Rozdíl mezi prvním a druhým těhotenstvím a porody

katalines
18. říj 2007

Jsem podruhé těhu, zatím jsem na začátku ... ale zjímalo by mě, jaké rozdíly mohou být, ať se to týká celého těhu nebo porodu. Někdo říká,že porod druhého mimi je rychlé, ale jiní zase,že je o mnoho horší...
Tak by mě zajímalo na co všechno se mám připravit a co všechno můžu čekat,ale samozřejmě je každý individuální...

emjee
10. zář 2008

dukie • 1d • 28. prosinec 2007 ve 21:06
Krásný večer přeji všem, které sem zavítáte. Chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s těhotenskými příznaky... byly u Vás u prvního i u druhého (případně dalších...) těhotenství stejné nebo se lišily?

honzulka • 2d • 28. prosinec 2007 ve 21:10
Ahoj dukie-já jsem teprve na začátku druhého a až tak moc si to první nepamatuji,ale přijde mi,že mi není tak špatně,jako při prvním.taky mě při prvním nebolely prsa a teď hrozně,až na prasknutí.... Jinak si můj druhý drobek se mnou nejdříve hrál na schovku,alě už se ukázal a 16.1.snad budu vědět víc.Jo a taky teď na rozdíl od prvního moc nemám chuť k jídlu..Což je pro mě příjemné...

dukie • 1d • 28. prosinec 2007 ve 21:22
honzulka: Děkuji za odpověď. A držím pěstičky, aby mimi hezky rostlo a nikam se už neschovávalo.

honzulka • 2d • 28. prosinec 2007 ve 21:25
dukie děkuji a tobě brzké //!!!Nebo už jsou???

dukie • 1d • 29. prosinec 2007 v 08:40
honzulka: Inu, uvidíme. MS měla přijít dnes, ale zatím nic. Tak si zaběhnu pro testík a zkusím to dnes otestovat. Čípek je zatím krásně zavřený, neznačí očekávaný příchod MS. Tak jsem moc zvědavá. Nicméně u prvního těhu (které, bohužel, nedopadlo...) jsem měla úplně jiné příznaky. A to již před vynechanou MS. Bolely mě bradavky, skoro jsem se jich nemohla dotknout. A občas mě bolelo v podbřišku, taková ta chvilková bolest podobná té, při které máš pocit, že je MS už tady - prý se tak projevuje roztahující se děloha. A vůbec mi nebylo špatně (to až později). No a teď mě naopak bolí prsa z boční strany a je mi špatně od žaludku. A bolesti v podbřišku nikde. Tak jsem z toho taková celá zmatená. Jediné, co je společné, je únava.

petkakrutik • 23tt • 29. prosinec 2007 ve 12:47
Ahoj, holky. Ja jsem tedy byla tehu jen jednou a bohuzel to nedopadlo, ale priznaky jsem zprvu nemela zadne, pak, kdyz neprisla Ms, me trosku zacaly bolet bradavky, pak najednou asi v 6 tt jsem mela strasne suchou pokozku a 7tt mi zacalo byt byt zle, ale nezvracela jsem, jen jsem mela divny pocit v zaludku a absolutne zadnou chut na jidlo. A tento pocit me drzel az do dne, kdy jsem musela na revizi. Zvlastni, ze mi bylo spatne i kdyz plod uz nezil...

evqa • snž • 29. prosinec 2007 ve 13:04
Ahoj holky, prosim vas, mam prosbicku, tyden jsem nedostala MS, boli me na dotyk bradavky a je mi po ranu zle, ale to nejak neresim, jelikoz se lecim se zanetem zaludku. Ale dneska jsem si delala test, mamatest a nic, je mozny, ze je jeste brzo, aby to bylo videt nebo ze to nekdy neukaze?Poradte prosim, moc si mimi prejeme. Papa

dukie • 1d • 29. prosinec 2007 ve 13:33
petkakrutik: Moje první těhu taky nedopadlo... Ale špatně mi bylo až tak od 6. tt, a to fest. Nemohla jsem sníst skoro nic. A když jsem čekala na revizi (v 9. tt), tak jsem si říkala, že je to hrozný... takhle se trápit a k ničemu... Ale hned druhý den po revizi se mi chuť k jídlu zase vrátila. Byla jsem tedy opačný případ...
Držím pěstičky, aby to napodruhé vyšlo a mimísek byl v pořádku.

dukie • 1d • 29. prosinec 2007 ve 13:35
evqa: A co děložní čípek? Je měký, tvrdý, krátký, delší, otevřený nebo zavřený?

evqa • snž • 29. prosinec 2007 ve 14:33
Zda se mi, ze je kratsi nez po MS, je mekky a myslim, ze zavreny.

petkakrutik • 23tt • 29. prosinec 2007 ve 21:11
mne taky bylo hned druhy den po revizi uz dobre. akorat me desne bolelo bricho, jak se mi zmensovala deloha do puvodniho stavu.

Holky, jak to s tim cipkem poznate, jestli je kratky nebo delsi, otevreny nebo zavreny ???

honzulka • 2d • 29. prosinec 2007 ve 21:47
Holky,mám na vás takový asi nepříjemný dotaz,ale můžete mi některá říci,jak jste poznali,že mimi není v pořádku?Já čekám sice druhé,ale mám větší strach než u prvního.často si hlídám prádlo,zda nekrvácím a občas mě dost píchne v podbříšku nebo jakoby na vaječnících a hned mi projede myšlenka,zda se mimi něco nestalo.Dvě moje kamarádky o mimi přišli v prvním trimestru,tak mám strach,aby to nepotkalo i mně..

dukie • 1d • 30. prosinec 2007 v 09:30
honzulka: Já to nepoznala. Snad krom takového podivného tušení od počátku, kdy jsem si stále říkala, že o tom nikomu nepovím, dokud nebudu vědět, že je vše v pořádku... ani knížku o těhu jsem si proto nekoupila... Ale mimo tohle jsem byla úplně normální těhulka. A pak paní doktorka oznámila, že mimi netluče srdíčko... a bylo vymalováno. Žádné příznaky nebyly.

Tvé obavy chápu, jsem na tom podobně s tím, že u nás se už jedno těhotenství nepovedlo. Žádné píchání na vaječnících sice nemám, ale občas mám takový pocit jakoby pnutí v jednom místě vpravo v podbřišku. Nedávno jsme s manželem studovali, jestli by to mohl být vaječník nebo slepák (je to hned vedle sebe). A to víš... hned jsem začala mít hrůzné představy, že je to třeba mimoděložní těhu, že se vajíčko uchytilo někde na vaječníku či ve vejcovodu... a dokud mi to paní kotorka nevyvrátí, budu z toho mít obavy stále... Ale snažím se věřit, že to tak není, že je mimísek pěkně tam, kde být má... a že bude krásně růst a dopadne to tentokrát dobře.

V každém případě... jestli máš nějaké pochyby, tak o nich pověz svému lékaři, může Ti jistě nejlépe říci, co se s Tvým tělíčkem děje. A měl by vědět o každém píchnutí, rozhodně se neboj, že si bude ťukat na čelo, že ho otravuješ s takovýma hloupostma. Já někdě onehdá četla názor lékařky: "V těhotenství je lepší vypadat jako hypochondr než přijít pozdě...". A asi na tom něco je. Tak nevěš hlavu, mimi je jistě v pořádku, jen o všem pro jistotu pověz panu doktorovi a on Ti to jistě potvrdí.

honzulka • 2d • 30. prosinec 2007 v 10:24
dukie-já už jedno dítko mám a těhu bylo v pohodě a podobné bolístky břicha jsem taky měla.Mimčo na Uz bylo uhnízděné tam kde má,takže to by taky mělo být v pohodě.Jen se asi moc hlídám a vzhledem k tomu co se děje v mém okolí a čtu tady na MK,tak plaším...Možná bude lepší na MK chvíli nechodit a věřit.Já jdu na gyn.až 16.1. a to je dlouhá doba a j jsem nervozní z toho,že po tom začátku teď nemám o mimi žádné zprávy...
Děkuji Ti za odpověď a určitě u tebe bude vše v pořádku,uvidíš..Ono je to pro to tělo taky pěkný záhul a ta děloha prý dost v těch začátcích pracuje...Tak ať Vám ten nový rok přinese jen dobré zprávy a vy se z mimi radujete...

moncicik • 2d • 30. prosinec 2007 v 10:52
Dukie: moje první těhu před skoro už sedmi lety bylo krásné , neuvědomovala jsem si nějaké obtíže žádné nebyly,jediné co jsem měla byla amniocenteza ale i ta byla v poho,porod krásný prostě pohádkové těhu.
(dodatek: nepoznala jsem že jsem těhu až doktor mi to řekl na 2.měsíci)

Teď jsem byla po druhé těhotná a to byl děs, od začátku jsem musela ležet,bylo mi zle,tlak,no hrůza ,měla jsem snad vše cose dalo mít nepříjemné v těhu.Porod byl císařem.Takže vše úplně obráceně.
(vynechala mi MS jeden den a já si udělala test a byli tam // a podle pozdějšího utz.mi to test ukazal už ve 2.týdnu těhu.)

Chtěla bych ještě jedno dítko ale nevím nevím,ale co tech 9.měsíců se to dá vydržet za to co mi to potom dá

zuzka.l • 1d, 13tt • 22. březen 2008 ve 21:32
Ahoj holky,myslite si,ze kdyz u druheho tehotenstvi mate jine priznaky,jine chute,ze to muze byt opacne pohlavi miminka?Jen jestli nekdo mate zkusenost

emjee
10. zář 2008

tiki • 1d • Dnes v 15:43
Ahoj holky,
minuly mesic jsem definitivne dokojila ditko. Po celou dobu kojeni jsem nedostala MS (celkem prijemna vec ), nicmene nechceme mezi detma moc velke vekove rozdily, tak jsem s kojenim pro jistotu skoncila. Ted jsem ve fazi, kdy ma nekdy prijit MS, uvadi se pry ze tak do 3 - 6ti tydnu po uplnem ukonceni kojeni. Vzhledem k tomu, ze nevim, kdy MS cekat, nemam absolutne zadnou kontrolu co se tyce potencialniho druheho tehotenstvi. To minule jsem podle priznaku poznala az dost pozde, ale to mozna byla nezkusenost. Ted uz vim, jak se u mne minule tehotenstvi projevovalo, ale slysela jsem, ze se to muze u druheho dost lisit (napr. par holek psalo, ze je u druheho decka vubec nebolela prsa).
Muzu vas poprosit o vase zkusenosti??? Diky...

marselina • 1d, 28tt • Dnes v 18:21
jé,já měla první těhu docela v pohodě,po dvou letech jsem otěhotněla plánovaně znovu a těhu je uplně jiné,už to tak nezvládám jako dřív,jsem víc unavená,nevolnosti jsou daleko horší než u prvního těhu.do 8týdne mi vůbec nebylo špatně až 9týden,drželo mě to do 5měsíce a ted se mi nevolnosti v 7měsíci vrátily znovu což u prvního těhu vůbec nebylo.

svoma
11. zář 2008

Ahojky,při prvním těhu mi bylo špatně jen trošku během druhého měsíce,jinak porod byl hodně rychlej. A při druhém těhu mi bylo strašně špatně až do konce sedmého měsíce,ale měla jsem i jiné problémy,nakonec se malá narodila před termínem. A jinak porod byl ještě rychlejší,ale přišel mi mnohem horší a to byla malá opravdu malá.