S dvěma dětma nemám už ani chuť na sex

micik001
10. lis 2009

Ahoj, mám dvě malé děti (2 a 4 roky) a po dvou těhotenstvích a dvou ročních kojeních mi ne a ne naskočit chuť na sex. Přes den mne okupuje malá, odpoledne obě děti a večer jsem unavená a jediné, na co myslím, je klid... žádné fyzické doteky, prostě sama pro sebe. Chuť na sex mám tak 1-2krát do měsíce, ale jinak vůbec... A začíná to být doma problém 😢

bejbypd
20. lis 2009

Dukie to co pises mi pride velmi smutne a momentalne chvilku po precitani by som pekne slovo na tvojho muza nenasla...naozaj si myslim aj ja ako ti radi mywiel najst si chvilku pre seba,zdvihnut si sebavedomie...stare osvedcene kadernicka,nejake to nove oblecko alebo jednoducho nieco,co ti urobi radost...si velmi sympaticke ziena na fotkach a myslim ze si nezasluzis taketo spravanie...a to s tym pachom alebo teda tym ze mu nevonias to celkom nechapem...pride mi to taka hlupa vyhovorka co predtym si vonala a zrazu nevonias?to ozaj nechapem 😠 kazdopadne ti budem drzat palce...no a k tomu sexu:ja nesuhlasim s nazorom,ze sex raz za tyzden alebo za dva ze to neni normalne alebo teda taky chlap...ked sme s tym mojim spolu zacinali,milovali sme sa aj dva,trikrat dennne a to kazdy den...mozno rok vkuse...narodila sa miska pred jej a po narodeni sme spolu dokopy nespali asi pat mesiacov co je dost...potom starosti s malym babom,k tomu sme do jej desiatich mesiacov byvali u svokrovcov ktori boli stale doma no sex minimalne...uz rok a pol byvame sami a myslite ze sa vela zmenilo?drahy je totalny workoholik ja tiez robim vsetko mozne vecer vystaveni obidvaja...no aj tak si vieme najst chvilku pre seba pritahujeme sa stale rovnako len sa akosi nevieme v posteli stretnut a ked uz tak to stoji za to...myslim ze mne ide viac o kvalitu ako o kvantitu a jemu takisto...som si ista ze na tom nie je nic zvlstne ze sa niekedy milujeme len raz do tyzdna...ked sa nemilujeme tak lezime pri telke,alebo si sadneme pod deku na balkon a rozpravame sa aj tri hodiny do noci o nasich pocitoch,zazitkoch o vsetkom...sex je pre mna dolezity to nehovorim a viem ze aj pre draheho ale su aj dolezitejsie veci a niekedy si obycajny rozhovor vychutnam ovela viac...

mywiel
20. lis 2009

Tak tak bejbypd spolocné chvilky maju tiez svoje caro a nemusi ist hned len o sex, treba si divat na vztah vcelku so vsim vsudy, ale je fakt ze nemat sex apon kazdy vikend ked uz cez tyzden sa nestiha alebo je unava, tak to je deprimujuce to by som nechcela.

berynka
20. lis 2009

dukie, jen tak zběžně jsem pročetla co píšeš a chci se zeptat... Už máš menstruaci? Nebo bereš hormonální antikoncepci? Napadlo mě, že by ti totiž mohla v těch "vašich problémech" pomoct ovulace 😉 . V poslední době si u sebe i svého okolí všímám, jak neskutečně funguje a mužský jsou vůči tomu téměř bezmocní 😝 😀 .

bejbypd
20. lis 2009

mywiel 😀 aj ja som si myslela ze je to deprimujuce,ale my sme sa o tom vela rozpravali a je pravda ze sme to velmi napravili...akoze castejsie,zase ja tomu mojmu vzdy poviem ze vies co by za to ini dali milovat sa so mnou? 😀 to ho vzdy rozosmeje,neviem preco 😀 a potom uz len rafinovane sa prejst v spodnom pradle okolo televizora na ktory pozera a je to 😀

rimmel
20. lis 2009

baby ale no tak zase ten sex nepodcenujme ale ani neprecenujme! mozeme mat i 3hodinovy rozhovor a k tomu aj 5minutovy sex 😝

dukie...jooj holka nemas to lahke ☹ a veru byt tebou tiez mi vseliake myslienky hlavou letia, myslim tu neveru a vies co si ja myslim na to ze si povedalaze mu nevonias? zeje to iba vyhovorka ☹ sama musis vediet ci ozaj inak vonias alebo vyslovene smrdis ako tchor co si nemyslim ze je tvoj pripad ci ano? ja ti fakt neviem poradit prepac a rady tipu dopraj si cas na seba atd co ja viem, ja osobne by som ani nemala chut ist ku kadernicke ak mam taketo problemy, ved naco? mna by mravce stipali situaciu nejak vyriesit, uzavriet, ale to som ja 😀 ja sa ani hadat nedokazem hned vsetko musim mat "vyriesene"

filipal zle si to napisla..nie ze nevera je dnes taka bezna ze to vela ludom pripada normalne, ale vela ludi neveru povazuju za normalnu a preto je taka bezna 😉

rimmel
20. lis 2009

dukie a k tomu honeniu..moj muz hovori ze ked si to robi sam je to take nudne a onicom ze s tym hned aj prestane 😀 ze to radsej pocka do zajtra so sexikom alebo mu to spravim ja...cize nemyslim si ze si to robi lebo je to jednoduchsie ci rychlejsie ci lepsie v nejakom slova zmysle 😖 😉

mywiel
21. lis 2009

Masturbacia a sex so zenou je velky rozdiel urcite pri tom prvom nejde o prijemny pocit ako so zenou a je to fakt len o odbaveni, normalny zdravy muz keby mal len to prvé tak by frustrovany bol to som presvedcena.

Dukie ja som to myslela, tak, ze proste mu musis ukazat, ze za nieco stojis, ze nie si len matka, preto mysli na seba a nenechaj sa utlacat. Ked budes mat rada samu seba, aj tak budes posobit a aj druhi zmenia pohlad tym myslim tvojho muza. Lebo to snazenie nerobis pre neho ale pre seba, prip. iného muza ak by to malo zajst az tak daleko... 😖 preto som pisala ze si urob radost, lebo ked budes vyzerat ako kopka nestastia (co sa moze lahko stat pri takychto blbych poznamkach ako ma tvoj muz, pekne ti podkopava sebavedomie) tak nebude mat duplom zaujem a este ti povie ze ty za to mozes, ze on nechce. 😠 Takze maj sa rada a tes sa a kasli nanho nech si uvedomi co doma ma.

dukie
22. lis 2009

Ahojte děvčata. 🙂 V prvé řadě děkuji všem za příspěvky. 😵 Pak musím zdůraznit, že si nemyslím, že bych trpěla tím, že sama sebe nemám ráda. To bych opravdu neřekla. 😵 Mám sice nadváhu, ale zase ne tak zlou, abych se z toho sypala... a jinak si myslím, tak nějak celkově, že nejsem úplně k zahození. Misska ze mě nikdy nebude, ale to ani nikdy nebyla. 😀 Takže v tomhle Vás chci ujistit, že problém nemám. 😵

Můj manžel, abyste si zase nemysleli, že je kdovíjaký tyran... mi umožňuje chodit cvičit, aktuálně 2 x týdně, přijde brzy z práce, převezme malýho a já běžím jednou na aqua-aerobik, jednou na zdravá záda. 🙂 A tváří se tak, že by mu nevadilo, kdybych ještě k tomu chodila jednou týdně plavat (plavečák máme asi 150 metrů od domu). Rozhodně nemůžu říct, že by se mě v hubnutí nesnažil podpořit a umožnit mi aktivní pohyb a současně i odpočinek od dítěte.

Nicméně fakt, že se mi změnila postava, je prostě fakt. S tím nehnem. Takže mu svým způsobem rozumím. Nikdy jsem nebyla nějaká vyzáblá, ale teď, když se na sebe nahulatou podívám do zrcadla, tak ani já teda kdovíjak nejásám. Uznávám, že je toho málo, co se mu na mým těle může líbit.

Na druhou stranu to nic nemění na tom, že by mi mohl např. po příchodu z práce dát pusu, že jo. Ať jsem tlustá nebo ne, tak pusa snad není takovej problém... 😎

Osobně si myslím, že spíš máme prostě problém ve vztahu jako takovým... a odráží se to i v tom sexu, lépe řečeno "nesexu". 😝

No a k té vůni... to je taky prostě fakt. Jako tchoř, jak tu jedna z Vás uvedla 😀 , opravdu nesmrdím, to naštěstí ne. 😀 Ale vůně mého těla je opravdu jiná. Jak už jsem psala, založila jsem tu před časem na toto téma jinou diskuzi... a nejsem v tom sama. Mimo jiné jsem kontaktovala i Karlovu univerzitu, protože jsem se po tom pídila a dozvěděla jsem se, že zrovna na podobné téma dělají výzkum. Už mi i odpověděli, bohužel zkoumají jen změnu vůně v průběhu těhotenství. Nenabírali vzorky u otěhotnění chtivých žen... a nebudou asi brát ani vzorky po porodu, resp. po porodu asi ano, ale ne až po ukončení kojení. Ale jedna paní z týmu, který to zkoumá, mi potvrdila, že skutečně k těmto pachovým změnám dochází, akorát to ještě není vědecky zcela prozkoumáno... vůně těla závisí na hormonech... a ty se prostě mění. Ale jestli se i vůně po ukončení kojení navrátí do "předtěhotenských" kolejí, mi potvrdit nebo vyvrátit nedokázala, prý to nebylo dosud prozkoumáno. Takže tak.

Jinak některá z Vás mi tu psala o té ovulaci... že na to muži reagují... to já až tak ověřeno nemám, ale zato vím, že když mám ovu, tak mi všichni chlapi na ulici, ač jindy si jich vůbec nevšimnu, připadají strašně přitažliví... 😀 😀 😀 Aneb jak moje kolegyně v práci říká... jsem nadržená jak stepní koza. 😀 😀 😀

mywiel
22. lis 2009

Dukie neber to osobne ja som to myslela obrazne, ze chlapy co podkopavaju sebavedomie zenam, tak su také co ako tie kopky casom naozaj vyzeraju, lebo si postupne prestanu seba vazit a uveria im, to bolo prehnane napisané asi ale to bol len priklad, rozmyslala som nahlas. 😉

dukie
23. lis 2009

mywiel: Já to taky vůbec nemyslela nějak zle. Naopak, vážím si toho, že tu všechny napíšete to, co si myslíte a co Vás napadne. 🙂 Každá uvažujeme jinak a žádná z nás nemůže znát přesnou situaci té druhé. Ale o tom to tu přeci je... každý poradí, jak nejlépe může... a každý si to musí přebrat a vybrat si to, co mu může pomoci. 😵 Každopádně máš pravdu, muži tohle opravdu často dělají (ale ženy mužům taky, co si budem nalhávat...). A rozhodně máš pravdu, že cítit se dobře a přitažlivě je určitě jedním z důležitých kroků k tomu, aby byl člověk pro partnera žádoucí. 😵

filipal
23. lis 2009

Dukie, kolko rokov ste manzelia? a kolko rokov ste chodili? pocula si uz o 7- rocnej krize? v mojom okoli som to naozaj sledovala, ze ten 7. rok je kriticky... minule jedna psychologicka spominala skor obdobie medzi 3.-7. rokom...

inac fajn, to cvicenie. aj ja chodim, zase do fitka 2 x tyzdenne. a veru musim riadne makat, ked si chcem udrzat trochu postavu a uz aj zdravie! 🙂 🙂

rimmel
23. lis 2009

ja tomu neverim tej 7rocnej krize...kazdy vztah je iny a inak zacina inak prebieha atd..my o 7 rokov budeme cerstvo nastahovani (rok) na slovensku...ine pary v tomto obdobi budu mat zauzity stereotyp...trvalu pracu a bydliste...cize fakt zavisi od zivotneho stylu paru...niekto sa vyda, spravi si deti, zobere si hypo, najde sipracu v kt.bude pravdepodobne do konca zivota a ine pary robia vsetko uuplne inak 😝

dukie mne neda stale k tomu pachu..hovoris ze nesmrdis, iba INAK vonias ako predtym. TOTO nieje dobry argument ze nevonis mi tak nechcem sex....kebzye takto vonias na zaciatku vztahu stavim sa ze mu nic nevadi .ci kebyze takto vonia jeho milenka(ak nejaku ma) debilko to je fakt☹

filipal
23. lis 2009

dlzka manzelstva ovplyvnuje jeho kvalitu, ci uz tomu verime, alebo nie... su to dlhorocne pozorovania odbornikov...
krizy sa naozaj dostavuju cyklicky. v 1. roku spolocneho spoluzitia, v 4.-7. tato kriza je vacsinou viazana na narodenie 1. dietata a veci s tym spojene. dalsie krizy sa dostavuju medzi 17.-25. rokom spoluzitia a okolo 40. roku spoluzitia. to neznamena, ze to ohrozi aj nase manzelstvo. ani ja som krizu nijako nepocitovala....su to len najcastejsie obdobia, kedy ma najvacsi pocet parov problemy. ludia sa v skutocnosti dost podobaju, aj ked kazdy mame iny zivot, inu zivotnu situaciu a pod.... 😉 😉

rimmel
23. lis 2009

filipal my sme krizu este nemali a to sme manzelmi rok a pol a mame dieta ..tak odbornici sa niekde musia mylit 😀

dukie
23. lis 2009

filipal: Jsme spolu od srpna 2005. V dubnu 2007 jsme se brali. Tj. chodili jsme spolu cca rok a půl, jestli dobře počítám. Na manželé jsme tedy asi 2,5 roku. A malýmu je necelých 15 měsíců. Osobně si myslím, že u nás je problém - "krize" způsoben hlavně tím dítětem.

Malej byl hodně náročný miminko (už jsem tu v jiných diskuzích psala...), plakával nám 18 hodin za den v kuse, spal 6 hodin... poprvé spal během dne až v nějakých 5 měsících, a to ještě jen 2 x 20 minut, pokaždé po 40 minutách uspávání... (ale i za to jsem byla pochopitelně vděčná...). A když člověku 18 hodin dítě řve, řve doma, řve venku v kočárku, řve prostě pořád... moc času a chuti pro partnery samotné nezbývá. 😝 Manžel je skvělej, ani snad nemůžu říct, že mi pomáhal, spíš se se mnou o veškerou domácnost a péči o malýho dělil. Já "přežívala" sama dobu, kdy byl v práci... a když se vrátil domů, tak malýho přebíral a střídali jsme se zase až dlouho do noci než usnul (zpočátku to bývalo až o půl jedné v noci...). A dokonce k malým vstával se mnou (a dělá to dodnes), když malej v noci dlouho a neutišitelně plakal. Nikdy neměl problém uvařit, dát prát prádlo nebo i žehlit. A nikdy pro něj nebylo problémem ani umytí záchodu (což, jak jsem zjistila, dělá opravdu málo chlapů...).

No a já si myslím, že v tomhle to celé pramení. Snažili jsme se zvládnout prcka a domácnost a přežít to... a nějak už jsme nezvládli udržet to hezký, co mezi náma bylo. Prostě jsme sice asi byli v dané situaci výborní rodiče, ale strašně jsme se odcizili jako partneři. Pravdou je, že ikdyž tohle dnes vím (resp. si to myslím), tak když se podívám nazpět, stejně nevím, co bych udělala jinak, kdybych měla možnost něco jinak udělat... 😕 Ale to už je věc jiná, že jo.

Každopádně u nás je ta "krize" asi právě v tom narození 1. dítěte (navíc takhle náročného...). A jsme si toho vědomi patrně oba... když se o tom bavíme, tak si ani jeden z nás neumí představit, jak bychom zvládli 2. dítko a jestli bychom to jako partneři vůbec ustáli...

Takže tak, no. 😕

rimmel
23. lis 2009

dukie uplne ta chapem...s tym nedostatkom casu..ci chuti..my sme to od zaciatku riesili tak, ze sme sa vykaslali na riady, na zehlenie ci ine domace prace..to pocka no nie? 😀

filipal
23. lis 2009

Dukie, este nie ste dlho spolu... tvoj manzel nema dieta z nejakeho predchadzajuceho vztahu?
take uplakane dietatko riadne zatrasie kazdym vztahom...a este takym mladym...
vase manzelstvo musi este dozriet...
je fajn, ze sa tak podiela na pracach v domacnosti.
uz o chvilu bude vas syncek z najhorsieho vonku! 🙂 okolo 2 rokov sa dieta dost zmeni... omnoho menej place, viac komunikuje, zapaja sa do domacich aktivit. asi vam to obom prospeje. s druhym dietatom by som sa neponahlala ani ja. musite si trocha oddychnut a znormalizovat vas vztah. 😎
ani si nemohla nic robit inac, to sa nedalo.... 😝

Rimmel, ved vy ste na krizu ani nemali cas!! 😀 a prajem ti, aby ste ju ani nemali. 😉 ved to je fajn, ze mate taky pekny vztah. 🙂

rimmel
23. lis 2009

no ale ze v 1.roku ma byt kriza....ci ne? 😀

filipal
23. lis 2009

Dukkie, uz som nasla list z oddelenia etologie cloveka! 🙂

Rimmel, myslela som, ze nemate cas v zmysle, ze zijete cinorodo! 😀

rimmel
23. lis 2009

no neda mi to napisat- my sme spolu zili vyse roka predtym nez som otehotnela a nic..

ja proste tymto tabulkam a "predpovediam" vobec neverim..vsetko je na dvoch.. 😝 🙂

dukie
23. lis 2009

filipal: Já sem chtěla dát link, ale malej vypadal, že bude spát, tak jsem s ním utíkala hnedka do postýlky... a on potvůrka začal hnedka divočit. 😀 Takže je po spánku... 😝 Ovšem zase mám dobrou příležitost to napravit a šupnout sem odkaz i pro ostatní maminky, které tu na tu "vůni" reagovaly. 🙂

Mrkněte na poslední příspěvek, tam to najdete: 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

filipal: Manžel zatím, pokud vím 😀 , žádné jiné děti nemá. Toníček je moje i jeho první dítko. Takže jsme ani jeden vlastně dost dobře nevěděli, do čeho jdeme. 😀 Ovšem troufám si říct, že to neví nikdo, kdo se o dítě nestaral 24 hodin denně, 7 dní v týdnu...

filipal
23. lis 2009

Rimmel, nie je to take jednoduche, ze teraz vsetky pary maju krizu v 1. roku, potom v 7. atd....
nastastie nie! 🙂 🙂 je to naopak...ked nejaky par ma krizu, najcastejsie byva v tomto obdobi.... je to podla pozorovani psychologov a zo statistickych udajov poradni....nemusis tomu verit... 😉 kazdy vztah je o dvoch, to je samozrejme. 🙂

Dukie, aj moj syn bol taky narocny na pozornost... ☹ je to fuska, kto nezazil, neuveri...ale su aj uplne kludne deti.
jedna znama ma taku dcerku, ona pomaly ani neplace. ale nie je to take to apaticke dieta...je ziva, komunikativna, usmievava a spolupracuje ukazkovo! no, ma to niekto stastie!
ale mozno, ze v puberte sa to vymeni. lebo, ja so synom teraz nemam velke problemy... 😉

mywiel
23. lis 2009

Tak my sa pozname 13 rokov a 10 rokov sme manzelia a 7 rocnu krizu sme mali.... 😅 😕

rimmel
23. lis 2009

ha! super mywiel...🙂 mne vsetci hovoria tiez ze po dvoch rokoch sa zamilovanost vytrati....no neviem neviem 😀 😝

filomenka29
23. lis 2009

Micik001

Uplne som s tebou vo vsetkom. Po dvoch detoch takisto ma sex nejako nelaka. Vies deti su prvorade. Od rana sa motam okolo nich a ani v noci nemam pokoja. Stale cosi. Moj manzel je takisto velmi unaveny,chodi do roboty od rana do vecera, pride domov je unaveny, chce sa v klude najest, kupeme deti a potom sa ani nenazdas je uz vecer a zase treba deti uspat. kolkokrat moj muz zaspi pri telke. Ma tazku fyzicku robotu a takisto posledne co ma na mysli je sex, ale i napriek tomu sa snazim udrzovat 'ritual' a prekonat sa a ak mam cas, tak aj nejaky ohoz nahodit, lebo co chlap nenajde doma, zacne hladat niekde inde.....Micik001 a na druhej strane si clovek musi uvedomit, ze sex je iny po dvoch tyzdnoch a po 10 rokoch uz to nie je take ako ked ste sa stretli a boli ste celi bez seba. V dlhocinskom vztahu pretrvavaju ine hodnoty ako sex. Objatia dotyky su niekedy viac ako samotny sex. Ci?.....Pizzu tiez nemozes jest kazdy den......

dukie
23. lis 2009

filomenka29: Máš určitě pravdu. Ovšem nezbývá mi než se ptát, co v případě, kdy chybí i ty doteky... 😕 Prostě co dělat, když ve vztahu vymizí prakticky všechno "fyzično"... 😒

rimmel
23. lis 2009

dukie co delat? zacat odznova 😉 spolocne... 🙂

ale baby unava je niekedy iba vyhovorka sak nemusite sexovat hodinu! 10minut staci 😀 😀 😀

filomenka29
23. lis 2009

Dukie. Dotyky vymyzli z tvojej, ci jeho strany? Ak z jeho tak ho obcas obejmi alebo si sadni k nemu, ked pozera telku. Proste sa nejako pritul. Aj to staci. 🙂

dukie
23. lis 2009

rimmel: No snad se zadaří. Nevzdávám to... 😎 A hodinu sexíkovat taky nemusím... páč pak mám obvykle křeče v kyčlích... 😀 😀 😀

filomenka29: To máš pravdu. Já to tak zkouším... nic jiného nezbývá. Ale časem to unaví... být stále aktivní... bez větší odezvy... Ale jak už jsem psala, nevzdávám to. 😀

rimmel
23. lis 2009

dukie 😀 ja uz hodinu sexovat jednoducho nevlaadzem!! 😀 😀 😀