Přehnaný strach. Jsem blázen?

karol1996
15. říj 2019

Zdravím, mám problém, asi jsem už blázen, nebo tak něco. Ale teď jedeme po dvou měsících k mým rodičům a oni si chtějí vzít malou na procházku k me babičce- cca 3 hodiny.. malé je 8 měsíců, nikdy ode me tak dlouho nebyla a já si nejsem jistá, jestli jim ji chci půjčit ;D uz z toho dva dny nespim... tchýně a tchanem si občas malou pujci, třeba na hodinku.. nasim nevěřím, jezdíme tam takhle málo a už stihli udělat par preslapu a prostě si nejsem jistá, zda jim malou mám půjčit.. Manžel me uklidňuje ze na to dítě neumre.. ale stejně mám strach.. jsem blázen? :D

irena1111
16. říj 2019

@karol1996 Nejdřív jsem chtěla napsat, že jsi další přecitlivělá matka, která nechce dát své dítě nikomu jinému ale když jsem pak četla další tvé další komentáře, kde popisuješ tvůj vztah ke své mámě a její nezodpovědné chování tak musím napsat, že tvé obavy chápu a pokud mámě plně nedůvěřuješ tak jim malou prostě nedávej. Je to tvoje dítě a svěřit bys ho měla pouze tomu, komu plně důvěřuješ a na koho se můžeš spolehnout. A jestli bude tvoje máma naštvaná tak je to jen a jen její problém.
Já osobně nikdy neměla problém půjčovat děti tchánovcům klidně na několik dní ale vždy respektovali moje pravidla. Pokud by to nedělali, vnoučata by k nim prostě nejezdila.

zelenaesmolda
16. říj 2019

@karol1996
dite muze spadnout z postele i tobe,taky mi mala spadla a to jsem spala vedle ni.
S tim psem to podelai,to je fakt nezodpovednost a s tou kasi-treba mame nedoslo,ze je v ni mliko?

iris92
16. říj 2019

@pink_unicorn Tak ja v tom, ze zatim od sebe nebyli tak dlouho, problem nevidim. Je to male miminko a mamu potrebuje. Taky mam 8 mesicni a vic nez ty 3 hodiny jsme od sebe taky nebyli. Je to i tim ze kojim na pozadani a obcas se stane, ze normalni jidlo nesni, tak se na to nemuzu spolehat. Ale prijde mi to naprosto normalni, neverim ze bude mit problem s odloucenim, naopak bude mit v mame jistotu a tim spise bude moct samo objevovat svet.

karol1996
autor
16. říj 2019

@zelenaesmolda je možné, ze ji to s mlekem nedoslo, ale ona se od začátku staví k té alergii tak, ze neexistuje, ze js to blbost.. To, ze malá kadi pak krev je podle ní blud.. absolutně nechápu, jak můžu žít :D vsechno je podle ní normalni... hrozně me odsuzovalaodsuzovala i za to, ze jsem s malou cvicila Vojtu...

zelenaesmolda
16. říj 2019

@karol1996
tak jestli ma takovy pristup tak bych ji asi dite nesverila
tvoje mati asi nebude mit zrovna velky vseobecny prehled ze?

karol1996
autor
17. říj 2019

@zelenaesmolda měla by mít.. kosmeticka :D takže je furt s lidma.. Ale asi před třema rokama se rozhodla, že je vlastně "Čarodějnice ", že ví vsechno nejlíp a jen ona na pravdu :D celé těhotenství tvrdila, že čekám kluka, zblbla tím i celou rodinu, takže k Vánocům jsme dostali y modrých věcí.. a ejhle, holka :D
Je toho víc... :D prostě ji neduveruju :D

natysnovec
17. říj 2019

Nepujcim a basta!!!!

