První chůze, první pády. Kdy to skončí?

hanydve
18. bře 2022

Holky, náš roční syn už ťape skoro dva měsíce. Říkáme si, že čím déle chodí, tím spíš by měl mít větší stabilitu, ale rijde mi to všechno nějak naopak. Je jak nerizena střela. Při chůzi neustále zvedá hávu a kouká do stropu, nebo rovnou běhá.. Nedává vůbec pozor kam jde, nebo jaká je pod ním překážka kolikrát si zakopne i o své nohy a já si říkám, bude to ještě horší nebo si konečně začne dávat trochu bacha? Chápu, že z toho asi nemá rozum ale já už jsem z něj na prášky, rotoze tomu není tak dávno, co si rozrazil zoubky a včera znovu. Snažím se ho od první chvíle, kdy se to stalo více hlídat, ale přijde mi, že čím víc ho hlídám, tím horší to je. 🤦‍♀️

leniczka23
18. bře 2022

Na já mám pocit, že u nás to bylo u obou dětí až tak kolem 2 roku, kdy už sem nemusela být nonstop ve střehu u každé překážky atd.
Já teda nechávala děti dost padat, za mě i to se musí naučit, ale ve střehu jsem byla dlouho no.

jjasmina
18. bře 2022

malá padá i ted ve 2r tak nevim 😀

hanydve
autor
18. bře 2022

@leniczka23 to je jasný, že padá, nejsem u všech pádů, ale mám noční můru z toho, že si opět rozsviha zuby. Tak to bude ještě veselo. 🤣👍 Díky za odpověď

leniczka23
18. bře 2022

@hanydve budu upřímná, já tohle období nesnáším a jsem opravdu vděčná, že už to nikdy nezažiju.🤣🤣 Ale předpokládám, že ti tu třeba někdo napíše optimističtější komentář 😁😁 ale já teda nememal opatrné ani jedno dítě, na tom hodně záleží no.

konidana
18. bře 2022

@leniczka23 ja mela nerizeny strely, hlavne tu prvni, ale kupodivu nikdy nic vaznyho. Padaly, mely furt modriny a zedreny kolena, a kde co, ale tim to koncilo. Az kolem dvou let rozsekly celo poprve, oba, kluk casem asi 3x😅, jinak nic😎

konidana
18. bře 2022

@hanydve jo a chodily oba od 10.m ... no behaly, chodit se naucily az mnohem pozdeji😂😂😂
Koukani po vejrech bylo nejhorsi kdyz jsem jela s holkou na kole, kdyz ji bylo asi 9 let. Byla schopna se behem dbe nekolikrat vyflakat, protoze si povidala otacela a nejaky obrubniky a sloupy v ceste zaregistrovala az kdyz ji vyhodily ze sedla🙄🤣

lida9
18. bře 2022

nech padat, kdyz nebudes chytat, tak si natluce a zjisti ze to fakt boli a pak byvaji opatrnejsi, aspo chvili teda😀 ale jak psaly holky, deti mi padaji i ted v 2 letech a obcas jsou to pekne slupky😀

hanydve
autor
18. bře 2022

@lida9 Jasný, já ho nechávám padat, jen teď při každém jeho pádu vidím rozbité zuby. Jak jsem psala, za poslední tři týdny se to stalo dvakrát, moc hezky pohled to nebyl a já jen doufám, že už to příště ty zoubky neodnesou nebo mě trefí.

konidana
19. bře 2022

@hanydve nektere deti nejsou tak obratne a padaji vice.... preju ti, aby to nebyl tvuj pripad a ditko z toho brzy vyrostlo😘

jane46
19. bře 2022

Neboj, to je jen obdobi a prejde... Ne, to jen na odlehceni 😅
A v cem chodi? Bosky? Nemuze zakopavat v botach?
Jinak to chce fakt cas, ty male deti vubec nemaji pud sebezachovy mi prijde a cely svet je pro ne novy a uzasny.
Uplne nej des bylo, kdyz se prcek rozbehl z kopce po asfaltu... To jsem je fakt honila a brzdila. Asfalt + dite = 😖😱

janinasm
21. bře 2022

@hanydve Brzo se to zlepší, neboj! Sice bude asi padat pořád, ale bude mít lepší stabilitu, bude pohyblivější...... vydrž