Prdíky, bolavé bříško

zuzan88
5. lis 2018

Ahoj maminky, to že miminka trpí na prdiky není nic neobvyklého, ale já už začínám být zoufalá a pomalu snad i šílená 😡 mám 6-ti týdenního chlapečka a posledních pár dní mi přijde, že v jednom kuse jen tlačí a tlačí, není vůbec klidnej, pořád sebou mrská, škube,v noci nekadí,na hlas tlačí i při spánku... Bříško nahřívám, cvičím s nožičkama, dávám babycalm. Nejvíc ovšem pomáhá pořádně stačit bříško buď nožičkama nebo tím, že pritisknuk sobě.

zuzan88
autor
6. lis 2018

Jako upřímně... Já už nevím co můžu a nemůžu jist, pít... 😕 Co je vhodné a co zas ne 🤔 každá maminka to má totiž jinak.

kittyy17
6. lis 2018

@zuzan88 je to celkem jednoduché, když prdis ty, prdi i miminko. Pečivo den staré, žádné mléčné výrobky, ani luštěniny, cibuli, česnek, papriku, zelí, květák, okurek, tropické ovoce...
Lepší by bylo napsat co můžeš 😉
Včerejší chléb, margarín, šunkový salám omezeně, vajíčko na tvrdo, rýže, brambory, maso dušené jen na kmínu, jablko, hruška, mrkev

ajronka
6. lis 2018

Zkus tzv. bezlepkovou metodu. Podrž mimčo nad umyvadlem a to uslyšíš ty bomby 😀. Někdy to sice trvá, miminku se to nemusí líbit, ale nám to pomáhalo. Žádné kapky jsem zatím nepoužila a to už má malý 2 měsíce. Teď už je na tom lépe, více kope nožkama, tak se vyprdí už docela bez problémů. A taky nám pomáhalo vzít malého do klubíčka a hopskat si na míči 🙂.

kittyy17
6. lis 2018

@zuzan88 bude mít boleni i když budeš na dietě, ale třeba to nebude tak hrozné. Obrň se trpělivostí, kolem 2,5 měsíce už může byt zlepšení. Najdi si nějaké mezníky, na které se budeš těšit a rozbíjí ti týden. Třeba ve středu na čaj s kamarádkou, o víkendu návštěva babiček. Chod na procházky dvakrát denně, kašli na domácnost. Dokud je hezky.
Prostě se snaž, aby ti to rychle uteklo...

katherinka33
6. lis 2018

@petrasipkova1 Diky, urcite se inspiruju.

ojo
6. lis 2018

@zuzan88 koukni na tu bezezbytkovou dietu, na netu jsou uvedeny vhodné a nevhodné potraviny, co skutečně střevům vadí a co ne...třeba cibule je zrádná, žádné omáčky na cibulovém základě, maso upravovat bez tuku na pánvi nebo na pečícím papíře, žádné masoxy nebo bujony, jíšku na zahuštění pouze jako mouku ve vodě atd. Pak už jen vlastní zkušenost, já vím, že po jakémkoli jogurtu prdím, takže ty nejím vůbec, pečivo jen z bílé mouky, takže staré rohlíky v pohodě...
Dneska jsem vařila bambory, dušenou mrkev a vepřovou pečeni. Vepřové jsem pekla jen se solí a mletým kmínem na pečícím papíře a podlila vodou, bramboty normálně uvařit se solí a kmínem, ale při podávání jsem si je rozmačkala a dušenou mrkev. Běžně dělám máslovou jíšku do mrkve a přidávám vegetu, ale pro sebe jsem trochu mrkve odebralala, nechala jen sůl, zahustila moukou ve vodě, dala špetičku muškátového oříšku a tochu smetany na vaření, na konec jsem dala trochu másla 🙂

katherinka33
7. lis 2018

@zuzan88 Tak jsem zkusila vysadit na 2 dny mlecne vyrobky a je to snad horsi nez driv. A mame taky drobnou pupecni kylu...to z toho tlaceni.

zuzan88
autor
7. lis 2018

@katherinka33 já přikoupila včera ty probiotika a začala dělat odvar přímo z kmínu... Je to hrůza, nemůže pořádně ani spát, budí ho to i ze spaní.

katherinka33
7. lis 2018

@zuzan88 Probiotika mame uz skoro od narozeni a nepomahaji nam. Snad vam zaberou. Nam Nelinka spi fakt jen utrzkovite. Porad tlaci, mruci, mrska rucickama, krouti se a propina nozicky. Davam ji kvuli tomu, aby se mohla prokopat i docela malo siroke baleni, takze nechci videt, co na to doktor zitra na kontrole.

zuzan88
autor
7. lis 2018

@katherinka33 tak to máme úplně stejně... Jaké balení?? No mě dnes doktorka řekla, že za 3 týdny moc přibral a že to jeho nafoukle bříško může být i z přejídání 😮

katherinka33
7. lis 2018

@zuzan88 Nelinka ma siroke baleni kvuli kyclim. My totiz musime mit vsechno (jako se starsi dcerkou - ta mela zanet v oku, kycle, slehla hlavicka, motivacni cviceni Vojtovo, porad nejake rymicky...ale problemy se zazivanim nemela) Nelince vcera bylo 6 tydnu, vazi 5,250kg a doktorovi se to taky zdalo docela dost. Za 2,5 tydne o 1,1kg. Treba to s tim souvisi. Ale kdyz vidim to brisko, jak tlaci...tak se ten pupik uplne vyvaluje, prisoudila bych to spis tomu.

ojo
7. lis 2018

@zuzan88 @katherinka33 i z přejídání je možné mít bolení bříška. Náš taky trochu mručí a tlačí, teda nepláče, ale zlobí ho to, úplně je slyšet, jak mu v tom bříšku bublá. On se nakojí do 10min. a mě to přijde málo, tak mu pořád to prso cpu a možná ho pak zbytečně taky přejídám....

zuzan88
autor
7. lis 2018

@katherinka33😂 nám bylo 6 týdnu v sobotu a doktorka mi řekla to samé.... Nepochvalim vás, za 3 týdny strašně moc přibral - 1,2kg. Narodil se o 3 týdny dřív a váhou 2590 g a teď má 4400.

kittyy17
8. lis 2018

@zuzan88 hmmm, můj starší ve čtyřech měsících překonal hranici 10 kg. Tak namasiruj ruce a začni posilovat 😉
Doktorka jen poznamenala, že nedat mu najíst nebo ho ošidit asi moc nejde...
Rychlé přibírání vůbec neřeš, až začne lozit, přestane přibírat. Děkuj za každé kilo nabrané do šesti měsíců.
Mého mladšího váha 9 kg v pěti měsících zachránila před pobytem v nemocnici. Dva týdny špatně jedl, zhubl o půl kila, pak konečně zjistili podle rentgenu lehký zápal plic. doktorka prohlásila, že vypadá dobře a klidně může ještě kilo shodit, že mu to spíš prospěje 😉

zuzan88
autor
8. lis 2018

@kittyy17 sak já tu váhu neřeším, narodil se malinkej, že se všeci báli ho i pochovat, teď už je to takové to normální mimčo... A že bych ho prejidala, to si nemyslím, on je takovej, že když nechce tak si prostě nevezme a když už sní víc, tak to vyvrací... Ale to jeho tlačení, to je fakt extrém.

petraszi
25. lis 2018

Ja teda musim prispet... Byla jsem z ordiku nestastna, maly bude mit 3 mesice a jedine co mi na 10000% vzdy pomohlo je fenykl. Uvarte caj, pijte ho vy a po lzicce sem tam dejte i miminku... Nas maly prdi jak drak a jsme vsichni spokojeni 🙂

bamimi
10. kvě 2019

Dobrý den,obnovuji diskuzi.
Mám měsíčního chlapečka,od doby co jsem začala dávat vigantol se u něj zhoršily prdíky,má tedy problém si prdnout i když hodně tlačí a rudne u toho, samozřejmě to hodně opláče,espumisan ani infacol nepomáhá.Před týdnem jsem začala dávat probiotika Biopron a teď posledních pár dní má syn řidkou stolici.Mám dál pokračovat v podávání toho Biopronu nebo zkusit jiná probiotika,popř.zda pár dní jej nechat bez probiotik a pak zkusit jiné.
Mám mu je ještě dávat