nejden terapeut ktery by Ti treba dokázal ulevit..
Urcite, vse bude dobre chce to jen zatahnout za ty spravne nitky.. Ty si hlavne odpocin a zkus se na vsechno poradne vyspat, nektere deti takove hold jsou a protoze neumi rict maminko?! mam problem!? rvou a nektere tak moc ze mame pocit ze jsme nikdy deti mit nemeli...

editah222
22. kvě 2015

Moje dcera byla od narození hondě uplakané až uřvané dítě a zůstalo ji to (bude mít 6). Mám výhodu v tom, že jsem celkem odolná a pláč mě úplně nedostává, ale taky jem někdy měla, a stále mám, pocit, že jsem něco někde udělala spatně. Doktor mi vždycky říká, že to tak prostě je, někdo víc brečí a nic s tím nenadělám. Ale nedalo mi to a v červnu jdeme k psychložce, třeba mi něco poradí.

pavlapl
22. kvě 2015

Záleží na tom jestli se vzteká a nebo pláče že ho něco bolí. Já mám první dceru taky strašně uřvanou ale kolem 6 měsíce to přešlo. Není dlouho co jsme tu četla nějaký článek který psala maminka že jí miminko taky strašně plakalo a v roce zjistili že trpí celiakií a plakalo protože ho strašně bolelo bříško a tak malé miminko to neumí ani říct a ani ukázat. Pokud je to vztek tak prostě přitvrď. Ať si zvykne že si nemůže nic vyřvat a hlavně buď důsledná a ať se do výchovy zapojí i otec.

martinakl
22. kvě 2015

@senduskaa Uplne te chapu... Muj syn byl hrozne uplakany asi do roka a pul. Navic se v noci budil (klidne kazdou hodinu), doma chlap, co nepomohl.. Byla jsem vystavena a taky jsem mela obcas napady, ze ho necham nekomu pred domem atd. a taky jsem se za to nenavidela.. U nas to bylo hodne tim briskem, pak zubama a taky se to zhorsilo po ockovani. Pak se to zlepsilo a ted je z nej hrozne hodne dite. Nikdy me nenapadlo, ze by to tak mohlo dopadnout.. presne jak rikas, uz jsem ani nedoufala. No dobre, ma ted obdobi vzdoru, ale i tak, oproti jinym detem je to klidny, tichy, hodny kluk, co v noci krasne spi...
Tim ti chci jen dat nadeji, ze urcite i u vas se to zlepsi 🙂
Klidne bych zasla k psychologovi, on ti pomuze tohle obdobi ve zdravi prekonat. Ja sla (tehdy tedy hlavne kvuli muzi plus nevzspani, stres..).

zo_ja
22. kvě 2015

Do šátku/ergonomického nosítka a zkusit jít ven - měla bys mít s nakrmeným přebaleným pacholetem 2-3 hod klid, některé vyžaduje stereotypní chůzi, jinýmu změny nevadí, zpravidla první hodinu po usnutí jsou tuhoni. Neznám dítě, který by odolalo, usínalo i větší i když vůbec nebyl jeho čas spánku.. To je pak svoboda. I doma to funguje, ale chce to nachystat si chodící činnosti (úklidové) nebo aspoň houpavé (krájení a příprava jídel u linky a pohupovat se v bocích a místo večerního řevu klídek, dítě se hezky načlo a pak v posteli sladce uslo.

antoinet
22. kvě 2015

Asi bych se bála, jestli je dítě zdravé, pořad se s dětským lékařem a nechte raději udělat nějaké testy, ať můžeš vyloučit, že se trápí a něco ho bolí. Pak bych určitě poprosila blízké o občasné hlídání, potřebuješ si odpočinout, vypnout, třeba v bazénu, na kole nebo po obchodech. Pokud je jen vztekací, tak zkusit jiný program dne, třeba jít na plavání, houpačky nebo koupit novou hračku, co zabaví na dýl, třeba kostky. A u nás fungují dětské písničky z CD.

missa111
22. kvě 2015

@senduskaa
Určitě v tom nejsi sama. I ja se mzsim přiznat. Druhorozená první půlrok prakticky prorvala, v noci skoro nespala, sticha byla pouze v šátku. Takže si ji nikdo nepůjčoval a já byla úplně hotova a navi druhé batole k tomu. Kolikrát jsem chodila kolem okna a přemýšlela, ze ji z něj hodím, nebo flaknz o zeď. Hrůza vím, ale bohužel to tak bylo. Dceři budou 2, je to pořád hysterická a uřvaná holčička.
Hodně mi pomáhá byt mezi ostatními lidmi, dítě ma víc podnětů, ja se lépe ovládám a je méně stresovych situaci. A rada na doma. Je to hnusné, ale normálně si predstavim co bych jí nejraději udělala a jak bych se pak já i ona cítila. Protože ji miluji a nechci, aby ji něco bolelo, tak se mezitím uklidnim.

senduskaa
autor
22. kvě 2015

@diamanta v noci mi ho nikdo nepohlídá on se pořád budí a kojím ho hodně často v noci;( manžel hlídá ale to su v práci ( chodím dvakrát týdně na 3 hod. do práce sice si tam psychicky odpočinu ale fyzicky nikoliv. Vigantol sem vysadila, očkování bylo naposledy před půl rokem a on řve od narození jen sem čekaka, že v tomhle věku už to bude lepši a moc tedy není . Zábavu mu dělám chodím dvakrát denně ven i plavat chodíme jenže vše je pro mě stres.... Protože někdy řve i dost v kočárku v autě to je šílený to řve taky a do obchodu? To musim rychle proletět pač tam taky řve;((tak já už nevím

koncita
22. kvě 2015

@senduskaa a je něco, nějaká situace nebo stav, kdy je ok? Kdy je spokojený, klidný?

1kolousek1
22. kvě 2015

Co říct, snad jen, bude líp .. uvidíš .. 🙂 Teď mě napadlo, jednou při očkování, jsem se jen ze srandy zeptala doktorky, zda nemají něco proti vzteklině a víte, co mi řekla? Že děti se nerozčilují a neřvou, prý ,,buď jí nedáváte najíst, nebo jí ubližujete" .. No, asi může bejt paní doktorka ráda, že jsem ,,kliďas" ..

tichackova
22. kvě 2015

U nas to bylo to samy. Eliska zacala brecet uz v porodnici a skoncila az tesne pred prvnim rokem. V tu dobu zacala chodit a byl to obrat o 180 stupňů. Jinak brecela doma, v obchode, v kocarku... Nikam jsem s ni vubec nechtela chodit, byla to katastrofa... Ale vypada to, ze proste byla nervni z toho, ze se nemuze hybat tak jak by chtěla, protoze fakt po tom, co zacala chodit, se z ni stalo zlaty dite🙂 Tak treba to tak bude i u vas😉

tyf
22. kvě 2015

Mám dvě dcery a obě byly / jsou děsně uřvané a nespavé. První dceru jsem ještě dávala, přeci jen jsem se mohla dospat, když usnula přes den nebo se s ní celý den houpat na míči. Ale teď s druhým mimčem už mi teda docela tečou nervy. Je ještě horší jak první, nedá se vůbec nikam odložit, jedině šátek zabírá ale musím být pořád v pohybu. Starší jsou dva roky a má klasické vztekací období Musím se hodně ovládat, abych nevybouchla. Párkrát už jsem na obě zařvala a bylo mi z toho ještě hůř, malá brečela o to víc a starší koukala vyděšeně, protože takovou maminku nezná. Nakonec to vždycky skončí pláčem a výčitkami, jaká jsem neschopná matka 🙂 Takže sama v tom nejsi, klidné a spavé děti mají vždycky jen u sousedů 🙂

Každopádně si ale nemyslím, že je normální, aby roční dítě takhle bezdůvodně brečelo a určitě bych obrážela doktory, neurologie, gastroenterologie, alergologie, oční, ušní, může mít nějaké trápení a nedokáže to říct.

kocour1
22. kvě 2015

Ahoj, nečetla jsem předchozí komentáře...tvé pocity jsou normální, jako matka reaguješ na pláč tvého dítěte ještě více, než kdokoli jiný. Ale zkusila bych vychytat nějakou situaci, kdy se cítí dobře - kdy nepláče - např. chování v náruči a ten stav co nejvíce navozovala...to znamená, že pokud např. nepláče u tebe v náruči, tak bych si pořídila šátek a nosila ho v šátku...pokud ted v jeho věku bude ještě souhlasit s uvázáním. Hlavní je zachovat klid, protože on z tebe cítí tvou nepohodu a jen to zhoršuje situaci. Hodně ho chovej, mazli se s ním, spi s ním v posteli...a jak píše v příspěvku přede mnou - pokus se zjistit, zda jeho pláč nemá nějakou příčinu, o které ti neumí říct. Sestřenice měla stejně uplakanou dceru (zdravou), zlepšilo se to tím, jak začala chodit - to máte za chvíli a dnes, v deseti letech je to zlatá holka do nepohody...tak snad bude lépe, nejhorší máte za sebou🙂.

