Problémy se spánkem u 11měsíčního kojence

johanka1892
8. dub 2017

Ahoj,potrebuju radu,mam 11- ti mes.syna a min.pul roku mame problemy se spankem,vyzkouseli jsme kde co a nic nezabralo.Spatne usina vecer,usne jen u prsa nebo na ruce,usnuti se brani zuby nehty,i kdyz porad ziva,mne si oci a pada mu hlavicka unavou.Kdyz uz usne,pravidelne do 20-30 min je vzhuru a musim dat prso znovu,dudaka vzteky plive,dokud nedostane prso,neusne..usina kolem 19-19.30 a kolem pul 7 rano je uz vzhuru,okamzite si sedne,zacne lezt a neexistuje,aby se nechal znivu uspat..nekdy mu to staci a nekdy je protivnej,ziva,mne si oci,ale uspat ho lze treba az za 2 h..opet u prsa nebo na ruce,nekdy usne i venku v kocarku..co s tim? Ma nekdo podobnou zkusenost? Uz sem vazne dost unavena,podrazdena,vztekla.. Doktorka poradila caj na klidny spanek,ten ale nezabral,syn navic vypije za den jen 10-15 ml,je porad kojeny..s kojenim svadim boj,nechci prestat,bojim se,ze kdyz prestanu,stejne to nepomuze ☹ sem fakt bezradna.Homeopatika nezabraly..spi se mnou v posteli,v postylce silene vyvadi a neusne tam..a kdyz ho tam spiciho polozim,ihned je vzhuru..za jakoukoliv radu predem dekuju!

kassandra1
9. dub 2017

@johanka1892 No je pravda, že to bych si asi taky hodila mašli, skoro rok a budí se každou hodinu, kdy jako spíš??? Bude to kojením a společným spaním, ani jedno nemáme a dítko spí v klidu celou noc.

mamitom
9. dub 2017

Ja jsem od zač.11. měsíce prso v noci prostě nedala. Zkoušela jsem jestli se bude či nebude budit. Budil, ale byl vcelku rychle uspaný znovu. Zezač.vydržel bez pití 5-6 hod. postupně i 8 hod.bez mlíka, v roce jsem odstavila, ale z několika různých důvodů a syn se stejně budí. Někdy to jsou zuby, jindy ale ne a prostě je i teď kdy má 14 měs. někdy vzhůru co půl hod., někdy dokáže spát i 7 hod.bez řevu. Je to tulící typ. Sám asi usnout dokáže, ale trvalo by mu to třeba 2 hod. plus řev k tomu, takže si vypije večer mlíko a usíná mi v náručí v houp.křesle. Teď už mi to nevadí, opusinkuje mě, pomazlí se a sám si ukáže, že chce do postýlky. Myslím, že se jeho spaní o něco zlepšuje, byť je to jako na houpačce, a taky si myslím, že ještě nějakou dobu bude potřebovat mou asistenci při usínání, ale co naděláme ;) A to máme sundanou bočnici postýlky...
Radím holt vydržet, protože přesně vím, co autorka prožívá. Měli jsme to podobně a skoro půl roku jsem chodila jako úplná mátoha a nepomáhalo NIC :( Věř, že to bude lepší!

mamitom
9. dub 2017

@kassandra1 kojením to není, nekojím a budí se. Kamarádka kojí i v 16 měs. A dítě se jí vzbudí jen k ránu na mlíko, jinak spí celou noc.

anykka
12. dub 2017

Syn má 12 m, dcera 4 roky, když mu bylo půl roku, vzala jsem si ho do postele, stejně jako dceru v tom věku, uspavam u kojení, uklidňuji kojením, nevzala bych mu tenhle "rituál", je to pro něj pocit bezpečí a ano, taky se kolikrát nějaký týden nevyspim, že se budí každý půl hodiny, ale za nejakou dobu to zase přejde a spí od 18.00 do 24.00 v pohodě, pak do rána se budí. Ale užívejte si to! ☺ Je to náročné, ale děti odrostou a tak rychle to uteče.. Kamarádka má deti spáče, od narození ji spí celou noc, přes den 4 hodiny, ale každé dítě nemůže být stejné.. Teď uspavam oba se mnou v posteli, malého u prsa, dceru zpivanim a usnou společně.

normalnimatka
12. dub 2017

od někoho jsi slyšela, že dítě mu od narození spalo 12 odin v kuse? tak to bych se šla podívat jako do muzea:D já nikoho takovýho nepotkala..
hele, jsme na tom trochu podobně...
doporučuju www.prosimspinkej.cz - mohla bys tam najít nějaký tipy, nebo aspoň lepší pochopení, přijetí, pocit, že v tom nejseš sama...
jinak jsem četla i různý knihy a vlastně pořád nevim, čím se řídit, sešlo se víc blbejch okolností... takovýty rady jako dítě zavinovat atd. to vám asi nepomůže, anto je velkej.
ale tak mám v hlavě pár věcí, ono toho je milion, co mu může vadit a těžko říct, žejo... někdo to takle prostě má.

- ale pokud usne houpáním, tak na něj funguje rytmizování, nebo jak to říct (o tom píše prekopová v Když dítě nechce spát). zkus třeba říkanky do zblbnutí, ukolébavky, rytmicky hladit, hopat, metronom, relaxační hudba..
- zamyslete se nad elektrosmogem - rozhodně vypnout mobily, chůvičku, routery, wifiny aspoň v pokoji, kde dítě spí, hodně větrat, případně pořídit ionizátor, nebo levnější ionizátor ve formě solný lampy apod.
- může to bejt i špatná poloha postele, která prostě dítěti nevyhovuje... viz. feng šuej (neměnili ste nějak polohu postele, nebo směr polohy těla, že se budí ted víc, než v prvních měsících?)
- neodstavuj, nemusí to pomoct a mohla by to bejt škoda - pokud ti tojinak vyhovuje
- nedávej ho do vlastního pokoje..jak tu někdo psal, že to je tím, že ti dítě spí v posteli a kojíš ho, tak to opravdu rozhodně tím NENÍ. kdyby to bylo takhle jednoduchý....haha...to dítě se nebudí hladem
- někomu pomáhá pevnej režim spacích časů, ale to asi víceméně máte... a psala jsi, že odpoledne nespí, tak by neměl bejt problém v tom, že je přespanej přes den...
- uspávací rituál asi taky nějakej máte, aby se zklidnil, zpomalil, připravil na spánek
- zkus se zamyslet ještě nad vylučováním.... zřejmě ho přebaluješ, když v noci pije a tolikrát... jako jeidný, co nám trochu pomohlo a ten čas, kdy se dítě budilo, se prodloužil z tý jedný hodiny třeba na 3, bylo, že jsme začali se synem v noci chodit čůrat do vany... ve dne bezplenkovka moc nefunguje, ale po spaní jo. prostě mu to vadilo. asi se budil z toho pocitu počůranýho, nebo se chtěl vyčůrat,a vlastně jako nechtěl, aby nebyl počůranej...nevim, každopádně, i když mi to přišlo nepravděpodobný, pomohlo to.

..jinak vim, o čem mluvim, ale orpavdu se snaž bejt hlavně v klidu a nezkoušet nějaký radikální kroky, jako je odstavení a nechat ho vyřvat, protože to není řešení. existuje i víc tipů, jak s tím spaním, ale spíš je to tak, že se to musí takhle nastavit od začátku a když na ty metody chceš přistoupit takhle dlouho, tak se to nemůže obejít bez trápení dítěte. aspon většina z nich. takže ty ti ani psát nebudu.

ještě mě napadá...v noci opravdu pije, nebo spíš tak jako dudlá a pak zas usne? pokud fakt pije, možná ybch zkusila ho uspat jinak, než hnedka prsem, resp. dát mu jíst třeba 3x za noc a jinak se ho snažit jen houpat...aby si odvykal v noci jíst. hlad určitě nemá, je to prostě jen ten návyk, kterej potřebuje, aby usnul, no...a ty se můžeš snažit, aby se naučil usínat bez něj, ale já bych se na to vykašlala zatím.

normalnimatka
12. dub 2017

ještě když teda usne na ruce a probudí se, když ho dáš do postýlky, moh by mu vyhovovat hojdavak, ale úplně nevim, jestli to je i pro takhle velký děti....zkus zagůglit.... hojdavak totiž asi houpe docela sám, nebo se aspon vy tak nenamakáte:D a třeba by v tom spal dýl, protoženež by se stihnul pořádně probrat, zase by se uhoupal (hojdavak taky odpovídá tomu rytmizování)

romcapokorna
13. dub 2017

My ted mame 13m a se spanim podobne. Pres den ji dam jednou az je to akutni a snazim se ji utahat....kdyz chce jit spat treba ve ctyri odpo tak uz ji nedam. Aby vecer usla. Postylka je u nas od narozeni sproste slovo. Spime spolu pod perinou a prsa ma k dispozici. To je jediny zpusob jak mi vydrzi spat. V noci kojim cca 2x a pak nad ranem. Myslim ze je lepsi nic neresit a proste jed podle toho co prijde. Jinak bychom se zblaznili 😀

rukushika8
13. dub 2017

Ahoj. Kojením to vážně není. Já nekojim, malý se od narození budil co 2 hodiny a teď už máme 6,5 měsíce a teď asi tak 2 měsíce se budí co hodinu, někdy se dokonce po dobu hodiny budí co 5 minut. Přes den spí jednou dopoledne 30-60 min a jednou odpoledne kolem 13 hod 30-60 min. Spát chodí mezi 19-20 hod a vstává kolem 6 hod ranní. A že by nějaké dítko spalo od narození 12 hod v kuse, tomu se mi nechce věřit. To je prostě nesmysl. Váš spánek je naprosto normální.
Můj první syn dokázal spát od 6 měsíců celou noc, ale náš druhý syn prostě ne. Každé miminko je jiné, s tím se musíme smířit. Každopádně nějaké radikální změny bysem nedělala, je to náročné, ale to miminkovske období tak rychle uteče, že si to v podstatě užívám. U prvního syna jsem si to neužila. Je třeba vydržet a pokud si nejste jistá, že je to v pořádku , poraďte se s pediatrem. 🙂 Na kamarádky bych v tomto případě nedala.

normalnimatka
13. dub 2017

já bych se radši neradia ani s pediatrem:D ten by vylalil oči, řek by, cože? dítěti má stačit jídlo jednou za 3 hodiny!!! tak jsou přece nastavený tabulky! a mnoho podporuje i metodu vyřvání:D

lasse
13. dub 2017

To ja som mala podobný problem. Od 6 m sa v noci budil stale. Bohuzial v roku som musela z dňa na den prestať kojit... Prvy tyzden strasne, ale potom sa to obrátilo. V 15m uz prespal celu noc (dovtedy sa aspon raz zobudil) od 19:30 do 7:00. Za mna to bolo kojenim. Dokonca sa upravilo jedenie cez den a zacal poriadne jest. A v roku uz spáva len 1 spanok cez den, od 12- max 15, ak spi dlhsie budím. Ako som oplakala stratu kojeniu, tak ked sa pozriem na to teraz, tak som aj stastna... Zas uz nie som unavena a cez den krasne fungujem, ani uz nie som nervozna.

johanka1892
autor
13. dub 2017

@normalnimatka ahoj,ano slysela od vsech okolo,od pritele znami,co maji deti jim údajně spi bez probuzeni 12h v noci a v jedne skupine na emiminu tez,odesla sem z te skupiny,protoze mi tam vsichni psaly,jak jim deti v noci spi a ze muj malej neni normalni,ze ma adhd,ze to mam resit s neurologem,nacpat ho praskama,zavrit ho samotneho v pokoji a nechat vyrvat a proste mu nedat ani prso,uz me to prestalo bavit,kdyz sem napsala,ze tohle rozhodne zkouset nebudu,tak mi psaly,at si nestezuju,kdyz pro to nic nedelam,tak sem odtamtud odesla..ani pediatr mi nerekl,ze to neni nic neobvykleho..a kojit prave jeste chci..
Hodne udina houpanim nebo u prsa,postel sme nemenili,ani misto,postel je porad na stejnem miste.Hojdavak sme meli,asi tyden to byla parada,parkrat se houplo a spinkal,pak uz ale ne,musel se uhoupat na ruce a pak dat do hojdavaku,ale cca po mesici se v nem zacal budit ihned,co sem ho tam spiciho polozila a vylejzal z nej,tak sme ho dali pryc..relaxacni hudbu kazdy vecer poustim,tu samou,kolikrat i v noci,kdyz se vzbudi..
Nekdy si jen cucne a hned usne,ale treba vcera teda spal krasne,vzbudil se asi jen 4x,a to teda hltal Jak blazen,jestli mel hlad nebo zizen..na dnesek vzhuru zase min.10 x a kdyz chci vymenit prso za dudlik,je zle,dokud nedam prso,neusne..ale pokusim se ho snazit uspavat houpanim a kazdou noc dam prso o jedno kojeni mene,treba to pomuze..chtela bych jeste kojit,protoze se bojim,ze kdyz prestanu,tak stejne spat nebude a vycitala bych si to..ja to jeste vydrzim,kdyz sem to vydrzela doted 🙂 spis sem se potrebovala ujistit,ze to caste buzeni je normalni..diky! 🙂

johanka1892
autor
13. dub 2017

@romcapokorna my tez spime spolu,ja sem se potrebovala ujistit,ze je to caste buzeni normalni,kdyz udajne znamym spi deti celou noc od narozeni.Ja to urcite jeste nejaky cas vydrzim a treba se to bude zlepsovat! Diky!

johanka1892
autor
13. dub 2017

@mamitom ja to prso v noci zacnu postupne omezovat a budu ho houpat,to na nej zabira..on je i problem v tom,ze sam neusne,cestuje po posteli,snazi se zabrat,ale nejde mu to,pak se posadi a zacne plakat,takze bud dam dudlik,kterej ale z 80% nechce,zkusim uhoupat nebo dat prso a spinka dal.

normalnimatka
13. dub 2017

@johanka1892 prokrista, tak to fakt neivm, na co jsi narazila za lidi.... já když od někoho slyšim, že se mu dítě v noci budí po 3 hodinách, tak mu říkám, jak mu dítě krásně spí:D a že se nějaký matky hnedka začnou ohánět ADHD, to je docela síla... je dobře, že jsi odešla, když ti ty kecy neseděly. podle mě je opravdu výjimečný, když někdo spí tak dlouho v kuse, a i kojený děti prostě spěj jinak než na UM, je to daný i přírodou. prsa potřebujou stimul toho kojení v noci (i když stačí kojit vnoci tak 1-2x)...
jinak ještě mě napadlo, jestli se to jeho spaní nezměnilo očkováním... že to bylo v půlroce, jestli jste nešli na první hexu třeba.... někdy to bohužel dělá. no i kdyby to bylo tím, tak možná není řešení, jen třeba si na toa dát u druhýho dítěte případně pozor, oddálit to nebo tak.

no hele doporučuju pročíst trochu ty webovky...mně to asi nedalo moc nějakej konkrétní tip, spíš se uklidníš, že rozhodně nejsi sama a dodá to takovou tu sílu to snášet zas na nějakej čas🙂 věř, že to bude brzo lepší, však už je mu skoro rok.

ono děti se asi vždycky budily...jen to dneska máme tendenci tak hrozně řešit kvůli našemu životnímu stylu a vůbec postoji a snaze všecko řídit a málo se podřídit zákonům přírody:D ..chce to trochu takovej trans(nad)kulturní nadhled:D

a abys pak ve dne líp fungovala, doporučuju vitamín C (ideálně třeba acerola - přírodní vitamín C) a hořčík🙂

johanka1892
autor
13. dub 2017

@rukushika8 diky,vsak ja na ty rady z vysoka,tohle at si delaji svyn detem,ale pak nechapu,proc si je porizovaly..porad to ve mne hlodalo a potrebovala sem se ujistit,ze spanek synka je v poradku a neni to nic neobvykleho.Diky!

johanka1892
autor
13. dub 2017

@rukushika8 pediatea mi rekla,ze je to normalni a ze to muze byt kojenim,ze to dlouho kojene deti maji a ze taky nemusi,doporucila mi nejake veci,ale ty nezabraly 😀 kazdopadne,kdyby se ji neco nezdalo,urcite by to resila,takze sem v klidu 🙂

normalnimatka
13. dub 2017

@johanka1892 akorát neivm, proč pediatrička řekla "dlouho kojené děti" ...:D já nevidim na ročním kojeným "KOJENCI" nic neobvyklýho:D dlouhý kojení je tak od dvou let vejš, myslim si...:D
nj ono je těžký bejt v klidu, je to trochu tejrání, ale kdybys nekojila, tak bys to tak dobře nesnášela (relativně), hormónky dělaj svoje🙂

johanka1892
autor
13. dub 2017

@normalnimatka hele,diky moc! Ty kecy byly fakt strasny,ten odchod me trochu mrzel,precejen sem s nima byla 2 roky,ale tohle se uz fakt nedalo,ty rady jako,fakt des a ještě me sjedou,at si nestezuju,kdyz se mi snazi poradit a mne se to nelibi..podle nich me syn akorat vyuziva a dalsi blby kecy,no..ted sem se tak hodila do klidu,ze je to normalni,ze se tak budi..ockovanim bych nerekla,protoze mi asi tyden spal i 5h v kuse a to uz mel 2 davky..dneska nas ceka posledni,ockovala sem je 2+1..
U nas prave v okruhu pratel je 80% deti,co pry spi celou noc,no,tak sem nevedela..cecko urcite brat zacnu a horcik taky,nejaky povzbuzeni potrebuju 🙂 a diky moc!

johanka1892
autor
13. dub 2017

@normalnimatka dlouho kojene deti mozna proto,ze dlouho kojim,neznam nikoho,kdo by do roka kojil,i kdyz je to minimum,tady u nas a po znamych a kamaradech prestaly kojit v 6M!! A kdyz reknu,ze porad kojim,tak na me koukaji jako na blazna! Fakt nechapu..no a tyhle deti prave spi celou noc..syn ani po UM celou noc nespal,na mesic sme museli na UM prejit,po prvni davce spal 5h a pak uz klasika zase 🙂

normalnimatka
13. dub 2017

@johanka1892 hm, tak jako nechci bejt blbě předsudečná, ale asi to bude trošku pražskej fenomén, pardón 🙂)) trochu mi to sedí do toho fenoménu pořídit si děti na ozdobu, a protože se to tak dělá, když už je mi přes 30, a ideálně co nejdýl, abych mohla co nejdýl kalit, pak ho jako kojit, aby se neřeklo,ale co nejrychlejc šup na umělý mlíko a příkrmy, hlavně ať moc neprudí🙂))) a pak taky co nejdřív do školky, abych mohla do práce...:D
ono, možná jejich opravdu spěj celou noc, ale už se třeba nechluběj tím, jak toho dosáhli...že třeba nechali svoje děti brečet a usnout vyčerpáním ze řvaní v pár měsících života...to mi přijde dost smutný. ale at to neraděj ostatním, ono to totiž stejně na všecky nezabírá:/ nebo třeba jo, ale ne na dlouho a zase se to vrátí.
jasně, nemluvně využívající svou matku:D
jo a je vlastně dobře, že jste si zkusili, jaký to je, když je na UM, že to dlouhodobě stejně nezabralo...tak tě to aspoň ted nemusí tak pálit, že kdybys přestala kojit, třeba by se to zlepšilo.

tak já nemyslim, že by p tom očkování už nikdy nemoh spát v kuse..ale že jsi psala, že se blbě takhle budí od půl roka... tak mě jen napadlo, že to může mít souvislost s očkováním, který prostě udělá nějaký změny v těle a organismus reaguje různě - třeba i změnou spánkovýho režimu;)

duf3
13. dub 2017

Moje první dcera spala celou noc téměř od narození a druhá me budila pravidelně každých 10minut... byli jsme s manželem už docela solidně na pokraji sil tento stav trval celý první rok začalo pomáhat až když jsem běžnou postýlku vyměnila za cestovní (ona sebou totiž strašně šila už od miminka a rány do těch dřevěných tyček ji samozdřejmě budily) potom jsem přes tři strany postýlky přehodila deky a dala nějaké měkoučké plyšáčky aby tam měla tak nějak utulno 🙂 a v neposlední řadě jsem se musela smířit s tím že její noc začínala o pul šesté a ráno bylo teda ve čtyři někdy i dřív ale to už byla paráda 🙂... taky není úplně od věci třeba přes den se jít s postýlkou seznámit a třeba si tam i pohrát nějaké divadýlko s hračkama aby se tam dítě těšilo je to ale těžké každé dítě je jiné a někdy prostě nezbyde než vydržet než vyroste 🙂

mialagia
13. dub 2017

@normalnimatka proč zrovna pražskej fenomén?navíc si fakt myslíš, že každý, komu dítě spí dobře ho musel nechat vyřvat?nám spala prostě od malička dobře a jsem z prahy a nikdy jsme jí řvát nenechali, kojena byla víc než 17m..kamarádky taky..byly i výkyvy jak jsem už psala, pak jsme jí přesunuli do naší postele nebo pak hned vedle tu postýlku její..nebo jsme jí vozili i doma v kočárku když byla malinká a hned neusnula u koja..prostě jsme se snažili vždy reagovat na aktuální situaci a něco vymyslet..ale taky asi hodně jsou geny..a někdy se musí smířit a vydržet, páč to bude lepší..🙂

jaja.k
13. dub 2017

Hned jak jsem si přečetla začátek vašeho příspěvku, přišlo mi, že snad píšete o moji dcerce🙂 Má taky 11 měsíců, usíná jedině u prsa, v noci vstává co dvě hodiny a jinak než kojením se neuspí. Jak se probudí okamžitě se v postýlce postaví a huláká směrem do naši postele, pokud ji zkusím položit bez nakojení ječí jako blázen. Mám její postýlku přiraženou na svoji stranu postele a po nakojení ji vracím zpět, neumím s ní spát, mám pořád strach, že bych ji při spaní nějak přikryla peřinou nebo třeba bouchla, takže při pokusech nechat ji u sebe přes noc, ať si to ujednodušším, jsem se nevyspala vůbec...🙂 Někdy jsem hodně unavená, někdy je to lepší, ale nevidím důvod proč to chvilku nevydržet. Říkám si, že čas po který mě bude takle potřebovat nebude moc dlouhý... Starší dcera byla úplně stejná, pak po prvních narozeninách začala chodit a být hodně aktivní a najednou se začala budit jen 2x za noc, po pár týdnech 1x za noc a od nějakých 15měsíců spí celou noc (zato přestala spát přes den🙂) Nenechte se rozhodit některými hloupými řečmi (viz ADHD atd) a zařiďte se tak, jak to cítíte. Každé dítě je jiné, nejdou srovnávat a rozhodně váš chlapeček není v ničem nenormální, určitě tu narazíte na spoustu mamin, které to mají úplně stejně...Držím pěsti ať se brzo krásně vyspíte, my snad taky🙂

zarecna
13. dub 2017

@normalnimatka normalne sa ma to dotklo, deti som mala po 30tke, ( ano, chela som rpacovat,cestovat...hrozna som), zijem vo velkom meste, do skolky nechodia a ani tak skoro nepojdu a nie nie je to civava, aby som ho mala na ozdobu. Moje dieta 1x prespalo celu noc cca10 hodinv kuse, v den, ked mal 6 tyzdnov, nasledne sa vzdy budil len raz nad ranom, dnes ma 19 mesiacov, spi od 19.30 -5:30 vytiahne flasku mieka a spi este do 7.30. Cize ano, existuju take deti a ani sme ho ennechali nikdy revat, ani sme ho nijak netyrali, postielka je u nas v spalni ( len nespi s nami v posteli, lebo fanusik toho nie som), boli obdobia zuby, choroby, ked spal fakt na prd, ale vzdy to preslo a ano kojila som. Dokonca sme ho uspavali na rukach do 1,5 roka, kym sam nedal najavo, ze staci a nikdy som to neriesila, lebo mi to vyhovovalo. Plati vsak, ze prso bolo vzdy jedlo, nie dudlik, nie utisovaci prostriedok, nie cucatko na celu noc. MOj nazor, ale opakujem len moj je ten, ze v 11 mesiacoch by dieta malo fakt vediet spat aspon 5 hodin v kuse ( pokial tam nejdu zuby, choroby etc)...a musim povedat, ze v pripade zakladatelky mam pocit, ze deita proste prso pouzva na vsetko mozne, tymto stylom sa nevyspi este dlho.

Spanok je zakladna ludska potreba, jeho odopieranie je forma tyrania ( zdravim komunistov a ich vysetrovacie taktiky, alebo sudrohov v Cine), preto to matky riesia a riesili, pac, ked mesiace nespis, asi tazko budes psokojna a vyrovnana.

normalnimatka
13. dub 2017

@mialagia ne, nemyslim si, že každej, komu dítě spí, nechal dítě vyřvat...napsala sem, že autorka neví, proč údajně všem spěj ty děti tak moc..já ze svýho okolí neznám nikoho, kdo by spal jako mimino takle hodně v kuse. a pak znám někoho, komu ty děti začaly spát, po metodě vyřvání (ale taky přestaly:D)
jinak to byla nadsázka no..že jsem koukala, že je autorka z prahy a všichni sou tam děsně chytrý, že z jejího okolí spěj děti tak dlouho..
ke spícícmu dítěti gratuluju.... takový rodiče ani nevěděj, jakej maj poklad.... je to fakt na blázinec to mít takle x měsíců až let v kuse.... o genech to asi nebude.

normalnimatka
13. dub 2017

@zarecna tak to sorry;)

nojo, je hezký, jak to máš, ale představ si, že u některejch dětí prostě nestačí tvoje rozhodnutí, že nechceš, abys byla pro dítě dudlík.... pokud to dítě neuklidníš, neuspíš jinak, jak přes to půjdeš? necháš ho řvát? aby to jako konečně pochopilo? já jsem taky nechtěla, aby mělo dítě ze mě dudlík, ale syn třeba extrémně usínal u kojení... to se prostě nedalo ohlídat, hned od začátku, trvalo x měsíců, než se naučil nějak normálně pít, jakože byl nakojenej za 10 minut. a pokud jsem chtěla, aby dítě přibíralo, co pak dělat? odpojit ho po 10 minutách s argumentem, že nejsem dudlík a konec? ;) ono to není vždycky tak jednoduchý... rodič míní a dítě mění.

jinak jistě, že to řešíme, taky jsem si nejednou vzpomněla ne tenhle druh mučení a nevim, proč mi tuhle větu vůbec píšeš...já jsem na tom byla svýho času podobně jako autorka, ted už jen o trochu líp...🙂

ale taky jsme si s mužem nejednou přitakali, že je docela neuvěřitelný, na co všecko se dá zvyknout🙂 takže asi tak... :D jako rodič sneseš hodně, jako kojící matka ještě víc🙂 a ještěže tak, jinak bychom ty naše uzlíčky prohodily oknem:D

zarecna
13. dub 2017

Normalne, v momente, ked prestal pit a zacal ma dudlovat dostal cumlik a bolo. POkial deita usina u kojenia, skusila si laktancu? Mozno mal blbe prisatie a nedostatocny tok mlieka etc. Laktacna poradkyna by to poriesila a nemusela si sa trapit mesiace...

Inak my mame normalen v rodine, take spiace deti, aj kamosky okolo, proste deti okolo roka nam bezne prespali noc, alebo sa budili raz... podla mna to je normalne a nikto tie deti nenechal vyrevat. A vzdy sa da uspat inak ako prsom vzdy, to am nitko nepresvedci, ze len prsom sa da uspat. A naozaj aj kojene deti spali, ak matka nerobila dudlik a prso nebol posvatny gral na vsetko, ale proste jedlo.

normalnimatka
13. dub 2017

@zarecna njn, tak to mě dycky baví.. chytrý řeči matek od dětí, který jsou dudlíkový..... přitom je to dneska tak půl na půl, kdo dudlá ku těm, co ho odmítaj....

ne, nebyl blbě přisátej, všecko bylo dobrý, jen byl prostě spavej, jako novorozenec, pak se to otočilo a nespal skoro vůbec, ale u kojení prostě děsně usínal...to je normální. mlíko musel samozřjemě nejdřív roztahat, neteče to hned, jako z flašky.
jsem přesvědčená, že by mi laktační poradkyně nepomohla;) pročetla sem skrznaskrt různý stránky laktační ligy atd.... podle poradkyň je mimochodem naopak úplně v pořádku, že dítě pije tak dlouho a moc, jak potřebuje. x matek tam psalo problém "moje dítě jí hodinu a půl" a liga odpověděla - prospívá dítě? pak je vše v nejlepším pořádku... takže asi tak. je to individuální.

věř mi, že jsou děi, který neuspíš jinak než prsem.... autorka má štěstí, že pomáhá i houpání;) na jejím místě bych noční kojení omezovala a třeba by se to změnilo. u nás to nepomohlo.

hankaros
13. dub 2017

Dcera do 10 měsíců v noci vyžadovala pro co 2 hodiny. Pro mě to už bylo neúnosné. Budila se ne hladem, ale aby se pritulila a přesvědčila že tam jsem. Přesto se mi osvědčilo přes den dbát na to, aby dostatečně jedla normální jídlo a před spaním večeři - dávám ji kaši. Pak nakojim, uspávam ale už bez prsa zpívání, hlazením v naší posteli. Chvilku hledá vhodnou polohu,přítuli se a usne. Celé to trvá cca 30-40 minut. V noci kojení regulují na 2-3x, pokud se budí častěji, pochovam, pohladim,ale prso nedám. Pokud potřebuje kontakt, musí ji stačit,ze tam jsem. První týden to bylo s řevem, ale max 5 minut. Postupně se to zlepšuje, nyní pokud není úplněk nebo nemoc spí v kuse cca 3 hodiny - pro me vyhra. Ale každá noc je jiná. Po usnutí přenést do postýlky, pred půlnoci jde zase k nám do postele. Jo a zásadní je taky denní spánek. V 11 měsících spí 2 denně po hodině (ale nebylo to tak vzdy). Uspim u prsa a celou dobu ležím s ni. Jinak je za pul hodky vzhůru, protivná a nevrla. Proste jsme se přizpůsobily jedna druhé.
Ke spaní celou noc musí dozrát.

johanka1892
autor
13. dub 2017

@normalnimatka asi tak,no..byla tam jedna,co se 6 let snazili,pak 3 IVF,ona do toho mrtvici..a ta byla nejchytrejsi,dite matku vyuziva od 3 mesicu,ona mu ihned nastavila rezim,zadny uspavani na ruce! To ihned zakazala,spi pouze v postylce,neexistuje,aby v noci dostal prso,on uz je teda na UM..a tak dale,kdyz chce pochovat a ona ma praci,tak neexistuje,nepara se s nim..ja takhle ale svoje dite vychovavat nechci a nebudu! Radeji mam doma bordel,ale kdyz chce malej prso nebo pochovat,proste to udelam..prej,kdyz sem si ho tak naucila..nechapu to..