Prdíky. Co na ně?

milly333
27. srp 2007

ahoj maminy,
mám měsíčního prcka a má šílené problémy s prdíkama, budí ho to ze spaní a vypadá to jako když tlačí a a nemůže, když už je to konečně venku tak pak už je klidný!no ale to buzení v noci je taky třeba 6x za noc 😖 nemáte nějakou radu co na to?koupila jsem mastičku v lékárně na bříško ale nějak to nepomáhá!

iza
31. srp 2007

eh teda jako.."ať katynka pěkně prdí".. 😅 😅 ..no prostě "prdíkům zdar" 😎

gedren
31. srp 2007

Helenka mela prdy snad do 7 mesicu, nekolik mesicu jsem se v klidu nevyspala, bylo to sileny. Tady jsou moje zkusenosti:

1) pozor na jidlo - a hlavne na cerstvej chleba; takovy fazole cloveku dojde, ze si nema dat, ale ten chleba je zradnej

2) nejvic nam nakonec pomohla masaz, kdyz jsem se to (postupne) naucila - zadny mazani, normalne rukou, a fakt zabrat, nebojte se hrabnout pekne dovnotr toho bricha 🙂 Vzpomente si na prirodopis na zakladce, jak vede kolem dokola tlusty strevo - po obvodu od leveho dolniho rohu po smeru hodinovych rucicek a doprave dolu, pak doprostred a ven - ten presne timhle smerem musite masirovat. Kdyz do toho bricha poradne hrabnete, poznate hmatem a i sluchem ty prdikovy bubliky - a ty ted tou rukou musite pekne po obvodu briska vyhnat ven. Nejvic se koncentrujou v ty druhy pulce - tedy pravy, pri pohledu zhora, tak hlavne tam to pak vyhanejte smerem ven. Jinak ja to obcas delam i sobe, kdyz me boli bricho, a je to super - moc prijemny a ulevujici. Takze se nebojte, ze to detatko trapite, taky se mu ulevi. A je fajn to stridat s pritlacenim nozicek k brisku nebo jeste lepe s klubickoidni polohou (idealne nad nocnikem). Proste pomasirovat, na hrnec (a nohy poradne k brisku), zase polozit na zada, pomasirovat, na hrnec...

3) To predchozi manevyhodu v tom, ze to jde delat, jen kdyz dite nerve. Jakmile rve, zatina brisni svaly a nezmuzete nic. Na tohle nam hrozne pomohl detskej termofor - je to nomrlani gumovej termofor, ale mensi a v plysovym obale (zviratko 🙂), takze neni tak horkej a vydrzi teplej dyl. Je to super komfortni zpusob zahrivani briska (vydrzi teplej celou noc, kdyz ho mate v mezicase od perinou), pomuze to jak fyzicky, ze ty prdy vylitnou lip, tak u nas hlavne na uklidneni ditete. Taky muzete prilozit termofor a jeste zaroven pod nim kradmo masirovat 🙂

4) A jeste je dobrry to stridat s polohou na brisku. Jednak pomuze sama o sobe, jednak to dite nema tolik sil, aby u toho to brisko jeste zatinalo, takze zase muzete kradmo ze stran pod nej strcit ruce a tu brisko mu masirovat, zatimco na nem je. Samozrejme kdyz uz to umite a vite presne kudy a kam. Trenovat je lepsi na zadech, kdyz to brisko mate pred sebou (a na klidnym diteti 🙂).

Preju klidne noci bez prdiku!

gedren
31. srp 2007

Koukam ze pisu jak prase, takze ta masaz ma yt od leveho dolniho rohu kolem dokola az doprava dolu a pak doprostred - takze vlastne asi 315 stupnu z 360 ;))

bertik
31. srp 2007

Holky, nám k tomu všemu co píšete ( kapičky, rourka, masáže..) taky dost pomohl polštářek s peckama z třeší, co se nahřeje a dá miminku na bříško po kojení. To má malá ráda a docela pak jí jdou prdíky ven.
Jinak poslední dny se budím tím, jak slyším, že Kačka sebou mrská k ránu v postýlce - kope ručičkama a nožičkama a mumrlá, ale přitom spinká a občas prdí. Ptala jsem se doktorky, tak to jsou prý prdíky - jak se celou noc nehejbe, tak to pak chce ven 😨 . Je mi jí tak líto ☹

petula_t
31. srp 2007

taky nás trápí prdíky,snažíme se s nima bojovat ☹ 😝 před každým kojením dáváme 4 kapičky "sabíku" masírujem bříško a když už je to někdy hodně kritický tak i občas použijeme rourku,protože má Terezka často bolení bříška při kojení a pak se opakovaně pouští,kojíme ve zvýšený poloze s přestávkou na odříhnutí,taky jsme koupily ty probiotické kapičky,bereme je už skoro třetí týden a zdá s mi,že je to už trošku lepší,Terezka hodně prďánkuje a rozhodně už nemá ty hysterické záchvaty pláče 😔 😝 protože to jsou probiotika je dobré vědět,že účinek se nedostaví okamžitě(i to tam píšou)ale i až za několik týdnů,až se upraví to prostředí ve střevech těmi vhodnými bakteriemi,které např.posilují imunitu jako třeba Aktimel-proto je vhodné je užívat dlouhodobě a pak by to mělo fungovat 😀 😀 taky se těšíme,až Terezka trochu povyroste a s prdíkama si lépe poradí sama 😝 🙂 😀

macanet
1. zář 2007

Tak kapičky na prdíky Probiotické, jak jsem psala, tak bereme a nevím, řekla bych, že zabíraj, Adélka prdí jak starej chlap, je to vůbec možný, aby po 3 dnech to zabíralo? 😕 😕

petula_t
1. zář 2007

Mac to že víc prďánkuje se mi zdálo taky pár dní potom,co jsme ty probiotické kapičky začaly dávat,ale s tou její hysterií se to začalo lepšit postupně,no a teď jí prďánci ještě pořád někdy více,někdy méně zlobí,ale spíš ji to probouzí,kroutí se ,uprdne a zase dobrý,nepřichází už ten špatně utišitelný pláč,přinejhorším stačí chvilku pochovat,dát dudánek a zas je klid 😎

bara_d
4. zář 2007

Nám začaly problémy s prdíky asi před 3 týdny, když malá měla 4,5 měsíce. Do té doby naprostý klid. Zkoušela jsem mazat pupík Pupíkem, dávala kapky Sab a nakonec zkouším kapky Baby Calm, které nám asi pomáhají. 10 kapek před každým kojením. Teď už mám druhé balení, to první jsem vypotřebovala během cca 10 dnů a teď malé dávám pouze 5 kapek a ne pokaždé, ať si na kapky nezvykne. ALe je taky otázka, jestli jsou to prdíky, neboť prdí teda dokonale a se stolicí taky nemá problém. Když má svoje stavy, tak si z ručiček udělá pěsti a nohy si dá křížem krážem nahoru, pak se někdy začervená v obličeji a někdy vůbec.
Nevím, co ty prdíky může způsobovat, dávám si bacha, co jím, ale stejně dětské tělíčko ještě není plně vyvinuté, tak nějaké ty prdíky budeme muset přežít.

gedren
4. zář 2007

Baro, nam taky zacly prdy az v takhle pokrocilym veku, vlastne nejhorsi to bylo asi od 4 do 6 mesicu. Zkousela jsem i ten baby calm, ale nejak moc nepomohl, nakonec akorat ta brutalni masaz 🙂. Rikam si, ze mozna je to zpusobeny tim, ze kolem 4 mesicu se meni slozeni materskeho mleka, a ze proste ty nase decka to novorozenecky mliko zvladaly a to novejsi nezvladaly. Kazdopadne kdyz se Helca zacala rozumne pohybovat (kolem tech 6-7 mesicu), tak se to zlepsilo, a taky pak s prikrmama.

ilonap
4. zář 2007

ahoj holky, taky jsme měli problém s prdíky a kolikou. Sab nezabraly. Zkusili jsme emulzi Lefax a jsme spokojení 🙂

berdicek
5. zář 2007

Ahoj holky, my davame 3x denne 8 kapicek "sabiku" a pomaha to. Jeste k tomu delame masaz briska po smeru hodinovych rucicek a pred kazdym kojenim davam Honzicka na chvili na brisko.

syrael
5. zář 2007

Ahoj, my jsme taky davali Sab simplex, dokonce 3*denne 15 kapek, ale valnej efekt to nemelo. Nastesti pro nas zafungovala teorie, ze prdiky se zpravi kolem tretiho mesice. Mame ted absolutne bezvetri, takze vsem kdo jsou bezradni snad muzeme nalit trochu optimismu - vydrzat!!!

kacka79
5. zář 2007

iza, zkus taky nahřát třeba plínku - žehličkou a přiložit na bříško, to nám taky někdy zabere

kajule
5. zář 2007

Ahoj holky, nám teda Sab zabral. Co nám taky ale pomohlo byla mastička Pupík, masírování bříška, nahřátí nebo taky když jsem Páťu dala na hříbátka. 😉

macanet
6. zář 2007

Kapičky zabírají, konečně spinkáme, občas jí nějaký bolení vzbudí, ale zas se uklidní a spíme dál.Sabky nám doktor doporučil 10 kapek před každým kojením, bylo to lepší 😉

dendisa
20. zář 2007

ahoj, máme prďavé období každý den od oběda až do devíti večer - jenom řve, zklidní se u kojení, ale hned pak zase začne brečet. Mám to řešit těmi kapkami, nebo radši vydržet? Přes noc mi spí, jedna přestávka na kojení, jinak klid, prdy ji netrápí.
Jinak, na letáku v Sab simplexu je, že se má dávat od 3 týdnů. Malé jsou dva týdny a doktor nám je napsal. nemůže jí to uškodit?

myval
20. zář 2007

nám pomohl Baby Calm

macek13
20. zář 2007

nám taky baby calm, sabky neměly žádný účinek a hlavně cvičení s nožkama. Jinak sabky jsme dostaly hned 5 den, ale doktorka nám napsala jiné dávkování, než bylo na krabičce

suki
21. zář 2007

Ahoj holky no my máme taky problémy s prdíkama a to dost velký. Dnes je to teda pekelně intenzivní. Nakojíme, přebalíme a pak malá strašně křičí a tak přád dokola. Skoro nespinká. Už nevím co s tím, dávám kapky Sab Simplex, masíruju fenyklovým olejíčkem, dávám teplou žínku na bříško a piju čaje a vůbec to nepomáhá. Člověku to rve srdce, když ten jeho drobeček tak pláče. Snad je to jen ta kolika? Jak poznám, že to není něco jiného? Mně malá pláče, pak chvilku přestane, kope při tom nožičkama a má tvrdý bříško. Je to tak na střídačku-takový záchvatovitý. To je kolika ne?

marta82
4. říj 2007

Ahoj,my mame strasne problemy z prdikama. Nejim zadne potraviny co by ho nadymaly,ale presto strasne trpi. Doktorka rekla ze ma strasne tvrde brisko. Vyzkouseli jsme masaz briska,pupik,nahrivany pleny,pytlik z DM,krceni nozicek,rektalni trubicku,kapky Sab i Babycalm a nic. Nevim co s nim. Ale prdikuje i sam a kaka. Akorad tech prdiku ma moc,na nektere staci na nektere ne. Breci i nekolik hodin. Trva to asi tyden.

konoupek
4. říj 2007

Marti se připrav ,že to asi ještě nějaký čas potrvá...musíte vydžet,držim pěstičky.My si to taky strašně protrpěly,nic nezabíralo,přesně,jak píšeš ☹ .
Ale bude líp,nebooooj 😉

marta82
4. říj 2007

kanoupek:jak dlouho to u vas trvalo?

gabca1
17. led 2008

Holky, jak to dlouho u Vás trvalo? My pořád nemůžeme pořádně prdět a v noci jsme stále vzhůru... 🙂

suki
17. led 2008

Nám to úplně přestalo, když měla malá 3 měsíce a asi 3 týdny-úplně ze dne na den najednou konec, tak doufám, že to vydrží, zatím je to super. Je to teda dost velkej rozdíl jestli mimi prdíky má nebo ne. malá je te´d veselá, úžasně si hrajeme a je to prostě fajn. neboj ono to musí skončit 😉 Ale chápu tě, taky jsme je měli hrozný...

med
17. led 2008

Nám se prdíky vrátily, když jsme začali před měsícem se zeleninkou... Terka řvala od rána do večera, tak jsem koupila ty probiotické kapky za 650,-Kč a za pár dní nám docela pomohly... Občas jí to ale ještě chytne... Za ty šílený peníze bych ale čekala větší zázrak.

nattally
20. led 2008

ahojky holky,
jsme bezradní........tak jdu k vám pro radu,je nám 6 týdnu,kluk a trpíme na prdíky,sabíky nezabíraj baby calm trochu,jinak teplý a na bříško,mastička pupík nic.........koupili jsme homeopatika,máte nekdo zkušenost s dávkováním??????????díky za radu

zdenka26
20. led 2008

Zkus masírovat olejíčkem.Trochu přitlač,ale opatrně.Nám to pomohlo 😉

mem
20. led 2008

natt: zkus ještě tenhle hmat Dáš si ruce jako okolo nožiček hned u tělíčka, palce jakoby do kyčelních jamek a když mírně nadzvedneš, kroutíš zadečkem doleva a doprava. Od pupíku výš zůstává tělíčko skoro v klidu, netočí se. U náš to pomáhá. Pak piju hektolitry fenyklového čaje a pozor na to co jíš, ale to asi víš🙂

bramburka
21. led 2008

jooo, mem, to muzes delat max. u nirmoš dětí, ale co pro ty s refluxem, to je oříšek...

natt, utechou muze být to, že to přejde!

petja
21. led 2008

já užívám lycopodium clavatum 5 kuliček 5x denně a je to krása,jo ředění 9ch