werunqa
22. kvě 2015

Ahoj,můj synovec byl takovej uřvánek hodně dlouho,ale už je v pohodě,.takže se neboj...jednou to přestane 😉 .
Já měla do půl roku doma zlatý dítě.Nikdy neřval,jen papal a spinkal.Prdíky jsme neznali.. A pak přišla přesně v půl roce 6.nemoc. 🙄
Několik dní měl 40.tky horečky a od té doby máme doma taky uřvánka.Přidaly se k tomu teda zuby,ale je to děs kolikrát.Přes den je fajn,ale v noci se kolikrát budí a má úplný hysteráky,že nevím co s ním..Dost mi pomáhá,že si ho vezme můj a pomůže mi.
Takže pokud máš možnost,tak ho dej na hlídání,ať si taky odpočineš a nabereš síly 😉 .

deniska74
22. kvě 2015

@senduskaa Dobry vecer, mozna je to tim, ze Vase miminko zaziva sve vyvojove skoky. Je jich v prvnim roce zivota maleho broucka celkem 8. Ja mam deti dve a ridim se knihou, ktera mi moc pomohla. Bohuzel myslim neni na ceskem trhu. Ja jim mam v nemcine,kde uz dlouho ziji. V nemcije se jmenuje: Oje, ich wachse. Autor Hetty van de Rijt - objednat pres AMAZON.DE. Urcite se da objednat i v anglictine nebo ji treba nektera maminka prelozila do cestiny. Je to opravdu takova MAMINKOVSKA BIBLE. Jen doporucuji. Po precteni pochopite sve detatko, budete se na svet divat jinyma ocima. Moc na forech nejsem, tak treba Vam to pomuze a bude muj prispevek slouzit jako zachranne laso pro vsechny maminky. Hlavu vzhuru Denisa

marukm
22. kvě 2015

Věř mi, že tě chápu. Co kontakt s ostatníma dětma? Já zjistila, že malej ostatní děti miluje, a když jdeme s někým ven (i třeba starším) nebo do herny, je miliónovej. Je to těžký, u nás to úplně nepřešlo a myslím, že ani nepřejde (bude to asi povahou). Ale pokud jsou to hysterické pláče, u kterejch je jasný, že ho něco trápí, tak bych to řešila s doktorkou.

senduskaa
autor
22. kvě 2015

@marukm jejda takže malý je uplakaný stále? A jsk je starý?jj děti má taky rad to se třeba i na půl hodiny vyhraje nejhorší je když su s ním sama doma to ho nic nebaví pomůže když ho třeba chovám , ale to nemůžu dělat celý den ;( myslim si že se netrápí protože když ho vezmu je klid a až po čase zase řev a tak furt dokola

germaine
22. kvě 2015

U nás byl do půlroku usměvavý mimi...pak to začlo...řve, jak nejsem u něj...u nás zabralo nosítko, musíme vydržet...přejde to 😉

leia1
22. kvě 2015

@senduskaa a není to taky ráček? náš Pepča byl takový víc plačtivý, vztekavý a v jeho roce jsme spolu dost válčili. bylo to hlavně kvůli tomu, že si pořádně neuměl říct, neuměl mluvit a začal až ve třech letech. do té doby často vzteky. ze začátku mě to strašně štvalo a byla jsem taky vzteklá z toho. ale naučila jsem se ním komunikovat a postupně jsme to začali měnit. když jsem klidná já, je i on. člověk musí být hodně trpělivý a nesmí se nechat rozhodit. a ono to fakt pomáhá. a tec už je úplně bezvadnej, už jsme se spolu naučili komunikovat. a jestli je to rak, ty jsou cíťové a kdeco je rozhodí. chvilku se směje, nato řev, nato vztek, pak zase smích a tak je to dokola. ale jinak jsou to mazlínci🙂

senduskaa
autor
23. kvě 2015

@leia1 ano rak to je ;)bohužel mi trpělivost dochází někdy protože je to opravdu vztekloun a já asi nervák od té doby co su mámou

senduskaa
autor
23. kvě 2015

@tichackova no snad to bude i náš případ snad se to zlepší zatím hodně pláče ikdyž lozí všude může má prostor hraji si sním, zpívám,chovám ale občas potřebuju chviličku něco udělat a už je zle ....

senduskaa
autor
23. kvě 2015

@fykyska moc děkuji za povzbuzení a rady ;)

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru