Rourkovani 3,5 měsíčního miminka

anetasrogi
18. črc 2019

Ahoj maminky, prosím o radu. Mám 3,5 měsíční holčičku. Od porodnice trpí na prdiky, což by nebyl až takový problém, spíše mě trápí že jí musím denně pomáhat trubickou, aby se vykadila. Tedy spíše že začátku to bylo denně. Měla i pár „světlých“ chvil kdy kadila sama, ale poslední dobou nastoupila opět rourka. Když jí nepomůžu tak se strašně kroutí, tlačí, pláče, ale nic nepomáhá. Zkoušela jsem i eliminacni dietu na ABKM ale bez výsledku. Poslední dny z ní ale vyleze takové světle žluté táhlé ????, je to jako žvýkačka. Nevím čím by to mohl být. Nevysledovala jsem nic ve své stravě co by jí vadilo. Zkoušela jsem různé kapičky, probiotika Biogaia, cvičení, i bezplenkovku. Aktuálně jí dávám jen Biopron a Baby D místo Vigantolu. Doktor mi říkal že mám prostě dal trubičkovat. Máte některá podobnou zkušenost??

cizinkaa
18. črc 2019

@anetasrogi kojena?

pe_tu_ss_ka
18. črc 2019

@anetasrogi malého jsem rourkovala od 2 měsíce až do skoro 6, než začal se zeleninovými příkrmy a než se zácpa pravidelně přetáčet na bříško.. Ot tě doby už rourku nepotřebujeme.. Ale malý to měl po nasazení železa. Jinak jsme mu zkusili dávat všechny možné kapičky a stejně víc nepomohly než pomohly, vyzkoušeli jsme i masáže, nahřáté pecky, nošení i cvičení.. Jinak měl po tu dobu různé barvy i konzistence.. Někdy to můžou způsobit právě nějaké kapičky.. Držím palce, ať je maličké brzy dobře ☺️ určitě se rpurky zbavíte, ale pokud pomáhá, tak bych jí nezatracovala 🙂 nám každý říkal, jak si zvykne a není to pravda 🙂

anetasrogi
autor
18. črc 2019

@cizinkaa ano, plně kojím 🙂

anetasrogi
autor
18. črc 2019

@pe_tu_ss_ka moc děkuji, uklidnila jste mě 🙂 v mém okolí toto právě nikdo nezná, a tak mi tvrdí že to není normální, že musí mít nějaký zdrav. problém :(

pe_tu_ss_ka
18. črc 2019

@anetasrogi malý měl opravdu různé nadilky.. A taky jsem byla dost vedle, zvlášť když má za sebou operaci na trávicím traktu.. Ale malému nikdy nic nebylo, byl usměvavý (vždy tedy po rource 😀), spokojený, bez teplot.. Tak jsem to nikdy neřešila 🙂

pribylovapetra
18. črc 2019

Jestli kadi žvykacku,tak to fakt normalni neni. Musi vadit neco ve tve stravě a nemusi to byt mleko. Me takhle decka reagovali na oříšky.

anetasrogi
autor
18. črc 2019

@pe_tu_ss_ka no to věřím... Malé se taky vždycky úplně uleví, už jen když jí sundam plenku a vezmu rourku tak ví že jí pomůžu, a pak je usměvavá, upovidana 😊

barkasykorka
19. črc 2019

Úplně v klidu, já jsem rourku používala od 4 týdnů asi do 5 měsíců u syna každý den. Za mě nejlepší vynález 😉 pak začal prikrmy, víc se hýbat, pretacet se a najednou nebyla potřeba. Četla jsem spoustu názorů, že je to návykové, že se sám nikdy nevykaka a podobně...

zelenaesmolda
19. črc 2019

@anetasrogi
problem u te rourky je,ze si na to telo zvykne a kdyz ji pouzivas casto tak pak bude mit problem normalne se vykadit.

leilinka1234
19. črc 2019

Dceru jsem rourkovala do 7m. Nešlo jí vůbec kakání. Říká, že se kojenec nemusí kakat třeba týden, ale já věděla, že je "plná". A taky že jo. Vždycky s pomocí se vyprazdnila tak, že jsem se nestačila divit. Ohledně té zvláštní stolice neporadím. Můžu říct jen to, že dlouhodobé a časté rourkování nemá žádné následky. Dcerka jen potřebovala dozrát.

andrisek123
19. črc 2019

@anetasrogi já syna rourkovala od 2 měsíců cca do 10. Až začal chodit kolem nábytku a být ,,akční,, tak začal kakat sám. Ale taky nám všichni říkali, že to není normální, ale bohužel to tak někdo má...

priefi
19. črc 2019

@anetasrogi zkus biogaiu, my to meli stejne. Po biogaie mel vodnatejsi stolicku a zacal kakat sam. Pak ale prisly prikrmy a ty mi ho zase ucpavaji, jeden den kaka a dalsi se treba uz trapi, asi zalezi, co mu dam

malytlustyhroch
19. črc 2019

Pouzivali jsme ji naposledy cca v sesti mesicich, nektere dny to slo bez ni, jine to byla rourka trikrat za sebou (obvykle po nejake moji dietni chybe, to bylo spatne 1-3 dny). "Nezvykl" si, s kakanim nikdy pozdeji zadne dalsi potize nemel, zadne zacpy, zadne nadstandardni nehody po odlozeni plenek, proste dal uz to bylo v pohode - ted uz jsou mu tri. U nas hodne vadily kynute vyrobky, az do toho pul roku. Jestli jste jeste nezkouseli, doporucuji brisko nahrivat fenem. Jestli to ale bylo lepsi a ted je to zas horsi a trva to dyl nez par dni, tak bych po pricine patrala, premyslela, co se zmenilo atd., je bohuzel spoustu dalsich potencialne problematickych potravin mimo mleka, a popravde mlecne slozky jsou skoro ve vsem (nektere uzeniny, nektere pecivo, sladkosti atd.).

drakenn
19. črc 2019

Problém bych viděla v tom částem rourkovani, drazdite ji střevo tak, že z ní vyjde, to co ještě nemá..něco jako u průjmu..běžte se poradit s pediatrou, jak tu rourku odstranit.

lennisek1
20. črc 2019

Nečetla jsem komentáře, ale dcerka měla taky problém se vůbec vykadit. Asi do 3. nebo 4. měsíce jsem používala rourku, zkoušela vše od probiotik, přes masáže až po tejpy.. trpěla na silnou koliku plus se právě sama nevykadila. A jediné, co nám zabralo byla bezplenková metoda. Když jsem už byla zoufalá, chytla jsem ji za nožičky (ty měla u bříška) a asi hodinu s ní byla nad umyvadlem. Vykadila se, koupili jsme plastovou misku, pár dní to trvalo dlouho, než se vykadila a pak už stačilo jen sundat plinu, dat ji nad kyblik a kadila o sto šest.. nikdo mi nevěři, že tak malé dítě tohle dokáže ovládat a všichni zírali. Osobně si spíše myslím, že jí pomáhalo to, jak jsem jí držela.. kazdopádně za nás to byl zázrak jak pro malou, tak pro nás..

puhelin
20. črc 2019

U nas pomaha bezplenkovka - teda jeji cast. Spociva to v tom, ze si miminko v klubicku oprete zadni casti hlavicky mezi prsa, podrzite ho pod stehny a na podbrisek pustite vlaznou vodu. Takhle ho pri kazdem prebaleni nechate "vypustit ducha z brucha" - vyprdet, vyprazdnit. Vlazna voda uklidnuje a uvolnuje streva. Sice jsem nikdy nedokazala odhadnout, kdy presne bude kadit nebo prdet, takze proste pri kazdem prebaleni jsme tohle zkouseli (prebalovak v koupelne vedle umyvadla), tim padem nemusite pouzivat ani zadne vlhcene ubrousky. Pak uz si zvykla a uzasne to zvladala sama. Delali jsme to od zacatku kvuli oplachovani a pak nas napadlo ji nechat takto vyprazdnit.

puhelin
20. črc 2019

@lennisek1 Skvele, presne tak jsme to delali i my 🙂 Jen teda uplne ne bezplenkovku, protoze ne vzdycky jsme to poznali, ze se neco chysta. Ale vychazeli jsme z te metody.

bayt
20. črc 2019

@anetasrogi Já jsem rourkovala skoro denně první tři měsíce, občas asi do čtyř měsíců...Bezplenkování jsem zkoušela, ale moc to nefungovalo, vlastně vůbec. Malýmu to prostě nešlo a bylo jedno, jestli nad umyvadlem nebo byl v pleně.

anetasrogi
autor
21. črc 2019

Bezplenkovku jsme zkoušeli ale bez úspěchu. Mě ani tak netrápí ta trubicka, spíše ta konzistence stolice kterou z ní vytáhnu. Je to jako zubní pasta. A nevím z čeho

priefi
21. črc 2019

@anetasrogi my to taky tak meli (konzistence ala zubni pasta) pomohla biogaia 😉