modrykonik147
17. říj 2019

@karol1996 A nezkouselas navrhnout ze jsi taky babicku dlouho nevidela a chces ji taky navstivit.? Nebo ze jsi ji neco koupila a chces ji to dat osobne? Nechala bych ji vozit kocarek a jen dohlizela 🙂

zelenaesmolda
17. říj 2019

@natysnovec
dite neni vec aby se pujcovalo

zelenaesmolda
17. říj 2019

@karol1996
to,ze je furt s lidma neznamena,ze ma vseobecny prehled 🙂

natysnovec
17. říj 2019

@zelenaesmolda ano ja vim...ale ja bych ho na hlidani nedala...asi sem to napsala blbe a unahlene...

westie
17. říj 2019

Ja mela u mych rodicu take obavy, jak budou nektere veci delat se synem a na co budou/nebudou davat pozor. Tak jsem na zacatku jasne rekla obecne pravidlo, ze my s manzelem si vzdycky rekneme, jak to chceme, a pokud nas nebudou respektovat, prestaneme tam se synem jezdit. Ze je to nas zivot a nase deti. Kdyz nam chteji dat radu, tak muzou, ale to je asi tak vsechno. Mamka ma nase deti rada a chce je vidat, takze mnohdy krouti hlavou, ale dela veci podle nas a vi, ze musi byt hodne opatrna. Ale syna ji bez me pritomnosti na delsi dobu sverit nechci, protoze ona nevydrzi den bez piva a i kdyz vim, ze se kazdy den neopiji do nemoty, tak mi vadi fakt, ze by se synem nebyl nekdo, kdo je 100% strizlivy. A vadi mi fakt, ze vi, ze to nemam rada, ale je na tom tak zavisla, ze to nevydrzi ani jeden den bez toho nebyt.
A stejne jsme to udelali i s darky - pripravime seznam, ze ktereho si muzou vybrat. A kdyz maji vlastni napad, chceme to schvalit. A je mi jedno, co na to kdo rika, hlavne ze to respektuji a mame v rodine klid.

mourovatakocka
17. říj 2019

@westie Tohle je krásný systém, takový mít nastavený... Ale pro naši rodinu bohužel neprůchozí 🙁

karol1996
autor
19. říj 2019

@westie keeez by to tak fungovalo vsude.. s temi darky treba jsou tchyne a tchan tajemny jak hrad v Karpatech a proste nereknou, co ji chteji koupit.. i kdyz vedi, ze tteba zrovna choditko bych dala do prvni popelnice, co bych mela u ruky a ze proste mame jasny "pozadavky " na darky a bojim se ze koupí nejakou hovadinu :D i manzel jim domlouval a je to prd platny :D

westie
19. říj 2019

@mourovatakocka No, popravde jim nic jineho nezbylo. Manzel sve rodine dost nevybirave naznacil, ze nemame problem nepotrebne a nechtene darky posilat dal nebo vyhazovat. Ja to same rikam u nas. A asi si vsichni okolo nas zvykli, ze drzime slovo a byli bychom toho schopni a taky vedi, ze ohledne chovani je to tak, ze nase vyhruzky o nevidani se s nasimi detmi nejsou plane. Zni to takhle hrozne tvrde, ale vlastne se asi vsem ulevilo - ohledne darku dame seznam, vsichni to maji jednodussi. A ohledne chovani prubezne vysvetlujeme nase postoje, nehadame se ohledne toho a dnazime se to rikat maximalne asertivne a bez emoci.
@karol1996 Manzel to pojal tak, ze nedomlouva, ale kona. Myslim, ze jen jednou jsme museli opravdu rict neco ve smyslu “nezlobte se, ale podle nas je to nevhodny darek, my ho synovi sat nechceme. Pokud chcete, muzete to vratit a vymenit za toto, co bychom mu chteli dat. Kdyz to tu nechate, nebudeme to pouzivat.” Ale jakmile tam neni ta aktivita z vasi strany, tak to budou delat porad, protoze jim vladtne nic nehrozi.

mirinda35
19. říj 2019

Rozhodne nepujcuj! Mám syna 1,5 a třeba tchýní ho nepujcim snad nikdy,nevěřím ji. Je to moje dítě a mám o něj prostě strach. Například tchyně do syna v jeho 6 měsících chtěla rvát zelený ječmen a chlorelu..... A to byl syn stále ještě kojeny,jen kojeny