Prdíky, bolavé bříško

zuzan88
5. lis 2018

Ahoj maminky, to že miminka trpí na prdiky není nic neobvyklého, ale já už začínám být zoufalá a pomalu snad i šílená 😡 mám 6-ti týdenního chlapečka a posledních pár dní mi přijde, že v jednom kuse jen tlačí a tlačí, není vůbec klidnej, pořád sebou mrská, škube,v noci nekadí,na hlas tlačí i při spánku... Bříško nahřívám, cvičím s nožičkama, dávám babycalm. Nejvíc ovšem pomáhá pořádně stačit bříško buď nožičkama nebo tím, že pritisknuk sobě.

terka2018
5. lis 2018

Ahoj budiž ti útěchou že okolo třetího měsíce to ze dne na den přestane. 🙂 Davas i probiotika?

zuzan88
autor
5. lis 2018

@terka2018 probiotika zatím nee, ale už zvažuji, že něco pořídím.

zuzan88
autor
5. lis 2018

Tchýně mě začala strašit, aby neměl pupeční kýlu... Ve středu, jdem do poradny, tak to zkonzultuji s doktorkou. Zatím se informuji tady a ráda si výslechu jakékoliv rady.

terka2018
5. lis 2018

@zuzan88 no my meli biogaiu, drazsi, ale.vyplatila se, daval sem kazde rano, kojis nebo UM? Jo a uplne nejvic nam pomohl kminovy odvar, kdyz budu mit druhy, nedam na nej dopustit.

zuzan88
autor
5. lis 2018

@terka2018 kojím

ah1234
5. lis 2018

Nas sa tiez priserne pucil, prislo mi, ze fakt v jednom kuse... Zabralo nam to cvicenie v prvom rade, to sme ale museli cvicit meeega poctivo a doteraz cvicime skoro nonstop, hned jak vidi, ze cervenie. Potom mala BioGaiu, ta mam pocit, ze zabrala tiez, ale az tak po tyzdni... Zabral aj espumisal a uprava mojej stravy. Teraz bude z casti na Bebe, tak uvidíme...
Inak, ked nám nic nezaberalo, proste sme mu dali rektalnu rurku. Ale ani tam som nemala pocit, ze by to bolo nejaké veľké zlepšenie, no aspoň sa vykakal a vyprdel.. o 30 minút sa pocul znova. Ja si myslim, ze to bola najma strava+ fakt zabralo s nim cvicit, ale trvalo to par dni, kym sa to ukludnilo :/

leymea
5. lis 2018

@zuzan88 nepij zadny perlivy piti, nejez nic co by mohlo nadymat (ale to nejspis vis 🙂 ). Ja davala pred kazdym kojenim Espumisan a kapala jsem bio gaiu a zabiralo to. 🙂 meli jsme klid. Nahrivani briska, pupik atd. vubec nepomahalo. Kdyz malymu byli tri mesice tak jsem vysadila Espumisan a uz byl klid i bez nej 🙂 neboj, za chvili to skonci 😉

ah1234
5. lis 2018

@leymea ahoj, smiem sa opytat, davala si espumisan tak dlhodobo pred kazdym kojenim ? 🙂 my sme prave rozmyslali, ci to, ze davame pred kazdym krmenim uz 1.5 tyzdna nemoze malemu uskodit...

zuzan88
autor
5. lis 2018

@leymea já už jednu skoro plnou lahvičku vypotřebovala, ale nevím právě... Dávat mu to fakt s každým jídlem?? Není něco setrnejsiho?

leymea
5. lis 2018

@ah1234
@ah1234 ano, davali jsme mu to asi od dvou tydnu az do trech mesicu. Bylo mi receno, ze to nicemu nevadi (rikala mi to doktorka). Prej to tema strevama jen projde, takze mu to neublizi. No malymu je 14 mesicu a nic mu neni. 🙂

leymea
5. lis 2018

@zuzan88 a opravdu pred kazdym kojenim 🙂 a meli jsme po problemu, ale prej nekomu Espumisan nezabira.

katherinka33
5. lis 2018

@zuzan88 Mame stejne starou holcicku a uplne stejny problem. Mame stejne postupy cviceni, masaze, nahrivani, babycalm a navic probiotika a nezabira nic. Dokonce mi prijde, ze kaka min a min. Tlaci ve dne v noci a place...

katherinka33
5. lis 2018

@leymea Espumisan me starsi dcerce udelal vzdycky cervene fleky na pusince, tam kde se dotkla latka. Prestala jsem ho davat. Pry to zpusobuje nejake obsazene barvivo, nebo konzervant. Babycalm ji zabiral dobre, ale mladsi nezabira nic...

zmrzlinka
5. lis 2018

U dcery zabrala jediné rektální rourka a to i několikrát za den.Behem 4. měsíce to přestalo 👍

miba10
5. lis 2018

Sab simplex.... Kapičky k nezaplacení

lueur
5. lis 2018

Muzu urcite doporucit Biogaiu. Je drazsi, ale i v okoli mam hodne dobrych zkusenosti. Nam pomohlo, kdyz jsem vyzadila mleko. V podstate jsme mohla nadymavejsi veci, ale mlecne vyrobky do 4 mesicu ne. Zkus par dni a uvidis. A ty si dej jeste fenyklovy caj. Stoji 20 kc v lekarne a to mi prislo, ze taky pomohlo. Obcas jsem male z mehi hrnecku dala jen tak lzicku nebo dve taky.

kittyy17
5. lis 2018

@zuzan88 já dávala do každé flašky Infacol, a když to bylo hodně zlý, tak dvojitou dávku. A laktobacily

petrasipkova1
5. lis 2018

@zuzan88 doporučila bych nosit v šátku, biogaiu a vysadit mléčné výrobky. Samozřejmě nenadymava strava. Ať je miminku brzy líp. 😊

zuzan88
autor
5. lis 2018

Maminky, tak mi byl doporučen komínový odvar, infacol a probioticke kapky.... Ty mléčné výrobky zkusím vysadit. A chudákovi se udělala i pupeční kila

leymea
5. lis 2018

@zuzan88 ja jsem si v DM kupovala kminovy caj 😉

ojo
5. lis 2018

@zuzan88 zaměř se předně na svoji stravu než dítku cpát další a další kapky...mám 5. dítě (teď čestvě to poslední má týden) a vždy jsem najela na bezezbytkovou dietu, můžeš mrknout na netu..ne třeba tak striktně, ale vynechat mléčné výrobky, čerstvou zeleninu i ovoce, žádné smažené apod. a po prdíkach ani památky, u žádného dítěte. Nemusela jsem nikdy kupovat žádné přípravky na prdíky 😉 Někdy jsem pila fenyklový čaj nebo si dělala kmínový odvar (kupovat kmínový čaj mě přijdou vyhozené peníze 😀 😀 ), kojící čaje jsem taky nikdy nepila. Přeji ať je brzy lépe 🙂

ojo
5. lis 2018

A ještě jsem zapomněla, když přece jen zazlobilo bříško, tak pomáhalo pohoupání bříška, viz tady https://www.modrykonik.cz/blog/collette/article/jak-pohoupat-brisko-pomoc-pri-problemech-s/ taky jsem používala nahřívací polštářek, dávala jsem ho na bříško často, hlavně na noc anebo máznout bříško fenyklovým olejem či tymiánovou mastí od justu 🙂

katherinka33
5. lis 2018

@petrasipkova1
@lueur
@ojo Ja jsem si rikala, ze by to mohlo byt tema mlecnyma vyrobkama. Ale kdyz nas tim v porodnici cpali horem dolem, tak me ani nenapadlo, ze by patrily mezi nadymavy. Navic prvni dcerce to vubec nevadilo. Zkusim to vysadit. Je to snad to posledni, co me nenapadlo. Akorat nevim, co budu jist. 😕

zuzan88
autor
5. lis 2018

@katherinka33 taky mě to nenapadlo, v porodnici normálně jogurty, čerstvé rohlíky...

chmelova83
6. lis 2018

My jsme s tím taky hodne s dcerkou bojovaly a zabrala úprava stravy u mne (dávám si pozor na nadymava jídla a piju čaje s fenyklem) a pak hlavne rektální rourka. V noci jsem musela rourkovat i několikrát, abychom se jak malá, tak i my vyspali (chtělo to trpělivost a praxi, někdy to proste neslo kvuli vzduchové bubline, nebo tvrdé stolici, tak vždy rourku pootocit, trochu zatlačit na bříško a po chvilce se to odspuntovalo a teklo samo). A pak uspat v náruči tak tvrdě, aby v postýlce z polospanku porad netlacila. Kdybych ji poradně v náruči neuspala, tak tlačí z polospanku celou noc. Biogaia skoro vůbec nepomohla. Infacol, resp. cokoliv na bázi simeticonu trochu pomáhaly, ale za mne urcite největší úleva pro malou rektální rourka. Postupně se mala naučila jak tlačit (ze musí do zadečku a ne do bříška) a teď uz 5 dni kaká i sama, dnes dokonce 3x, tak snad ji to vydrží (včera nám byly 4 měsíce).

kittyy17
6. lis 2018

@zuzan88 nám v porodnici dali i zelí a vánočku 😂 všechny matky i sestřičky nadávaly, ale jedna byla ráda. Byla to pro ni zkušenost, když ji dítě řvalo a ona nevěděla co mu je...

kittyy17
6. lis 2018

@zuzan88 prostě to nějak vydrž, každým týdnem se to bude lepsit 😉

petrasipkova1
6. lis 2018

@katherinka33 Místo másla používam alsan, sádlo, mléko nahrazuji rýžovým mlékem z DM. Smetanu mandlovou. DavAm pozor na pecivo. Místo jogurtu přesnídávku. Čokoládu horkou. V lékárně koupit rozpustný vápník a doplňovat tak
Všechno jde, mlekoje to nejmenší, my k tomu máme ještě lepek a vajíčko 😂😂 a strava v porodnici no comment 😂

ah1234
6. lis 2018

@petrasipkova1 ja som vegan 😂 osobne uz neviem, co jest lebo ked vylucim vsetko ovocie a polku zeleniny, tak som pekne v kely 🤷🤷

ah1234
6. lis 2018

@petrasipkova1 a teda zacala som jest domace vajicka, myslis ze aj tie mozu sposobovat problemy s prdikami ? ;)