První miminko - při koupání se vždycky pokaká

kacenkapotmesilova
21. pro 2018

Dobrý večer mám 15 denní holčičku Kačenku.
Každý večer koupeme položím si vaničku v obýváku na židle a na nosím do vaničky
vodu.
Vezmu svléknu dítě ponořím malou do vody a ona se mi po chvilce posr.
Vyndám malou a skončí v koupelně pod kohoutkem.
Nechávám cvilku bez pleny a stejně to postí do vody a nebo po koupání na podložku.
Dá se nehodám předejít co s tím

fly80
21. pro 2018

@kacenkapotmesilova Che. Znám. To dělá ta teplá voda. Některé děti to tak mají. Být tebou, tak ji vůbec nekoupu a rovnou sprchuju. Každopádně by to nemělo být každý den. To už ti měli říct v porodnici. Já byla vždycky na nervy, když se mi malá posrajdila na tu podložku, protože co s tím pak, že 😉

zelenaesmolda
21. pro 2018

@kacenkapotmesilova jinak neni dobre dite koupat kazdy den,zbytecne ho to vysusuje.

pribylovapetra
21. pro 2018

@kacenkapotmesilova a nepocura se treba po rozbaleni plinky? kdyby jo,mozna by to byla adeptka na vyzkouseni "bezplenkovky"

hanih
21. pro 2018

@kacenkapotmesilova Pokud by to mělo být teplou vodou, zkusila bych chvíli před koupáním nahřát bříško (jako při prdíkách) a počkat, jestli se nevykaká do plínky. Ale je to teda spíš jen taková moje teoretická úvaha, jestli to zabere fakt nevím. Jinak taky bych doporučovala koupat spíš obden, aby se zbytečně kůže nevysušovala. Ostatně není proč koupat denně. Tak malé miminko se může zašpinit jen počůráním nebo pokakáním a to se stejně utře/umyje při přebalování.

preiba
22. pro 2018

Já taky koupala každý den a syn je v pořádku. Byl to kus chlapa a byl pořád spoceny, takže mi říkala i doktorka, že to vůbec nevadí, že je to jen takhle zažité z dřívější doby kdy nebyly tak kvalitní přípravky na koupání a po koupání... 🙂

leneee
22. pro 2018

@kacenkapotmesilova My deti take koupali kazdy den,meli to radi a dodnes jaou vodomilove. Pridali jsme do vody olejicek od Eone a pak meli krasnou hebouckou pokozku. Ze se pokaka je preci dobre,uvolni se a ulevi si a vy pak na zaver osprchujete 🙂 casem to prejde,nebranila bych ji v tom 🙂

zelenaesmolda
22. pro 2018

@preiba vzdyt je to presne naopak,drive se naopak koupalo denne.a s pripravkama to nema moc co delat,ty chlor z vody neodstrani

preiba
22. pro 2018

@zelenaesmolda řídím si tím co mi řekne lékařka, nikoli co napíše nějaká mamina na Konikovi. Jen píšu, co mi řekla.. Syn nikdy nebyl nemocný, ani nachlazeny, s kůží také nic neměl. Budou mu tři roky. 🙂

zelenaesmolda
22. pro 2018

@preiba a co treba si precist doporuceni z vice zdroju a neverit slepe pediatrovi? 🙂

hanih
22. pro 2018

@preiba Tam jde jen o to, že časté koupání prostě obecně vysušuje pokožku. Samozřejmě, že některým dětem to nevadí a nijak se to neprojeví, jiným naopak ano a pak mají suchou kůži. Taky jde o to, že většina dětí to denní koupání fakt nepotřebuje. Ovšem pokud máte dítě, kterému časté koupání nevadí a chcete koupat denně (nebo je to z nějakého důvodu třeba), nic vám nebrání. My ostatní tady jen dáváme informaci pro zatím nezkušenou maminku, že koupat denně vůbec není nutné.
A jinak souhlas se @zelenaesmolda - nevěřit slepě pediatrovi a zkusit víc zdrojů a vlastní rozum. Ostatně on každý doktor vám na jeden problém doporučí jiné řešení. Viz třeba nedávno tu byla diskuse o tom, že cca sedmiměsíční nebo osmiměsíční miminko dle doktorky málo přibírá a doktorka radila radikálně omezit kojení a přejít co nejrychleji na pevnou stravu. Mě při nepřibírání o něco starší dcery zas doktorka radila hlavně co nejvíc kojit a do toho nabízet i pevnou stravu. A kterému pediatrovi pak věřit, že?

preiba
22. pro 2018

@zelenaesmolda tak ani má druhá pediatricka, co k ní teď chodím s tím žádný problém nemá 🙂 syn byl celý věčně spoceny, než ho nechat spoceneho chudáka nebo ho otirat jen zinkou, což se absolutně mine účinkem bylo lepší ho rovnou umýt celého a co se týče spodku, tak ubrousky mi přijdou dobre tak na výlety, doma jsem mu také každou chvíli myla přirození a prdelku.. Sama si neumím představit se zapotit nebo jít na záchod a večer se neumyt... Nikdy vysusenou pokožku neměl. Neříkám , kdyby se tolik nepotil, je možný, že mu budu mýt jen tu prdelku a pindika, ale takhle opravdu ne... Sama bych takhle nechtěla být 🙂 jinak vím, že v porodnici říkají obden, ale taky mi na to nic nikdo neřekl. 🙂

zelenaesmolda
22. pro 2018

@hanih presne tak,pediatri se v hodne vecech rozchazeji.jako ja treba nechapu fotky utz na MK a zadosti o diagnozu viz je mi to a to,muzu byt tehotna?ale kdyz si necim nejsem jista zeptam se pediatra a taky projdu ruzna fora na netu a nejak si z toho vyvodim zaver 🙂

preiba
22. pro 2018

@hanih však píšu, syn byl šíleně upocený týpek, který by byl spíš opruzeny všude po těle kdyby se nekoupal.... Zvlášť záhyby, vlásky, takže u nás to byla potřeba a vodu od narození miluje, tak to bylo i moc příjemný pro všechny. Dodnes je to potapka 😊

papaja90
22. pro 2018

Koupu každý den, už od narození, myslím že když člověk mimčo každy den nemydlí jak šílenej a pak namaže olejíčkem, je to ok, nemáme problém s pokožkou, že by měla suchou nebo tak. Je to takový rituál, vykoupat, napapat a spát....trošku to malou unaví. A to že se vykákne, to mě taky obcas udělá...tak co, vaničku mam ve sprše, vyleju a natočím novou.

gruyerre
22. pro 2018

To už jsem taky slyšela, že se nemá koupat každý den. Nicméně řídím se svým úsudkem a koupu obě děti každý den v čisté vodě bez kosmetiky, občas dám kapku olejíčku. Ty dětičky prostě jinak smrdí. Obzvlášť miminko, třebaže mu myji zadeček po kakání pod kohoutkem, stejně to není dokonalá očista jako pak večer ta vana. Navíc v záhybech má všelijaký bordel a ten mu chci taky denně umýt. A v neposlední řadě, mé děti vanu milují.

zelenaesmolda
25. pro 2018

@gruyerre s tim zadeckem souhlasim a taky s tim bojuju.male ta prdelka proste smrdi i kdyz ji pokud zrovna nekoupu ten den napustim vodu do umyvadla s pripravkem do koupele a umyju hadrikem i trikrat tak to neni ono.ale zase ji nechci koupat kazdy den at se zbytecne nevysusuje...

kacenkapotmesilova
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacenkapotmesilova
autor
9. led 2019

Vyřešila jsem to tak že před koupán jdu s malou do koupelny, tam pustím vodu do vany .
A malá to pustí do plínek náhodou jse to zjistila nevím proč ale funguje to a až pak jdeme koupat.
Já koupu a budu koupat každý den nevím proč by měla čistá voda někomu ublížit
koupávávalo se každý den běžně říka mamka a nic se mi nestalo.

hanih
9. led 2019

@kacenkapotmesilova Ta čistá voda "ubližuje" tím, že vysušuje kůži. Pokud má tvoje dítě kůži v pořádku, je samozřejmě jedno, zda koupeš denně nebo méně často. To koupání miminek ob den se doporučuje spíš jako prevence vysušování kůže. Já svoje děti koupu ob den a stejně má starší dcera suché bříško a záda. Když jsem ji v létě musela koupat denně, výrazně se to zhoršilo. Moje mamka mi zas říkala, že jsem jako malá taky měla suchou kůži, až se mi loupala, nicméně tehdy se doporučovalo koupat denně, tak mě prostě koupala každý den a pak mazala vším možným několikrát denně a byla z toho nešťastná.

vitezove
9. led 2019

@kacenkapotmesilova super. Být váma, ještě to "vytůnim" tak, že jí podržím nad záchodem, nočníkem, umyvadlem... a budete to mít úplně bez práce a čistou plínku 🙂).

dadulakk
9. led 2019

Taky jsme koupali syna už od miminka každý den, ale jenom v čisté vodě a bylo to k nezaplacení, nebyl zpocenej a ulepenej a měl koupání moc rád a dodnes má 😏

bayt
9. led 2019

@kacenkapotmesilova Hm, to mi malý udělal párkrát taky a upřímně, vzhledem k tomu, že měl koliky, tak já měla radost 🙂)

Jinak já jsem vždy koupala denně, malý koupání miluje, je to malý vodník. Byl to už takový rituál. A naopak, když jsem nekoupala denně, nebo nemyla hlavičku, tak se mu objevily pupínky apod., což spravila pouze čistá voda (žádné olejíčky do koupele).