První těhu nevolnosti, druhé bez nevolností?

priefi
5. kvě 2018

Vim, ze je to individualni a kazde tehu je jine. Ale zajimalo by me, zda u tech, co jim bylo pri prvnim tehu spatne, je nejaka nadeje, ze pri druhem nebude. Predispozice na nevolnosti bohuzel mam (i mimo tehu je mi spatne v dopr.prostredcich, vadi mi vune)

maarkeetkaaa
5. kvě 2018

Ja to mam ted naopak s prvnim mi bylo lehce nevolno az v 9 tt, hned po probuzeni stacilo neco snist a bylo to dobry.. ted jsem jsem tehotna znovu a zaludek se mi zveda uz ode dne zpozdeni.. a to i vecer.. dovolim si rict, ze kazde tehotenstvi je jine..

adau
5. kvě 2018

Prvni mi bylo zle, plus dalsi a dalsi a dalsi tehu neprijemnosti. Ted skoro nevim ze jsem tehotna 😀 Jedinym spolecnym znakem je unava, jinak je to uplne jine 🙂

letadylkokane
5. kvě 2018

@priefi ahoj, mela jsem to naopak. Prvni tehotenstvi bez potizi, v druhem jsem nevyndala ctyri mesice hlavu ze zachoda. Kazde tehotenstvi je jine i u te same zeny 🙂

evakaspar
5. kvě 2018

Dvě těhu bez nevolnosti a jakýchkoli problémů a teď u třetího od začátku šílené nevolnosti, závratě, bolesti no všechny neduhy toto těhu je šílené. Předtím kluci teď čekáme holčičku.

vila_z_lesa
5. kvě 2018

Prvni tehotenstvi mi bylo blbe hned a porad jsem spala, v podstate cely prvni trimestr, ted mi bylo zlo hlavne od 8tt do cca 14tt, jakoze tehotenstvi lepsi, jenze se musim starat o malou, tak mi to ted prijde horsi, ted si nemuzu vzit volno a spat :-/

arevb
5. kvě 2018

V prvním těhotenství mi bylo špatně asi 2-3 týdny, teď u druhého těhotenství mám celodenní nevolnosti už 7 týdnů a ne a ne to skončit

fykyska
5. kvě 2018

První hyperemesis gravidarum - hubnutí 10 kg dole, zvracení několikrát do hodiny , kapačky , omdlívání 🙂 moc pěknej stav 😀 mírný pocit ulevy cca kolem 17tt dál 😀 u druhého též HG ale mírnější kolem 11 tt se zvracení měnilo na návaly na zvracení , kolabovaní celkovou ,,kocovinu,, 🙂 která se ale postupně zmírňovala kolem 8-9 měsíce celkem normální pocit ,,kocoviny,, 😀

misicka1988
5. kvě 2018

Já zase první 2 těhu naprosto bez nevolností , proto mě dost překvapilo že při 3 mě bylo hrozně. Bylo to teda těhotensví po více jak 16 a 11 ti letech....

sonislavab
5. kvě 2018

Ano, mozne to je. U prvniho jsem prozvracela 5 mesicu, ani vodu a caj jsem nepozrela, katastrofa. U druheho jsem sice nezvracela, zato unava a ospalost byla silena☺

lussinka88
5. kvě 2018

@priefi ja mam taky citlivy zaludek... presto jsem u prvniho tehotenstvi nevolnosti vubec nemela (objevili se az v 6.mes), vlastne jsem si stezovala ze jsem nemela jediny priznak tehu. U druheho je mi zle obden :-/

petrasipkova1
5. kvě 2018

První těhu holčička , nevolnosti, citlivost na vůně, žaludek jak na vodě, zvracela jsem každé ráno hned po probuzení asi do 5.měsíce. Druhé těhu kluk, nic, žaludek ok, zvracení žádné. Každé těhu uplně jiné, držím moc palce !

priefi
autor
6. kvě 2018

Holky moc vsem dekuji za prispevky. V prvnim tehu mi nevolnosti zacaly okolo 9tt a trvaly do poloviny 3.trim, pak paleni zahy po kazdem jidle a kdyz jsem snedla trochu vic, nez byla hranice, slo to vse pryc (jedla jsem jako vrabcatko). Nevolnosti jsem mela celodenni, ve 2.trimestru jsem vyhazovala obedy. Muj jidelnicek byl suchy rohlik, ktery jsem jedla behem dne formou prikusovani a po ruce ledova voda a lizatka. Celou dobu jsem chodila do prace, bila jako stena, zaludek na vode, ale zvladla jsem to. Moje babicka mi rikala, ze u prvniho tehu ji bylo hrozne spatne, ale u dalsich uz ok, tak snad to budu mit podobne jako ona 😊 mamka mela jen me a blila hodne cele tehu. Jeste jednou vsem dekuji a samozrejme budu rada za kazdy dalsi komentar.

