Přítel nekomunikuje...

katanovobran
29. led 2021

Ahoj holky,potřebuju se vypsat a vykecat jelikož jednou jedinou kamarádku co mám tak tím nechci otravovat protože má úplně jiné starosti.Nevím jak začít ale asi tím že sem rok a půl s přítelem,rozumíme si všechno ALE ..před 14ti dny přišel s nápadem že si na léto chce rozjet takovou restauraci spíše kiosek u přívozu u nás ve vesnici.S tím že by si to sám provozoval já jelikož sem s oboru a dělala sem tuhle práci 11 let tak vím co to obnáší a kord když je tam člověk sám a musí tam být od pondělí do neděle plus nakupovat zboží a všechno ..takže s tím nesouhlasím protože bych chtěla moc miminko a kdyby se nám zadařio tak by na nás neměl absolutně čas.Největší problém je ale to že on se vůbec neporadil on mě prostě postavil před hotovou věc a buď se s tím smířit a nebo ne ..já moc dobře vím jak to dopadně nebude mít čas bude pořád do nočních hodin tam. Akdyž přijde domu budu už já dávno spát a takhle celý týden ..včera jsme se tady o tom bavili s jeho rodiči a jeho mamka mu na ferovku řekla že jestli tohle udělá ať se roloučí s rodinym životem že tohle nebude bavit žádnou ženskou A on jí na to odpověděl že jestli kvůli tomu odejdu že takový je život a já sem na to konto řekla že to tedy nemusime prodlužovat Když má takový pohledprotože tahle věta od něj mě tak zabolela jakoby mu na našem vztahu absolutně nezáleželo..Dneska přišel z práce nabroušený a vyčetl mi že když v nás vůbec nevěřím tak ať to zbytečně neprodlužuju ..to mě ranilo ještě víc. Před tím sem měla přítele co mě psychicky i fyzicky týral a úplně mě to hodilo zpátky kde jsem byla.Pochopitelně jsem se odebrala do ložnice kde jsem po tichoucku břečela pak sem se oblékla a šla ven si provětrat hlavu.Když jsem se vrátila domu nemluví semnou.. holky myslíte si že sem sobecka že nechci aby si tu hospodu bral ? Já bych mu to strašně přála aby dělal co ho baví ale na úkor čeho ?Jsem z toho strašně smutná a zklamaná myslela sem si že pro náš vztah žije stejně jako já ..asi sem se spletla

bassetlady
29. led 2021

V dnešní době si hospodu může otevřít jen idiot! A když pominu covid, tak co bude dělat mimo sezónu?

katanovobran
autor
29. led 2021

@bassetlady prave ! Přesně takový názor mám já,v zimě nevim co bude dělat žije v tom ze si vydělá v létě na zimu,mě jde spis o to jak se zachoval ke mě,nesouhlasíš tak nezájem a ještě je urazenej

marcicek84
29. led 2021

@katanovobran tak svoji sice nejste, že by se musel ptát na dovolení, ale hospoda je v této době bláznovství...a ještě pokud neví co to obnáší při běžném provozu...

barulina
29. led 2021

Me tohle rict, partner, tak ve svem veku a po zkusenostech, bych nic neprodluzovala

katanovobran
autor
29. led 2021

@marcicek84 svoji sice nejsme ale postavit mě před hotovi věc se mi nezdá normální ..když to pak bude ovlivňovat nás život

katanovobran
autor
29. led 2021

@barulina no,prave to je to bydlím u nej ...a nemám jaksi kam jít peníze sice nasetrene mám ale nevim zda bych sama utahla nájem a všechno ale musela bych nic jiného by mi nezbylo

drakenn
29. led 2021

Kolik vám je?

katanovobran
autor
29. led 2021

@drakenn 25 a příteli 38

marcicek84
29. led 2021

@katanovobran jenže pokud on s tebou nesdílí tvé představy o miminku ,třeba tu potřebu dětí nemá a nikdy neměl...je třeba se ho na to zeptat...

katanovobran
autor
29. led 2021

@marcicek84 tohle sme vše probírali,tam jde o to ze nám to 8 měsíců nejde a já sem myslela ze by sme to zacli resit ale on se rozhodl pro tohle a zkloubit to dohromady sk nějak neumím představit

calvac
29. led 2021

@katanovobran švagr měl nějakou dobu hospodu. Brzy toho nechal. Neměl vůbec čas na cokoliv, práce od nevidím do nevidím atd. Nemáte v okolí někoho, kdo má takový kšeft, aby si s ním tvůj přítel povykládal? Na druhou stranu mu na vztahu asi příliš nezáleží. Nejste svoji, jste bez dětí, popřemýšlej, jestli to má cenu.

katanovobran
autor
29. led 2021

@calvac ano,tuhle práci dela hodně nasich známých takže moc dobře ví jak to funguje nasadil si růžové brýle a před to nejde vlak.Taky si myslím ze mu na vztahu příliš nezáleží a to mě ubiji myslela sem ze je to úplně jinak a tohle byla celkem facka pro mě

klokanka31
29. led 2021

@katanovobran V tomhle věku by měl mít teda rozum. Asi bych si rozmyslela jestli s takovým urážlivým a sobeckým týpkem zůstávat.

katanovobran
autor
29. led 2021

@klokanka31 prave ..myslíte si ze sem sobecka já ? Ze to vypadá ze ho nechci podpořit protože mám takový jakoby pocit viny ze sem to odsoudila než to vůbec udělal

marcicek84
29. led 2021

@katanovobran No takže celý problém je ten, že ty chceš dítě a on hospodu a ani jeden z nároků nechcete slevit...a nemůže to být tak, že je pro něj ten hon za dítětem nesnesitelný? nebo třeba nechce ještě chodit po doktorech...měli byste si promluvit, protože si myslím, že ve tvém věku si můžete ještě dovolit nějaký čas se snažit přirozeně...

marcicek84
29. led 2021

@katanovobran a mmch co teď aktuálně přítele živí, že chce zrovna hospodu?

zuzkasim
29. led 2021

Zažila jsem situaci, kdy se muž chtěl najednou vrhnout do podnikání a byla jsem v podstatě též postavená před hotovou věc, akorát že jsme byli svoji a k tomu 2 malé děti. Je typ, který není vůbec komunikativní a aby něco prodával a nabízel, to jsem si opravdu neuměla představit. Naštěstí to tedy nechtěl jako hlavní činnost, jen jako vedlejší, své zaměstnání kvůli tomu opustit nechtěl (aspoň ze začátku ne, leda, kdyby se mu začalo dařit). Na rozjezd byl odhodlaný použít spoření, které mu vypršelo, jediné, na co se mě zeptal, jestli souhlasím, aby na to použil i úspory. S použitím společných úspor jsem nesouhlasila, zbytek jsem se mu snažila velmi opatrně a jemně vymluvit rozumnými argumenty, ale samozřejmě jsem se tím postavila do role ženské, která nepodporuje svého muže... dělalo to dost zle několik let i přes to, že mu podnikání samozřejmě nevyšlo, naopak byl po letech i schopen vyčíst mi, že mu to vlastně nevyšlo kvůli mě☹ Nerada na to období vzpomínám. Upřímně, jestli ty máš představu, co takové podnikání obnáší a on ne, stejně tě neposlechne, dokud si sám nenabije čumák. Chlapi jsou ješitní. Jsi mladá, bude to znít blbě, ale možná je dobře, že se vám zatím žádné dítě nepovedlo... On je teď uražený, protože nesdílíš jeho nadšení, věřím, že tě rád má, ale láska ho nezastaví v jeho plánech, to zas ne. Buď bych počkala, jak jeho podnikání dopadne (rozhodně bez dítěte!) nebo bych uvažovala o odchodu, pokud vyhodnotíš, že toto s ním prožívat nechceš. Mrzí mě to. Je taky otázka, jestli on o dítě vůbec stojí...

katanovobran
autor
29. led 2021

@marcicek84 to není žádný hon,jde o tom ze moje Mamka mě neměla prirozenou cestou a její segra taky nemohla tak sem jen chtěla aby mi doktorka udělala nějaký hormonální profil a začlo se to resit nějak včas jinak to žádný hon není ..jakoze by sme na to museli skočit pokaždé když mám ovulaci atd to vůbec ne

katanovobran
autor
29. led 2021

@marcicek84 teď pracuje jako údržbář

katanovobran
autor
29. led 2021

@zuzkasim děkuji za dlouhý komentář a zkušenost 😊.
Prave taky si připadám jak když mu to nepreju ale tak to vůbec není ..jsem taky postavené do téhle role a přitom sem to takhle vůbec nechtěla ..

klokanka31
29. led 2021

@katanovobran Ne, nejsi sobecká. On je sobecký, že odmítá s tebou aspoň tu hospodu probrat, vzít na vědomí i tvoje pocity, jak by se to v kvalitním vztahu mělo. Můj manžel se mnou probírá vše, i malichernosti jaký by opravdu dovedl rozhodnout sám. Někdy jsem naštvaná že mi volá jestli si má vzít den volna co mu šéf nabízí, ale pak si říkám, že je vlastně lepší že se mnou sdílí fakt všechno ☺

bassetlady
29. led 2021

@katanovobran a ne nejsi sobecká. Viděl přítel teď někdy zprávy? Byl se podívat venku? Umí si to vůbec spočítat? Kolik by musel v létě vydělat, aby přes zimu vydržel? Řeknu to asi na tvrdo, ale on nebude nejostřejší tužka v penále. Utíkej, dokud v tom nezahučí i Tvoje peníze.

calvac
29. led 2021

@katanovobran úplně chápu tvé zklamání, ale zkus to brát alespoň trochu pozitivně. Kdyby už byly děti, bylo by to horší. A s jeho růžovými brýlemi asi toho moc neuděláš, no.

drep
29. led 2021

Přemýšlím nahlas a třeba to tak není. Ono hodně závisí na tom, jakou formou jsi ten nesouhlas vyjádřila. Pokud to je nějaký jeho dávný sen a tys ho rozcupovala na hadry, chápu, že je uražený a ponížený a naštvaný. Chápu i to, že se v bojíš v dnešní době ekonomické nejistoty, taky bych se bála a asi teď není zrovna správná chvíle na zahájení podnikání v gastronomii, ale sny je třeba bourat hodně s citem. A další věc je snaha o dítě, ty říkáš, že to nehrotíš, ale dost otázka, jestli on má ten stejný pocit. Protože pokud spolu komunikujete neideálně, tak on může mít pocit (a neříkám, že oprávněný, ale prostě se tak může cítit), že tebe zajímá jen mimino a to, co ke šíleně důležité pro něho (protože ho třeba práce přestala bavit nebo ho tak deptají nebo jiná kariéra je dávný sen) tys odsoudila a ještě se kvůli tomu chceš rozcházet.
Já fakt nejsem ten typ, co by s mužem muset řešit i to, jestli se můžu jít vyčůrat, ale zrovna práce je natolik zásadní věc, která ovlivňuje oba v páru, že do změny práce jednoho mají co mluvit oba, alespoň podle mě a v našem vztahu to tak funguje. Ale promluvit si o tom budete muset vy dva, ideálně až oba vyšumíte, v klidu, bez emocí pojmenovat svoje pocity a obavy

katanovobran
autor
29. led 2021

@klokanka31 buďte rada,co bych za to dala kdyby ke mě byl takový ..hodne žen má názor ze mu beru jeho sem a sem sobecka,setkala sem se s názorem ze takhle se dospěla ženská nezachova ze je to jak kdyby semnou nechtěl dítě ..

barulina
29. led 2021

@katanovobran ja tahnu vse sama s 8letou a 9 mesicnim. Alimenty jen na dceru, pridavky snad az ted nejakebpo roce. Vse jde 🥰 musis to tak ale citit

katanovobran
autor
29. led 2021

@barulina obdivuji vás ❤️Přeji vám hodně sil,jste dobra klobouk dolu 🥰

barulina
29. led 2021

@katanovobran jee janto takto nemyslela. Jen jsem chtela poukazat na to, ze to jde. Jento silene ale jde. Anpokud matenpraci, nasporeno, jiste povolani, tak to date.

katanovobran
autor
29. led 2021

@barulina já vím ze jste to takhle nemyslela ale i tak vás obdivuju 😊 já sem do toho nechci vůbec míchat to bude jeho věc 😊

lv
29. led 2021

Zkus to po dobrym, ze si ho rada vyslechnes, pokud je to jeho sen, ptej se na financování, předpoklad mesicnich nákladů (ktere pokryji odvody, pojistky, cast vydelku odkladaneho tedy na zimu, zboží, naklady, vybaveni, energie, rezervu, propagaci. a zástup dalších), odhad vydelku (kolik v místě obvyklem se udela v podobnem provozu? Kolik mit nasetrenio, na skvěle podnikatelske podminky, co jsou pro gastronomii ted, kdy jedou na zlomek toho, co jindy?