Příbytek/úbytek váhy u novorozence, máte zkušenost?

z_u_z_a_n_a_1988
25. únor 2016

Agoj maminky, jake mate prosim zkusenosti s ubytkem vahy v prvnich tydnech po narozeni miminka? Doktorka mi rikala,ze se to stabilizuje,ale zajima me, jestli jste se take setkaly s ubytkem. Dekuju moc!🙂

olga_
9. bře 2016

@tripisek Souhlasím s @karlajasmine. A od partnera si do kojení teda kecat nenechej. Můj manžel měl tendence mi radit, říkat, kdy kojit, kdy ne. Vše v dobrém, ale mě to fakt štvalo, takže jsem ho s tím poslala rovněž v dobrém do patřičných míst (ve slabší chvilce) a kojení zůstalo zcela v mojí kompetenci a tak to má být.
Schválně jsem mrkla do synovy průkazky. Porodní váhu měl 3108 za čtyři dny v porodnici spadnul na 2840 a za další týden už to dohnal a ve svých deseti dnech měl 3270, takže za ten týden doma nabral 430. A za dalších deset dní už měl 3700 (takže nabral dalších 430 za týden a půl) a na konci šestinedělí měl 4860, což znamená přírůstek 386 za týden (za tři týdny 1160). V deseti dnech měřil 52,5 cm a na konci šestinedělí už 59 cm.

Ta doktorka ti svými radami může akorát tak zkazit kojení (i dudlík se může projevit třeba až po třetím měsíci jako kazič, může to mít dojezd).
Na ulevení od prdíků jsou i lepší řešení než omezovat kojení!

tripisek
9. bře 2016

@karlajasmine ja si taky myslim, ze ma mimi jist jak se mu chce. Mala mela 2,6kg a 46cm takze za mesic ma nahore cca 1kilogram a vytahla se 🙂 dyt jo prdim na ni 😀

z_u_z_a_n_a_1988
autor
16. bře 2016

Ahojky, vcera jsme byly na prevazeni u doktorky a za13 dni jsme pribraly 550 g. To je u mesicniho miminka dobry skore,ne?