snezenka123
6. kvě 2018

První dcerka, bylo mi nevolno, cca od 6tt až do 11-12, párkrát jsem zvracela,ale spíš nechuť k čemukoliv a hlad a bolest žaludku z hladu, ale nic mi nechutnalo..(zato potom sladké, ovoce na kila..)
Druhé těhu kluk, bylo mi špatně jen minimálně, zvracela jsem snad jednou. měla jsem úplně opačné chutě než u holky(maso, kyselé okurky, pikantní)
třetí těhu holka, a zle mi bylo od 6-18tt. Zvracela jsem i v noci, vše mi smrdělo, bylo mi strašně špatně:-/prostě děs běs..(potom chutě na mandarinky, přesnídávky, kompotované ovoce)
Nyní čekám 4 děťátko, no a nevolnosti začali cca zase 6 tt , naštěstí jsem zvládla nezvracet, ale nebylo k tomu už daleko, a zase, jako u holek, spíš večerní a odpolední nevolnosti, nechuť na nic ...jsem 12tt a pomalu to ustupuje🙂

yan01
7. kvě 2018

@priefi Já jsem to měla zase naopak. U prvního těhu všechno v pohodě, ani jsem nevěděla, že jsem v tom kdyby mi nerostlo bříško, ale u druhého jsem myslela, že vyhodím i oběd před týdnem. Chvíli jsem nemohla sladké, pak mi zase vadilo slané, no hrozně splašené chutě jsem měla a téměř ze všeho mi bylo špatně.

priefi
autor
9. kvě 2018

Krom nevolnosti, ktere teda prisly v 8tt, ne v 9tt, jak jsem puvodne psala (spletla jsem se), jsem byla i hroznetansky utahana, pres tyden, kdyz jsem chodila do prace, tak po navratu domu jsem spala, o vikendu jsem spala, udelala co bylo nutne a spala dal. Skoro cele tehu jsem ve volne chvili spala 😅 S nevolnostni mi zacala i totalni nechut k jidlu. Treba maso normalne miluji, v tehotenstvi jsem nemohla ani citit kureci, veprove, kruti, jen co jsem to ucitila, natahovalo me, kdyz jsem zkusila, vyhodila ihned. Proste mi nevonelo ani nechutnalo. Mohla jsem hovezi, kralici a teoreticky i kachnu, ale tu jsem vyhazovala, ale snist snedla a chutnat chutnala. Do masne jsem nemohla vubec, zezacatku mi to nevadilo, pak jsem si to tam jednou nakracela a rovnou nahodila zpatecku. Musel na nakup manzel 😅 Vareni bylo nekdy silene, vse mi smrdelo, v obchodech s regaly s drogerkou jsem mela co delat, takze jsem se od nich drzel fakt daleko, abych nic nevyhrkla, jizda dopravnimi prostredky max 5min, pak mi bylo zle.
Ted cekam na potvrzeni pristi tyden a obcas, hlavne kdyz jsem trochu hladova, zacina mi byt soufl. Tak doufam, ze tentkokrat to bude lepsi 😅

normalnimatka
4. zář 2018

@priefi a jak se to vyvrbilo, je ti líp, nebo hůř, nebo srovnatelně?🙂

priefi
autor
4. zář 2018

@normalnimatka od 5+5 zacaly nevolnosti, zaludek na vode a obcasne zvraceni, musela jsem nonstop jist, aby mi bylo aspon jakotako. V noci jsem sla jist i 4x, jak mi bylo spatne. Okolo 20tt se zacal.zaludek zlepsovat, ted ve 23tt mi uz je relativne dobre, ale mam problem s pachy, pokud mi neco smrdi, zvracim v ten moment, takze ted zvracim mnohem casteji nez v 1.trimestru a oproti 1.tehu je to taky castejsi. V prvnim tehu jsem obcas hodila savli, ale ve 2.trim teda mene, ale aspon ze muzu jist viceme vse, krom toho, co mi smrdi, treba tlacenku ani nahodou nemuzu citit, natoz ji jist. Hodne mi vadi smrad cibule, cesneku, mastnoty, uzene a jine takove smrady, pak nektere vonavky. Problem je, ze zvraceni prijde bez varovani,.ucitim a hned zvracim 😔 Ty hyca v lete mi taky nedelaly dobre, bylo mi spatne, slabo a tocila se mi hlava. Ochlazeni jsem ted opravdu privitala 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru