Jak vysvětlit manželovi, že nemám v těhotenství chuť na sex?

1. črc 2021

Nemá někdo nějakou radu jak vysvětlit chlapovi, že teď prostě nemám chuť na sex? Jsem v 11 týdnu a manžel na mě neustále doráží. Já ale prostě teďka nemám vůbec chuť ani náladu na to. Jsem unavená z péče o dítě a z celodenních nevolností, které se zhoršují k večeru a to poslední, na co mám chuť, je sex. On mě ale pořád osahává a má narážky na to, že má hroznou chuť a mě už se to úplně hnusí. Čím víc na mě doráží, tím větší odpor k tomu mám. Už jsem úplně alergická na jeho doteky a nechci, aby na mě sahal, protože to pak vždycky stočí k sexu. Takže pak už na něho vyjedu a jsem hnusná a on se urazí a jde radši ven nebo jde trucovat do pracovny. Jak mu mám šetrně vysvětlit ať mě teďka nechá být? 😩

jana_zofie
1. črc 2021

A pak se reknr ranni nevolnosti, co? "Nejlepsi" na tom je, ze kdyz mam spatny den, tak smrdim i sama sobe. Muz teda neni nijak extra otravny, ale na druhou stranu je mi to vuci nemu blbe a lito, vim, ze je dost aktivni. No, proste kdyz mam velmi spatny den, tak to respektuje a kdyz je to o neco lepsi, snazim se najit chvilku, aspon na rychly sex ve sprse, a nakonec si to casto i sama uziju, jen se musim nejak odhodlat. Kdyz se mi fakt nechce, reknu mu to normalne. Tam vidim problem v tom, ze na tebe dorazi. Tam pak chapu, ze si k tomu stavis jeste vetsi blok a to je na tom to nejhorsi, to si snad ani neumim predstavit.
Mozna i to bych mu nejak naznacila, ze to to dela pro tebe jeste horsi pro priste.

jana_zofie
1. črc 2021

Ale my se bavime dost otevrene, takze ja mu klidne reknu, ze se dnes vubec necitim, je mi blbe, jsem unavena, smrdim sama sobe, smrdi mi vsechno, nechci a tak. Proste si nejdriv sama ujasnim, jak se citim a proc se mi nechce (pokud na to prijdu) a pak mu to reknu.

madbetka
1. črc 2021

Úplně normálně jsem mu popsala, jak se cítím a vysvětlila mu to. Mám skvělého manžela, takže to pochopil a netlačil na mě.
A jak se píše výš, snažila jsem se využít každou chvíli, kdy se mi aspoň trochu chtělo (moc těch chvil nebylo). Budila jsem manžela i v noci, nikdy se nezlobil 😀

autor
1. črc 2021

@jana_zofie já jsem mu to taky říkala, i že mě to mrzí. Já byla předtím fakt náruživá, nemohla jsem se sexu s ním nabažit. Děti takhle po sobě chtěl on, já bych ještě počkala. Teď si připadám totálně frigidní. Občas se přemůžu jen kvůli němu. Asi i jak byl zvyklý, že bylo sexu hodně, tak teď to nějak nemůže pochopit, že je jen sporadicky. Už i chodím spát s malou do pokoje, jen proto, aby se po mě nesápal. Zkouší to večer i ráno, už nevím jak mu to vysvětlit. 🤦

zrzinda
1. črc 2021

Já rekla manželovi, aby si představil, ze má několik měsíců v kuse těžkou kocovinu. Okamžitě to pochopil 😄

katerina_j
2. črc 2021

@zrzinda přesně 😀 připomněla jsem mu, jak se cítil po poslední oslavě svých narozenin a hned byl klid 😂

leniczka23
2. črc 2021

Jde to vyřešit i jinak než sexem, pět minut a dá pokoj 😁😁 a ani se u tohoto nezapotis.🤣 Jako jo, jednou za tyden když mu řekneš že jsi unavená to se dá pochopit, ale pokud mu to budes říkat celej mesic tak to do té rozhodně není. Nebo ať si s něčím doma pomůže ať nejsi tak unavená 😊

princeznamiu
2. črc 2021

Zkus mu vysvetlit ze to neni na veky, ze je to hormonama, a ze v druhym trimestru to bude zas lepsi. Treba se uklidni, protpze ted si podvedome mysli, ze je to naporad :D
Jinak ja jsem to delala tak, ze pokud mi bylo fakt zle, rekla jsem ze ne. Ale pokud to nebylo tak zle, proste jsem to pretrpela. Kvuli nemu 🙂

jirovapa
2. črc 2021

Mám teď podobné období, ale můj chlap to chápe, protože už máme dvě děti. Takže ví, že ze začátku těhotenství často zvracím, jsem unavená, všechno mi smrdí a nejlepší je mne nechat být 😀. V druhém trimestru se to zlomí a už zase mám chuť. S manželem jsem o tom mluvila a v pohodě chápe, že prostě nemám náladu a jsem ráda, že jsem ráda 😁.

herbinaaa
4. črc 2021

normálně mu to řekni a pokud je rozumný, pochopí to. Rukou ho přece udělat mužeš, nebo ne?

madamas
4. črc 2021

Mám to stejně.. jenže už jsem ve 32 TT a vůbec se to nezlepšilo 🙄 V prvním trimestru mě bylo špatně, od 16 TT mě hrozně tvrdlo břicho takže jsem měla strach a teď tam dole mám křečovou žílu a je mi to nepříjemné. Když manžel doráží tak jsem na něj i hnusná jenže pak je mi to líto protože jinak je super. Vždycky si říkám dneska se odhodlám ale nakonec jsem stejně znechucená. Když dojde na věc tak jen čekám kdy to už skončí. Vím že je to hrozné a že je to celé špatně ale nevím co s tím, bylo to tak i u prvního dítěte. Takže asi neporadím, jen můžu říct že nejsi sama kdo to tak má 😣

autor
4. črc 2021

@madamas já mám teda první dítě z předchozího vztahu, ale to jsem tenkrát kvůli krvácení po sexu ze začátku neměla sex doporučený v prvním trimestru a pak se mnou ani nechtěl ex spát. Říkal, že mu to přijde divné, když je tam dítě a nechtěl ani když já chtěla. Teď já nemám chuť a nechci a manžel by mohl pořád. Křečovou žílu jsem měla tenkrát taky, ale naštěstí mě nebolela. Já jsem mu to i říkala, že v těhu to bude stát za prd s tím sexem a jemu kamarád říkal, že těhule jsou prý hrozně nadržené a mohly by pořád a on se těšil na to, že přijde z práce a já po něm skočím. Teď je z toho v šoku, že to tak není, i když jsem mu předem říkala, že já to tak nemám 🤦

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru