Problémy se spánkem u 11měsíčního kojence

johanka1892
8. dub 2017

Ahoj,potrebuju radu,mam 11- ti mes.syna a min.pul roku mame problemy se spankem,vyzkouseli jsme kde co a nic nezabralo.Spatne usina vecer,usne jen u prsa nebo na ruce,usnuti se brani zuby nehty,i kdyz porad ziva,mne si oci a pada mu hlavicka unavou.Kdyz uz usne,pravidelne do 20-30 min je vzhuru a musim dat prso znovu,dudaka vzteky plive,dokud nedostane prso,neusne..usina kolem 19-19.30 a kolem pul 7 rano je uz vzhuru,okamzite si sedne,zacne lezt a neexistuje,aby se nechal znivu uspat..nekdy mu to staci a nekdy je protivnej,ziva,mne si oci,ale uspat ho lze treba az za 2 h..opet u prsa nebo na ruce,nekdy usne i venku v kocarku..co s tim? Ma nekdo podobnou zkusenost? Uz sem vazne dost unavena,podrazdena,vztekla.. Doktorka poradila caj na klidny spanek,ten ale nezabral,syn navic vypije za den jen 10-15 ml,je porad kojeny..s kojenim svadim boj,nechci prestat,bojim se,ze kdyz prestanu,stejne to nepomuze ☹ sem fakt bezradna.Homeopatika nezabraly..spi se mnou v posteli,v postylce silene vyvadi a neusne tam..a kdyz ho tam spiciho polozim,ihned je vzhuru..za jakoukoliv radu predem dekuju!

johanka1892
autor
13. dub 2017

@jaja.k diky moc..ja ho mam v posteli a uz se nebojim,ze bych ho zalehla,uz sme se sesinchronizovali 🙂 a tatinek spi v obyvaku,takze mame misto,ale stejne spime asi jen na 20 cm.postele 🙂 verim,ze to bude zlepsovat,proste vydrzim,je fakt,ze to utece a pak by me to mohlo mrzet..taky drzim pesti,at se to u vas brzy zlepsi! A diky!!

kassandra1
13. dub 2017

@johanka1892 No tak mně zas nepřijde normální, aby manžel spal na gauči a dítě s matkou v posteli, navíc ještě skoro v roce dítěte. Nechápu, že jste v šoku z toho, že něčí dítě spí ve vlastní postýlce a že někdo nastavuje režim a že je to tak špatně. Taky jsem nastavila a proto mi dítě spí v klidu celou noc. Když ho naučíte uspávat na ruce, nemůžete se divit, že to bude požadovat pak pořád. Režim musíte nastavit od začátku a ne až skoro po roce se divit, že se vám bude co dvě hodiny budit... Metodu vyřvat jsem nikdy nepoužila. A ano, dítě pochovám ráda, ale kdybych ho měla chovat pokaždé když chce, tak nedělám nic jiného, musím dítě umět zabavit i jinak, protože tahat x kg celý den, tak bych měla brzo zničená záda. A dokonce jsem tak ,,strašná,, matka, že nepoužívám látkové pleny a dávám dítěti dudlík když chce. P.S. Jsem z Prahy 😎

johanka1892
autor
13. dub 2017

@kassandra1 no,tak ha rozhodne nejsem v soku,kdyz neci deti spi v postylce a rezim nastaveny mame uz dlouho,a ze ho uspavam na ruce je snad moje vec a na rukou ho cely den rozhodne nenosim,psala sem maminkam o radu,ne,aby me tady nekdo sjizdel za to,ze syn spi se mnou v posteli!

dora13
13. dub 2017

Holky uz tu vicemene vsechno napsaly, ale pridam ti i svou zkusenost, at vidis, ze opravdu ne kazdemu spi dite celou noc😃 Starsi syn byl to same co tvuj, blbe usinani, v noci buzeni. Kojila jsem do roku a pul, pak jsem podruhe otehotnela a uz to neslo proste, budil se porad, vic jsme nespali jak spali, takze jsem ho odstavila a do tri dnu zacal spat celou noc. Ted ma tri a rozhodne nema ADHD a prijde mi velmi normalni🙂 Kojene deti se vetsinou proste v noci budi, citi mliko, no... Bohuzel ti ale nikdo nezaruci, ze odstavenim se to zlepsi, jsou i nekojene deti, co se budi kazdou chvili a vice versa. Kazdopadne se tim netrap, je to uplne normalni a tvuj syn rozhodne neni pripad pro neurologa, naky prasky by si mely vzit spis ty holky z emimina😃😃

johanka1892
autor
13. dub 2017

@duf3 on v postylce ze zacatku spinkal,jenze pak mu nekak nestacilo MM a prenaseni po kojeni ho czdycky vzbudilo a nedokazal usnout sam.Kojila sem co hodinu,nez sme zacali dokrmovat UM a abych aspon chvili spala,bylo pro me snazsi si ho nechat v posteli a jen mu dat prso..a ted uz je v posteli zvykly.Na prvni spani ho davam do postylky,ale mysi spat,jinak tam byt nechce,i kdyz si tam pres den hraje.Tak mi prijde jako mensi zlo,nechat si ho v posteli,nez ho nasilim nutit do postylky,kde neni zvykly..on si pak rekne,az bude vetsi..

johanka1892
autor
13. dub 2017

@dora13 vim,ze mi to nikdo nezaruci,proto jeste 1\4 roku budu kojit a pak uvidime,treba se ten spanek casem zlepsi.Zkousim i ho nechat v loznici samotneho,dat ho do pistylky,na chuvicku a jit na zpravy a film,jestli ho treba nebudim ja,ale budi se stejne..za ty 2,5 h,co sem pryc,se vzbudi 2x..staci pochovat,aby usnul a dat znovu do postylky..

duf3
13. dub 2017

@johanka1892 ja sice nejsem uplnej zastance diítě v posteli nicméně dokud jsem kojila taky jsem to sem tam praktikovala proste kdyz dítě nespí ty si odpočinout někdy musíš aby jsi to dávala 🙂 ale pokud to vyhovuje všem zúčastněným tak to není žádný problém vždyť za chvíli nám ty děti vyrostou a ani nám nebudou chtít dát pomalu pusu tak si užívejme že nás chtějí pořád 🙂 ...a ještě mě napadlo občas někomu funguje dát dítěti do postýlky matčino triko(u nás teda nezabralo 🙂 ale za zkoušku nic nedáš)

lilulilu
13. dub 2017

@johanka1892 Mame to uplne stejne! Dcera 11 mesicu, usina jenom u prsa, v noci se budi 5x-10x. Nekdy pije, vetsinou jenom dumla, dudlik nema, nikdy ho nechtela. Spi se mnou v posteli. Taky nekdy byvam na pokraji sil. Drz se!

ranysek
13. dub 2017

@lilulilu mám to naprosto stejně.snažila jsem se omezit noční kojení,ale vzhledem k ekzému to moc nejde-uškrabal by se😞

lilulilu
13. dub 2017

@ranysek Urcite jste na ekzem zkousela vse mozne, jen dam tip, ze synovi pomohl Atop-derm od Karla Hadka. Krem neni mastny, dobre se vstrebava a je ciste prirodni. Na hodne sucha mista jsme pouzivali jiny, hodne promastujici, nemuzu si vzpomenout na nazev, v pripade zajmu zapatram na webu. At je brzy lepe!

normalnimatka
13. dub 2017

@kassandra1 moc bych chtěla vidět, jak jsi "nastavila režim, a PROTO ti dítě spí celou noc"....představ si, že třeba autorka i mnohý jiný režim nastavily taky a bylo to úplně k hovnu🙂))
no třeba si na nás vzpomeneš, při nějakým dalším dítěti, nedudlíkovým, úzkostlivým, který nějak samo neumí usnout. nějak si neumim moc dát dohromady nastavení režimu i přes určitý problémy (odmítání dudlíku atd) a nenechat dítě brečet....je to asi takový nastavení, jakože to dítě to prostě umí samo (usnout, uklidnit se..), ale světe div se, mezi dětma sou obrovský rozdíly a byť bys tomu pomáhala sebevíc, nějaký pravidelný časy, rituály, dávání do postýlky a nevim jaký všecky věci tě nespasej, pokud máš blbě spací a usínací dítě. nezlob se, ale chce to trochu pokory, když vlastně nevíš, o čem mluvíš..

mialagia
13. dub 2017

@normalnimatka díky ale my víme moc dobře, že máme poklad..a proč by to nemělo být o genech?to je podle mě naopak zásadní..a proto nejde o to, jak si dítě naučíš..to vyřvání neberu jako naučení, to je jen zničení a rezignace..jinak koukám, že jsi z Hradce Kr..to se divím, jsem myslela, že pražáky nenávidí hlavně brňáci😀

normalnimatka
13. dub 2017

@mialagia nemám nic proti pražákům🙂 jen se tam početně vyskytuje víc takovejch osob, než někde v horní dolní🙂))

o genech to podle mě není.... třeba já jsem spala celou noc téměř od začátku prej (ano, ted trochu popírám sama sebe, že jsem psala, že se to skoro nevidí..podle mě se to opravdu skoro nevidí, a já jsem byla to skoro:D sourozenec třeba ne), manžel taky nebyl nějak extra náročnej přes to spaní a s potomkem máme přes spaní fakt martýrium.... kamarádka, co má ještě hůř spací dítě než já, taky prej byla spavá, i její brácha....
podle mě je to spíš o nějaký citlivosti na všechny různý věci, který prostě tomu děcku nedaj spát a dospělý je třeba ještě ani neuměj rozklíčovat... a taky o nějaký daný energii nebo jak to říct. každýmu stačej různý hodiny spánku denně, a to už od mimina.

mialagia
13. dub 2017

@normalnimatka mno dobře, ale ta citlivost, je právě vrozená, tzn. geny🙂holt se vám to tak s manželem spojilo..plus i dědičnost ob generaci -babičky, dědové..nebo je i možný, že tam jsou nějaké vlivy v těhotenství nebo porod..

normalnimatka
13. dub 2017

@mialagia ne všecko, co je vrozený, jsou geny... ale to tady nechci rozebírat.... faktem zůstává, že prostě každý dítě, člověk, je jinak nastavenej. ať už za to může cokoliv...

mamitom
14. dub 2017

My zkoušeli taky vše možné. Režim jsme nastavovali od narození - k prdu, zkoušeli jsme homeopatii, bachovky, zpívat, nezpívat, dát do jiného pokoje - po půlce noci mazal zpátky, postavení postýlky dle feng šuej, atd atd. Stejně se budí - dnes vcelku dobrá noc, jen 5x... Ale věřím, že se to zlepší. Taky mám kolem sebe spoustu maminek, kterým děti spí údajně! od narození celou noc, ale počkám si až budou mít třeba druhé dítě a budou to mít úplně jinak... Jedna kamarádka taky odmítá dítě nosit, spát s nima v ložnici, nechávala vyřvat... Teď čeká druhé a snad to nebude tak protivné a nakamarádské dítě jako to první :(

kassandra1
14. dub 2017

@normalnimatka Naopak si myslím, že úzkostlivá je matka a ta to pak přenáší na dítě.

normalnimatka
14. dub 2017

to je zajímavý, že mámy od dětí, který maj problém se spaním, co znám, jsou naopak právě docela dost na pohodu a snášej i to nespaní dost statečně a s úsměvem.. tohle potkává lidi, který na to tak nějak maj to vůbec snýst v tomhle zkoušení od dítěte nějak uspět:D
jinak bezpochyby se emoce na děti přenášej dost..

solinka1974
14. dub 2017

Mam skoro jedenacti mesicniho chlapecka a mam to podobne. Spat chodi cca v 8 vecer, vstava v 7 rano. Budi se nekolikrat za noc, ale ne do uplneho probuzeni. Zjistila jsem, ze ho budi nuceni na curani. Ne mokra plena, ale ten pocit, ze se mu chce curat, musi se vzbudit, zatlacit, vyprazdnit a zase usnout. Zkousela jsem BKM, latkovky, nelatkovky, probudit, nebudit... Je to porad stejny 😀 Proste sebou pul hodiny mele, popolejza, knoura, natahuje se... Mne to budi a nemuzu pak usnout. Je taky kojeny, takze mnozstvi tekutin nedokazu ovlivnit. Jo - a spi se mnou v posteli, ve vlastni postylce ani ťuk, rezim nerezim. A manzel spi taky jinde. Proste chci, aby byl vyspanej aspon jeden z nas, nemusime se morit oba. Ono to prejde. Az mymu.i tvymu bude 18, si pis, ze budou chrapat do obeda, i kdyby vedle nich nekdo strilel 😀

normalnimatka
14. dub 2017

@solinka1974 doporučuju zkoušet dávat na nočník nebo prostě nad vanu/belík/záchod, a snad se takhle jednou vyčůrá a pude mu to i příště...

zuzkaasteli
14. dub 2017

Hele deti jsou potvurky chytre,pokud to jsou zuby a ze stolicky muzou bolet,prso ma na uklidneni,ale muze to byt i zvyk a zkratka chce.mit mamku porad pri ruce a kdyz ma.nocni mury nebo ho neco boli,zklidni se tim.rady kamaradek,ze to neni normalni jsouhloupe,kazde dite je jine,jedno spi,druhe nemusi vubec..

solinka1974
14. dub 2017

@normalnimatka BKM praktikujeme. Tim to neni. Kdyz jsem ho v noci budila na curani, bylo to ve finale jeste horsi 😀 Ale cim je starsi, tim min se budi. Asi ma vetsi mocovy mechyr. Nebo se vic poti 😀 😀 😀

normalnimatka
14. dub 2017

@solinka1974 aha, takže on jako potřebuje, ale nevyčůrá se, nemůže se pořádně probrat ze spánku jo? a přitom pořádně zabrat taky nemůže...?

solinka1974
14. dub 2017

@normalnimatka No usne, a treba po dvou hodinach se mu chce, ale nevycura se hned proste. Jakoby to zadrzoval chvili. Myslim si, ze pres den ten pocit na curani proste moc nevnima (hraje si, leze, cteme si... curani je vedlejsi 🙂 a taky leccos chytnem do kybliku - ale spis casuju, signaly davno nedava ☹ ). V noci ma na vnimani pocitu k curani asi vetsi klid. Kdyz jsem ho budila ve snaze dat ho na kyblik tak řval vzteky co ho budime a just necural. V noci chce proste do pliny, no. Jen.mu asi dlouho trva nez se probudi tak moc, ze to pusti 🙂 To slysim, jak tlaci. Jakmile je hotovo, usne na dalsi 2-3 hodiny temer okamzite.

michalusenka
14. dub 2017

popravde docela me to i pobavilo protoze ja jsem se nevyspala za rok a pul co je dcera na svete! usinani na rukach pri um v sede, kolikrat se za ni je jeste nekolikrat (za pul hodky a pak treba za rok) a uspavani na novo...od 10 m spi vetsinou od pulnoci s nama v posteli protoze jinak rve v postylce, budi se pak jeste jednou ci dvakrat na um....zaclo to rustem dvojek (zubama)

anykka
14. dub 2017

Dcera začaala spavat před 2 rokem sama v pokoji, uspavala jsem stále kojením a běhala jsem za ní na chuvičku a kojila, pak jsme odnaučovali na flašku s kakaem, což jsem první týden uspavala v náručí a zpíváním, jak byla zvyklá u prsa. po týdnu jsme usínali s flaškou v posteli. Sice za náma v noci přešla do ložnice, když se vzbudila, ale byl to uspěch, a co se za rok narodil malej, tak po dobu porodnice hlídal tatka a naučil si ji zase v ložnic..no a jak to dopadlo? Spava tam s náma už pořád, ze zažátku to šlo ve 3, ale v půl roce jsem si malého vzala do postele , takk jsem já s dětmi v ložnic a manžel spí v pkoji. Samozřejmě, je mi to někdy líto, že nespíme normálně dspělí a děti zvlášť, ale.....uteče to jako voda, pujdou pak společně do pokoje a už mě potřebovat nebudou. tím chci říct, užívej si kojení, pokud to jde, i když se dítko budí, dcera prospala celou noc až snad ve 3 letech, ale každé dítě jiné...

anykka
14. dub 2017

a ještě metodu vyřvat, podle mě hodně stresující pro dítě, zvlášt, když se pro to rodič rozhodne v pozdějším věku, kdy už je naučené na to prso, jsem asi měkká, ale raději jsem chovala klacka 2letýho 🙂

solinka1974
14. dub 2017

@anykka Ja si vzdycky reknu, ze clovek je savec a tvor socialni, tudiz mi fakt nevadi, ze mam prcka u sebe. Vsem svym detem jsem zpivala a vypravela pred spanim tak dlouho, dokud nevytuhly (a ja s nima vetsinou). Mnohym to pripada jako veliky diskomfort, pro me je to naopak velice komfortni stav. Neumim si predstavit mit kojence v pokojicku. Ale nic proti tomu, kdyz to tak nekdo ma...

catf
14. dub 2017

@johanka1892 moje dcera do cca 6 měsíců spala krásně, bez probuzení od 20 hod do 7 ráno, jakmile začala lézt a sedět (je v tomhle trochu napřed), tak se taky začala budit několikrát za noc a stále to trvá, navíc jí teď vyrostly 4 zuby, v 6 měsících měla první hexu a nedávnou druhou. Teď jí je 8 měsíců a budí se pořád, ve spánku leze a posadí se a to jí probudí. Taky kojím a prso jí rychle uklidní. Na čas jsme ji taky přesunuli k nám do postele, ale začalo se to časem zhoršovat, ve svojí postýlce spí teď klidněji. Taky jsem přemýšlela, čím to je , že se tak často budí, hladem to není, respektive za tu noc opravdu pije tak jednou, jinak prso používá na uklidnění. Buzení připisuju tomu množsví změn, kterými prochází (nevím, jestli hexa má na to nějaký vliv) a nijak drasticky neplánuji to řešit. Samozřejmě se snažím přijít na to, co to způsobuje a jak se to dá zlepšit, ale zatím jsem na nic zásadní nepřišla. Někdy máme dobrou noc, když se probudí 2x,uvidíme jaká bude ta dnešní🙂. Malá dneska usnula cca v půl desáté a teď užse tam chruje, asi se jí něco zdá, a za chvilku bude potřebovat pochovat a znovu uspat. Já si dávám kapku červeného vína a relaxuju🙂
Jo a navíc máme 2 kocoury, takže když zrovna malá hezky spinká, tak si oni vezmou do hlavy, že bychom měli vstávat. Ještě bych dodala, že malá přes den téměř nespí, dopoledne a odpoledne dá 30 minut doma, jinak spí cca hodinu v kočárku na procházce 2x za den.
A mimochodem, jsem pražačka a je mi 40,dítě jsem si pořídila po zralé úvaze😉

anykka
23. dub 2017

Ano, malej to taky dělal, když začal lézt tak ze spani kopal nožičkami, sedal si... Ano, jsou to změny. Ale já osobně ti beru tak, že děti se příště budí, dokud nedospeji do toho věku /u nás ty 3 roky / kdy zvládnou spát celou noc. Někdy to máme co 20 minut za malymu běhám, z toho se vzbudí 2x za noc... Někdy dokonce sedí na posteli, nejde uklidnit, napadly mě i noční děsy, ale to snad ne, prostě to je zřejmě tím, co si dítě prožije za den, tak mu to mozek zpracovává, budí se. Nevím.... Neřeším to, pokud to není extrémní, prostě to tak je a kdo po tom pátrá, možná dohledat odborné články o tom... Však děti odrostou a budeme pak moct spavat jak budeme chtít, beru to tak. A s kojením plánuji skončit až příští rok, jak mu budou 2...Možná déle... Kdo kdo ví, ale je to pro něj uklidňující a nechci jen tak přestat.. Mimochodem, v noci taky hned přiložím, ale už nestačí jen si podudlat, je pricucly dokud se mliko nespustí 😊 pak se můžu otočit zády do lepší polohy 😀