Přítel mě po porodu vůbec nepodporuje

adriana1314
13. únor 2019

Ahoj ženský , chci se zeptat zda některá z vas ma podobnou zkušenost a jak s tim naložila. Muj přítel je hodný chlap , ale obcas sobecky . Pred 3 týdny se nám narodila holčička , muj porod byl celkem náročný a dlouhý , v nemocnici jsem si absolutně neodpocinula a doma bohuzel také ne. Prvni 3 dny jsem nic moc nedělala , ale ty dalsi ano. Vařila , uklidila co bylo potřeba . Přítel byl s nami tyden doma a popravdě me chvilkama stval. Vim, ze je to pro nej neco nového a z ubrecenym miminkem si muz nevi poradne rady , ale kdyz jsem mu dávala najevo , ze bych si s malou mela lehnout a on se o nas starat , tak to bylo vzdy jen krátkodobé . Ted chodi 2 týdny do prace a ja řeším problémy s kojením které momentálně mam . Moc me to trápí , make musím dávat prikrm na vecer , jelikož za 14 dni témeř nepribrala , takže hladovela. No a tak se cele dny valíme v posteli a kojime a kojime . Doma moc nespi a kdyz usne tak hned jak od ni odejdu , vzbudi se . Za cely den stihnu trochu pouklízet (dat veci na své misto) obcas uvařit a vyprat pračku , někdy i umýt nádobí . Včera za mnou přišel přítel a sdělil mi , ze bych dnes mohla umýt nádobí , kdyz tu vubec nic nedělám a jsem tu cely den a pred par dny se me ptal kdyz uz začnu cvičit . Jsem z toho v šoku , vubec nevim co si myslet . Cítím se jak neschopna , tlusta Husa

rosewater
13. únor 2019

A byl takový vždycky? Asi ti tady nikdo moc neporadí, nejdůležitější je teď vzájemná komunikace. Promluv si s ním o všem, vysvětli mu, jak se cítíš. Pokud tě nebude poslouchat nebo mu to bude jedno... pak je asi veškeré vysvětlování úplně zbytečné...

adriana1314
autor
13. únor 2019

@rosewater nemel důvod takovy byt . Kdyz jsem byla doma , tak jsem se o domácnost vzdy postarala . Ted nemam tolik casu

dasenka12018
13. únor 2019

@adriana1314 Určitě je to pro Vas nové, pro oba a dost náročné. Na druhou stranu, dospělý chlap, který svoji ženu miluje a miluje společné dítě a chtěl ho, by Vas měl na rukou nosit. Zvlášť v takhle těžkém období. Nebo by se měl alespoň snažit Ti ulehčit. Mrzí mě, že zažíváš po náročném porodu další náročné dny.. Nejlepší by opravdu bylo, ve chvíli kdy je trošku klid si na to sednout, v klidu to probrat, nenadavat si a neobviňovat se navzájem. Řekni příteli co ti vadí a jak by ti mohl pomoci. Měl by se trochu vžít do tvé kůže, chytit se za nos a starat se o vás. Držím moc palce a věřím, že se to vyřeší!

marketa1218
13. únor 2019

@adriana1314 Ahoj, myslím, že si tě pamatuji, jak si psala, že tvůj partner tráví spousty času na záchodě viď? Já svoji zkušenost nemám, miminko teprve přijde, ale přesně zkus s ním o tom mluvit. Oni se chlapi do těch našich rolí vžít kolikrát neumějí a vím, že mojí kamarádce bylo docela často vyčítáno, že doma nic nedělá.Chlapi si to nedovedou představit, co to s miminkem doma obnáší a ty začátky bývají kolikrát hodně těžký. Takže mluvit a mluvit s tím cvičením by se mě to teda také dotklo.. Manžel se mi předevčírem zasmál, že je vidět, jak začínám kynout, ale nemyslel to blbě, to já vím. Tak jsem mu to vysvětlila, že mě tím trochu ranil, že nosím naše miminko a kynout ještě dost budu a on, že to tak nemyslel. Prostě pro oba je to něco nového. Měli byste se podporovat vzájemně. Pokud miminko chtěl také a má trošku rozum, tak by ten postoj měl změnit no.

kuldacz
13. únor 2019

Zaúkoluj ho také - dej mu malou do kočárku a vyšli na dvě hodinky ven, večer mu ji dej chovat k tv, pořiďte šátek atd. - prostě vysvětli, že s tak malým miminkem bez pomoci nic doma neuděláš - já to tak měla 1/2 roku!! Malý byl dráždivé miminko, neustále na rukách a doma vše stálo, doháněla jsem spánek i resty v domácnosti jedině, když někdo hlídal, navíc jsem měla deprese, tak mi bylo úplně šumák, jak to u nás vypadá.. ona to prostě většina chlapů nevidí, myslí si, že jsme fakt na dovolené.. Když to holt nepochopí sami, musíme jim říct, že potřebujeme v začátku pomoci, časem se vše srovná a budete zvládat a fungovat úplně normálně (tak snad to pár týdnů/měsíců lze překousnout)....

nikahavel
13. únor 2019

Nejhorší je že ti nikdo nemůžeme poradit, ale naprosto chápu, že se z toho chceš vypovídat. Jak se chová jeho máma, od toho se dá hodně odvodit co očekává. Já to mám doma naprostý opak. Taky jsem dceru dlouho a komplikované rodila. Už v těhotenství moje tchýně nakázala manželovi že neexistuje abych třebas věšels na vysoké šňůry prádlo. Ten sám o sobě se o vše stará. Máme doma rozdělené rajóny na úklid a když neutřu prach tak by mi to nikdy nevytknul. Co se týkalo šestinedělí to jsem nedělala naprosto nic jen se věnovala male. Před těhu jsem byla opravdu hodně hubená a přibrala 17 kg v porodnici nechala jen 3 a drželo se mě to dlouho. Jsem ten typ co když kojí tak spíše tloustne. Vysvětlila jsem mu to a on to pochopil a neřešil. No prostě vše v přesném opaku. Jediné co můžeš je s ním mluvit a to formou bez výčitek ale vyjádřením svých pocitů v takové ich formě. To lidi a chlapy kór snášejí nejlépe.

dasenka12018
13. únor 2019

@adriana1314 Ještě dodám, že si nedokážu představit, že by mi manžel řekl 3 týdny po porodu, že bych měla začít cvičit. Neříká mi to ani když nemáme dítě, a to bych pár kilo dolů dát chtěla. Mám jídelníček od nutricniho terapeuta a ve všem mě podpoří a miluje mě takovou jaká sem. A popravdě mě fakt trápí ta představa, že nejakej chlap takhle depta svoji partnerku kor po porodu.. Drž se 😔

nikahavel
13. únor 2019

@dasenka12018 měl by mu někdo vysvětlit že se cvidi ideálně až po šestinedělí a to hlavně břicho. Taky si to naprosto nedovedu představit. Ale našla jsem si po 7 letem vstahu přesně s podobným chlapem co nedělal nic ani nepracoval jen makal v posilovně a mě urážel manžela který by si to nikdy nedovolil. Zaprvé bych ho za to sežrala a za druhé má zdravý rozum a vychování.

dasenka12018
13. únor 2019

@nikahavel To je moc dobře. Skvělých chlapů je na světě hodně a myslím, že holky by si měly samy sebe víc vážit a nedopustit takové chování k sobě 😔

nikahavel
13. únor 2019

@dasenka12018 přesně tak říkám to všem okolo neustále a je to i o vlastním nastavení. Když si sebe vážíme ostatní se k nám automaticky chovají jinak. Ale taky mi to dlouho trvalo a stálo mě to nemálo modřín...poselství nás matek je takové že by jsme své děti měli vychovávat tak aby si to uvědomovali ...

adriana1314
autor
13. únor 2019

@dasenka12018 dekuji , taky me to hodne ranilo . Plácl me pres zadek a rekl : kdyz zacnes cvičit , mas nejak velkej zadek .

dasenka12018
13. únor 2019

@adriana1314 no asi bych mu to plácnutí vrátila na tvář a řekla, kdy začneš vydělávat tolik abych si mohla najmout uklízečka a výpomoc do domácnosti abych na cvičení měla čas...

dasenka12018
13. únor 2019

@adriana1314 jinak sem koukala na tvé fotky, vždyť si krásná ženská, chlapů můžeš mít na každým prostě deset! 🙂 Jestli chceš začít cvičit tak jen kvůli sobě, ne kvůli někomu jinymu, aby ses někomu zavdecila. Chlap co tě nebude podpořit ve zlých dobách si tě nezaslouží až bude dobře 🤔

summer2012
13. únor 2019

Hele já manželovi záhy vysvětlila, že mateřská neznamená 24hod šichtu pro mě a nezměněný režim pro nej, nedej bože nějaký full service, když jsem teď doma...že dítě jsme chtěli oba a plynou z toho povinnosti a starání pro nás oba...že on má práci, já zatím mateřskou, ale odpoledne jsme v tom fifty fifty a vzhledem k tomu, že nevypadá, že by se vzatím dohledné době rozkojil, tak si bude muset vzít na bedrato jiné mé povinnosti, abych já se mohla věnovat naší ratolesti za nás oba....naštěstí je to chytrej chlap a brzy mu to došlo (neříkám že nemusim čas od času připomenout, když začne polevovat)...takže dokud nebyl schopný zastoupit mě u dětí, pomáhal doma, vyluxoval, vyklidil a nandal myčku, nakoupil, sem tam uvařil nebo zajel pro hotové jídlo...a co se postavy týče tak cvičit až po šestinedělí a říká se jak dlouho to rostlo, tak dlouho dolů, takže 9 měsíců až rok úplně v pohodě, navíc dokud kojíš potřebuješ určité rezervy...a velký zadek je i o roztažené pánvy, která treba mě osobně sese stáhovala skoro 2roky a stejně zůstala trochu širší...prostě už doma nema holku, ale ženskou, která byla tak neskutečně silna a úžasná že mu donosila a porodila dítě...ale tru týdny je krátká doba, chlapům některý veci dochazi pomalu 😉 důležité je si o všem v klidu promluvit a vyřešit hned, protože ten největší záhul teprve přijde 😀

zuzineckah
13. únor 2019

Tedy, upřímně, jsem dost v šoku, když to čtu... že takoví volové opravdu chodí po světě 😲 Takovou bezohlednost bych netrpěla ani náhodou a rozhodně bych se s ní nesmířila. Nejsem žádná trefená feministka, ale tvůj partner by ode mě dostal slušnou sodu a jeho matka nejspíš také, že takové "hovádko" vyslala do oběhu. Tohle by bylo na velmi důrazný rozhovor😕

treasurka
13. únor 2019

@adriana1314 Já si myslím, že jsou určitý věci, kteří prostě chlapi nepochopí (čest vyjímkám). Prostě si neumí představit, jaká je to fuška, být doma s dítětem. U nás je to podobný, hodný chlap, má nás rád, ale když je potřeba aby pohlídal děti (např. abych mohla nakoupit dárky), tak VÍM, že to bude mít následky, že pak bude nepříjemný a dá mi to sežrat. Má pocit, že já jsem "nic nedělala", nebo dělala něco pro sebe. Obávám se, že se nezmění...

kittyy17
13. únor 2019

@adriana1314 jo, chlapi 😂 myslí si že je to dovolená 😂 můj to pořádně pochopil, když měl zůstat týden nemocný doma. Přesněji, vydržel tři dny a pak zdrhnul do práce ... Zapoj ho, vysvětluj, postěžuj si jak malá celý den plakala...

zuzineckah
13. únor 2019

@treasurka jakože má problém trávit čas se svými dětmi, jo? 😠 když tohle někde čtu, tak mě to vždycky rozseká... U nás manžel teda děti nehlídá, vychovává je stejně jako já. I když přitáhne z práce v půl osmé večer. Prostě se na ně těší, vždyť jsou to jeho děcka, jeho krev. Nedovedu si představit, že by to mělo být jinak...

dasenka12018
13. únor 2019

@zuzineckah přesně tak, jen když slyším, že otec děti má problém "hlídat" své vlastní děti.. Je rodič stejne jako matka děti a ta je taky přece nehlida. Já asi ziju v sociální bublině, kde chlapy se chovají jako chlapy a jsou skvělí otcové od rodin. A střet s tím, že vidím takový paka tak mě fakt dycky překvapí 😒😵

treasurka
13. únor 2019

@zuzineckah Myslím, že mu nejde o to, že by nechtěl trávit čas s dětma, spíš mi příjde, že má pocit, buhví, co pro MĚ tím nedělá, když je s nima v okamžiku, kdy ho o to požádám. Jako kdyby makal za mě, nebo jak to popsat. A vím, že mi to pak dá sežrat. Ale zase mě třeba sám od sebe pošle na víkend pryč, vezmě děti ven, večer se postará, vykoupe, obstará s nima večeři....

la_amanita
13. únor 2019

Tak tohle mi muž říct, do dvou minut by měl to nádobí umyté a kliky by dělal on. Ono je fajn být sobecká a kašlat na domácnost ještě za bezdětna, zvlášť když víš, že muž byl z mládí naučený nehnout ani prstem.

zuzineckah
13. únor 2019

@treasurka to má ale hodně zkreslené vidění... když má muž ženu rád a váží si jí, tak přeci nemá důvod mít problém v něčem jí vyhovět😨 mě by to teda sakra štvalo.

@dasenka12018 já taky. Máme sice v okolí jednoho, který si myslí, že že ženská by měla být připravená furt na značkách, když pán vydá rozkaz, ale i ten už zvolnil. A to jen díky tomu, že se setkáváme a ostatní jsou naprosto normální. Byly časy, kdy se jsem se jeho ženě fakt divila a měla chuť ho projet pánvičkou hned jak se zjevil ve dveřích. A jí vlastně taky, protože nechat si takhle srát na hlavu, to se pak debilům vyskakuje😠 naštěstí už je celé to jejich soužití někde jinde😂

adriana1314
autor
13. únor 2019

@dasenka12018 dekuji moc za kompliment . A rozesmátí 😊😬

adriana1314
autor
13. únor 2019

@kittyy17 stezovani nema rad , rychle změní téma

cinam
13. únor 2019

Tyjo to je smutný. A on nemá ruce, že by nemohl to nádobí umýt? A cvičení, no comment. Kašli na něj a venuj se teď hlavně miminku a když miminko spí tak spi taky, zvlášť v šestinedělí. Já mám po porodu tři měsíce a malej je dost narocnej a dodnes toho doma moc neudělám. Sám moc nevydrží a v šátku být nechce, navíc málo spí. Naštěstí manžel to brzy pochopil a pomáhá s domácností. Do cvičení mě nenutí, ale podporuje (že vezme malého ven jestli si chci jít zacvičit). Přeji ti ať manžel taky dostane rozum.

adriana1314
autor
13. únor 2019

@cinam většinou přijde domu a rika jak je unavený z prace . Přitom nema praci fyzicky náročnou

treasurka
13. únor 2019

@zuzineckah Jo, štve mě to a otravuje. Ale na druhou stranu to nevidím tak fatalisticky. Já ho taky mám ráda, ale přesto se mi občas nechce mu vyhovět. To mi příjde normální. Ale když fakt nechci, tak mu to normálně řeknu a nějak se domluvíme, a když už mu vyhovím, tak mu to pak nedávám sežrat. Tak bych to ráda i od něj, ale jaksi se nedaří...

darinka84
13. únor 2019

@adriana1314 3 týdny po porodu bys měla cvičit zadek? To jako fakt? Ty máš ležet s malou a kojit tulit odpočívat. No nikdo bohužel neodpoví zda se tvůj muž jen vyrovnává s novou situaci nebo je hulvat a jen si to neviděla. Mě muž pomáhal a podporoval a naopak mě brzdil ať dám tělu čas, když jsem okomentovala povolené břicho atd

katkatomaskova
13. únor 2019

@summer2012 Parádně řečeno 🙂 Bohužel jsou chlapi, co to prostě zaboha nepochopí 😠

biedronka10
13. únor 2019

Teda ja kdyz si predstavim, jak jsem se vratila z porodnice, a doma vylo vygruntovano jak v hotelu, uvarino, nakoupino, tak si ted rikam, ze to fakt neni samozrejmost. Jinak ja muze zapojuju, co zapojuju, to je blby slovo. Je to rovnocenny rodic, takze se proste stara rovnym dilem a hotovo. Samozrejme, vraci se pozde vecer z prace, takze mu nerikam co ma delat, vetsinu dela sam od sebe, ale tak je schopny se o dceru postarat plne, abych ja se mohla v klidu umyt, nebo udelat jine veci. Jelikoz na nas dvou je absolutne vsechno, tak musime proste fungovat sehrane a doplnovat se, jinak to nejde. A ted kdyz za ani ne uz 3 mesice pribyde dalsi prirustek (v te dobe bude male neco malo pres 22 mesicu),, tak si ani nedovedu predstavit, byt na vse sama. To u nas organizacne ani neni mozny.

No a prupovidky ohledne cviceni a postavy nebudu komentovat. Me chlap takhle urazet, tak mu strelim, ze se kousani otoci dozadu. To jako ze kdyz budes v uvozovkach tlusta, tak te vymeni za hubenejsi model? Tak uvazuji ubozuvazune chlapi. Ale to jsou samizrejme jen me domenky