Přespání ročního dítěte u prarodičů. Jaký máte názor?

mercythe
10. srp 2022

Ahoj holky, čeká nás s manželem jedna celodenní akce v našem městě. A babička mé dcery se nabídla, že by dcera(roční) mohla přespat u ní. Podotýkám, že babička je ze stejného města jako se koná ta akce. No a teď k jádru pudla...na jednu stranu mě hrozně láká se jednu noc vyspat bez vstávání (dáváme dudlík), nekojim. Ale na druhou stranu se bojím, že dceři způsobím nějaké trauma. Příbuzná také do mě hučí, že je na přespání bez maminky dcera ještě malá, že si nemůže ještě říct, že tam spát chce nebo nechce. Tak se ptám na názor. Dcera je veselá, nijak plačtivá, spí celou noc, jen ji občas vypadne dudlík a spí dál. Ale mám strach, co ráno, když ji nezvedne maminka nebo táta. Ale zase mě láká, ta noční volnost a vyspani se. Díky za názory.

evinahosta
11. srp 2022

@lenatko91 mozna to bylo i tim, ze to bylo necekane a rychle..protoze syn, jak jsem tady psala, je zvykly u nich spavat skoro kazdy vikend…no a spaval tam uz asi skoro rok, kdyz jsem necekane musela zustat z minuty na minutu s mladsim synem tyden v nemocnici, navstevy nebyly, se starsim jsem se rozloucila slovy “za chvilku prijdu” - to jsem netusila, ze si nas tam nechaji.
Od te doby mel x mesicu takove divne stavy, casto plakal, ze chce byt se mnou, i kdyz jsem sedela vedle nej..pritom zvykly byl na noc byvat beze me casto a byl spokojenej..ale kdyz tohle bylo tak nahly a necekany, ze ho to asi dostalo. I me to dostalo.
Takze pokud jste byli v nemocnici nahle a necekane, nepredchazelo tomu takove to “dneska spis u babicky, na veceri prej mate palacinky a rano si te vyzvednem a pujdem do cukrarny” tak to asi byl vazne šok..

felixfelicis
11. srp 2022

@jola777 kdyz na miminku vidis, ze to neda, tezko ho budes zvykat. Jedno moje dite asi do roka a pul? brecelo, jen se na nej babicka s dedou podivali. To si rodice spolecenskych deti asi neumi predstavit a pak tu ruzne ctu, jak jenom matka je zavisla na diteti. Ale vyrostl z toho uplne v pohode.

jola777
11. srp 2022

@felixfelicis Synovi budou čtyři měsíce a už pár týdnů (dejme tomu že tedy od třech měsíců) si ho babička a děda berou na celou sobotu. Od půl roku plánujeme zase zavést i spaní jako u dcery. Nevím, jak bych na takhle malém dítěti poznala že se mu tam nechce být.

felixfelicis
11. srp 2022

@jola777 treba ze rve celou dobu? Neboj, to bys poznala😀

jirovapa
11. srp 2022

@mercythe první dcera byla také v roce na hlídání, ale cca 5 dni - byla jsem indisponována. Nepřijde mi, že by to na ní nechalo nějaké následky 🙂.

drakenn
12. srp 2022

Roční bych nedala. Bála bych se právě pozdější separacky.
Separačka vzniká z dětského pocitu, že o mámu přijde. A vždy je za tím ten zážitek, kdy máma, byť jen na chvíli, zmizela. A nebo mizí pravidelně, třeba v noci, kdy dítě spí samo v pokojíčku. Malé dítko to prostě v hlavičce nepobere. Proto si mámu hlídá.

martinka0209
19. srp 2022

Starší dcera spala v 9 měsících jednu noc u babičky a dědečka a zvládla to ,bylo to hned po svatbě a my si užili svatební noc ,ono záleží jestli nemá separační úzkost a zvládne to být bez maminky ,naše skoro dvouletá vím ,že by to nezvládla pořád chce maminku,tak ji zatím na noc do cizího prostředí dávat nechci ,jinak když ji hlídá tatínek,tak to zvládá

mercythe
autor
19. srp 2022

@mercythe tak holky noc je už za námi, malá to zvládla krásně, spinkala u babičky celou noc, a ráno když jsme si ji vyzvedly, byla usměvavá, a neměla žádnou separační úzkost 😉a zatím se ani neobjevila😊 Ale já jsem to nešla těžce, malá mi v noci chyběla, takže sem se moc nevyspala, takže vím teď jistě, že na přespávání máme ještě čas. Nečekala bych, že budu mít separačku já jako matka😃🤣